Nasze Xywki

O tawerniakach, forumowiczach i innych. Ogólnie z kamerą wśród zwierząt.
Verufer
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: środa, 16 stycznia 2008, 00:32
Numer GG: 0
Lokalizacja: Out of time, out of despair...

Re: Nasze Xywki

Post autor: Verufer »

Dzieki :) Mnie sie Twoj nick kojarzy z przeksztalceniem sformulowania Ki diabel :twisted: Az strach sie bac :shock: Pozdrawiam :)
TaVer(ufer)niany Kret(yn) to ja :)
(Oficjalnie przepraszam tu wszystkich Kret(yn)ów, którzy mogli się poczuć obrażeni przyrównaniem do mnie...)
Lord de Bill
Pomywacz
Posty: 72
Rejestracja: wtorek, 6 marca 2007, 16:58
Numer GG: 3273175
Lokalizacja: Pomorze
Kontakt:

Re: Nasze Xywki

Post autor: Lord de Bill »

Lord de Bill nie ma jakiejś określonej genezy. Ot, wpadłem kiedyś w Sieć i zacząłem energicznie z tego korzystać, tyle że biernie [znaczy, fora czytałem i tyle ;]]. Potem, w jednym czasie, zdecydowałem udzielać się na tych forach i pograć w jakiegoś MMORPGa. No i problem. Jak się nazwać, żeby było oryginalnie i niepowtarzalnie? No i wyszedł Lord de Bill, będący swego rodzaju oksymoronem ;] Przyjął się nad wyraz dobrze i został. I nigdy nie spotkałem kogoś innego o tym nicku :D

A inne? Traore [spontanicznie wymyślony na potrzeby last.fm, bo Lord_de_Bill czy LordDeBill, to porażka], stosowany wszędzie tam, gdzie nie ma dozwolonych spacji w nicku.
Mat [od imienia, rzecz jasna]
LdB
Cichy [od nazwiska, używany tylko na żywo]
I różne inne, epizodyczne, które niekoniecznie pamiętam.

Udziela się ktoś może na mikronacjach? Bo kiedyś na jednej [Księstwo Sarmacji bodaj] wypatrzyłem coś, nagrodę chyba jakąś, Lord de Bill Aurerum. Wie ktoś coś o tym?
Nordycka Zielona Lewica
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Nasze Xywki

Post autor: Alucard »

Alucard
Wiadomo od czego (Hellsing)
Początkowo było Alucard666 ale dzięki Bazowi skróciłem

Inne:
-Denzel- gdy gram przez sieć. Nie wiem czemu, ale na początku wydawało mi się tak durne że... a potem sie przyzwyczaiłem i imie jest mi obojętne
-Gaspard/Adamus (Najczęściej po nazwisku)

Aha.
I tutaj coraz cześciej zamiast Alucard słyszę
Al, Alu, Aluś ;)
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Enchoreus
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 24 stycznia 2008, 16:03
Numer GG: 0

Re: Nasze Xywki

Post autor: Enchoreus »

W necie i w grach:
Enchoreus- raz se w wowa gralem, a tu nagle bam tak wysoko zaszedlem wlasciwie pierwszy raz a ze ksywa nie jest zla to moze być
Encho-zdrobnienie tego wyżej
W realu:
Szczena- nawet nie pytajcie bo nikt tego nie wie! Ale wkoncu ktos stwierdzil ze jak cos powiem to kazdy sie łacha wiec dlatego tak mnie nazywaja ale u mnie jest to jedna z najlepszych ksyw :D


Radze zainwestowac w slownik ortograficzny! Interpunkcja juz chyba nog nie ma, bo powiedziec o niej, ze kuleje to za malo!
CRW
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Nasze Xywki

Post autor: Keyhell »

Dodam też, że poza Keyhell'em mam też nick T4t4r zwykle na grach typu CS, DoD, F.E.A.R itp. :smile:
Bell
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 29 grudnia 2007, 18:14
Numer GG: 0

Re: Nasze Xywki

Post autor: Bell »

Mój pierwszy nick: Shinigami-kun. Zwykle ludzie mnie się pytają, czy to z Gundam Wing, Bleach, czy jeszcze innych anime... Nie! Historia jest znacznie dłuższa i chodzi o to, że kolega nie był uważny na lekcji japońskiego...
Ten nick przekształcił się w miniShini, gdzie nadal zdrabniają mnie Shini, bądź pieszczotliwie mini. I zwykle tak się rejestruje.

Bell... Jak widać po moim obecnym avku, mam słabość do bajek Disney’a. Dzieciaki oglądały Piotrusia Pana tego samego dnia, w którym się tutaj rejestrowałam. No i jestem Bell;]
Grim
Marynarz
Marynarz
Posty: 346
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 09:48
Numer GG: 0

Re: Nasze Xywki

Post autor: Grim »

Hłe,hłe Ja tam wiem czemu Enchoreus zwie się także Szczena. Każdy kto go pozna w realu będzie od razu wiedział... Bosh xD.
For Honor & BIG Money!
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Nasze Xywki

Post autor: Alucard »

Bo szczena opada jak się widzi taka ortografię? ;/

Ekhm... - D-moon
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: Nasze Xywki

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Sir Ernest Torrmer- Nie wiem skąd mi się wzięło ale taki nick miałem gdy zaczynałem grać w internecie
Thor/Thor Wielki - Sporo czytałem ostatnimi czasy o bogach Wikingów i Thor mi się spodobał więc wpisałem go w paru grach.
W realu -Chomiczek- Koledzy mnie tak nazywają bo się z nazwiskiem rymuje

Mam jeszcze parę innych nicków ale to pojedynczo i nie chce mi się ich sobie przypominać ;)
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Nasze Xywki

Post autor: WinterWolf »

Ojej, ja już tu taki kawał czasu i jeszcze tu nie zajrzałam X_x A wydawało mi się, że tutaj już pisałam... No nieważne :D
Moja ksywka wzięła się z miłości do tych dzikich protoplastów najlepszego przyjaciela człowieka zwanego psem, a także z... nudów. Przeglądałam Księgę potworów z D&D 3 ed. i tak dotarłam do potworka zwanego zimowym wilkiem. Po przełożeniu na angielski dało to takie zgrabne moim zdaniem połączenie, które ładnie się skraca :D (WW :P)
Na moje nieszczęście zdarzają się ludzie, którzy w różnych miejscach zapisali się już pod taką ksywką. Muszę więc albo dodawać sobie twardą spację pomiędzy wyrazami albo zmieniam to na WinterWerewolf. Od biedy ujdzie...

PS. Jak starałam się rozwiązać tę zagadkę MAda z początku tego wątku, to niezależnie od Setha wyszło mi 13 duchów X_x Dopiero później doczytałam, że Seth wpadł na to wcześniej X_x
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: Nasze Xywki

Post autor: BlindKitty »

Khem, no to niech wam będzie, przyznam się.

Kiedyś powiedziałem takiej jednej miłej koleżance, że chciałbym być jej kotem, żeby mnie często głaskała i żebym mógł jej leżeć na kolanach ^^" To było... Dawno, oj dawno. Ja już starym, zgrzybiałym starcem jestem ;) No i zaczęła na mnie mówić Kociak. A że lubię koty, a śmiesznie brzmi jak się na faceta mówi 'Kociak' albo 'Kotku', to uznałem że będzie dostatecznie śmiesznie.

A potem miałem się zarejestrować w Lineage'u II. No i nie chciałem Kociaka ani Kotka, tylko coś z angielska, żeby anglojęzyczni współgracze wiedzieli o co chodzi. Ale "Kitty" oczywiście było zajęte. No i myślę, co by tu dopisać. I spoglądam dookoła - WinAmp włączony i leci coś... BlindGuardiana.

Tak oto narodził się BlindKitty.

No, a że mam -5 dioptri mniej więcej, to tak naprawdę bez okularów też jestem prawie ślepy... Więc wszystko się zgadza ;) I fakt, nawet w szkole jest troche ludzi mówiących na mnie per 'Kocie', 'Kotku'... :P
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Grim
Marynarz
Marynarz
Posty: 346
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 09:48
Numer GG: 0

Re: Nasze Xywki

Post autor: Grim »

Niektórzy to mają dobrze. Inni im wymyślają fajna ksywkę, albo kształtuje je życie... A ja swoją ksywkę wymyśłałem baaaaardzooo dłuuugooo. I ciągle nie jest to ta właściwa. Na przestrzeni dziejów powinna ukształtować się jakaś lepsza. Żebym ja wiedział co chociaż słówko "grim" oznacza :).
For Honor & BIG Money!
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Nasze Xywki

Post autor: Tevery Best »

Nadchodzę z pomocą! Angielskie "grim" oznacza "ponury, przygnębiający, zacięty, surowy". Mam nadzieję, że jesteś usatysfakcjonowany i pasuje ci to do wizerunku, jaki chciałeś sobie stworzyć. Jeśli nie... No cóż, idź do Bazyla, żeby ci nicka zmienił :P.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Nasze Xywki

Post autor: Perzyn »

Perzyn - może już wyjaśniałem, ale powtórzę. Nazwisko mam w rodzaju żeńskim - Perzyna (jak w zdaniu "[...]i obrócił Sodomę i Gomorę w perzynę.") Nie zasłużyłem sobie w oczach znajomych na przydomek to po prostu zmaskulinizowali nazwisko i już zostało.

Kiedyś, kiedy byłem młody i głupi pod wrażeniem Warcrafta3 to w internecie pojawiałem się jako Doomhammer, ale mi przeszło jak odkryłem, że Młotów zagłady jest tak wielu, że imię ich Legion.

Poza podstawowym nickiem to w grach online (RTSy) pojawiam się też jako Liarfather (lub jakaś wariacja pokroju Liesmith itp.). A w Dawn of War zanim się na Company of Heroes przesiadłem to moim głównym kontem było Mek_Gazr-Urka. Może jeszcze do niego wrócę.

To tyle jeśli idzie o mnie i moje nicki. Dodam, że na co dzień to ludzie zwracają się do mnie zwyczajnie po imieniu.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Nasze Xywki

Post autor: Force »

Liarfather
Od Kłamcy nieprawdaż? ;)

"Force"... kiedyś było "Force ray" od takiego fajnego autorskiego zaklęcia które zadawało dużo obrażeń. (ale z SW także przypłynęła inspiracja)Potem skróciłem sobie do Force czyli "siły" która możecie sobie interpretować jak chcecie ale lepiej żeby była ze mną.

W grach online: Major Zehman - Major prześmiewczo bo zaczynałem w ET jako NaaB a Zehman po prostu komuś ukradłem : P

W życiu: Właściwie to brak. Kilka osób mówi do mnie gruby bo byłem otyły.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
scissors
Pomywacz
Posty: 27
Rejestracja: piątek, 21 marca 2008, 22:37
Numer GG: 9537852
Lokalizacja: lbn siti
Kontakt:

Re: Nasze Xywki

Post autor: scissors »

scissors (en. nożyczki ^^) - nie miałam weny twórczej, kiedy mój zwykły nick, Neferneferuaten, był kiedyś zajęty i jakoś tak zostało :) Koniecznie z małej litery! xD

Btw, to mój pierwszy post więc przydałoby się przywitać miło ze starszymi stażem kolegami i koleżankami - Dzień-do-bry wszystkim! :)

Grim: Twój nick znaczy po norwesku 'brzydki' :P
Ludzie usilnie starają przekonać się nawzajem, że uroda to tylko zewnętrzna forma, liczy się tylko wnętrze – tak jakby jakiś mężczyzna zakochał się kiedyś w parze nerek.
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: Nasze Xywki

Post autor: arthil »

A ja o swoim nicku niewiele mogę powiedzieć, ot tak nazywała się moja pierwsza prawdziwa postać w DeDekach spodobało mi się i teraz stosuję. A żeby było śmieszniej to wylosowała mi się za pomocą jakiegoś generatora imion na necie. Podobnie jak i moi poprzednicy w normalu nie mam jakiejś xywy.
ODPOWIEDZ