Wymarzony zawód

O tawerniakach, forumowiczach i innych. Ogólnie z kamerą wśród zwierząt.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wymarzony zawód

Post autor: Sihamaah »

O ile się orientuję, żeby zostać zbieraczem trufli trzeba mieć specjalnie do tego wyszkoloną świnię. Poza tym te grzyby są lekkie, a ta cena (też - o ile dobrze pamiętam) jest za suszone, czyli lżejsze od tych, które zostaną przez świnkę wykopane. Już lepiej porzeczki zbierać :P

A na dodatek w Polsce jest to zabronione - fds
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Wymarzony zawód

Post autor: BLACKs »

-> dziennikarz - przyznacie, praca ciekawa. Szukanie informacji między ludźmi i z dala od nich... Mam pewne uzdolnienia w tym kierunku (tak sądziła polonistka, hehe...) ale z drugiej strony: niskie zarobki, duża konkurencja, ciężko się dostać na studia.
Czy tak ciezko - zobaczymy za te kilka lat. A zle strony - dopoki robisz cos, co lubisz, one nie przeszkadzaja ; ). Jestem zbyt napalony na dziennikarstwo, by sie przejmowac takimi drobiazgami ^^.
Nauczyciel polskiego w liceum a w wolnym czasie PISARZ :D
To tez biore pod uwage, nauczyciel polskiego, a w wolnym czasie muzyk ^^.
Tak czytam i czytam, i widzę że mało osób ma mało sprecyzowane marzenia o zawodzie...
Najprostszy sposob na dobry zawod to zarcie codziennie srodka o nazwie MUTANT MASS i zostanie bramkarzem jakiegos klubu. : D
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Wymarzony zawód

Post autor: Ravandil »

BLACKs pisze:
Tak czytam i czytam, i widzę że mało osób ma mało sprecyzowane marzenia o zawodzie...
Najprostszy sposob na dobry zawod to zarcie codziennie srodka o nazwie MUTANT MASS i zostanie bramkarzem jakiegos klubu. : D
Ta, najlepiej Realu Madryt albo Wisły Kraków :P Po zjedzeniu baniaka koksu nie zmieścisz się między słupkami bramki, a o wejściu do dyskoteki nie wspomnę. W każdym razie ciężko będzie być bramkarzem w jakikolwiek sposób ;) A tak serio, przy okazji - kiedyś chciałem być piłkarzem. To było dopiero niesprecyzowane marzenie. Lubiłem po prostu grać w piłkę (ciągle lubię) i nawet dobrze mi to idzie. Niestety nigdy nie miałem super kondycji i byłem zbyt leniwy by szlifować umiejętności. Prawdopodobnie więc pozostanie mi nudna, siedząca praca :P
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Gabriel-The-Cloud
Marynarz
Marynarz
Posty: 348
Rejestracja: niedziela, 5 sierpnia 2007, 21:29
Numer GG: 5181070
Lokalizacja: Gliwice/Ciemnogród

Re: Wymarzony zawód

Post autor: Gabriel-The-Cloud »

Gabie się marzy zostanie lekarzem, od roku marzenie zostało sprecyzowane na lekarza ze stopniem wojskowym, bo plotka głosi, że wkrótce reaktywują Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi. Gdzieś tam na drugim planie cały czas jest marzenie, żeby wydać ksiązkę i utrzymywać się całe życie z praw autorskich, ale myślę realnie i jednak wolę lekarza ;)
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Wymarzony zawód

Post autor: Force »

Gabriel-The-Cloud pisze:bo plotka głosi, że wkrótce reaktywują Wojskową Akademię Medyczną w Łodzi
That's right, o ile już jej nie reaktywowali. Na Wojskowo Lekarskim jest ponoć łatwiej niż na normalnym Medyku.
A tak nawiasem mówiąc skoro mieszkasz w Łodzi to może sesja? ;)
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Gabriel-The-Cloud
Marynarz
Marynarz
Posty: 348
Rejestracja: niedziela, 5 sierpnia 2007, 21:29
Numer GG: 5181070
Lokalizacja: Gliwice/Ciemnogród

Re: Wymarzony zawód

Post autor: Gabriel-The-Cloud »

Niestety nie mieszkam w Łodzi - z Gliwic jestem ;)
Co do stopnia trudności słyszałam różne opinie, ale większość odradza mi ten kierunek ze względu na poligon. Na razie nic im z tego nie wyszło - chcę być lekarzem wojskowym i kropka ^^ No i ponoć na roku miałyby być tylko dwie dziewczyny - ja i Nazarian xD
KuKi
Majtek
Majtek
Posty: 131
Rejestracja: sobota, 2 czerwca 2007, 20:43

Re: Wymarzony zawód

Post autor: KuKi »

Ja Chciałbym zostać albo Zawodowym Przyrodnikiem,Dziennikarzem,bądź Bibliofilem.
To są te trzy opcje :/
Remik
Marynarz
Marynarz
Posty: 239
Rejestracja: piątek, 15 września 2006, 14:37
Lokalizacja: Za( ! )pie

Re: Wymarzony zawód

Post autor: Remik »

Aktualnie nie wiem czym chce zostać ;D Ale w przeszłości przewijał się m.in. informatyk, żołnierz (to akurat w przedszkolu :P), fizyk, pisarz, architekt, prawnik, naukowiec, makler, ekonomista, psycholog i wiele innych.
Obrazek
Jelcyn
Bombardier
Bombardier
Posty: 643
Rejestracja: niedziela, 12 czerwca 2005, 15:41
Numer GG: 9025892
Lokalizacja: Bydgoskie przedmieścia mrokiem zalane...
Kontakt:

Re: Wymarzony zawód

Post autor: Jelcyn »

Ha, jak byłem mały to chciałem zostać paleontologiem. Już wtedy kręciły mnie wielkie, złe gady, niekoniecznie różowe. :lol: Później zainteresowałem się biologią i chciałem zostać szeroko pojętym biologiem. Obecnie siedzę LO na biol-chemie i zastanawiam się czy to aby był dobry wybór. W sumie to chciałbym być biotechnologiem, ale takie studia to katorga, a po nich to na razie w Polsce pracy nie znajdę (w Polsce jest 5-6 firm biotechnologicznych)
"It is often said that before you die your life passes before your eyes. It is in fact true. It's called living."
-- Terry Pratchett
"Z głupotą się nie walczy, głupotę się omija"
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Wymarzony zawód

Post autor: Alucard »

Tak Jelcyn Ja miałem w domu kilka książek o dinozaurach, niezliczona masę kolorowanek z gadami i wynudzone od starszych "wędrówki z dinozaurami" i "Jurassic park 1 i 2" na video. W każdym numerze "zwierzaków" (gazetka taka była) gdzie było cos o pradawnych musiała widnieć dziura po nozyczkach.

w dodatku w wieku 12 lat napisalem w zeszycie 128 kartkowym książkę o dinozaaurach okraszona niezwyklą ilościa obrazkow i zdjęć.

Wychodziła tez taka gazeta dawno temu... "dinozaury" się zwała. Pamięta ktoś.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Wymarzony zawód

Post autor: Force »

Alucard pisze:Wychodziła tez taka gazeta dawno temu... "dinozaury" się zwała. Pamięta ktoś.
Człowieku z wczesnego dzieciństwa pamiętam właśnie jedną rzecz! "Dinozaury"! Mam cały fosforyzujący szkielet w swoim domu, ale z tego zainteresowania rozwinęła się nie paleontologia ale właśnie biologia.
Jelcyn pisze:a po nich to na razie w Polsce pracy nie znajdę (w Polsce jest 5-6 firm biotechnologicznych)
Wydaje mi się że jestem dość blisko tego tematu i dziwi mnie ze piszesz tylko o "firmach" Możesz prowadzić badania państwowe i w przypadku kiedy jesteś naprawdę dobry dostajesz dużego Granta ( nie te żałosne pieniądze które dostaje Polska nauka )Na biotechnologią u nas było 8.45 osoby na miejsce wiec sadze że jednak jest przyszłość po tych studiach w Polsce jak i za granica.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Wymarzony zawód

Post autor: Tevery Best »

Hmm... Ja "Dinozaurów" nie kojarzę (może za młody jestem? Który to rocznik?), ale "Zwierzaki" jak najbardziej! Mój ojciec zasuwał swego czasu w drukarni, gdzie to się czasopisma Egmontu drukowały, więc przynosił do domu "Kaczora Donalda", "Zwierzaki" i czasami coś jeszcze.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wymarzony zawód

Post autor: Sihamaah »

A ja kojarzę Dinozaury. Miałem ciotkę, która mi to przywoziła :P Były tam bodajże plakaty 3D (po założeniu okularków, ale takowych nie miałem) i ciekawe pytania od czytelników na ostatniej stronie... Fajne to było nawet :)

Jak sobie przypomnę, ile się czytało w latach dzieciństwa... Więcej niż teraz. Ale to przez tę głupią szkołę :P
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
komodor
Pomywacz
Posty: 71
Rejestracja: środa, 24 października 2007, 19:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Wymarzony zawód

Post autor: komodor »

Podaję po kolei kim chciałe być od najwcześniejszych lat:
1. Rycerzem(od najmłodszych lat i to marzenie się spełniło podczas sesji RPG;))
2.Podróżnikiem(filmować,lub opisywać różne piękne miejsca)
3.Geolog(również fascynowałem się dinozaurami)
4.Raper
5.Piłkarz(mój ulubiony sport)
6.Tester gier komputerowych
7.Archeolog
8.Przewodnik wycieczek(pechowo na egzaminie zabrakło 6 pkt.)
9. Kreator reklam(i w chwili obecnej w tym kierunku dązę)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Wymarzony zawód

Post autor: BAZYL »

A ja bym chciał być rentierem, czyli gościem, który żyje z procentów kasy złożonej na koncie w banku ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Wymarzony zawód

Post autor: kajtek Raulin »

Hmmm....gdzieś w tym temacie wypisywałem już kim chciałbym zostać,ale do tej listy dochodzi kika nowych zawodów:
-socjolog
-teolog
-religioznawca
-poeta
-prozaik
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Wymarzony zawód

Post autor: Perzyn »

A ja od lat ponad dziesięciu mam jasno sprecyzowany cel, co prawda w jego obrębie są opcje, które kusiły mnie w pewnych okresach mniej lub bardziej, ale jednak to jedna grupa zawodów. Mianowicie marzy mi się bycie prawnikiem. Na chwilę obecnę mierzę wysoko bo optymalnie to planuję być notariuszem - co z tego wyjdzie dowiemy się najwcześniej za lat 6. No, bądźmy optymistami, za lat 5,5.
ODPOWIEDZ