Fobie i paranoje, czyli kto się czego obawia

O tawerniakach, forumowiczach i innych. Ogólnie z kamerą wśród zwierząt.
ODPOWIEDZ

Najsłynniejsza Fobia!!!

Ciemność
4
7%
Owady latające
3
5%
Owady pełzające
1
2%
Bycie samemu w domu
2
4%
Lęk przed tańcem (nie mylić z tyn że się tańczyć nie umie)
1
2%
Pająki
8
14%
Woda(płytka, głęboka to obojętne)
2
4%
Bezsilność
8
14%
Stały związek
2
4%
Wysokości
6
11%
klaustrofobia
2
4%
mania prześladowcza
3
5%
porządnictwo ekstremalne
1
2%
szał...?
1
2%
lęk przestrzeni
1
2%
popadnięcie w rutynę
1
2%
inne (jeśli żadna z powyższych fobii nie jest tą naj- to zaznacz to i napisz poniżej... jeśli jedna z powyższych jest tą naj- to ją zaznacz i też lepiej napisz :D)
11
19%
 
Liczba głosów: 57
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Mekow »

Ja też przepraszam, ale muszę napisać coś w imieniu ateistów.
Nyano pisze:W najlepszym przypadku gdzieś w krzakach między domem a kościółkiem przez godzinę paliły papierosy...
To nie ateiści - tylko przyszłe lumpy, a obecnie chuligani. Nie myl proszę jednego z drugim, bo to dwa zupełnie inne typy ludzi.
Jedni kierują się logiką i własnym kodeksem moralnym, zaś ci drudzy to... już szkoda słów.
Proszę nie mylić jednych i drugich (to jak Volkanie i Klingoni).


Muszę też napisać coś w swoim imieniu.
Nyano pisze:Może i dużo myślisz. Nie wykluczam. Ale, jak to mówią, nie ilość tylko jakość.
Zabrzmiało to tak jak byś mnie oskarżał o niedoskonałości w tej dziedzinie. To moje mgr z podpisu mam z Matematyki (czyli tzw. Królowej Nauk), której nie można wkuwać na pamięć - trzeba po prostu umieć myśleć logicznie.

A co do kierunku myślenia młodych nastolatkek/-tków, to przeciętnie może i są one o mało istotnych rzeczach, ale niekoniecznie - różnie z tym bywa. W tym wieku dziecko poznaje świat i zaczyna mieć własne zdanie na pewne tematy - zarówno te istotne i wpływające na późniejsze życie (np. wiara, wegetarianizm) jak i nie (np. najlepszy kolor szminki).

Osobiście nie przepadam za pokemonami, ale mogą być ciekawym dodatkiem do bestariusza.

Nie róbmy może, aż takiego offtopu (jest PW).


Nieco wracając do tematu. Ateiści nie wierzą w życie po śmierci, w przeciwieństwie do wierzących w boga. Naturalne, że boimy się kresu istnienia. "Ludzkość od zawsze marzyła o nieśmiertelnych nośnikach świadomości" - wiadomo, ale dlaczego?... A dlatego, że nikt nie chce umierać - nawet wy, wierzący. I tutaj dochodzę do pewnego sedna. Jedni wierzą (mają nadzieję, wydaje im się, są przekonani), ale pewności nie mają więc boją się śmierci, inni natomiast polegają na logice i dowodach (co wskazuje, że po śmierci będzie drewniana skrzynia, trzy metry pod ziemię i rozkład biologiczny).

Grunt, że nie wszyscy myślą o śmierci - i dobrze, po co się martwić na zapas. Jednak boimy się jej wszyscy tylko jedni mniej inni bardziej.


Ciekawi mnie, że tak dużo osób boi się pająków. Dlaczego? Przecież one nawet nie gryzą.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Sihamaah »

KOŃCZCIE TEN OFFTOP! Jak chcecie gadać na ten temat - zapraszam do nowego tematu, a nie tutaj śmiecić... Jej... Ekhem.
Ciekawi mnie, że tak dużo osób boi się pająków. Dlaczego? Przecież one nawet nie gryzą.
Wiesz, wynika to być może:
-z pierwotnego strachu przed pająkami - kiedyś człowiek żył w innych warunków, gdzie pełno było dzikiej zwierzyny itd. dlatego mamy pewne naturalne odruchy przeciw zwierzętom;
-osoba przeżyła jakieś traumatyczne przeżycie związane z pająkami w dzieciństwie, być może tak wczesnym że tego nie pamięta - i strach prześladuje go do dziś.

Tyle ma do powiedzenia na temat strachy domorosły psycholog ;) Te punkty można podpiąć pod niemal wszystko inne...
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Szelmon »

Mekow pisze:Ciekawi mnie, że tak dużo osób boi się pająków. Dlaczego? Przecież one nawet nie gryzą.
Wiesz, sa pajaki i pajaki :D
Obrazek
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Mekow »

No co racja to racja - te pająki na zdjęciu wyglądają... tak jak wyglądają (niespecjalnie/paskudnie/upiornie).
Takich to można się bać - i będzie to nie tylko zrozumiałe (dla innych), ale może nawet naturalne.
Tylko, że w Polsce nie ma takich pająków (nawet w zoo mi nie wpadł w oko) i dobrze bo wtedy zapewne znacznie więcej osób by się ich bało (wtedy naprawdę byłoby czego).
Ale rozumiem, że można się ich bać.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Sebatos
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2007, 17:30
Numer GG: 3085211
Lokalizacja: Z nie twój interes!

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Sebatos »

A ja boje się beznadziejnych tematów na których inni ludzie opowiadają o swoich lękach.
Don't worry, don't cry, take a grass and fly!
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Trankvilus »

muszewpisac10znakow
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 lipca 2014, 10:48 przez Trankvilus, łącznie zmieniany 1 raz.
Koyaanisqatsi!
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

No cóż Sebatos chyba Trankvilus ma rację nie??? :) Po za tym takie zwierzenie się z lęków to pierwszy krok do ich przezwyciężenia.

No i co do tańca, miałem leciutki lęk przed nim dopóki w mojej budzie nie wprowadzono obowiązkowych lekcji tańca na komers klas trzecich, po paru lekcjach lęk zniknął. :)
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Atanamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 18:15
Lokalizacja: Z lasu
Kontakt:

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Atanamir »

-A ja ... -cichy szept dał się słyszeć zza plecami dyskutujących - ja się boję ... yhm nie wiem czy mogę .. yhmm - nerwowe spojrzenie za siebie .. wszystkiego ....
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Keyhell »

Ja się boję wysokości. I to by było na tyle.
komodor
Pomywacz
Posty: 71
Rejestracja: środa, 24 października 2007, 19:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: komodor »

A ja mam takie dziwne uczucie strachu zawsze przed poznawaniem nowych osób drogą ,,na żywo". I aby nie było nieporozumień zdarza mi się to tylko wtedy gdy to ja podchodzę(właściwszym pojęciem byłoby więc może moment mojego podejścia), i tylko w momencie gdy podchodzę sam (zapewne to dlatego gdyż jak wiadomo w kupie raźniej). Co dziwniejsze nie jest to jednak lęk przed życiem w tłumie, bowiem na dyskoteka swoim break dancem robię furorę.
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Arxel »

Ja sie boję wysokości. Bardzo. Naprawdę bardzo. Wystarczy powiedzieć, że 10 metrów budzi we mnie pewien niepokój.

Boje się ciemności. Ale i to nie całkiem. Boję sie wchodzenia w ciemność. Albo nagłego gaśnięcia świateł. Czyli jak sam zgaszę światło to mogę siedzieć w ciemnym pokoju. Ale jak samo zgaśnie to nie jest miło.

Boję sie wszelkich psów. Tak nawet tych małych i łysych(nie pamiętam jak się nazywały). Ale to z dzieciństwa. Jak miałem z rok to mnie wilczur prawie pogryzł.

I to chyba tyle:D
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: BAZYL »

Arxel pisze:Ale to z dzieciństwa. Jak miałem z rok to mnie wilczur prawie pogryzł.
Prawie pogryzł, to co oznacza? Patrzył się na Ciebie i oblizywał? ;-)

Ja tam się psów nie boję, ale i tak ich nie lubię - po prostu hałas sprawia mi duży dyskomfort, a jak wiadomo psy hałaśliwe są. Można powiedzieć, że boję się hałasu.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Ant
Kok
Kok
Posty: 1228
Rejestracja: poniedziałek, 28 sierpnia 2006, 21:54
Numer GG: 8228852
Lokalizacja: Dziki kraj pod Rosją

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Ant »

Ja wręcz przeciwnie do BAZYLa. Metaforycznie boję się ciszy. Nie mogę jej znieść.

BAZYL wiesz, że to co tu napisałeś może być wykorzystane przeciw Tobie w sesji?
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Sihamaah »

BAZYL pisze:Można powiedzieć, że boję się hałasu.
Ojej, ja też... Nie mogę zbyt głośno słuchać muzyki, nie znoszę hałasu, głowa mnie od tego boli... :( Tak samo nie mogę znieść głośnego techno jak i głośnego metalu. A z metalu przeszkadzają mi niezresterowane czy jakoś tak gitary...

Kocham ciszę. I ciemność. I chłód. Amen.

PS. Jakkolwiek by powyższe źle nie zabrzmiało, to są moje preferencje. Wiem, jestem chory :P
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Azrael »

Ja nienawidzę hałasu... nie powiem, żebym sie go bał, ale jak w moim otoczeniu jest zbyt duży hałas, to robie taki hałas, że inni się mnie boją. :P
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: jokemaster »

Arxel pisze: Boję sie wszelkich psów. Tak nawet tych małych i łysych(nie pamiętam jak się nazywały). Ale to z dzieciństwa. Jak miałem z rok to mnie wilczur prawie pogryzł.
To ja mam podobnie z psami. W dzieciństwie również miałem jakąś przygodę z psem i do dziś mi zostało. Nie boje się ich co prawda jakoś panicznie ale ogólnie rzecz biorąc wole je unikać.
Sihamaah pisze:
BAZYL pisze:Można powiedzieć, że boję się hałasu.
Ojej, ja też... Nie mogę zbyt głośno słuchać muzyki, nie znoszę hałasu, głowa mnie od tego boli... :( Tak samo nie mogę znieść głośnego techno jak i głośnego metalu. A z metalu przeszkadzają mi niezresterowane czy jakoś tak gitary...
Mi to nie wygląda na strach przed hałasem a po prostu opór przed słuchaniem zbyt głośnej muzyki . A i bym zapomniał boje sie "muzyki tekno ". Nie znoszę jej a niestety spora część moich znajomych preferuje w różnego rodzaju "enerdzi" czy jak to sie zwie.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Ravandil »

BAZYL pisze: Ja tam się psów nie boję, ale i tak ich nie lubię - po prostu hałas sprawia mi duży dyskomfort, a jak wiadomo psy hałaśliwe są. Można powiedzieć, że boję się hałasu.
Ja się nie boję ani psów (chociaż bardzo nie lubię tych większych osobników, dlatego sprawiłem sobie terriera), ani hałasu, choć akurat cisza jest tym, co cenię sobie najbardziej. Ewentualnie może być zakłócana dobrą muzyką ;) Ale z ciszą to miałem taką małą paranoję. Strasznie męczyła mnie cisza podczas rozmowy. Już wolałem w ogóle nie zaczynać, niż powiedzieć coś a potem miała zapaść taka natrętna cisza... Przeszło mi to już, powoli przestaję się bać kontaktów z ludźmi, chociaż jakieś skrzywienia pewnie i tak mi zostaną :P
To ja mam podobnie z psami. W dzieciństwie również miałem jakąś przygodę z psem i do dziś mi zostało
Hmm... Jak sobie przypomnę różne dziwne przygody, jakie mnie spotkały, to moja lista obecnych fobii powinna być imponująca. Sam się dziwie, że nie chwyciła mnie do tej pory jakaś poważniejsza psychoza ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
ODPOWIEDZ