Fobie i paranoje, czyli kto się czego obawia

O tawerniakach, forumowiczach i innych. Ogólnie z kamerą wśród zwierząt.
ODPOWIEDZ

Najsłynniejsza Fobia!!!

Ciemność
4
7%
Owady latające
3
5%
Owady pełzające
1
2%
Bycie samemu w domu
2
4%
Lęk przed tańcem (nie mylić z tyn że się tańczyć nie umie)
1
2%
Pająki
8
14%
Woda(płytka, głęboka to obojętne)
2
4%
Bezsilność
8
14%
Stały związek
2
4%
Wysokości
6
11%
klaustrofobia
2
4%
mania prześladowcza
3
5%
porządnictwo ekstremalne
1
2%
szał...?
1
2%
lęk przestrzeni
1
2%
popadnięcie w rutynę
1
2%
inne (jeśli żadna z powyższych fobii nie jest tą naj- to zaznacz to i napisz poniżej... jeśli jedna z powyższych jest tą naj- to ją zaznacz i też lepiej napisz :D)
11
19%
 
Liczba głosów: 57
Lilka
Pomywacz
Posty: 21
Rejestracja: piątek, 12 listopada 2004, 11:03
Numer GG: 0
Lokalizacja: z czwartego piętra

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Lilka »

z tego co przeczytałam to niektóre fobie mam podobne do Falki(niektóre)

*boje sie wody, nie wleze do żadnego większego zbiornika, bo ogarnia mnie panika i przestaje sie zupełnie ruszać w przerażeniu i tonę (to już 3 krotnie sprawdzone) po tym jak na zalewie usunął mi się grunt pod nogami a stopa zaplatała w jakis konar - NIGDY WIĘCEJ

*siedzenie plecami do wejścia odpada

*jak jestem sama w mieszkaniu wieczorem mam nieodparte wrażenie że nie do końca "sama" no i tak jakoś muszę wszędzie światła świecić jak idę do kuchni ;)

*ciąża i dzieci to coś co mnie przyprawia o mdłości

*usiąść latem na trawie na takiej łące ODPADA tam jest tylko tych małych potworków ble.... wszystkie żuczki, mrówki, robaczki, ble obłazi cię to ze wszystkich stron

*boje się że ktoś zechce przeciąć mi skórę między palcami u rąk kartką papieru

*nie odpalę gazu na kuchni zapałką ani zapalniczką, no nie ma siły żebym zbliżyła rękę do palnika

* nie znoszę chodzenia po schodach które mają wolną przestrzeń między stopniami, (taka bardziej pochyła drabina)


a tak w ogóle to normalna jestem :D O_o
...W żałobnym chłodzie znanych ust szukamy pocieszenia...
NdwZ
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: czwartek, 15 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Chrzanów
Kontakt:

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: NdwZ »

Deep pisze:W sumie, to ja nie lubie zostawać sam na weekend w domu. Tzn fajnie jak rodzice sobie pojadą ale nie lubię zasypiać i budzic sie w pustym domu.
Jedna rada - znajdz sobie dziewczyne :D
Wtedy zostawanie samemu w domu na weekend bedzie duuuuzo przyjemniejsze :D
A i zasypiac i budzic sie samemu nie bedziesz :D
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Alucard »

Ta, jasne :D
Mów to chłopakowi mającemu 15 (16?) lat. Kobieta jest potrzebna i niech takowa znajdzie, ale teksty o wspólnym kładzeniu się i wstawaniu całjkowitemu młodzikowi... chociaz moze jestem po prostu staroświecki ;)

Aha. I wracając do tematu. Moja paranoją też jest czytanie. Moze zabrzmi ti dziwnie, ale muszę czytac podczas np. jedzenia. Potrafie przewertować jakąś ulotkę 5 razy, nauczyc się na pamięć menu, czytac program telewizyjny po kolei... no musze po prostu
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Alucard pisze:Aha. I wracając do tematu. Moja paranoją też jest czytanie. Moze zabrzmi ti dziwnie, ale muszę czytac podczas np. jedzenia. Potrafie przewertować jakąś ulotkę 5 razy, nauczyc się na pamięć menu, czytac program telewizyjny po kolei... no musze po prostu
Rety nie wiedziałem że to paranoja :) ! Ja też czytam przy jedzeniu i podczas jazdy samochodem (nawet na krótkich odcinkach), kiedyś czytałem w wannie, nawet podczas grania na kompie mam przy sobię jakąś książkę na wypadek dłuższego wczytywania czy zapisywanie (to jest dłuższego niż 45 sek. :D ) i wobóle czytam książki po kilka razy.
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Arxel »

Ja też nie myślałem, że to paranoja. W końcu co jest dziwnego w czytaniu w każdym miejscu ( Uwaga. Nie polecam czytania podczas jazdy rowerem. Trzeba używać do czytania obu rąk i ciężko patrzeć na drogę)
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Arxel pisze:Ja też nie myślałem, że to paranoja. W końcu co jest dziwnego w czytaniu w każdym miejscu ( Uwaga. Nie polecam czytania podczas jazdy rowerem. Trzeba używać do czytania obu rąk i ciężko patrzeć na drogę)
Nooo... też już próbowałem i przez jakiś kilometr dobrze szło (książkę można rozłożyć na kierownicy), gdyby tylko nie ten płotek. :lol:

a żeby nie było offtopa:
może nie że się boję ale w każdym bądź razie nie lubię basenów publicznych.

"ksiąrzkę" ... bogowie ...

(No dobra, dobra... "ksiąrzkę", jak człowiek tak wszystko w biegu robi to się też czasem pomylić może.)
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: BLACKs »

Bardzo ciekawa fobia wydaje sie heksakosioiheksekontaheksafobia*, czyli lek przed liczba 666

[Juz umiem wymawiac ta nazwe* ^^]
Wikipedia pisze:Hexakosioihexekontahexafobia - jest lękiem przed liczbą 666. Wywodzi się z Apokalipsy Św. Jana 13,18, gdzie liczba ta określana jest mianem liczby Bestii: "Tu jest [potrzebna] mądrość. Kto ma rozum, niech liczbę Bestii przeliczy: liczba to bowiem człowieka. A liczba jego: sześćset sześćdziesiąt sześć" Apokalipsa Św. Jana (13,18).

(...)

Ludzie dotknięci hexakosioihexekontahexafobią silnie unikają jakiegokolwiek kontaktu z liczbą 666. Znanym przykładem jest małżeństwo Nancy i Ronalda Reaganów, którzy przenosząc się do dzielnicy Bel-Air, miasta Los Angeles, zmienili adres nowego miejsca zamieszkania z 666 St. Cloud Road na 668 St. Cloud Road. Niektórzy na marginesie zauważają, że Ronald Wilson Reagan posiada 6 liter w każdym z imion.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Ravandil »

BLACKs pisze:Bardzo ciekawa fobia wydaje sie heksakosioiheksekontaheksafobia*, czyli lek przed liczba 666
To brzmi jak przekleństwo, chyba bym się obraził :) Słyszałem już o triskaidekafobii, czyli lęku przed liczbą trzynaście. Przydałaby się jakaś tabela umożliwiająca tworzenia fobii na poszczególne cyfry :) Ja się na szczęście 13 nie obawiam, mogę wręcz powiedzieć że przynosi mi szczęście :>
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Eglarest »

Boję się
a) Samotności
b) zbyt długiego życia
c) Następnych wyborów do parlamentu.
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Tevery Best »

Mały offtop, ale też tyczy się psychicznej dolegliwości o długiej i skomplikowanej nazwie.

Rinotileksomania - kto wie, co to jest?

Nie ma tego na wielkiej Wikipedii, ani w encyklopedii PWN - u. Jest to jedna z najmniej znanych nazw współczesnej nauki. Większość z was nie wie, co to jest, mimo, iż przeciętny nastolatek poświęca się tej czynności 6 razy dziennie. Wielu z was robi to, nie zastanawiając się o tym. Jest to często uznawane za bezczelność i objaw braku wychowania. Nie trzymając was dłużej w niepewności, zdradzę, że to... dłubanie w nosie.
Ouzaru

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Ouzaru »

No dobra, niechętnie się przyznam, że mam nowy 'lęk' związany z mym aktualnym stanem. To znaczy - za każdym razem, jak mnie coś mocniej brzuch lub plecy bolą, to się boję, że to coś z dzieckiem się dzieje niedobrego. Ostatnio była jeszcze u mnie położna i jak mi powiedziała o wszystkich zagrożeniach wynikających z moich obciążeń genetycznych, to nie mogę spać spokojnie w nocy o_O Za trzy dni USG a ja się denerwuję i boję, że coś będzie nie tak -__-' Ale podobnie jak z każdą inną paranoją czy lękiem staram się z tym walczyć i odnoszę powoli zwycięstwo :D

A czy czucie wstrętu i odrazy do publicznych kibli czy toalet ogólnie też się liczy? ;)
kajtek Raulin
Kok
Kok
Posty: 1025
Rejestracja: czwartek, 1 lutego 2007, 14:26
Numer GG: 0

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: kajtek Raulin »

A czy czucie wstrętu i odrazy do publicznych kibli czy toalet ogólnie też się liczy?
Nie,gdyż jak się tego nie boisz to jest z Tobą źle lub nie jesteś człowiekiem.To naturalne u ludzi że się tego boją. :D

Ja do moich lęków moge dodać to iż mam lęk przed wodą.Nie lubie pływać w basenie bo ciągle mam wrażenie jakbym sie topił.Nie wiem od czego to ale cuż...

PS W jeziorze też nie lubie pływac bo mnóstwo roślinek i w ogóle żyjątek. :)
PS 2 Szkoda że złyyy skasował temat "1."
PS 3 PS? To jest Post Scriptum czy Plej Sztejszyn? :)
PS 4 Dobra końćze z tymi PS'ami!
PS 5 Ide spać bo się nie wyspałem....
PS 6 ...ale jeszcze tu wróce...
:D
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Force »

kajtek Raulin pisze:Nie,gdyż jak się tego nie boisz to jest z Tobą źle lub nie jesteś człowiekiem.To naturalne u ludzi że się tego boją. :D
Zaprzeczyłeś sam sobie używając "Nie" na początku ;)
I jeszcze udowodniłeś że nie jestem człowiekiem, ani ja ani moi znajomi. Strach przed publicznymi toaletami? Wystarczy być ostrożnym. W szpitalu nie miałem wyboru, krew na framudze, wszędzie siki a muszli klozetowej pety i żyję.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Do tematu dodałem ankietę żeby się dowiedzieć czego tawerniacy nie znoszą NAJBARDZIEJ!!!

A więc gryzoń w dłoń i głosujemy! :)
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: kaziu »

Boje się tylko dwóch rzeczy Stangnacji i cienia.
Moge mieć węża na szyi pająka na ręce twarz w krwi i nic nie czuje(mam nawet zdjęcie z wężę na szyi)
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: MAd Phantom »


E, to ja jestem nudny, bo nie mam ani jednego lęku, natręctwa czy maniii :( jako dziecko parę miałem, ale się jakoś całkiem zużyły po drodze ;p Jednak, co ciekawe, potrafię bez problemu wywoływać sobie halucynacje i złudzenia, w tym także i te typowe dla klaustro/agorafobii... tyle, że nie są dla mnie straszne, ale zabawne i dobre do zabijania czasu ;p
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Fobie i paranoje czyli kto się czego obawia.

Post autor: Alucard »

Oooo

A to takie poważniejsze fobie.

Po pierwsze boje się śmierci w czasie snu. Nie byłem u spowiedzi od roku, nie wierzę tak jak chce i śmierć bez możliwości spowiedzi byłaby dla mnie wyrokiem. Wiem, że nieco głupkowate myslenie jest, ale zawsze przed snem napada mnie strach na tak 20 sekund.

Po drugie NIE NAWIDZE ODKURZACZA. Czasem mam ochotę zatłuc to niebieskie ustrojstwo. Jak sie niekiedy komus w domu zachce odkurzać, to mnie ten ryk przyprawia o szaleństwo... i ponownie wiem, ze to głupie, ale NIENAWIDZĘĘĘĘĘĘ
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
ODPOWIEDZ