Tawerna od kuchni

O tawerniakach, forumowiczach i innych. Ogólnie z kamerą wśród zwierząt.
ODPOWIEDZ
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Post autor: Perzyn »

Dziwne mieszanki i potrawy? Cóż nie jestem takim hardcorowcem ale swoje chwile miewam. Przede wszystkim jestem specjalistą od jajecznicy. Moje dwa największe osiągnięcia to jajecznica z kotletem mielonym i jajecznica z pasztetem. Do tego coś z dawnych lat - bułka z szynką i jogurtem truskawkowym (znaczy zanużona w nim w całości). I najnowszy wynalazek - jogurt naturalny z solą, pieprzem, mieloną papryką i wyciśnietym czosnkiem.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Aaaah... polecam Omlet Cesarski Makłwicza. No kurde pycha. Ja to robiłem z dziewczyną i nie wiem na ile kłamała, ale smakowało jej i mi. Najlepsze jest to, że w przepisie z jego strony przesycą się 2 osoby. Ten Omlet tak zapycha głód, że to masakra.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Pan_Feanor
Marynarz
Marynarz
Posty: 185
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 08:34
Lokalizacja: Siemiomosze :)
Kontakt:

Post autor: Pan_Feanor »

Omlety mają to do siebie że sycą :) Swego czasu miałem manię a punkcie pichcenia oletów :) Doszłem to takich rzeczy jak omlet z serem z musztardą z kawałkami papryczek :) Do piwka jak znalazł :D
Zjedz kota! Zjedz kota! Kot ma wiele witamin i mikroelementów! RAORGHHH ! :D
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Mówcie co chcecie ale ja uważam że to co domowe jest najlepsze (noga z kurczaka zgrillowana w altance za domem) :P :wink: :!:
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Tevery Best »

Przecież wszyscy wiemy, że jedynym słusznym jedzeniem jest... <werble> kiełbasa! Wszyscy uwielbiają kiełbasę, a reszta to łżeliberałowie i komunistyczni agenci! Pączki twierdzą, że kiełbasa wymiata, i z tego tytułu dopuszczono je na listę słusznego pożywienia, razem z paroma innymi potrawami. Natomiast pamiętajcie zawsze i wszędzie: ryż twój wróg! To narzędzie Chińczyków, za pomocą którego chcą przejąć władzę nad światem! Kiedy wszyscy będą żarli to ohydztwo, wówczas oni (nomen omen tylko udający, że to podstawa ich diety) wystąpią i podbiją wszystek świat. Ryż na stos!
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Nie wpominając o demonicznych grzybkach mung i Nażędziu szatana PAŁECZKACH !!! :!: :!: :!:
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Kaczor
Marynarz
Marynarz
Posty: 380
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 16:52

Post autor: Kaczor »

ryz to byla bron skosnookich agresorow moze kilka lat temu. a teraz? kotlety sojowe mleko sojowe soja sojowe kielbaski/paroweczki sos sojowy? jaka teraz jest ich bron? sushi!
"Yet another beautiful moonlit night."-Alucard :D
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Tevery Best »

Ogłasza się wszem i wobec, że kiełbasa wegetariańska/sojowa/jak to zwał zostaje uznana za niebezpieczną herezję! Tylko porządna, polska kiełbasa, ociekająca tłuszczykiem, pachnąca smażonym mięskiem może zostać uznana za tę właściwą! Precz z podróbkami (i podrobami)! Pierogi, do boju!
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

hmm co tyczy sie kielbasek to musze przyznac, ze za zachodnai granica tkz Wursty prrzodują :D maja naprawde dobre ale pewnie importuja z Polski :d

a z pierożkow to lubię wszytkie a szczegolnei te z kapustą i grzybami :d
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Post autor: Zaknafein »

Ja jestem polakiem i nie jestem w stanie przełknąć kiełbasy w żadnej postaci, o parówkach nie wspominając ( nie mniej i nie więcej niż 4 % mięsa :/ ). Czy to nie dziwne? Może jestem z tego powodu skazany na emigrację ( albo nie jestem, a dopiero będę; nie skazany, a zmuszony i nie emigrację, a banicję :) )?
Co do chińskiego jedzenia, podchodzi mi bardzo ( poza pędami bambusa :D), a już od wczesnego dzieciństwa spożywam większość pokarmu przy użyciu pałeczek. Tak więc jestem podwójnym heretykiem. Zanim jednak zrujnowana biurokracją inkwizycja dorwie mnie na tych niecnych działaniach zdążę już zapewne sam sobie usypać stos :D
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Kto wymyslil mit o tym, ze polska kielbasa jest najlepsza na swiecie? Chyba sami Polacy. Owszem jest dobra, a nawet bardzo, lecz wiele hiszpanskich, francuskich czy wloskich specjalow zwanych kielbasa, znacznie polskie wyroby przewyzsza. Jak na moj gust oczywiscie. Choc "znacznie przewyzsza" to moze zbyt mocne slowa. "Najlepsza" to tez zdecydowanie zbyt mocne slowo.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: Tevery Best »

Zaknafein pisze:Tak więc jestem podwójnym heretykiem. Zanim jednak zrujnowana biurokracją inkwizycja dorwie mnie na tych niecnych działaniach zdążę już zapewne sam sobie usypać stos :D
To bardzo dobrze. Ten dobry uczynek nie zostanie ci zapomniany. Kopsnąć zapałkę?

@Szelmon: Taki mój patriotyzm, że jaka by ta zagraniczna kiełbasa nie była, ja wierzę w naszą. Odchył, sam rozumiesz. A zresztą to i tak już osiągnięcie, że pod jakimś względem jesteśmy lepsi od uznawanych za dużo bardziej rozwinięte krajów (USA, UK).
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Tevery Best pisze:@Szelmon: Taki mój patriotyzm, że jaka by ta zagraniczna kiełbasa nie była, ja wierzę w naszą.
Bo nie znasz innej. Oprocz krajow ktore wymienilem wczesniej, godne polecenia sa rownierz kilbasiane smakolyki z krajow balkanskich. Na przyklad, z serbskimi kielbasami wolowymi malo co na swiecie moze sie rownac.
Tevery Best pisze:Odchył, sam rozumiesz. A zresztą to i tak już osiągnięcie, że pod jakimś względem jesteśmy lepsi od uznawanych za dużo bardziej rozwinięte krajów (USA, UK).
Odchylem bym raczej tego nie nazwal. To raczej kwestia gustu. Ja sam przechodze nieopisane wrecz blogostany spozywajac np. taka "Surowa polka dlugo dojrzewajaca". Mysliwska, Krakowska Sucha, Jalowcowka, to wszystko sa wyroby najwyzszej klasy, jednak nazywanie ich najepszymi na swiecie to lekka przesada. Ale co mi tam, SUROWA POLSKA DLUGO DOJRZEWAJACA TO NAJLEPSZA KIELBASA NA SWIECIE!!! Ulzylo mi...
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Saturas
Pomywacz
Posty: 39
Rejestracja: poniedziałek, 21 maja 2007, 20:26
Lokalizacja: Z Korinis

Post autor: Saturas »

Ja tam lubie PRAWIE wszystko oprócz surowych warzyw. Najlepsza jest kuchnia Włoska (spagetti Mniam...), Meksykańska(lubie pikantne jedzenie), Turecka(kebab RoX). Oczywiście bardzo lubie tez Fast Foody (chociaz sa niezdrowe) :D
"(...)Ponieważ tchórz umiera 1000 razy, a bohater tylko raz(...)"
Pan_Feanor
Marynarz
Marynarz
Posty: 185
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 08:34
Lokalizacja: Siemiomosze :)
Kontakt:

Re: Tawerna od kuchni

Post autor: Pan_Feanor »

Ten nowy wystrój forum jakoś mnie niepodnieca :)...
Najlepsze jedzenie na świecie to śląska smażona na pateli popijana kwaśnym mlekiem :D
Zjedz kota! Zjedz kota! Kot ma wiele witamin i mikroelementów! RAORGHHH ! :D
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Tawerna od kuchni

Post autor: LOD »

Pan_Feanor pisze:Ten nowy wystrój forum jakoś mnie niepodnieca :)...
Mi też się nie podoba. 8)

Nie prawda! Najlepsze są nocne wyżerki... Takie o późnych godzinach w towarzystwie. Ja od czasu do czasu skradam się o późnych porach z siostrą do lodówki. Wszyscy śpią... a my jedząc sobie o wszystkim gadamy, poprostu klimat jakich mało.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Tawerna od kuchni

Post autor: Eglarest »

Wrocilem sobei z biwakowania majowego i znow odkrylem uroki kuchni polowo-namiotowej. Bogowie niesadzilem ze zwykla kanapka z okropnym paprykarzem szczecinskim mzoe tak smakowac :D

mowia ze czlowiek w ekstremalnych warunkach to i szczura zje

ale najlepsza wyzerka byla gdy napadla nas burza :D wiatr ulewa namiot az przecieka a w malym ciasnym namiociku az sie trzeslo od zajaania sie turystyczna ;)
ODPOWIEDZ