Wasz ulubiony, bądź preferowany przez Was zły bohater

O tawerniakach, forumowiczach i innych. Ogólnie z kamerą wśród zwierząt.
ODPOWIEDZ
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Sihamaah »

Nie kto inny jak ja sam pisze:Dla mnie zło to nieprzestrzeganie wartości moralnych wynikłych z empatii, bezinteresowne krzywdzenie w jakikolwiek sposób innej jednostki, kiedy możemy tego nie robić.
Powtórzę tylko, dla przypomnienia. Ale dyskusję uważam za skończoną, bo mimo wszystko zgadzam się z Tobą Perzyn i Alucard. Koniec więc.

(Niewielki spoiler z "Głosu Boga") Co do złych postaci: Bezimienny Kat i Lord Morte z Głosu Boga. Szczególnie ten drugi, bo jego zło było totalnie bezinteresowne, nieludzkie, podłe i całkowite. Facet kompletnie wyprany z uczuć. A Kat... On był takim uczyniony przez przeszłość i miał do swojego zabijania ideologię, kiedy Mortle czerpał po prostu przyjemność z cierpienia innych.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Alucard »

Dobrze. Proponuje zakończyć spor :D
Kto inny- nie zy, ale jakis taki... zimny, przerażający. Numer 47 z Hitmana. Mówcie co chcecie, ale zabijanie ludzi dla pieniędzy z taka zimnością i traktowanie tego jako pracę mnie przeraża.

Nie jest to zły (to znaczy przesiąjknięty rozkosza mordu) człowiek. Po prostu straszny. Ale i fascynujący, z klasą...
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Avitto
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 29 września 2007, 15:25
Numer GG: 0
Lokalizacja: Północna Kraina Betonu

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Avitto »

Perzyn pisze:Widzisz Keyhell i tu właśnie dochodzimy do zagadnienia, które cały czas próbuję tu naświetlić. Ty mówisz o patrzeniu z perspektywy elfa z powierzchni a ja mówię ci spójrz z perspektywy Keyhella z TRPG.
Dokładnie.
Jeśli to nie pomoże, to radzę po prostu przerwać rozmowę. Większość osób tutaj(wyłączając najsampierw Perzyna i Alucarda) jest już na tyle przesiąknięta kulturą/motywami rodzimymi(Polska to całkiem dziwny kraj jakby tak spojrzeć "z boku"). Nie po to sie męczyło tyle pokoleń filologów, filozofów, lingwistów, żeby teraz wszyscy zaczynali myślenie(czy może kombinowanie) od nowa(odsyłam do literatury, jak nie pomoże to do prac naukowych na temat stylów i nurtów).

Jak tak dalej pójdzie, to komuś przez internet nerwy puszczą. Śmiech na sali, żenada. Temat "co to zło?" ciągnie się od ładnych 3-4stron nieprzerwanie, ale widocznie było to potrzebne.
Dalsze trwanie w opozycji... Wedle woli.
Tyle słowem podsumowania.
Perzyn, Alucard: Wspieram was. Ja nie miałbym tyle cierpliwości...
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Keyhell »

Heh. Dyskusja zamknięta. Ale chciałbym powiedziec jedną jedyną rzecz.... Bo zrobiło mi się poprostu smutno. Traktujecie mnie w tej chwili dziecko do, którego trzeba miec dużo ciepliwości i trzeba cos powoli tłumaczyć bo nie zrozumie. Ja poprostu chciałem wyrazić własne poglądy. Każdy ma inne. I nietrzeba odrazu robić ze mne dziecka. Bo to mnie dobiło:
Avitto pisze:Perzyn, Alucard: Wspieram was. Ja nie miałbym tyle cierpliwości...
Chcesz się wyrzyć? Idź na paintball. Bo narazie była to w miarę inteligenta rozmowa. A ty ze mnie robisz gówniarza... No coż. Nie każdy rodzi się miły.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Sihamaah »

Avitto pisze:Perzyn, Alucard: Wspieram was. Ja nie miałbym tyle cierpliwości...
A ja się zgadzam z Keyhellem. To, że mamy inny pogląd niż Ty, Avitto, to nie znaczy że jesteśmy gówniarzami.
Avitto pisze:Nie po to sie męczyło tyle pokoleń filologów, filozofów, lingwistów, żeby teraz wszyscy zaczynali myślenie(czy może kombinowanie) od nowa
Tak?
Albert Einstein pisze:Wszyscy wiedzą, że czegoś zrobić nie można. Ale przypadkowo znajduje się jakiś nieuk, który tego nie wie. I on właśnie robi odkrycie.
Może i warto znać koncepcje innych, ale mamy i własne pomysły zbudowane na podstawie własnych obserwacji. Nie musimy zaczynać od tego, co oni wymyślili, możemy wymyślać coś samemu. Bo może się mylili? Nie ważny jest autorytet... Arystoteles twierdził że materia jest niepodzielna, wiec pogląd o istnieniu atomów przez długi czas nie był popularny. Więc co, atomów nie ma bo się nasz grecki filozof namęczył i musimy zakłamywać prawdę z tego powodu? Przeczytaj uważnie moje posty, czym jest dla mnie zło, to sobie możemy podyskutować w innym temacie lub na privie. Ale Twoja ignorancja rozwaliła mnie do tego stopnia, że nie widzę nawet sensu takiej dyskusji... Dyskusja była kulturalna, nie wrócę już do tego tematu, proszę o jego skończenie!

Wracając do tematu:

47 nie był taki zły w dwójce... Tzn. tak myślałem dopóki nie wziął się za morderstwo dziecka. Był taki film kiedyś, Bella Mafia, tam był jeden taki diabeł wcielony, gorszy niż Hitman, bo mordował nie dla pieniędzy (choć troszkę tego też) ale przede wszystkim dla przyjemności... Niemoralność na wielką skalę.

Trochę Sawyer z Lost, ale on taki naciągany :P Nie jest imo zły. Taki jakiś dziwny...
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Keyhell »

Zgadzam się. Co do hitmana - podstawowa sprawa która odróżnia go od innych złych - nie zabijał dla przyjemności. Był to dla niego zwykły zawód który nie podniecał go jakoś emocjonalnie.

Twierdzicie, że nie po to się męczyli naukowcy żeby główkować od nowa? Właśnie na tym polega rozwój. Jakbyśmy nie główkowali nad tym co już zostało wymyślone to myślelibyśmy nadal, że ziemia jest płaska.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Alucard »

Keyhell pisze:
Avitto pisze:Perzyn, Alucard: Wspieram was. Ja nie miałbym tyle cierpliwości...
Chcesz się wyrzyć? Idź na paintball. Bo narazie była to w miarę inteligenta rozmowa. A ty ze mnie robisz gówniarza... No coż. Nie każdy rodzi się miły.
Ech. Żeby nie było- Nie uważam nikogo za gówniarza i szanuję cudze poglądy, a moja frustracja wynikała z:
-Niemożności zrozumienia przez niektórych co mam na myśli i powtarzanie do skutku tych samych kontrargumentów ( to się wściekłem na Anta i Azraela, ale już mi przeszło)
-przerzyjstego jak stajnia Augiasza działania neta.

Na moje oko nikogo nie obraziłem...

Co do złego bohatera, to dodam jeszcze legion z Warcrafta III. Uknuł on (jako całość) głęboka intrygę, skłócił wszystkie rasy, wykorzystał innych do własnych celów. I wszystko z taką radościa i pewnością siebie jakby chodziło o duże szach :D Zauważcie, że każdy demon się śmiał jak rozmawiał ze śmiertelnikiem.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Keyhell »

Ależ Al. Ja cię nie oskarżam o nic. Oskarżam Avitta.
W pełni się zgadzam. Demony z Warcrafta są straszne. Cały ten strach pogłębił się u mnie po przeczytaniu książek "studnia wieczności" i "dusza demona" z serii warcraft. Polecam

@up
Po przeczytaniu takich postów przypomina mi się, że nie wszyscy mają normalne poczucie humoru... :D
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Alucard »

Kadzo pisze:Imie: Sąsiadka Spod Dwujki
Nazwisko: Sąsiadka Spod Dwujki
Ksywa: Sąsiadka Spod Dwujki
Rozmiar buta: Sąs...

Zło zło zło, zło zło, zło, a pozatym zło. Cowięcej zło zło i może jeszcze zło. Może niejestem w temacie (no, może niejestem), więc dodam jeszcze, że jestem złym dzieckiem, na klasowe mikołajki kupilem koledze zegarek na ściane (wszystko po pięć złotych, i nie wszystko) i nawruciłem się na Wyższe Dobro. i , , , . (pisałem białą czcionką)
Mój komentarz- Debil.
Nie Keyhell :D to nie jest poczucie humoru.

Co do złych bohaterów, to czemu nikt nie wymienił chłopaka z filmu psychopata. Nie jest zły sam w sobie, ale to całe niezrównoważenie psychiczne i chora obsesja są.. brrr... boję się takich ludzi bardziej niz zimnych sukinsynów.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Avitto
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 29 września 2007, 15:25
Numer GG: 0
Lokalizacja: Północna Kraina Betonu

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Avitto »

zauważcie tylko, ze skończyliście dyskusje. Dziękuję za uwagę.
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: MAd Phantom »


Tak, tak, dobro i zło są rzeczami względnymi, zależnymi od definicji i z pochodną po kolejnych edycjach słownika etc. etc... za to bezwzględny jestem ja oraz fakt, że organizujecie tu niezły (i nieuprzejmy) off-top... zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę, że jest już temat o dobrze i źle... więc skoro tak bardzo chcecie ryzykować warnem za flame to przynajmniej róbcie to tam gdzie trzeba ;p
Lilith Af
Pomywacz
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 16:50
Numer GG: 0

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Lilith Af »

eee...

Lord Vader-Bo po prostu jest fajny I koniec kropka :shock:
Sauron -Z władcy Pierścieni za To że potrafił z małych elfów zrobić maszyne do zabijania wszechwieczne Orki
Lucyfer :D -Z Biblii za to że przeciwstawił się Bogu
Khorn Bóg Krwii a Pan Czaszek- Z warhammera za to że składa mu sie ofiary z czaszek i jest zły i pochodzi z Chaosu ???8)
"Jest tylko jedna droga do śmierci dla zawodowego żołnierza: od ostatniego naboju w ostatniej bitwie podczas ostatniej wojny." George Patton
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: LOD »

Hmmm... Tak w sumie teraz mi przyszło do głowy, że Jakub Wędrowycz nie jest do końca pozytywną postacią zwłaszcza biorąc pod uwagę jego zapędy destrukcyjne i mordercze. Tak więc on jest raczej moją ulubioną złą postacią. :D

A z osób neutralnych tj. i klimatycznie mrocznych (już to wcześniej w tym temacie pisałem) to Zayl z 3 części Diablo (książki, nie gry ;))
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Keyhell »

Raacja. Zayl był fajny. Mega mroczny. Ale nie było w nim ani troszkę zła. Wręcz przeciwnie. Zayl był przeciez postacią pozytywną. Zayl Ma mliżej do Drizzta Do'Urdena niż do "wszystkich złych, mhrocznych, piekielnych, demonicznych, księci i kapłanów mroku, zła, piekła, Lloth".

Apropo tej części diablo (ksiażki) to zły był napewno (i to bardzo) nekromanta Karydbus.
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Elfin »

Zuy bochater?? :D Po głębszym zastanowieniu się dochodzę do wniosku, że moim ulubionym złym bohaterem jest pewien statysta w jakiejś książce... No ale jeżeli mam się jeszcze bardziej wysilić, to powiem, że najfajniejszą, bo najzabawniejszą postacią złą był jeden ze ZUyCH jeźdźców smoków z Erogena :D :P Na podstawie opisów, przez które przebrnąłem mogę powiedzieć, że w wyobraźni rysował mi się dość hmm... nienormalny obraz.... W tej chwili nic nie wymyślę.. Ide czytać książkę :D
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: AsiaWZieleni »

Kurcze... Nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat zła z książek-z-serii-tudzież-innych-podobnych...

Ale zawsze lubiłam Królową Śniegu z baśni Andersena! Zanim jeszcze nauczyłam się czytać, jej portret w książce działał na mnie bardzo sugestywnie. I myślę, że zło pozostałych bohaterów nie dorasta jej złu do pięt, bo owo ma w sobie coś z dziecięcych niedookreślonych wspomnień i fantazji.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Kawairashii
Bombardier
Bombardier
Posty: 827
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 17:04
Numer GG: 1074973
Lokalizacja: Sandland

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Kawairashii »

Mnie zawsze intrygowało zło o dwóch twarzach. Osoby z samej definicji okrutne, czemu o dwóch twarzach? Ponieważ tylko my dostrzegamy prawdę. Ostatnio śnił mi się sen; krótka historyjka o chłopaku, który wpada w pułapkę pewnej dziewczyny, z czasem okazuje się, że ta mści się na nim za pewną krzywdę, która z biegiem lat uległa skrzywieniu i wyolbrzymieniu. Chłopak zostaje przez nią poharatany, następnie, gdy przybywa policja/rodzina/przyjaciele, ten odbiera jej nóż, a ta umazana jego krwią wychodzi na ofiarę jego napaści. Chłopak wpada w coraz większe tarapaty, z czasem podczas wypadku drogowego, do którego przyczyniła się owa dziewczyna, traci całe lewe ramię. Policja nie znajduje żadnych dowodów przeciw dziewczynie i prawdę mówiąc wcale niedowierza jego bajkom, przy okazji dowiadujemy się, że dziewczyna złożyła na niego skargę zarzucając, iż jest fanatykiem i nie daje jej spokoju oczekując od niej miłości, który zrobiłby wszystko by zdobyć jej serce, „poświęcając nawet swoją dłoń”. Ogólnie społeczeństwo się od niego odwraca, chłopak wpada w coraz głębszą depresje aż wreszcie pewnej nocy w szpitalu podczas jego rekonwalescencji, następuje pożar. On sam zostaje przykuty w ostatnim momencie do łóżka, a domniemana piromanka jeszcze bardziej go okalecza tym razem wydłubując mu oko, gdy ten wreszcie wyrywa się z kajdanek i chce skończyć z małą terrorystką, ta po raz ostatni ukazuje mu swą ludzką naturę, podstępnie zapędzając w następną pułapkę. Sen kończył się na scenie mordu na chłopaku poprzez jego najlepszego przyjaciela, którego przekabaca dziewczyna, po sarninie na klatce schodowej. Obie nogi złamane, poharatana twarz, wydłubane oko, przypalone barki, oderwane ramie… a dziewczyna jak by nigdy nic, całuje jego przyjaciela, podczas gdy ten rozłupuje chłopakowi czaszkę jakimś tępym narzędziem. Oczywiście nikt jej nic nie udowodni. Najsmutniejsze jest to że podobne sytuacje moga mieć miejsce.

Mam nadzieje, że nigdy więcej nie przyśni mi się coś takiego (O_O) płakałam jak małe dziecko, nie mogąc się opanować o poranku.
My Anime List
Obrazek
3 weeks to AvP Release.
ODPOWIEDZ