Wasz ulubiony, bądź preferowany przez Was zły bohater

O tawerniakach, forumowiczach i innych. Ogólnie z kamerą wśród zwierząt.
ODPOWIEDZ
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Keyhell »

-.-
Najbardziej rozbudowany i zaawansowany sen jaki miewam, to szukanie czegoś bliżej nieokreślonego po domu w którym i tak są polątane pokoje i niezgodne z prawdziwym ich wyglądem. A tobie się śni wielka, historia niczym streszczenie książki :smile: . Hello?

A żeby nie było offtopa - Esencją zła (kolejną z FR :smile: ) jest zdecydowanie Crenshinibon. Bardzo zły, opanowujący ludzi i mamiący ich, ponieważ sam pragnie potęgi i władzy.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Adamir »

Darth Vader z Gwiezdnych Wojen, Lorduś Voldemortuś z Harry'ego Pottera. Bardzo podobał mi się główny boss w Falloucie (pierwszym). Można było albo go zabić, albo się do niego dołączyć ;p

Ogólnie bardzo lubię Złych Lordów, nie wiem dlaczego. Takie dziwactwo.
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Sihamaah »

Dagoth Ur jest jedną z moich ulubionych złych postaci :) Choć czy był taki zły, to kwestia względna... Vivek ogromnie lepszy raczej nie był. Z pewnością też Lucjusz Lachance z Obliviona... Za głos i całą tą osobowość...

A najgorszym bohaterem jest z pewnością Różowe Zło :P
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Brzoza »

Ze złych bohaterów to lubię Bohuna. Nie dość to że postać wzorowana na historycznej, to jeszcze opisana przez Henryka Sienkiewicza bardzo zręcznie. A już super zrobili Bohuna w Ogniem i Mieczem gdzie grał go Domogarov.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Kikas
Szczur Lądowy
Posty: 11
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 00:31
Numer GG: 0

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Kikas »

Ja osobiście lubię Yagami Raito lub Light w zależności od tłumaczenia. Jest to postać z Death Note który widzi siebie jako uosobienie sprawiedliwości ale jednak jest zły do szpiku kości. No i jak niewielu złych, dotrzymuje słowa. To znaczy że jeśli powiedział że kogoś zabije, to zabija. Niewielu złych na to stać. Ale niestety źle kończy.
Chciałbym czasem mieć jego notatnik, znajdywałbym wasze imiona po IP lub GG i wpisywał na listę.
I hate you all.
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: AsiaWZieleni »

Kikas właśnie dołączył(a) do moich ulubionych złych bohaterów :twisted: . Zwłaszcza, że jest z tawernianego świata.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Jasiek
Majtek
Majtek
Posty: 79
Rejestracja: poniedziałek, 3 grudnia 2007, 11:56
Numer GG: 0
Lokalizacja: 5th layer of Hell (Szczecin)
Kontakt:

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Jasiek »

Lekki offtop:
Istnieje alternatywne zakończenie Death Note'a. Nie zdradzę jakie, ale warto obejrzeć.

Ulubiony zuy bohater:
Mangowy: Alucard
Growy: Mellisan (BG2: Tron Bhalla), za zręczne oszukanie bohaterów, i stanie się (prawie) bogiem
Radżaman
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: poniedziałek, 12 maja 2008, 00:20
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bombaj

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Radżaman »

Brzoza pisze:Ze złych bohaterów to lubię Bohuna. Nie dość to że postać wzorowana na historycznej, to jeszcze opisana przez Henryka Sienkiewicza bardzo zręcznie. A już super zrobili Bohuna w Ogniem i Mieczem gdzie grał go Domogarov.
Bohun generalnie nie był zły, jak dla mnie.
Z takich naprawdę złych to Hannibal Lecter - geniusz po prostu.
A z histirycznych to Czarnobrody ;]
That is not dead which can eternal lie.
And with strange aeons even death may die.
Adamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 329
Rejestracja: wtorek, 18 marca 2008, 19:18

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Adamir »

Brzoza pisze:Ze złych bohaterów to lubię Bohuna. Nie dość to że postać wzorowana na historycznej, to jeszcze opisana przez Henryka Sienkiewicza bardzo zręcznie. A już super zrobili Bohuna w Ogniem i Mieczem gdzie grał go Domogarov.
Racja. W ogóle Domogarov świetnie gra złe postacie, obejrzyjcie go w roli mafiosa w serialu Fala Zbrodni ;]
[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]Obrazek[/url]
Bussumarus
Marynarz
Marynarz
Posty: 336
Rejestracja: piątek, 25 lipca 2008, 21:12
Numer GG: 2565250
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Bussumarus »

Jak dla mnie to najbardziej zły bohater to oczywiście...GOLUM !
A mangowy to...(nie będę oryginalny)...ALUCARD :D !
OLDSCHOOL!
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Thurs »

Super był predator z pierwszej części, tej ze Schwarzeneggerem. Symbol bezwzględnego łowcy z zasadami. :)
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: gaudat »

zgodzę się z Thursem ;) Predator wymiata.
Poza tym nie będąc oryginalny wymienię Lorda Vadera.
Prócz typowego Lectera jako genialnego złego wymienię Alfreda Bordena z "Prestiżu" C. Nolana. Niby nie czyni zła wprost itp, ale jego bezwzględność w dążeniu do celu jest przerażająca. Zarazem czyni to niezwykle sprytnie. No i wspaniała rola Christiana Bale'a.
Z książek uwielbiam Czarnoksiężnika z " Innych Pieśni" Dukaja. Ma w sobie to coś.
Poza tym Vladimir Harkonnen z "Diuny" też jest całkiem niezły ;) Intrygant pierwsza klasa.
W grach nigdy mnie żaden główny zły nie zachwycił
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Ramirez
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2007, 23:16

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Ramirez »

Ramirez Claymore z "Sherwood" i kontynuacji. Typowy, zimny zawodowiec.
Obrazek
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: BlindKitty »

Wprawdzie nie książkowy, ale trudno - "Joker" z Batman: Mroczny Rycerz. Ach, ten fioletowy garnitur, zawsze uśmiechnięta twarz, i ta filozofia. No i zdanie na koniec: "This is what happens when an unstoppable force meets an immovable object."; zdanie które jest dla mnie kwintesencją szaleństwa Jokera i jednocześnie ponurej determinacji Batmana... Te plany Jokera, bomba zaszyta w brzuchu, armia psycholi uwolnionych z Arkham i cała reszta, to wszystko tworzy dla mnie najlepszego 'złego', jakiego znam. Zapadającego w pamięć i takiego, z którym można się utożsamić. A przynajmniej ja mogę.

Ach, i drobne sprostowanie do kogoś tam piszącego gdzieś wyżej - Batman nie zabija. Nigdy. Właśnie dlatego że jego rodziców zabito.
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Brzoza »

- Batman nie zabija. Nigdy. Właśnie dlatego że jego rodziców zabito.
Och, wierz mi z pewnością w całej historii zabił kilka razy z premedytacją dla zemsty. Bo nie jest tak do końca jak mówisz.

A Joker Ledgera jest fajny, ale jest mało jokerowaty. Znaczy wypowiem się poprzez nie swoje komentarze z sieci:
Joker świetnie napisany, faktycznie dobrze skonstruowana postać (może poza zbyt łopatologicznymi nawiązaniami do KJ ze zmyślonymi originami, ale jednak Ledger w sporej ilości scen pojechał warsztatem, a w jego rozbieganych oczach nie dało się dostrzec psychotycznego błysku.(...) I wszystko ładnie, szkoda tylko, że tak mało było Batmana w Batmanie, bo pomimo tylu nawiązań komiksowych i wierności wielu wątkom z Batkowego uniwersum, w pewnym momencie spostrzegłem, że oglądam film o zakutym w kevlar mścicielu, który walczy z uszminkowanym psychopatycznym terrorystą, a nie o Batmanie i Jokerze…
jestem najeżony na Ledgera, bo wszyscy pieją jaki to on bóg aktorstwa odkąd umarł.
ja nie odmawiam Ledgerowi tego, że jest dobrym aktorem, chodzi mi o to, że odkąd kojfnął, ludzie prześcigają się w płaczu i gadaniu, jaki był boski, nie tylko jako aktor, ale też jako człowiek. Męczy mnie to.
Gdyby nadal żył, to połowy, ba! 3/4 tych tekstów o jego aktorskiej boskości nawet byśmy nie dostali do przeczytania, bo nikt by się nie pokwapił, żeby je z kogoś wydobyć.
I sądzę, że w przypadku Oskara podnosi to wyraźnie jego szanse, bo nie wypada nieboszczyka źle potraktować, a wiadomo, że Oskary dawane są czasem jak karne, nie do końca z sensem.
Personalnie nie mam nic do gościa, ale tak, jak byłem zmęczony tym, że przez jakiś czas wszędzie były tylko newsy o 175. trailerze DK, tak samo ciskało mnie, jak na 90% stron widziałem to samo zdjęcie Ledgera i te same pienia.
Ot. Czy Ekchart jest lepszy od Ledgera? Się zobaczy. Jestem BARDZO, BARDZO, BARDZO źle nastawiony do wyglądu Jokera. Dramatycznie źle. To dla mnie taki ruch, jakby się nagle okazało, że uszy na kapturze Batmana to prawdziwe uszy Wayne’a i on nimi może poruszać. Mam nadzieję, że ta wpadka (kataklizm) charakteryzatorski zostanie naprawiona naprawdę bardzo dobrą grą.
w zasadzie rola eckharta podobala mi sie bardziej od roli ledgera, ktory byl wg mniej najmniej jajcarskim jokerem w dziejach batmana. tak, zlinczujcie mnie. no nie rozbawil mnie i tyle. czerstwy joker.
A wygląd Jokera odrzucił mnie w chwili, gdy zobaczyłem pierwsze zdjęcie. I odrzucał z każdą chwilą bardziej. Joker Nicholsona był słaby, ale przynajmniej zgodny jakoś tak z wypracowanym wzorcem Novicka, Wolfmana i Granta, do którego się przyzwyczaiłem.
Żeby nie było wątpliwości, film mi się podobał. To bardzo dobrze zrobiony sensacyjniak. Trochę rozwlekły. Trochę za mało akcji, wybuchów i mordobicia jak na sensacyjniak. Słaba laseczka. Ale bardzo dobry, mimo wszystko.
Pod warunkiem, że Stefan Senegal walczyłby w tym filmie z terrorystą imieniem Ja Wam Dam.
Bo, jeżeli mam to rozpatrywać jako film a Batmanie, to był średni. Mocno średni.
(...)
Na dzień dobry nasmarujcie pal i rozpalcie stos. Śp. Heath Ledger nie był rewelacyjny. Zagrał niezłą rolę psychopaty, albo nawet nie psychopaty, po prostu niezrównoważonego psychicznie bandyty. Nie zagrał Jokera. Nie dla mnie. Dla mnie to nie był Joker, tylko jakiś świr wymazany kosmetykami jak idiota.
Mlaskał wstrętnie. Może mam złe pojęcie o obłędzie, ale jak coś mlaszcze, to nie jest obłąkane ani straszne. Kojarzy mi się z pewnym gościem imieniem Rysiek, który kiedyś jeździł w pierwszych drzwiach autobusu 802 do Warszawy. Też mlaskał. Był umysłowo ograniczony, a to nie to samo, co szaleństwo. Mlaskanie nie jest szalone, jest obleśne. Mlaskający Ledger nie jest obłąkany, jest obleśny.
i tak dalej i tak dalej.
Reasumując, postac Jokera byłaby tylko kolejnym przedstawieniem Jokera, gdyby nie to że Ledger kopnał w kalendarz, a tak wszyscy wylewają lukier na film i na jego ostatnią rolę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: gaudat »

Reasumując, postac Jokera byłaby tylko kolejnym przedstawieniem Jokera, gdyby nie to że Ledger kopnał w kalendarz, a tak wszyscy wylewają lukier na film i na jego ostatnią rolę.
Masz rację - jego śmierć przyniosła mu wielki rozgłos ( tak samo jak w przypadku Cobaina czy Jacksona ostatnio ), ale tak czy tak rola jest świetna. Wydaję mi się że Nolan chciał nieco uciec od komiksowej konwencji i uczynić historię dość realistyczną, i to przez to fanom komiksów nowa kreacja postaci może się średnio podobać. IMO i tak jak na dzisiejsze Hollywood'skie standardy Dark Knight jest świetnym filmem akcji.
ludzie prześcigają się w płaczu i gadaniu, jaki był boski, nie tylko jako aktor, ale też jako człowiek
Też tego nie cierpię. Czysty idiotyzm. Dochodzi do tego milion spekulacji i plotek, dając naprawdę obrzydliwą mieszankę.
Słaba laseczka
Holmes rzeczywiście była znacznie lepsza. :D
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Brzoza »

Wydaję mi się że Nolan chciał nieco uciec od komiksowej konwencji i uczynić historię dość realistyczną
http://www.film.org.pl/prace/50_prawd_m ... ycerz.html trochę zd;nc ale pokazuje realizm filmu nolana.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ODPOWIEDZ