Wasz ulubiony, bądź preferowany przez Was zły bohater

O tawerniakach, forumowiczach i innych. Ogólnie z kamerą wśród zwierząt.
ODPOWIEDZ
Marz
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 23:22
Numer GG: 0

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Marz »

Moim ulubionym złym charakterem (który jest tak naprawdę ostatnim sprawiedliwym) jest Jigsaw, z mojej ulubionej serii filmów Piła ;] Wiele osób uważa te filmy za chore, obrzydliwe i ogólnie rzecz biorąc niefajne, jednak postać Jigsawa i ten jego, nie wiem... zmysł przewidywania, znajomość ludzkiej natury, umiejętność skrzętnego planowania czynią Piły wspaniałe.

Szkoda, że koleś umarł .o.
Orcs, orcs, orcs, orcs...
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Phoven »

Wiesz - myślę, że tu chodzi raczej o odejście od takiej komiksowej stylistyki na rzecz dobrego kina akcji z elementami thrillera. I właśnie z tego powodu Mroczny Rycerz to pierwszy film będący adaptacją komiksu przy którym nie chciało mi się rzygać - a wręcz przeciwnie nawet mi się podobał. Oczywiście - przerysowanie komiksu zastępują umowności kina akcji - ale to już zależy od preferencji odbiorcy. I dlatego też Joker Ledgera właśnie zrobił taki szałpał - bo był, jak to określiła osoba z tych twoich komentów "uszminkowanym psychopatą" a nie postacią z komiksu. Ofc sporo prawdy jest też w tym, że szałpał na Ledgera osiągnął niebotyczne rozmiary po jego śmierci - ale Mroczny Rycerz osiągnąłby sukces i bez tego. Oprę sie zresztą na swoim własnym przykładzie - strasznie denerwował mnie ten cały hype na MR i śmierć Ledgera, nie wspominając o tym, że każdy film o superbohaterach ma u mnie minusa na samym starcie. Do kina poszedłem właściwie tylko dla dziewczyny, od początku negatywnie do MR nastawiony. Film sobie zleciał a ja cieszyłem się w duchu, ze nie dzieliłem się swoimi narzekaniami przed nim. Dla mnie to jest jeden z najlepszych filmów akcji tej dekady - trzymający w napięciu, z wyrazistymi postaciami (i owszem - z Jokerem na czele) i zwrotami akcji które serio mnie zaskoczyły. Niczego więcej od filmu akcji nie wymagam.

Ps. Obydwa Batmany Burtona to jego najsłabsze filmy. :P

Ps2. Zawsze mnie się TO przypomina jak gadka schodzi na Jokera.
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Wevewolf »

hmmm... Joker z najnowszego batmana. Nie dość że jeden z najlepszych antybohaterów na świecie, to jeszcze tak genialnie zagrany przez Heatha Ledgera. Polecam obejrzeć film właśnie ze względu na niego. Zaręczam że wciągnie was w swój świat totalnej anarchii.
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
BlindKitty
Bosman
Bosman
Posty: 2482
Rejestracja: środa, 26 lipca 2006, 22:20
Numer GG: 1223257
Lokalizacja: Free City Vratislavia/Sigil
Kontakt:

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: BlindKitty »

Hm, kiedy Batman zabijał? Ach, ale generalnie zasada jest taka, że nie zabija (choćby w Year One, gdzie ryzykuje własnym życiem żeby złapać przestępcę wylatującego przez barierkę balkonu). I nawet jeśli mu się to zdarza, jest to raczej wyjątek niż reguła, i to w mojej skromnej opinii - wyjątek wykreowanych przez ludzi na siłę szukających oryginalności przy pisaniu scenariuszy do Batmana. No, ale kłócił się nie będę, toż to tylko postać komiksowa, i to raczej ta dobra ;)

Ale co do Ledgera - nie mam pojęcia, czy był dobrym aktorem, nie znam się na tym zbytnio i dla mnie aktorzy dzielą się na tragicznych i całą resztę, i on należy do całej reszty. Zresztą, sama gra aktorska jest tutaj mało istotnym czynnikiem, nie wątpię że Jokera z Mrocznego Rycerza tak samo bym polubił, gdybym tylko przeczytał scenariusz, a nawet gdyby grali go na zmianę obaj bracia Mroczkowie.

A wracając do wątku głównego, czyli samego Jokera. Joker jako facet z białym podkładem na twarzy i bliznami przy ustach jest dla mnie o wiele bardziej interesującym i 'dobrym' złym, niż białoskóry psychol który wpadł do kadzi z bliżej niesprecyzowanymi chemikaliami. Komiksowy Joker jest... No, ciekawym superprzeciwnikiem superbohatera. Pokręconym, owszem - lubię pokręcone postacie - ale jednak jest taki komiksowo-super. Chemikalia, supertrucizny i cała reszta. Joker z filmu - mimo całego filmowego nierealizmu i absurdów (tak, tych z 50 prawd - zresztą, mnie one nie rażą. Jak chcę obejrzeć realistyczny film, to oglądam dokument, nie sensację i to opartą na komiksie) jest kimś kto w zasadzie mógłby w sprzyjających okolicznościach zaistnieć na świecie. Oczywiście, nie robiłby do końca tego co robi w filmie, ale schemat działania z pewnością byłby ten sam. Ale zresztą, przecież nawet nie o realizm tu chodzi. Po prostu podziwiam sposób w jaki jeden facet w drogim fioletowym garniturze jest w stanie wprawić w chaos całe miasto. Plus genialne teksty. Ot, i cały Joker i za co jest moim ulubionym złym.
What doesn't kill you, just makes you... Stranger.

But above all - I feel I'm still on my long trip to nothingness.
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: No Name »

Dziwię się że jeszcze nie zauważyłem nikogo, kto wspomniałby o Masterze z Fallouta.
Rozdwojenie jaźni, niejasne cele, rzesze wiernych, fabryki mutantów, no i to cielsko rozrośnięte po całej krypcie - po prostu "Join, or die! JOIN! DIE!" :twisted:
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: MAd Phantom »


Tak technicznie to Master nie miał rozdwojenia jaźni (różne głosy wynikały z ograniczonego zasobu sampli dźwiękowych, z których składał swoje zdania), a jego cele były bardzo dokładnie wyjaśnione :P I o ile był trochę zeschizowany, o tyle wciąż myślał na tyle racjonalnie by zadziałało "zakończenie dyplomatyczne" ;p Chociaż fakt, faktem, że w swojej roli sprawdzał się świetnie ;p
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Alien »

Wevewolf pisze:hmmm... Joker z najnowszego batmana. Nie dość że jeden z najlepszych antybohaterów na świecie, to jeszcze tak genialnie zagrany przez Cheatha Ledgera. Polecam obejrzeć film właśnie ze względu na niego. Zaręczam że wciągnie was w swój świat totalnej anarchii.
heata ledgera ;)
i rzeczywiście jest the best :)
(thats magic ;) )
00088888000
Thurs
Mat
Mat
Posty: 470
Rejestracja: sobota, 15 grudnia 2007, 09:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: poza zasięgiem

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Thurs »

Alien pisze:
Wevewolf pisze:hmmm... Joker z najnowszego batmana. Nie dość że jeden z najlepszych antybohaterów na świecie, to jeszcze tak genialnie zagrany przez Cheatha Ledgera. Polecam obejrzeć film właśnie ze względu na niego. Zaręczam że wciągnie was w swój świat totalnej anarchii.
heata ledgera ;)
i rzeczywiście jest the best :)
(thats magic ;) )
Heath Ledger, to się pisze "Heatha Ledgera".
MarcusdeBlack
Marynarz
Marynarz
Posty: 327
Rejestracja: środa, 18 lutego 2009, 16:02
Numer GG: 10004592
Lokalizacja: Pałac Złudzeń

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: MarcusdeBlack »

Callow z "Age of Misrule" Chadbourn'a (tia, ja znowu o tym)
Nie jest może moim 'ulubionym', ale jest na tyle wyrazisty że trudno jest go zapomnieć, to co sam sobą przedstawia, jego działania i ich skutki. Po prostu gorsza, mroczniejsza, ale i tak naprawdę słabsza i żałośniej wersja nas samych.

"I don't want sympathy, or pity, or any other pathetic emotion." It was the voice of a spoiled child. "I want you dead."
"Prawdziwych przyjaciół trudno jest znaleźć, lecz stracić ich jest bardzo łatwo."

Marcus jest okay. Marcusdeblack się dziwnie odmienia jako całość ;P.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Alien »

Thurs pisze:
Alien pisze:
Wevewolf pisze:hmmm... Joker z najnowszego batmana. Nie dość że jeden z najlepszych antybohaterów na świecie, to jeszcze tak genialnie zagrany przez Cheatha Ledgera. Polecam obejrzeć film właśnie ze względu na niego. Zaręczam że wciągnie was w swój świat totalnej anarchii.
heata ledgera ;)
i rzeczywiście jest the best :)
(thats magic ;) )
Heath Ledger, to się pisze "Heatha Ledgera".
post wolfa został "zmodowany" w orginale pisało cheata ledgera
szkoda że gościu już nie żyje :(
wg mnie najlepszy czarny charakter_(w filmie) to Alan Rickman w "Robin hood..."


Widać po licznych cytatach, nie musiałeś przypominać :) - dop. WW
00088888000
Alistar
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2011, 19:50
Numer GG: 7459427

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Alistar »

Mam słabość do Jokera ;D podoba mi sie motyw wyciętego na ustach uśmiechu ;) groooza ;d
"Prawdziwych bohaterów poznajemy w najtrudnejszych chwilach"
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Alien »

Za to kompletnie zjebali zakończenie AA. Joker powiększony do rozmiarów małej góry, zbudowany jak góra? Dajcie spokój, coś tutaj wyraźnie nie pasuje :?
W labiryncie fauna był naprawdę dobry przykład złego bohatera.
00088888000
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Wasz ulubiony, bądź preferowany przez Was zły bohater

Post autor: Ragnar »

Nie wiem czemu, ale zawsze najbardziej nie lubimy tych złych którzy z początku (i nawet przez dłuższą część książki) udają dobrych. Więc
-Rajmund Żarny z opowiadania Dukaja. Nie chodzi o to że ten waleczny generał i obrońca królestwa na koniec okazuje się pozbawionym uczuć (bo martwym?) tyranem, tylko o ten obuch w łeb jaki łapie czytelnik... zwłaszcza ze parę stron wcześniej sam poszedł by za nim w ogień.
Radkoff
Marynarz
Marynarz
Posty: 181
Rejestracja: wtorek, 5 października 2004, 12:25
Numer GG: 2207328
Lokalizacja: Z kątowni ....

Re: Wasz ulubiony, bądź preferowany przez Was zły bohater

Post autor: Radkoff »

Tylko BAZYL.
Obrazek Ty... Ty... ZŁY jeden, oddaj nam edycję postów...
ODPOWIEDZ