Wasz ulubiony, bądź preferowany przez Was zły bohater

O tawerniakach, forumowiczach i innych. Ogólnie z kamerą wśród zwierząt.
ODPOWIEDZ
Kaczor
Marynarz
Marynarz
Posty: 380
Rejestracja: sobota, 18 listopada 2006, 16:52

Post autor: Kaczor »

mmoj nowy typ to tzw Pomurnik z trylogii Sienkiewica(Narrenyurm-Boży bojownicy-Lux Perpetua)
fajny koles. [Hmm... To sienkiewicz jeszcze pisze? - dop. BAZYL]


EDIT|-Sapkowskiego oczywiscie. czepiasz sie Bazyl.
Ostatnio zmieniony wtorek, 27 marca 2007, 19:33 przez Kaczor, łącznie zmieniany 1 raz.
"Yet another beautiful moonlit night."-Alucard :D
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Post autor: Eglarest »

hmm na mysl przychodzi mi Anakin Skaywalker :D niewiem czemu ale szkoda mi się go robi
Atanamir
Marynarz
Marynarz
Posty: 179
Rejestracja: wtorek, 19 września 2006, 18:15
Lokalizacja: Z lasu
Kontakt:

Post autor: Atanamir »

Pomurnik mój drogi to raczej z trylogii Sapkowskiego (pana zresztą), że to jest oczywiste wiemy wszyscy, dlatego twój wybryk uznam za hmm żałośnie kiepskie poczucie humoru.

Narre(ny)turm-Boży bojownicy-Lux Perpetua - jak coś piszesz to pisz porządnie.
A co do Pomurnika samego w sobie to rzeczywiście jest on klimatycznym bohaterem stojącym po stronie ciemności.

Hmm, a ta odnośnie złych to ostatnio wyjątkowo złym bohaterem który mi zaimponował jest moja nauczycielka j. polskiego :/ Zgroza .... :x
Plomiennoluski
Mat
Mat
Posty: 494
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 12:49
Lokalizacja: Z Pustki

Post autor: Plomiennoluski »

No to rzuce jakies typy:

Crowley z "Dobry Omen" :) on po prostu wymiata jak pisze we wstępie:
Crawley (anioł, który moze nie upadł, lecz zsunął się odrobinę za nisko)
Krwawnik z sagi o Kane'a

Kane z tejze sagi, tyle ze on choć był kawał drania z neigo to jednak był pozytywny

Wintersmith z Wintersmith'a Pratchetta, tyle ze on w sumie był usprawiedliwiony, mimo całego zła jakie wyrządził, został przecież sprowokowany, a będąc personifikacją zimy, miał umysł i zachowanai zimy
K.M.N.

Don't make me dance on your grave...
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Leland Gaunt z "Sklepik z Marzeniami" Stephena Kinga. Kimkolwiek jest to całkiem nieźle sobie radzi "na mieście". Przeczytajcie to zobaczycie o czym tu piszę :)
Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Post autor: Alucard »

A czytałem czytałem i to 2 razy ;)
Książka Boska...

Ja ciągle obstaje przy Vaderze

A tak na uboczu... Miło, że jesteś znowu z nami AC. Witaj spowrotem
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re:

Post autor: AsiaWZieleni »

Memo pisze:Hm, trudno mi byłoby wskazać jednego, więc zrobię takie jakby kategorie ;p.

Pomurnik z Trylogii Husyckiej Sapkowskiego.
W Trylogii zło Pomurnika mnie tak nie przerażało, miałam wrażenie, że wynika samo z jego natury.
Zdecydowanie bardziej podobał mi się biskup Konrad Oleśnicki, którego zło było bardziej zracjonalizowane i wyrachowane. Jego portret charakterologiczny byłby czystą poezją :twisted:
Memo pisze: Kreskówka - Aku z Samuraja Jacka i wszystko jasne ;p.
No ba, jak mogłam o nim zapomnieć. Najbardziej podobał mi się, gdy zwołał wszystkie dzieci, żeby im opowiadać bajki...
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Werewolf
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 12:59
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z miejsca gdzie psy d**ami szczekają a wrony zabijają się o znak "koniec świata"

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Werewolf »

Trudno mi wskazać postać całkowicie złą, w której nie świeci nawet promyczek dobra. Nawet Morgoth był kiedyś ainurem i jakiś tam wkład włożył w tworzenie Śródziemia. Co z nim chciał zrobić później to całkiem inna bajka. Dlatego(kolejność przypadkowa):
:arrow:Mordimer Madderdin- Piekary- Jest perfekcjonistą w zadawaniu ludziom cierpienia i święcie wierzy, że to dla ich dobra.
:arrow:Kat Jakub-Rafała Dębskiego- Kto czytał ten wie, do czego zdolny jest szczurzy ojciec.
:arrow: Buka-Z Muminków- Boże, jak ja jej się w dzieciństwie bałem była prawie tak zła jak Bobek, tyle, że bardziej przerażająca!
Does it matter what is on the top?
Way too down below, that's how this werewolf burns in me
O God, I see the light again
I'm gonna be getting someone in my brain
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Sihamaah »

Krzyczący w Ciemności z opowiadań Agnieszki Hałas. Stara się być dobry... ale nie jest.
Bezimienny kat z Głosu Boga Jacka Soboty.

Te postaci zapadły mi w pamięć...
Opowiadania są świetne, polecam. ;]

A z gier: Bishop z NWN2... Yeach, jest świetny. Cynik wszechczasów.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Azrael »

Lord Vader... za to jakim słodkim, dobrym dzieckiem był w dzieciństwie.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Qin Shi Huang
Mat
Mat
Posty: 440
Rejestracja: piątek, 2 lutego 2007, 10:58
Numer GG: 0

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Qin Shi Huang »

Bez żadnych wątpliwości Arthas z Warcrafta. Normalnie żal się go robi i strach ogarnia. Jego historia to dramat jakich mało.
Rób swoje! rób swoje! A szczęście będzie twoje!
Bo życie to nie bajka! Nie głaszcze cię po jajkach!

Nie tłumacz się. Przyjaciele zrozumieją.
Wrogowie i tak nie uwierzą.
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Asthner »

Hmm. Riddick był nawet sympatyczny. Szkoda, że filmy słabe. ;p
A z lepszych filmów - zdecydowanie Bill. Z Kill Billa oczywiście. Mógłby uczyć stylu i wyrachowania inne czarne charaktery...

Postacie z gier... "Miło" wspominam Darth Trayę i Darth Nihillusa z KotORa 2. Trayę polubiłem za to, jak kilkoma zdaniami potrafiła udowodnić szkodliwość działań Jedi, etc. Nihillus zaś po prostu był klimatyczny - szkoda mi, że nie zagrał większej roli... A skoro już przy postaciach z KotORa jestem - obok HK-47 nie sposób przejść obojętnie. ;]

Miałem jeszcze ugryźć temat od strony literatury, ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć żadnej dostatecznie wyrazistej, negatywnej postaci, która mnie poruszyła.
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Alucard »

Arthas jak najbardziej. Podobałmi sie też niesamowicie ten... no... łowca demonów z nocnych elfów. W dodatku jest rozbudowany jego wątek

Chęc ratowanie ludu podobnie jak arthasa zmieniła go w narzędzie chaosu, a potem w cynicznego, złego i zimnego drania.Chociaz z ludzkimi (pardon... elfimi) odruchami

Z gier to jeszcze dodałbym xardasa. Jakis taki mroczny, nie do końca mu ufałem... jak się okazało słusznie
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Sihamaah »

Oj tak... Xardas. To był gość :P Cor Kalom także, nawet jak mu odbiło, budził we mnie pewien respekt. Ale obaj się nie umywają do Cor Angara (tylko w jedynce, potem to już najemnik bez zasad, więc odpada)

Ze słych postaci to wszyscy z Pulp Fiction. Butch, ten grany przez Travoltę, jego black kumpel, Marcellus Wallace, Mia, sprzedawca prochów. Nikogo w zasadzie dobrego tam nie było, chyba że te postacie "bardzo poboczne" :P Szybko ginęły, albo w najlepszym wypadku uciekały.

Z gier... Mhm... Sarevok. Oj tak, nikt chyba nie zaprzeczy że to zła postać.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Asthner »

Sarevok był zły, zły, baaaardzo zły... Ale dla mnie wręcz przesłodzony w tej swojej złości, trochę prymitywny. ;p Intrygę jednak fajną uknuł, to trzeba mu przyznać.
Jednak najbardziej mnie poruszyło outro ukazujace jego śmierć. Robiło wrażenie. :)
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: Sihamaah »

:shock:

Mam nadzieję że nie dowiedziałem jak się kończy BG, którego zdołałem przejść tylko do połowy cześć pierwszą... Cholera, już tyle się nasłuchałem jako to gra się fajnie kończy, że aż sam nie wiem czy warto grać, bo chyba nic mnie nie zaskoczy...

NIE SPOJLEROWAĆ!!!

:twisted:
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
komodor
Pomywacz
Posty: 71
Rejestracja: środa, 24 października 2007, 19:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Wasz ulubiony bądź preferowany przez was zły bohater

Post autor: komodor »

Dr. Jeckyll, oczywiście z książki ,,Dr. Jeckyll i pan Hyde". Wybrałem go bo ogólnie większego wariata trudno znaleźć, tym bardziej że staje się w niego zupełnie inna osoba.
ODPOWIEDZ