Nasze komputery...

O tawerniakach, forumowiczach i innych. Ogólnie z kamerą wśród zwierząt.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Alez Ty sie obnosisz z tym swoim Maciem ;)
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Nic nie kapuje z tego co napisał Flaka, ale git... :lol: . A co do transferu, to mam większy problem: mi zamias ściągać się ok. 50- 60 kb/s to ściąga się 10-20 kb/s. I mam w związku z tym pytanie: Nie wiecie czego to wina?
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

@Craw:

Nie moja wina, ze on jest taki ladny... ;)

Poza tym nie ja zaczelam temat o kompach - jak pytaja, to odpowiadam ;) No i musialam sobie humor poprawic - w pracy mam zwyklego peceta z Windowsem, a koles na biurku obok ma takiego ladnego Macintosha...
A jakby tego bylo malo, jakiegos firewalla zainstalowali ostatnio i od rana nie moge odpalic zadnej przegladarki poza IE. Wiesz jak ja cierpie?! W piatek jeszcze wszystko ok bylo :(
Gdybym miala Maca tutaj, to nie byloby problemu z IE ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Craw pisze:Sorry Baziu, ale bije Cie na glowe ;)

no i nagrywara DVD ^^
Twoja nagrywarka jest warta wiecej niż mój cały komp :>

Ale muszę mu przyznać, ze odkąd sam zacząłem w nim grzebać, stabilnie działa - będzie z jakieś 6 lat...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

Hej a co się robi na takim Macu? ;) Bo gry na tym nie uruchomisz -> Odpada jak dla mnie ;)

A ja też mam nagrywarę DVD i mam pytanie, ile kosztuje teraz nagrywarka płyt BlueRay, jeżeli ktoś wie? Bo nagrywanie płyt 40GB to kusząca propozycja ;)

Jak ktoś chce to mogę wymienić procka 1.3 za 5 butelek z fajnym płynem ;)
Obrazek
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Kozax pisze:Hej a co się robi na takim Macu? ;) Bo gry na tym nie uruchomisz -> Odpada jak dla mnie ;)
Jak to nie odpalisz? Pogooglałam nieco i ja widać są gry na Maca:
Qake 4, Civilisation (tu jakiś losowy nr, wszystkie działają), Simy 2, Doom III, Age of Empires II, Neverwinter Nights, SimCity 4, Alien vs. Predator, Black & White, Call of Duty, Indiana Jones, Starship Titanic (gierka autorstwa Douglasa Adamsa, polecam), Max Payne, Jedi Knight, Tomb Rider, LOTR, Medal of Honour, Myst (III, IV, V), Star Wars: KoTOR, Warcraft III, World of Warcraft, jakieś strzelanki/ścigałki/symulatory lotów... Masy są tego (już mi się znudziło wypisywanie;))

A poza tym bardzo ładnie działa emulator Windowsa i stare gierki śmigają jakby to pecet był. Grałam jakiś czas temu w Herosków III i było ql ^^ A jak znajdę czas, to będę męczyć zaległe przygodówki: Monkey Islad i Discworld Noir (każdą do połowy przeszłam:/) i z tego co widziałam, świetnie na Macu chodzą.

No i nie ma żadnych problemów ze sprzętem, bo Maki przecież wypasione są i wszystko na nich ładnie chodzi :D

Aż mi narobiłeś smaka i zamiast programować, zachciało mi się grać ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Zgadzam się z Falka, jabłuszka są boskie. WindowsXP do pięt nie dorasta nawet MacOS X 10.3, o Tigerze nie wspominając... a w przygotowaniu już kolejna wersja.
W macach boskie jest to, ze wszystko dziala tak jak powinno ;-)
a wiadomo - z pecetami roznie to juz bywa
Ostatnio widzialem jakąs promocje na mac mini (takie coś wielkości pudełka z czekoladkami), kosztowaly jakies 1800zl. czyli porównywalnie z pctami. Ale kupiłem rowerek, więc postarałem się szybko o tym zapomnieć...
Obrazek Obrazek
Kozax
Tawerniane Oczko
Tawerniane Oczko
Posty: 93
Rejestracja: niedziela, 29 stycznia 2006, 23:37
Lokalizacja: Z tamtąd
Kontakt:

Post autor: Kozax »

Wszyscy się mylicie. Włąśnie to, że winda i piec jest nieprzewidywalny, jest w nim najlepsze ;) Po prostu jest dzięki temu ludzki. :P

PS. A po za tym ładniejszy jest :P Moja kwadratowa obudowa na głowe bije te śmieszne "warzywa" :) Ale jak będę miał KUPĘ kasy to se pewnie takie cudo sprawie ;)
Obrazek
Obrazek
Sabrae Xoraim
Bombardier
Bombardier
Posty: 700
Rejestracja: wtorek, 1 listopada 2005, 15:50
Numer GG: 9383879
Lokalizacja: Preczów :P
Kontakt:

Post autor: Sabrae Xoraim »

Z pecetem jest 1 fajna sprawa: już mam PC i tylko co jakiś czas dokupuje co się zepsuje, albo co przestarzałe. Jakbym na Maca chciał się przesiąść to będzie mnie to dużo kosztować, wiele więcej, niż porównywalny PC. Tak przynajmniej mi się wydaje.
Obrazek
(\ /)
( . .)
c('')('')
This is Bunny. Copy and paste bunny into your signature to help him gain world domination.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Takie PowerMaki też są jak pc (nawet są porównywalnie brzydkie;)) - zawsze możesz im zmieniać wnętrzności jak coś jest za stare.
Poza tym Macintoshe są na tyle dobre, że nie trzeba im robić tak często upgrade'ów jak pecetom :D
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Falka pisze:Poza tym Macintoshe są na tyle dobre, że nie trzeba im robić tak często upgrade'ów jak pecetom :D
Mój komp służy mi bez żadnych zmian wewnętrznych co najmniej 5 lat i jestem baaaardzo zadowolony, a i jak sobie kupię nowego kompa, to tego sobie zostawię do nauki programowania i grzebania w systemie. 8)
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: fds »

Kolejny argument dla Falki, ze Mac'i są fajne :D
Windows na Mac'u

I jeszcze cytat:
bash.org.pl pisze:<mmk> Z pingwinariow: "Prelegent: Rozklad jazdy komunikacji miejskiej bedzie dostepny w wersji dla Windows i dla Linuksa. Uzytkownikow Mac Os X stać na wlasne samochody.
Glos z sali 1: Nieprawda, z nami przyjechal jeden uzytkownik Mackintosha, pociagiem...
Glos z sali 2: ... swoim." ;]
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

fds pisze:Kolejny argument dla Falki, ze Mac'i są fajne :D
Windows na Mac'u
To akurat nie jest fajne :(
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Falka pisze:
fds pisze:Kolejny argument dla Falki, ze Mac'i są fajne :D
Windows na Mac'u
To akurat nie jest fajne :(
Nieprawda, fajne... Uważam, że kompatybilność nowych Mac'ów z bardziej prymitywnymi systemami operacyjnymi to fajna rzecz ;o)
Można np odpalić łatwo różne niedorobione programy, które akurat nam są potrzebne (albo sa niepotrzebne ale chcemy sie nimi pobawić) a nie chodzą na MacOS X...
A przy łatwości z jaką można przenosić na maca programy linuxowe (gros nowych programow open source powstaje najpierw na linuxa), nie sadze zeby zachwialo to pozycja macosa :D
Obrazek Obrazek
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Nie wiedziałem gdzie to pytanie zamieścić, ale postanowiłem spytać się tutaj:

Mam pytanie do tych którzy używają Opery:

- Czemu po zainstalowaniu Opery, cały czas wyskakuje mi że jest problem z siecią? Czemu Opera nie widzi połączenia, chociaż jest ono aktywne? Wyskakuje mi to wdedy, kiedy Internet Explorer działa bez zarzutów.

Proszę o odpowiedź...
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Jak masz firewalla, to najprawdopodobniej on nie przepuszcza Opery. Pogrzeb w opcjach i dodaj Operę.

W pracy miałam podoby problem, ale nie miałam dostępu do firewalla, więc po prostu skopiowałam ustawienia proxy z IE i jest ok :D
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Rodic
Mat
Mat
Posty: 452
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 17:08
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt:

Post autor: Rodic »

Mam i dodałem Operę i dalej nic. Mam dokładniej zaporę, ale Opera tam jest i jest ustawiona tak, że może być podłączona do internetu. To co to może być?
Obrazek
Forum w pełni o komputerach...
ODPOWIEDZ