Le Parkour

Forum na tematy związane ze sportem i pokrewne.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Le Parkour

Post autor: Szelmon »

Czytaj ze zrozumieniem... Pisalem ze zaczac moze kazdy, i nie ma znaczenia stan umiesnienia brzucha przy starcie. Odpasc moze kazdy jesli nie ma samodyscypliny... Wysilek nie jest glownym czynnikiem a psychika wlasnie. Codzienna rutyna zabija w a6w a nie jakis szczegolny hardkor fizyczny. Wiec mi nie pierdol laskawie ze trzeba byc koksem zeby to w ogole zaczynac. Bo gruba baba z motywacja ma wieksze szanse to skonczyc, niz wysportowany mlodzianek bez motywacji i samozaparcia.
Koniec offtopa.

edit:
Pizdeczkom, ktore odpadaja na 9 dniu, moge polecic pasy elektryczne z telezakupow mango hehe.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Le Parkour

Post autor: Sihamaah »

A to faktycznie coś daje?
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Awatar użytkownika
Katarzyna
Majtek
Majtek
Posty: 109
Rejestracja: sobota, 20 maja 2006, 19:34
Numer GG: 0
Lokalizacja: Słupsk

Re: Le Parkour

Post autor: Katarzyna »

................................
Ostatnio zmieniony wtorek, 5 marca 2013, 18:20 przez Katarzyna, łącznie zmieniany 1 raz.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Le Parkour

Post autor: Szelmon »

Uuu :D 24 dni? mi sie zdawalo ze to mniej bylo, no ale to bylo dawno i pewnie sie myle hehe.


Tak se myslalem o butach do parkoura, bo byla to o nich mowa. Mam wrazenie (bycmoze bledne), ze lepiej niz zwykle buty do biegania, nadaly by sie do tego sportu jakies specjalistyczne buty wojskowe. Jest mnostwo super lekkich i dajacych bardzo dobry support stopom butow uzywanych m.in. przez jednostki specjalne ratownicze itp.
Ot chocby takie modele pierwsze z brzegu:
http://www.opsgear.com/Danner-Pursuit-D ... -45470.htm
http://www.opsgear.com/OTB-Odhin-Boot-p/otb-10.htm
http://www.opsgear.com/OTB-SAR-Search-a ... otb-30.htm
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Le Parkour

Post autor: Blue Spirit »

Tak se myslalem o butach do parkoura, bo byla to o nich mowa. Mam wrazenie (bycmoze bledne), ze lepiej niz zwykle buty do biegania, nadaly by sie do tego sportu jakies specjalistyczne buty wojskowe. Jest mnostwo super lekkich i dajacych bardzo dobry support stopom butow uzywanych m.in. przez jednostki specjalne ratownicze itp.
Ot chocby takie modele pierwsze z brzegu:
te-ek zaraz sie odezwie idiota ;)

to co dales w linkach ciekawie wygląda nawet. Pytanie tylko brzmi czy za cieżkie aby nie są. Musiałbym zobaczyc przymierzyć i wypróbować, ale na zdjęciu wrazenie jest pozytywne.
Ja sie przerzuciłem na zwyczajne adidachy i jest mi nieźle ale sie strasznie ślizgają przez co tic-tac na czymś innym niż beton graniczy z cudem...
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Le Parkour

Post autor: Szelmon »

Buty do ktorych linki podalem sa bardzo lekkie, zreszta jak wszystkie nowoczene wojskowe trepy, nawet takie wygladajace dosc masywnie. Jesli chodzi o przyczepnosc to np. takie OTB Odhin daja doskonala na kazdej powierzchni i w kazdych warunkach pogodowych, dodatkowo sa tak skonstruowane, zeby ulatwiac wspinaczke i dawac dobry grip nawet na plaskich scianach, np. podczas podciagania sie na mur. Obawiam sie jednak, ze jedyna mozliwosc ich kupna to karta kredytowa ze stanow. Niestety w taki sposob odpada przymiarka...
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Le Parkour

Post autor: Alien »

buty mimo wszystko takie ważne w parkour nie są- dla mnie wystarczą pierwsze lepsze ( ważne aby były lekkie) skakałem przez jakiś czas w adidasach z grubą podeszwą - lądowanie nieważne jak nieudane nie bolało , ale ciężko się robiło precki i jakiekolwiek Vaulty :?
Ogólnie rzecz biorąc - każdy lubi co innego więc sprzeczać się z Szelmonem ani nesqiem nie będe :)
00088888000
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Le Parkour

Post autor: Alien »

http://www.youtube.com/watch?v=WeSTQlaNg_Q

dzisiejszy filmik PK. Taki mały dżołk :D cos sie klikło w aparacie i wyższa rozdzielczość i jakość sie zrobiła O.o tylko był jeden problem; po chińsku było. Może siostra b. spirita cos grzebala...

Dobra jak coś - ten w czarnej bluzce i spodniach to nesq/spiri a ten w bluzie z kapturem to ja. Aha i ten maly kurdupel to mój brat.
W policach lało cały dzień ale na trening jakby przestało :) No zapraszam do oglądnięcia bo o wiele milej się go ogląda w wysokiej rozdzielczości. I gratis można nasze mordy z bliska zobaczyć
00088888000
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Le Parkour

Post autor: CoB »

Bardzo fajnie, ja jestem pod wrażeniem ;) Aż samemu chce się wyjść i poskakać ;P
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Le Parkour

Post autor: Phoven »

Ja mam jedno pytanie - dlaczego turlacie się również po skoku z pół metra?
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Le Parkour

Post autor: Blue Spirit »

Phoven pisze:Ja mam jedno pytanie - dlaczego turlacie się również po skoku z pół metra?
jezu, phoven ale ty jesteś, albo zazdrosny albo niesamowicie wredny :mrgreen: tam gdzie skakałem z garażu - roll był wskazany. Natomiast podczas skoku z rampy i sprzed sklepu również był potrzebny ponieważ pojawił się spory pęd który po prostu rzuca cię do przodu. No i - to też jasne przecie jak słońce - nie ma to jak pokazać po prostu że się umie i że zabiera ci to tyle samo czasu co zeskok a jest płynneijsze i wygodniejsze w użyciu...
CoB pisze:Bardzo fajnie, ja jestem pod wrażeniem ;) Aż samemu chce się wyjść i poskakać ;P
cóż, dziękujemy CoB ;) zawsze miło będzie usłyszeć twoją opinię, czy to pozytywną czy negatywną ;)

Ach takie pytanko do ciebie też. Zacząłem na poważnie wzamcniać kolana a robię to tak -
parę razy dziennie, gdzieś tak z trzy cztery, nawet na przerwach w szkole... staję sobię koło murka, łapię się go jedną ręką żeby utrzymać równowagę i robię przysiady na jednej nodze. Gdzieś tak z 60 na jedną nogę, potem zmiana. Podobnie też - siadam przy ścianie, jedna noga podciągnięta do piersi a drugą wyprostowaną unoszę na jakieś 20 -30 cm w górę i opuszczam. Przed każdym wzmocnieniem robię krótkie rozciąganie. Przyanję z miejsca że kolana moje mają kaprysy i mogą rozboleć niespodzianie, ale jeśli je pożądnie rozgrzewam w opisany wyżej sposób, nie odbieram żadnego bólu przy skoku z wysokości Jak myslisz to dobre rozwiązanie?
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Le Parkour

Post autor: CoB »

Tak, tylko pamiętaj, że przy przysiadach nie prostujesz przy unoszeniu nogi w kolanie - masz je lekko ugięte. Podobnie nie możesz przesadzić ze zejściem w dół, twoja noga może być ugięta na około 90 stopni w kolanie, kąty ostre odpadają ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Le Parkour

Post autor: gaudat »

Fakt że BS i Nesquel to jedna osoba naprawdę mnie pocieszył.
A co do filmiku - te turlanie się wygląda naprawdę komicznie, tłumaczenie z pędem dość pokraczne, bo jakiegoż to pędu można nabrać przy takim skoku? :smile: A pokazywaniem że umiesz zrobić prosty przewrót możesz szpanować przed Jankiem lat 10.
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Le Parkour

Post autor: Blue Spirit »

hahah gaudat, jak ja sie ciesze ze pokazujesz sie jeszcze na trpg
A pokazywaniem że umiesz zrobić prosty przewrót możesz szpanować przed Jankiem lat 10.
hahah to tez jest dobre ;) brawa gaudat, za twoja kolejna bezstronna wypowiedz :lol:
A co do filmiku - te turlanie się wygląda naprawdę komicznie
mow mi jeszcze. Gdyby nie to ze juz nikt nie czyta twoich postow, moglbym sie nawet obrazic ;)

i kto tu szpanuje. ja tylko pokazalem ze umiem i ze jest tak zwany postep = w plynnosci i szybkosci. A pz tym nie znasz sie. Skocz se z lozka o ile takowe masz. Zobaczysz ze nawet z dziesieciu cm ped moze toba zatrzasc. Potem skocz z dwoch metrow. I sam zobaczysz
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Le Parkour

Post autor: Sihamaah »

Sorry za wtrącenie w dialog, ale muszę.
hahah to tez jest dobre ;) brawa gaudat, za twoja kolejna bezstronna wypowiedz :lol:
WTF? Jego ocena miała być bezstronna? Myślałem, że bezstronnym można być jak są jakieś strony, chyba, że czegoś tutaj nie łapię. No, może ci chodziło o "niesubiektywna", ale to również nie ma sensu. :?: :?: :?:
Potem skocz z dwoch metrow. I sam zobaczysz
A ja skakałem mając 10 lat i to na równe nogi i co prawda potem bolały nieco, ale jakoś potrzeby lanserskiego turlania nie miałem. A tym bardziej po 10cm :shock:
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Le Parkour

Post autor: Brzoza »

mnie sie tam wydaje ze to wszytsko troche mało płynne. ale i tak jestem pod wrazeniem
ObrazekObrazekObrazekObrazek
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Le Parkour

Post autor: No Name »

Fakt że BS i Nesquel to jedna osoba naprawdę mnie pocieszył.
Tak jakbyś powiedział "jupi! zacznijmy flame!"

Każdy skakał jak miał 10 lat :P Sęk w tym że wtedy ważyliśmy dwukrotnie mniej, więc pęd też był dwa razy mniejszy. A zresztą chyba was ludzie nawiedziło, gdzie wy Parkour bez turlania widzieliście? :P

Co do filmiku to fajny. Mogliście dołożyć jakieś akcje "zsynchronizowane" skoro jest was dwóch, wyszło by jeszcze fajniej.
Skok przez stół na 41 sekundzie jest awesome.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
ODPOWIEDZ