Le Parkour

Forum na tematy związane ze sportem i pokrewne.
ODPOWIEDZ
Ripper
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 6 listopada 2004, 19:17
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Le Parkour

Post autor: Ripper »

8) Witam 8)

Ten temat mowi o wspaniałą dyscypliną którą jest Parkour. Jest to "sport" a raczej Free Running. Jesli ktos nie wie dokladnie co to tutaj znajdziecie wiele: http://www.leparkour.pl Sam skacze i chce sie dowiedziec czy ktos z was moze tez skacze. Piszcie tutaj o problemach zdrowotnych, o trikach jakie umiecie, o trikach z ktorymi macie problem, a moze poprostu chcieliscie sie podzielic swoja wiedza z innymi to tez tu piszcie :P ! Piszcie tu tez o miejscowkach w roznych miastach moze akurat ktos znajdzie sobie fajne miejsce do biegania :) Mozecie tutaj tez zamieszczac dobre filmiki, zdjecia z opisami danego triku na ten temat. PoZdRo joŁ = D
DESTRACTION TRAUCERS
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Przejrzałem te forum, ale dalej nie wiem na czym ten Parkour polega. :D Ale ogólnie mnie zinteresowałeś. Może sam zacznę w tym uczestniczyć :D
Obrazek
Gość

Post autor: Gość »

Polega to na przeskakiwaniu roznych przeszkod. Glownie chodzi o to zeby uciekac. uciec szybciej od goniacego ciebie. My wspiamy sie na rozne murki, przeskakujemy rózniste rzeczy. kazdy trick ma swoją nazwe. Są vaulty (przeskakiwanie za pomoca rak przykladowy trick: monkey vault, grab vault, king kong vault i wiele wieeeele innych) AIR'y (skakanie np. salta w przod tyl, gwiazda bokie czyli arial i inne), Lep'y ("przyklejanie sie do scian" chwytanie sie murkow barierek itd. przydatne przy uniknieciu wzroku innych :P), jest oczywiscie wiecej tych podgrup. Trudno moze opisac co to parkour ale ten link powinien ci pomoc:http://www.ufr.republika.pl/parkour.htm tutaj dowiesz sie wiele co to LE PARKOUR czyli wspaniała dysciplina wyrażenia siebie, swobodnego biegania. To cos pieknego dzieki temu czuje sie wolny. jesli masz jakies pytania sluze pomoca . . . joŁ = D
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Nie wiem co to... więc nie miałem się do czego przekonywać :lol: Pokazałbyś i opisałbyś może o co chodzi?

Ja niezmiennie od jakiś 2 lat skaczę na rowerze... niestety sezon się skończył... za zimno a i pada...
Ripper
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 6 listopada 2004, 19:17
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Ripper »

:? Ten Gość to ja R.I.P. joŁ = D sorry za bledy w poscie!
DESTRACTION TRAUCERS
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Ciężko to opisać. Na forum, które podał Ripper, powinien być temat z filmami. Trzeba tylko poszukać.

Można ewentualnie pożyczyć od kogoś film "13 Dzielnica" lub "Yamakashi" (jeśli zrobiłem błąd w nazwie tego drugiego, to sorry), ale to już są kinowe filmy i zrobić to, co robią aktorzy jest niełatwo.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Post autor: Craw »

Kiedys na ktoryms z szerokodostepnych kanalow tv byl nawet dokument o wolnych biegaczach. Fajne to to, ale ja sie do tego nie nadaje (moze jakbym poprawil sprawnosc fizyczna+znalazl kogos kto by pobiegal+chcialo mi sie biegac to bym sprobowal).

Ale za to moj kuzyn bawi sie w cos takiego (ma 11 lat :P) no i widzialem juz kolesi co to tak biegali :)

Ogolnie fajna rzecz.
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

"Yamakaeshi" jest o Ler Palkour?? No to spox :D Film widziałem więc juz wiem o co biega :D
Obrazek
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Też widziałem ten film i... stwierdzam że skakanie po dachach (jest to napisane z celową przesadą :P ) nie jest dla mnie... Jakoś tak wolę skakać na pięć metrów na rowerze niż na własnych nogach...
Ripper
Majtek
Majtek
Posty: 132
Rejestracja: sobota, 6 listopada 2004, 19:17
Lokalizacja: Leszno
Kontakt:

Post autor: Ripper »

8) ELO 8)
Fakt skakanie na rowerku tez jest spox :]
No widzicie skakanie Parkour jest spoooko ziomki :P :P :P
Dzis odwiedzilem sobie nowe miejscowki i taki dziadek nas gonił chwile bylo spox szczegolnie ze dziadek nie mial zbyt dobrej sprawnosci fizycznek (chyba z wiadomych przyczyn) :D Skakalismy z garaży, aha wlasnie taka rada dla skaczących czesto robcie PK Rolla (fikołek do przodu przez bark) lub normalnego "fikołka' wtedy jest mniejsze obciazenie na nogi i nie bolą tak bardzo gdy skaczemy z np. 4 - 5 metrow, poniewaz wiem cos o tym skakalem z takich wysokosci!
Craw szacunek dla twojego kuzyna :)
Tylko przy skakaniu trzeba uwazac zeby nic sobie nie zrobic bo widzialem jak koles z daszku przeskakiwał plot i niestety zachaczył kolanem o płot i wylądował na betonie na łokiec, Ten koleś poprostu nie ma łokcia wszystkie sciegna pozrywane no i śruby w łokciu. Ten koleś nie bedzie juz skakal :( Uwazajcie na siebie! Piszcie! :]
DESTRACTION TRAUCERS
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

hehe...

Dyskusja co gorsze.... Połamać kończyny, czy stracić płodność udeżając krokiem o ramę od roweru... :lol:
DENVER
Szczur Lądowy
Posty: 12
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2005, 19:26
Lokalizacja: Wroclaw

Post autor: DENVER »

Kiedyś widzialem jak wracalem ze szkoly typa ktory skakajac z mostu na skarpe zlamal sobie noge - przykro to wygladalo.
ogolnie to interesuje sie sportami ekstremalnymi, ale niewiem czy ja bym sie kiedys zdobyl na takie akcje jak robia kolesie od le parkour. wystarczy ze kilka razy wywrocilem sie jak skakalem z 9 schodow na deskorolce (wywrotki moga byc naprawde bolesne i nietrudno o skrecenie kostki) na szczescie wtedy obylo sie bez kontuzji i schody skoczylem.
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Post autor: Kloner »

Mój kumpel w szkole zaczął się w to bawić. Zabawnie jest jak mu coś nie wychodzi :)
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

No niby ten Parkour fajny, ale mi by się nie chciało tyle trenować. Jak mam przejść przez płot, to wolę tradycyjnymi metodami. Bez przeskakiwania go. :)
delur
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: wtorek, 14 czerwca 2005, 17:46

Post autor: delur »

A ja trenuje od roku prawie i sie nie chwale :P
pozdro joŁ
Obrazek
Obrazek
Delur słucha:
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »

Próbowałem bardzo fajne, ale mam trochę siniaków i nie wiem czy będę dalej trenował. Ale dyscyplina bardzo fajna, szczególnie jak trenujesz z paroma osobami. Polecam.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Jeśli ktoś będzie miał okazję obejrzeć filmiki rowerowe to polecam "New World Disconer: Ride to the Hills" i "New World Disorder 2: Fat Tire Fury" to się przekona że Le Parkour to nic wporównaniu do rowerków :lol: :lol: :lol:
ODPOWIEDZ