Le Parkour

Forum na tematy związane ze sportem i pokrewne.
ODPOWIEDZ
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Le Parkour

Post autor: gaudat »

Każdy skakał jak miał 10 lat :P Sęk w tym że wtedy ważyliśmy dwukrotnie mniej, więc pęd też był dwa razy mniejszy
Taaaa, ale za to teraz masz x razy silniejsze mięśnie i mocniejsze stawy.
Parkour'a nigdy nie uprawiałem, bo dla mnie to 'sport' głównie dla lansujących się gówniarzy, ale czasami trzeba przeskoczyć jakiś nieco wyższy płot/ogrodzenie, i nigdy potrzeby turlania się nie widziałem. A swoje przez spory wzrost ważę.
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Le Parkour

Post autor: No Name »

Taaaa, ale za to teraz masz x razy silniejsze mięśnie i mocniejsze stawy.
A co to ma do rzeczy? Myślisz że jak przypakujesz to się już nigdy nie wywrócisz? Gdzie tu logika?

A z tym lansem to też - przecież każdy widzi ten sprzęt za tysiące, tłumy widzów, kolegów spoglądających z zazdrością, ech...
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Le Parkour

Post autor: Blue Spirit »

http://www.overground.com.pl/?co=art&id=55

dla ludzi pokroju gauduta (bez obrazy)
A z tym lansem to też - przecież każdy widzi ten sprzęt za tysiące, tłumy widzów, kolegów spoglądających z zazdrością, ech...
To ironia? :D tak czy siak, nie robię parkoura pod publikę tylko dla własnej satysfakcji. A tutaj zamieszczam filmiki tylko dlatego, że chcę pokazać co umiem i jak stopniowo zwiększam umiejętności. To zresztą już widać. Zajrzyjcie na podstronę gdzie zamieściłem pierwszy filmik a potem oglądnąć najnowszy. Tu już widać rozwój, a przecież to było niecałe pół roku temu!
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Le Parkour

Post autor: gaudat »

A co to ma do rzeczy? Myślisz że jak przypakujesz to się już nigdy nie wywrócisz? Gdzie tu logika?
No mniej więcej to, że kiedy jesteś silniejszy łatwiej zrównoważyc pęd. Naprawdę warto uważac na fizyce.
A z tym lansem to też - przecież każdy widzi ten sprzęt za tysiące, tłumy widzów, kolegów spoglądających z zazdrością, ech...
ty serio tak słabo ogarniasz fakty, czy robisz to złośliwie ? Takie skoki itp. są dośc efektowne, i robią na wielu laikach wrażenie. Poza tym nie trzeba regularnie chodzic na treningi (choc oczywiście można sobie wyznaczyc jakiś reżim ), jak w przypadku innych dyscyplin.

Tytuł: Re: Le Parkour Odpowiedz z cytatem
http://www.overground.com.pl/?co=art&id=55

dla ludzi pokroju gauduta (bez obrazy)
bo dla mnie to 'sport' głównie dla lansujących się gówniarzy
;)
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Le Parkour

Post autor: No Name »

ty serio tak słabo ogarniasz fakty, czy robisz to złośliwie ? Takie skoki itp. są dośc efektowne, i robią na wielu laikach wrażenie. Poza tym nie trzeba regularnie chodzic na treningi (choc oczywiście można sobie wyznaczyc jakiś reżim ), jak w przypadku innych dyscyplin.
Nie czaje o co ci chodzi. Tak jak w przypadku innych dyscyplin na treningi trzeba chodzić jeśli chce się być dobrym i coś osiągnąć. Co jest złego w tym że może to robić każdy? Co jest złego w tym że się chwalą? Przecież sport polega na rywalizacji.
Jest to sport że tak powiem niekomercyjny, bo nie dostaniesz pucharów medali, nie wystąpisz w TV, ale dzięki temu fajniejszy :)

Zresztą nie chodzi tylko o efekciarskie skoki. Porównaj sobie na przykład z poniższym linkiem:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 8656830013#
Nie mów że oni nie ćwiczyli tylko skaczą jak gówniarze.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Le Parkour

Post autor: gaudat »

Zresztą nie chodzi tylko o efekciarskie skoki. Porównaj sobie na przykład z poniższym linkiem:
http://video.google.com/videoplay?docid ... 656830013#
Nie mów że oni nie ćwiczyli tylko skaczą jak gówniarze.
Muszę przyznac że nieźle pomykają. Tak czy tak wyjątek tylko potwierdza regułę. BTW obejrzałem do połowy i zobaczyłem 5 turlnięc. To jedno na 70 sekund.
Reszta twojego posta nie zasługuje na odpowiedź. Nie ma sensu babrac się w dyskusję z tobą.
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
ODPOWIEDZ