Jaki sport uprawiasz?

Forum na tematy związane ze sportem i pokrewne.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: Falka »

Naszło mnie na spamowanie forum (pierwszy raz od pół roku?), więc zaspamuję i w tym wątku ;)

Od jakiegoś czasu trenuję Choi Kwang-Do i dorobiłam się nawet żółtego pasa (w przyszłą środę będę zdawać na "pszczeli pas", czyli starszy żółty). Kopanie i pranie pięściami worków treningowych oraz sparngowych partnerów mnie całkowicie satysfakcjonuje, a do tego uczymy się też samoobrony (w tym uwalniania się z wszelkich uścisków), więc jest przyjemne z pożytecznym. Łapię się już na tym, że odruchowo stosuję chwyty z treningów, żeby mojego K. zaganiać do garów :D

Kiedyś trenowałam koszykówkę (mimo dosyć niskiego wzrostu – szybkie bieganie czasem wystarcza;), ale przestałam od kiedy noszę okulary, bo wizja rozbitego piłką szkła w oczach (lub *czegokolwiek* w oczach) mnie przeraża bardziej niż pająk-morderca. Tak więc zostało mi okładanie się pięściami (bo jakoś automatycznie zakładam, że nikt mnie w twarz pięścią nie trafi;).
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: Matt_92 »

No dobra, niech będzie- do listy dopisuję żeglarstwo. Niby patent mam, ale... no właśnie :roll:
A d'yaebl aep arse!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: Alien »

od września w szkole szermierkę
po 2-3 treningach moje postrzeganie tego sportu zmieniło się zupełnie ;)
00088888000
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: Blue Spirit »

o, widzę że rzuciłeś ten durny parkour ;p pogratulować ;p ja już z tego nie wyjdę ;)
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: Brzoza »

ja lubie robić pompki
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: Blue Spirit »

a ja przysiady
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: Brzoza »

mowie serio, zamiast chodzic na jakieś siłki, od maja robie serie pompek, brzuszków, podnoszenie hantelków i generalnie po kilku miesiacach treningu widzę efekty.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: MAd Phantom »


A ja od jakiegoś czasu trenuję żonglerkę ;p Obecnie uczę się 4 piłeczek ;p

Jeśli to kogoś interesuje to mogę machnąć mini-poradnik jak nauczyć się podstawowych 3 piłeczek ;p
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: Mekow »

Żąglerka jest spoko :D

Kiedyś przez pół dnia nie było u mnie prądu i (nieco z nudów) udało mi się z 3 piłeczkami :D
O ile pamiętam, to tak mniej-więcej 2-3 godziny i rekord 15 podrzuceń.
A potem to już dla treningu i szło coraz lepiej... choć ostatnio nie było okazji poćwiczyć :?
Myślę jednak, że to jest jak jazda na rowerze - tego się nie zapomina ;)


A z innych sportów... jakoś nic nie przychodzi mi do głowy - czasy WF'u mam już dawno za sobą.
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: MAd Phantom »

Mekow pisze:Żąglerka jest spoko :D

Kiedyś przez pół dnia nie było u mnie prądu i (nieco z nudów) udało mi się z 3 piłeczkami :D
O ile pamiętam, to tak mniej-więcej 2-3 godziny i rekord 15 podrzuceń.
A potem to już dla treningu i szło coraz lepiej... choć ostatnio nie było okazji poćwiczyć :?

A jak się uczyłeś? Na intuicję czy z jakiegoś poradnika? Bo w tym 1szym przypadku masz pewnie masę błędów technicznych :D
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: Mekow »

No właśnie z początku na intuicję i pamięć z tego co udało mi się zaobserwować widząc kiedyś żonglerkę. Oba akurat były chyba nawet trafne ;)

Potem jak już włączyli prąd, to udało mi się potwierdzić informacje na jednej stronie - której nie mogę już teraz znaleźć... ale to było coś w tym stylu: http://www.zonglerka-opole.cba.pl/1/5%20pilek.htm (moje ćwiczenie to kaskada z 3... a nie z 5).

Tylko nie były to też piłki, a zrolowane skarpetki :?
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: MAd Phantom »


Podstawowe zasady ogólnie są takie:
- nie goń za piłkami, nie wyciągaj za nimi ramion, nie łaź za nimi (jeśli chcesz chodzić przy żonglowaniu to tylko w sposób świadomy, gdzie to Ty kontrolujesz piłki, a nie one Ciebie)
- luźna postawa, lekko ugięte nogi, łokcie pod kątem prostym i odstające od tułowia (a nie przyciśnięte)
- wzrok skupiony na czubku łuku, który wykreślają piłki, a nie goniący/wodzący za nimi ;p
- koncentruj się na precyzyjnych wyrzutach, a nie łapaniu (piłeczki mają same "wpadać" do rąk)
- przy kaskadzie: wyrzut kolejnej piłki dokładnie wtedy gdy "obecna" jest w połowie łuku

i 2 porady na początek nauki:
- zacznij od 1 i 2 piłeczek i naucz się na nich powyższych zaleceń
- skarpetki są imo za lekkie, a pomarańcze za ciężkie ;p Da się nimi oczywiście żonglować, ale piłeczki tenisowe są o wiele lepsze ;p

W sumie to jeśli będzie jeszcze jakieś zainteresowanie to wydzielę posty do osobnego tematu o żonglerce ;p
Marz
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 23:22
Numer GG: 0

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: Marz »

Od bodajże 4 roku życia trenowałem pływanie. Skończyłem w tym roku (16 latek na karku, tak wiem że szczyl jestem) bo: Nie maiłem czasu, trener nie miał czasu dla mnie, osiągi miałem coraz gorzej, przestało mnie to kręcić. Mogę się pochwalić dość przeciętnymi wynikami- wygrane grand prix Zachodniopomorskiego na 200m żabką, bodajże 36 miejsce na mistrzostwach polski tymże stylem, na tymże dystansie, kilka srebrnych i brązowych medali. Nie żałuję, że to rzuciłem

Od miesiąca bawię się w Capoeirę, i choć początkowo byłem zaczypiscie sceptyczny ("bo to takie tańcowanie i skakanie w kółko jest, a nie sztuka walki") to teraz wciągnęło mnie to maksymalnie. Oprócz tego robię codziennie (poza sobotą, kiedy to sie lenie ;p) dość ostre ćwiczenia, głównie dlatego bo muszę zrzucić trochę tłuszczu i nabrać więcej mięśni aby nadążyć w tych wszystkich akrobacjach :)
Orcs, orcs, orcs, orcs...
Matysz
Mat
Mat
Posty: 441
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 15:31
Numer GG: 2797417

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: Matysz »

A ja od 2 klasy podstawówki (8 lat) trenuje Aikido, czyli japońską sztukę samoobrony polegającą na wykorzystaniu energii przeciwnika przeciw niemu (a w wolnym czasie wyginam łyżeczki opowiadając sprośnie kawały). Mam już 3 kyu, od 2 nosi się hakame, heh. Może w grudniu zdam?
Ćwiczyć poza treningami i wfem nie ćwicze, bo mi się nie chce (wolę rower, szosówka, bmxy są do... kolan :P)
Mam niefajną klawiaturę od TPSA i mi kilka klawiszy odmawia posłuszeństwa.

ADVENTURE PLANET czeka na Ciebie! Dołącz do sesji, wczuj się w tej klimat!
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: Sirion »

Ja tam również wziąłem się za swoje zdrowie :P Mam ambicję poprawić ogólnie pojętą kondycję i zdać testy sprawnościowe na WAT :P I witamy w wojsku ;) Na razie biegam (regularnie od ponad miesiąca), ale poszukuje jakiegoś skutecznego sposobu na wzmocnienie mięśni brzucha i rozwinięcie górnej części ciała :?
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: CoB »

Skuteczny sposób to samodyscyplina. Ćwicz przez 6 dni w tygodniu, z jednym dniem przerwy i co drugi dzień zmieniaj główne partie mięśni, którymi się zajmujesz. Nie wiem co tam chcą do WATu, jakbyś napisał więcej, byłbym w stanie ci powiedzieć co robić.

A ja biorę się porządnie za rozciąganie - myślałem, że jestem nawet dobrze naciągnięty, ale ostatnio wypożyczyłem z biblioteki książkę, po której zrewidowałem swoje poglądy. Mam spore aspiracje i dopóki nie osiągnę celu nie spocznę ;P
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jaki sport uprawiasz?

Post autor: Sirion »

Na WAT mam trzy konkurencje:
1) Podnoszenie się na drążku
2) Bieg na 1000 metrów
3) Bieg na 50 metrów

Za każdą konkurencję jest 100 pkt (suma maksymalna - 300) i żeby zaliczyć potrzebuję uzyskać 130. O ile na 1000 metrów czuję się dość pewnie to drążek i 50'tka to dla mnie koszmar. I nie za bardzo wiem jak wyćwiczyć dobre rezultaty (mam na to czas do lipca 2010)... :?
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
ODPOWIEDZ