Igrzyska Olimpijskie

Forum na tematy związane ze sportem i pokrewne.

Jak oceniasz występ Polaków na IO w Pekinie?

Super!
1
17%
Dobrze
0
Brak głosów
Przeciętnie
2
33%
Słabo
2
33%
Kompromitacja
1
17%
 
Liczba głosów: 6
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: jokemaster »

Również obejrzałem otwarcie i zaskoczyła mnie liczebność Polskiej ekipy. Było nas tam 250 ludu co w porównaniu z potęgami olimpijskimi ( USA 650 Rosja 480 ) jest liczbą bardzo przyzwoitą. Miejmy nadzieje że ilość przełoży się na jakość i medali będzie więcej niż w Atenach.
PS. Wiecie może czemu olimpiada rozpoczęła się dzisiaj a w soccera grają już od bodajże środy ?
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Eriol Velcrow »

Hmmm.... a mi rozpoczęcie się nie podobało. Wszystko to było zbyt patetyczne, podniosłe jak na mój gust. Tragiczne przemowy, wszystko zbyt rozłożone w czasie. Nawet sam końcowy "bieg" był cholernie długi. Zresztą ta automatyka w czasie programu artystycznego... brrrr.... rzeczą ludzką mylić się - a żółtki jak roboty wszystko zrobiły. Że nie będę wspominał o komentarzu na TVP. Ale to inna bajka ;)
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Deep »

A mnie z kolei Igrzyska w Chinach nie interesują ani trochę. Widziałem kawałek otwarcia (to z bębnami) - skojarzyło mi się z robotami w jakiejś fabryce. Trochę przydługie te bębny były. Potem jeszcze widziałem jak te dizeci przyniosły flagę i śmiać mi się chciało jak żołnierze z nia odmaszerowali. Widziałem również jak ta mała Chinka spiewała. Całość tego co widziałe m była nudna. Może trafiłem na te nudniejsze części.
.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: BAZYL »

W piłę kopaną zawsze zaczynają grać wcześniej, bo przy tylu drużynach i takim wysiłku nie zdążyliby rozegrać całego turnieju.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Ravandil »

Ja oglądałem jakieś 10 minut szopki, po czym przełączyłem kanał. Nie lubię części artystycznych, niezależnie od okazji. Nuuudy :) Chciałbym, żeby Polacy coś zdobyli, chociaż nie będę im kibicował nerwowo obgryzając paznokcie. Sport w telewizji ostatnio mnie już tak nie bawi... Ale pewnie z braku laku coś pooglądam, choć jak znam życie, to większość ramówki zajmą bieganie i pływanie ;p
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: BAZYL »

No bez przesady, mamy 3 gry zespołowe na olimpiadzie. Już mnie zęby boją jak pomyślę, że w czwartek będę musiał wstać na 4:45... Zresztą bieganie czy pływanie, to tylko kilka minut i po biegu..
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: mone0 »

Heh, gdy włączyłem tv i zobaczyłem wyjące w języku chińskim dzieci, stwierdziłem, że lepiej sobie odpuścić wstęp do igrzysk. Pewnie będę oglądał co ciekawsze relacje jak czas pozwoli, tak jak dzisiejszy mecz siatkówki kobiet. Pierwsza porażka ale na szczęście zostały jeszcze 4 mecze. Mecz pozostawię bez komentarza, kto widział ten zrozumie.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Eriol Velcrow »

W klasycznym wyścigu szosowym zwyciężył Samuel Sanchez (6:23:49 ) przed Davidem Rebellinem i Fabianem Cancellarą. Najlepszy z Polaków, Przemysław Niemiec, ukończył zawody na miejscu szesnastym ze stratom 22 sekund do zwycięscy. Osobiście uważam, że to wynik bardzo dobry, oczekiwałem o wiele słabszych wyników polskich kolarzy (zwłaszcza po przykrej historii z Sylwestrem Szmydem)
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: BAZYL »

Niezły mecz w wykonaniu polskich szczypiornistów. Co prawda przeciwnik mało wymagający, ale miejscami chłopaki grali jak z nut. Takie wejście w rytm turnieju olimpijskiego to z pewnością powód do zadowolenia.

Jedyne co mnie zastanawia to fryzura Wenty. Chyba postanowił golić się na raty przed każdym meczem :lol:
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Eriol Velcrow »

:shock: Przegrana Radwańskiej w 2. rundzie. Wielki zawód - miała fartownie ułożoną drabinkę, zwłaszcza po wycofaniu się numeru 1 światowego rankingu miała duże szanse na medal. A tu takie coś... Ogólnie rzecz biorąc IO do tej pory to dla mnie jeden wielki zawód. Jako jedyny pozytyw widzę przyzwoite występy siatkarzy ale to zostanie zweryfikowane poprzez kolejne mecze z bardzo dobrymi drużynami.
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: gaudat »

Eee zdziwię się jak wyjdziemy z chociaż jednym medalem. Ostatnio jak patrzałem na ogólną punktację za wszystkie miejsca, to przed nami były takie kraje jak Tajlandia.
To będzie olimpijska porażka wszechczasów :evil: Bo czego tu oczekiwać przy takim stanie polskiego sportu ...
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: BAZYL »

Właśnie Hiszpanie zbili naszych piłkarzy ręcznych. Tragedia. Nawet wygolona głowa Wenty nie pomogła - przez ostatnie minuty meczu czułem, że to się tak skończy, jakoś tak w ostatnich meczach końcówki nasz zespół kaszani...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: mone0 »

A co powiecie o porażce naszych florecistek [indywidualne pojedynki]? Brązowa medalistka odpadła po zaciętym pojedynku [1 trafieniem] z Rosjanką i to w pierwszej rundzie! Z resztą pozostałe Polki też odpadły po pierwszych walkach.
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: gaudat »

ehh sam Phelps zdobedzie wiecej medali niz wszyscy polacy ...
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: jokemaster »

Huraaaaaa mamy pierwszy medal. Co prawda nie mam pojęcia kto go zdobył ale strona http://observers.france24.com/idalgo_jo ... nding/null twierdzi że go mamy ( Polska aktualnie jest na 41 miejscu z 1 brązem )
PS. Mógłby mi ktoś streścić 2 eliminacje w pływaniu mężczyzn 4x200m ? Chodzi i o wyścig z Amerykanami I Australijczykami ? Pierwszy wyścig widziałem i był świetny niestety drugiego nie zdążyłem.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Eriol Velcrow »

Huraaaaaa mamy pierwszy medal. Co prawda nie mam pojęcia kto go zdobył ale strona http://observers.france24.com/idalgo_jo ... nding/null twierdzi że go mamy ( Polska aktualnie jest na 41 miejscu z 1 brązem )
To jest jakiś błąd... Oficjalna strona IO nie podaje takiej informacji ;)

EDIT: Czasówkę indywidualną mężczyzn wgrał Szwajcar Fabian Cancellara z czasem 1:02:11.43. Jest to dla niego drugi medal na tej olimpiadzie. Drugi był Szwed Gustav Larsson (+33.36 ) a trzeci Amerykanin Levi Leipheimer (+1:09.68). Tak jako ciekawostkę podam, że zwycięzca przejechał trasę o długości 47.3 km z średnią prędkością 45.633 km/h... A, zapomniałem o Polaku - nasz jedyny reprezentant Przemysław Niemiec ukończył wyścig na 34 miejscu ( z 39 startujących) ze stratą ponad sześciu i pół minuty do zwycięzcy.
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Ravandil »

gaudat pisze:ehh sam Phelps zdobedzie wiecej medali niz wszyscy polacy ...
Ktokolwiek, kto będzie miał medal, zdobędzie ich więcej, niż wszyscy Polacy ;) A tak bardziej serio - mój zapał medalowy osłabł, gdy oglądałem drugiego dnia igrzysk kwalifikacje w pływaniu. Widać, jak bardzo zostaliśmy za plecami innych (Baranowska bijąc o 3 sekundy (!) rekord Polski nie zdołała się zakwalifikować do finału, albo finał sztafety mężczyzn, w którym 4 ekipy przypływają poniżej starego rekordu świata...). Nie tracę nadziei, że coś jednak wpadnie, ale na wspomnienie zapowiedzi przedolimpijskich (14 medali, czy coś koło tego) parskam śmiechem... Obym jednak nie miał racji ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
ODPOWIEDZ