Igrzyska Olimpijskie

Forum na tematy związane ze sportem i pokrewne.

Jak oceniasz występ Polaków na IO w Pekinie?

Super!
1
17%
Dobrze
0
Brak głosów
Przeciętnie
2
33%
Słabo
2
33%
Kompromitacja
1
17%
 
Liczba głosów: 6
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Mamy brąz! Ania Rogowska rulez! I bardzo dobre zapowiedzi! :D
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

A jak ta Rosjanka skakała (nie chce mi się łamać klawiatury przez próby zapisania nazwiska, którego nie pamiętam :P)... Takiej to od razu się dwa złote należą. Kapitalna jest! ;)
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Kiwi
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 14:10
Lokalizacja: okolice Leszna
Kontakt:

Post autor: Kiwi »

Tak, podziwiam ja również za to, że przecież skok o tyczce nie był pierwszą dyscypliną, którą trenowała (ponoć wcześniej była to gimnastyka).
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

I znowu porażka...
Szkoda - bo szanse mieli niewielie ale zawsze... poza tym przegrali z niebyle kim...

Ale już za cztery lata, cztery lata - POLSKA będzie mistrzem św... olimpijskim w siate!!!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Brawo dla Roberta Korzeniowskiego! Jemy sie ten medal należał jak nikomu innemu. Człowiek odwalił kawał pracy zeby zdobyc to złoto!

Szkoda tylko ze to jego pożegnalny medal :(
Etrius
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: środa, 25 sierpnia 2004, 17:18
Lokalizacja: Castle Ceoris

Post autor: Etrius »

Pamiec mam raczej kiepska, ale jesli sie nie myle to 4 lata temu Korzeniowski tez zapowiadal niestartowanie w nastepnej olimpiadzie. Moze wiec nie nalezy porzucac wszelkich nadzieii.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Nie, Korzeniowski zapowiedział, ze Ateny będą ostatnie - wieć nie ma sie co łudzić....
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

tak więc jako że dawno nie pisałem w tym temacie mam pare zdań d0o napisania jak jesteście w good nastroju to NIE czytajcie dalej.

-> PAstuszka - kajak ważył powyżej 12 kg przed startem na jednej wadze a na innej już po wyścigu ważył za mało a co ciekawsze obie wagi były ze znaczkiem "made in poland" czyli nasi rodzimi producenci nie umieli tak samo wyregulować dwu wag :/
-> 4*400m Mężczyzn - HAŃBA HAŃBA HAŃBA jak można dopuścić do tego aby w eliminacjach wystartowało jakichś 4 kolesi którzy pojechali tam na wakacje a nie do startu, a co śmeszniejsze ci czterej którzy mieli startować w finale (do którego tamte _____ nas nie zakwalifikowały) pojechali do Aten tylko dla finału sztafety w którym nie wystartowali czyli za pieniądze Polskiego komitetu Olimpijskiego mieli dwu tygodniowe wakacje w Grecjii oraz wcześniej pare miesięcy wycieczek po innych krajach świata gdzie "trenofali"
-> Korzeniowski BRAWO BRAWO powiem tak - ten człowiek to jest instytucja, złota nie wywalczył Robert Korzeniowski jako osoba tylko wygrała firma "Korzeniowski", a to co zrobił drugi Rosjanin to przemilczmy.
-> Ekipa Rosyjska -> bardzo podoba mi się ich inicjatywa za którą należą im się brawa (wszyscy zawodnicy Rosyjscy wystartowali z czarnymi wstążkami symbolizującymi żałobę po osobach które zginęły w obu samolotach)
-> Isimbayeva - brawo za szczerość - powiedziała to czego nigdy nie powiedział S.Bubka - że bić będzie rekord świata po jednym centymetrze bo za to dostaje kasę od sponsorów.

10 -> fajna liczba ale taka malutka :( w At..lancie tyle medali mieliśmy już w połowie igrzysk)

pozdro :D

PS. jutro zakończenie IO ale mam prośbę nie zamykajcie za szybko tego tematu bo chciałbym to troche podsumować a nie chciałbym trafić na zamknięty już temat. więc see you next week.
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

wiki-yu pisze:-> PAstuszka - kajak ważył powyżej 12 kg przed startem na jednej wadze a na innej już po wyścigu ważył za mało a co ciekawsze obie wagi były ze znaczkiem "made in poland" czyli nasi rodzimi producenci nie umieli tak samo wyregulować dwu wag :/
Nawet nie masz pojęcia jak sie wkurzyłem... Tak sie skałada że Anete PAstuszkę znam osobiście (wychowywaliśmy sie na jdnym podwurku) - ba! jestem troche młodszy i nawet mnie w wózeczku woziła :]
Tym bardzie wkurza mnie ten przypadek - 20 dag... Ale i tak ona jest najlepsza...
wiki-yu
Marynarz
Marynarz
Posty: 200
Rejestracja: sobota, 14 sierpnia 2004, 14:29
Lokalizacja: Łódzki Widzew SPN
Kontakt:

Post autor: wiki-yu »

dobra jako ze słowa "Igrzyska olimpijskie 26 letniej olimpiady w atenach uważam za otwarte" padły już na tyle dawno że trwa jeszcze (albo już się zakończyła) ceremonia zamknięcia to można już chyba napisać co się sądzi o IO w całości
ceremonia otwarcia była zrobiona na ogromną skalę, według mnie ani ta z Sydney ani z Atlanty nie była od niej ładniejsza (wcześniejszych IO nie pamiętam) ale i tamte kraje nie mają aż takiej historii jak Grecja którą to historię przedstawiono w dużo ciekawszy sposób niż dzieje się to w polskich szkołach. ale już ustawienie reprezentacji według alfabetu greckiego było dziwne wg. mnie (boże co będzie jak w Chinach ułożą kraje po swojemu :!:) bo np. czechy idące na końcu czy kraje jak Zambia na początku to dość ciekawe doświadczenie.
obłożenie przez kibiców - o ile na lekkoatletyce czy pływaniu było z tym nieźle, o tyle na innych arenach było dużo gorzej niż w Sydney gdzie prawie na wszystkim było ludzi w okolicach 90% ludu, tutaj byli ludzie tylko na grekach, i lekkiej atletyce.
kibice - były ciekawe sytuacje jak wczorajsza "Zorba" (kto oglądał kawałek przed sztafetą 4*400m Mężczyzn ten wie o co chodzi)
ale już skandowanie Kenderis Kenderis było wg. mnie przegięciem bo jak można w tydzień po udowodnieniu iż był na prochach, wciąż się z tym nie pogodzić ?
medale -
71 krajów łącznie "zrobiło swoje" zdobywając choćby brąz. zadziwia bardzo dobra pozycja Japonii która zajęła 5 miejsce, a przed następną olimpiadą martwi człowieka obecność na drugim miejscu reprezentacji Chin które chcą we wszystkich dyscyplinach być królem na swoim terenie (w Pekinie w 2008 roku)
czy napewno zdążyli - o ile stadiony były wykończone tak samo jak wioska olimpijska, o tyle już okolice obiektów tak dobrze nie wyglądały - jak ktoś oglądał chód, maraton czy triatlon to wie o co chodzi - wokół ulic po których odbywały się te dyscypliny były ustawione ekrany w barwach olimpiady zasłaniające przed kamerami to co było widać z helikoptera - bałagan, i ogólne zaniedbanie wokół miejsc które były jakby nie patrzeć reprezentacyjnymi miejscami kraju przez te dwa tygodnie
transmisje ? - fajnie wykonane, dzięki temu że TVP samo produkowało większość sygnału to zawsze widzieliśmy miejsca w których akurat startowali polacy, a co do $ to wbrew pozorom tvp ponad połowę kosztów licencji i organizacji studia w Atenach odbiło sobie na żeglarstwie jako że sygnał z tej areny produkowała tylko TVP na potrzeby kilku krajów (wielkiej brytanii, stanów, australii czy nowej zelandii)
zakończenie - noo cóż trudno opowiedzieć o czymś czego nie widziałem tak więc do usłyszenia w Turynie w roku 2006 :D
"gdy na szlaku spotkasz rowerzystę, pomachaj mu on też jest człowiekiem."
podpisano: rowerzysta
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Igrzyska Olimpijskie

Post autor: BAZYL »

Jak wiadomo zbliżają się Igrzyska Olimpijskie. Organizowane są w Pekinie, co wiąże się z wieloma kontrowersjami, ale ja chciałem zapytać o aspekt bardziej sportowy. Wiadomo, cztery lata temu Polacy nie wypadli najlepiej na IO, jak myślicie, w tym roku będzie lepiej?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Ravandil »

Ja słyszałem takie hasło:
"PKOl ogłosił, że polscy zawodnicy zbojkotują igrzyska tylko częściowo. Pojadą do Pekinu, ale nie będą zdobywać medali"
A tak poważnie - nie uważam, że będzie lepiej. Tak czy siak, polski sport mocno kuleje, co wybitnie widać na piłce nożnej. A reszta? Nie dramatyzuję, liczę, że parę medali jednak będzie. Ale sportową potęgą nie jesteśmy i nie będziemy. Medale? Może biegacze (sztafety nieźle się spisywały zawsze), może pływacy... Brąz albo srebro (a może jedno i drugie) w skoku o tyczce. Nie interesuję się tym zbytnio, nie wiem, ile sportowców jedzie to Pekinu, więc liczby medali nie typuję. Przypuszczam jednak, że rewelacji nie będzie.

Obym się mylił...
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: BAZYL »

Wiesz, ja pamiętam igrzyska w Atlancie. Pojechaliśmy jak zawsze, a potem - pierwsze dni - Mauer medal, parę dni potem drugi; Wroński medal, potem pełno innych medali w zapasach... Jak oglądałem ogólną klasyfikację, to Polska przegrywała tylko z Ruskimi i USA... No ale to stare dzieje, choć mam nadzieję że się powtórzą...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Tevery Best »

Ja wierzę, że wypadniemy lepiej, niż ostatnio. Ogólnie jestem nastawiony entuzjastycznie, jeżeli chodzi o występ naszych zawodników. To prawda, odpadli niektórzy taśmowi wyrobnicy medali (np. Korzeniowski), ale nadal w wielu dziedzinach jesteśmy mocni. Chociażby w pływaniu, wioślarstwie, kajakarstwie, skoku o tyczce, być może biegacze coś wyrwą. Summa summarum jestem raczej optymistą.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: BAZYL »

Tak żeby osłodzić wszystkim czekanie na olimpijskie medale wrzucę przykłądowe filmiki, jak polscy sportowcy (a konkretnie jeden - Andrzej Skurcz) bije rekordy. Oby więcej takich pięknych chwil w polskim sporcie ;-)





Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: Ravandil »

BAZYL pisze:Tak żeby osłodzić wszystkim czekanie na olimpijskie medale wrzucę przykłądowe filmiki, jak polscy sportowcy (a konkretnie jeden - Andrzej Skurcz) bije rekordy. Oby więcej takich pięknych chwil w polskim sporcie ;-)
Tak! Popieram! Andrzej Skurcz na Igrzyska Olimpijskie! :D Widać, że Dąbrowa Górnicza to najbardziej usportowione miasto w Polsce... Żądamy dostępu do morza! :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Igrzyska Olimpijskie

Post autor: BAZYL »

Obejrzałem właśnie ceremonię otwarcia i sam nie wiem co myśleć. Bębniarze na początku byli rewelacyjni, a potem bywało różnie, czasami nawet wiało nudą. Ożywiłem się nieco na przemarsz olimpijczyków, a potem na zapalenie znicza. Widać że Chińczycy się postarali, ale co cztery lata otwarcie IO jest miejscami nudne... Swobodnie mogli okroić część artystyczną, a i przemowy szczerbatego Chińczyka oraz sztywnego Francuza nie porywały...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ