Piłka nożna

Forum na tematy związane ze sportem i pokrewne.

Euro 2012:

Chcemy dobrze, ale wyjdzie jak zwykle...
4
57%
Przejdziem Ruskich, przejdziem Czechów, będziem zwycięzcami!
2
29%
Reprezentacja Polski jest jak murawa w Gdańsku - można nad nią tylko płakać...
1
14%
 
Liczba głosów: 7
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Piłka nożna

Post autor: Ravandil »

Co do nowej ankiety - ja jestem powściągliwy w ocenie. Fakt, wypadliśmy słabo, ale nie uważam tego za totalną kompromitację. Po prostu odstajemy wyszkoleniem i warunkami fizycznymi od najlepszych. Zastanawiam się, jak to w ogóle jest możliwe, że udało się awansować, zważywszy na poziom polskiej ligi i bagno, w jakie powoli się zatapia. Ale na samym EURO na cuda nie ma co liczyć. Tak samo nie przyłączę się do głosów, które nawołują do odwołania Beenhakkera (głównie polscy trenerzy się burzą, jakby lepsi byli... Chociaż oni mniej zarabiają). Trzeba pracować nad systemem szkolenia, bo coś jest przyczyną tego, że polskie kluby się kompromitują w pucharach (tutaj to słowo bardziej pasuje...), a w mocniejszych ligach nasi najczęściej grzeją ławy. Jeśli to się zmieni kiedyś, to może i na dużych turniejach uda się coś ugrać...
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Piłka nożna

Post autor: jokemaster »

Minął dzień po "sparingu" ze Słowenią emocje opadły wiec pokusiłem się o kilka refleksji.
1. Ustawienie. Gramy u siebie z mocarną Słowenią a Leo desygnuje na boisko piłkarzy w ustawieniu 4-5-1 z Piszczkiem w napadzie który lepiej czuje się na skrzydle . WFT ? Kto tu walczy o zwycięstwo ?
2. Selekcja. Jak wyglądała nasza gra z przodu każdy widział dlatego po raz kolejny nasuwa się pytanie gdzie jest Wichniarek ( najlepszy napastnik Bundesligi w sierpniu z dorobkiem 4 goli w trzech meczach ) i Jeleń ( który oprócz gry w napadzie mógłby zagrać w drugiej lini zamiast Krzynówka) . Zamiast nich w miejsce Brożka Leo powołuje Saganowskiego ( grajek może i niezły ale bardzo przeciętniutki )
3. Zmiany. Banderowski za Murawskiego. Nic kompletnie nic nie wnosząca zmiana. Jop za Bosackiego. Zmiana wymuszona chociaż Leo zabrakło trochę jaj bo mógł wprowadzić za niego jakiegoś ofensywnego gracza. Saganowski za Guerreiro. To po co powołano Lewandowskiego skoro nie zagrał ?

Podsumowując jest źle. A po meczu z Czechami może być jeszcze gorzej.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Edrehil
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 19 lipca 2009, 13:01
Numer GG: 5807358

Re: Piłka nożna

Post autor: Edrehil »

Ojejciu, coś widzę, że temat Piłka Nożna, jak i cały dział sport nie jest zbyt popularny :cry: : ) No cóż, pora tenże temat "odkurzyć".
Jeżeli kogoś interesuje ten sport, to pewnie domyśla się o czym chce napisać. Wielka porażka Wisły Kraków w kwalifikacjach do LM. Tym razem awans wydał się taki łatwy, a jak zwykle, skończyło się się na szumnych zapowiedziach, "czego w tym roku nie będzie". Levadia Tallin, jak to mówili dziennikarze, ekhm, "drużyna występująca w amatorskiej estońskiej lidze". No i co? To wystarczyło, aby pokonać mistrza Polski. Przykre, ale kto stoi, ten się cofa.
Pozostały Legia, Polonia i Lech, tyle że to już kwalifikacje do LE ; p Zapewne tylko Lechowi uda się awansować, później może jakiś sukces? Nie mam nic przeciwko ; )
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna

Post autor: Sirion »

Według mnie Legia i Polonia też mają duże szanse. Jako że kibicuję Legii to wypowiem się na jej temat :P Legia jest znacznie silniejsza niż rok temu z kilku powodów:
1) Powrót do gry po serii długich kontuzji Sebastiana Szałachowskiego. Ten chłopak jest naprawdę utalentowanym skrzydłowym/napastnikiem, tylko ma po prostu pecha. Miejmy nadzieję, że przełamał już złą passę ;) A swoją klasę pokazał już w meczach pucharowych i sparingach (mam nadzieję, że utrzyma formę) :P
2) Wygląda na to że wreszcie skończył się problem Urbana z napastnikami. Paluchowski, Mięciel, Grzelak, Chinyama i ewentualnie Szałachowski - jest w kim wybierać ;)
3) Okres przygotowawczy był znacznie lepiej rozplanowany niż rok temu. Zawodnicy nie będą aż tak zmęczeni jak rok temu.
4) Radovic i Komorowski powoli odbudowują dobrą formę.
5) Znakomite występy Gizy i Iwańskiego - czyli głównych rozgrywających.
6) Powrót Smolińskiego, który ograł się na wypożyczeniu.
7) Mucha w bramce - tego według mnie nie trzeba komentować :P

A co do Wisły: nie zagrali źle, przeważali cały mecz, stwarzali naprawdę groźne sytuacje, ale jak zwykle w polskiej piłce brakowało wykończenia. I tyle :P
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
Edrehil
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: niedziela, 19 lipca 2009, 13:01
Numer GG: 5807358

Re: Piłka nożna

Post autor: Edrehil »

Sirion pisze:
A co do Wisły: nie zagrali źle, przeważali cały mecz, stwarzali naprawdę groźne sytuacje, ale jak zwykle w polskiej piłce brakowało wykończenia. I tyle :P
Tutaj się zgodzę, tyle że z Levadią mieli sobie łatwo poradzić, z resztą prawie nikt nie spodziewał się porażki. Brak wykończenia, dosyć częsty problem ; ) Sam Brożek w końcu mówił, że byli lepsi, ale przegrali. Tak więc skoro byli lepsi, to kto miał wykończy jak nie on? :smile:

edit:
ja kibicuję Stali Stalowa Wola, więc raczej gry w europejskich pucharach się nie doczekam, gra w ekstraklasie, to by było to!; )
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Piłka nożna

Post autor: Blue Spirit »

Well, jak słyszę o polskiej piłce to mi się, autentycznie chce śmiać. I rzygać.
Z narodowych meczów tzn narodowej reprezentacji polski, z braku lepszego określenia, pamiętam mecz z San Marino. Nie pamiętam kiedy, było jedynaście zero. Pamiętam że jak usłyszałem to machnąłem ręką i mruknąłem "Dla San Marino"
Odpowiedź kumpeli: "Nie, dla Polski"
Skamieniałem. Autentycznie. Święto, pierwszy wygrany mecz w historii! I jedyny. :mad: :P
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna

Post autor: Sirion »

Porażka z Levadią nie była tylko winą trenera, to zawodnicy zlekceważyli przeciwnika. Widać było, że mają pomysł na grę i całkiem ładnie im to szło, ale brakowało koncentracji i mobilizacji. I mamy jeden z największych blamaży w polskiej piłce :? A co do Brożka to jednak mi się on kojarzy z trochę przereklamowanym zawodnikiem i takim sępem w polu karnym, zdecydowanie wolę Roberta Lewandowskiego :P

A co do polskiej piłki - Nesq wbrew pozorom nasza liga jest całkiem ciekawa. Mamy 4 dość wyrównane drużyny walczące o mistrzostwo, kilku młodych, ambitnych i zdolnych graczy, no i przynajmniej jedną ładną bramkę na kolejkę. Polski football idzie do przodu wbrew pozorom, trenerzy coraz częściej stawiają na młodych i zdolnych, zamiast sprowadzać "gwiazdy" z zagranicy. A reprezentacja przeżywa po prostu kryzys. Trzeba wszystko poukładać na spokojnie, a nie wiecznie op*erdalać Beenhakkera. Dajcie mu robić swoje. Takie jest moje zdanie. Lepiej skoncentrować się na EURO 2012, bo to akurat mało optymistyczne jest :?
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka nożna

Post autor: Sirion »

http://www.koniecpzpn.pl

Wreszcie została podjęta ciekawa inicjatywa. Mam nadzieję, że wspólna akcja odniesie jakiś skutek, a nie zakończy się standardowym fiaskiem :?
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Piłka nożna

Post autor: Eriol Velcrow »

Może zmiana ankiety z okazji nowego turnieju?

I czy byłby ktoś zainteresowany ponownym typowaniem wyników tak jak robiliśmy to 4 lata temu ( już tyle czasu minęło... ) ?
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka nożna

Post autor: Ragnar »

Hazard? Czemu nie.
Z Grecją obstawiałem że nie wygramy i co?
REMIS
Pamiętam że raz dziewięć dyszek od rodziców wygrałem na zakładach.
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Piłka nożna

Post autor: No Name »

Mi się udało trafić w wynik, więc spróbuję znowu.

Z Rosją będzie sromotna porażka, jestem tego niemal pewien. A Czechy? Hmm... Może się uda, choć na cuda bym nie liczył.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka nożna

Post autor: Ragnar »

Z Czechami daje 2:1 dla polski. Tak źle nie będzie. Ale co do Rosji to i mi się łomot widzi.
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Piłka nożna

Post autor: jokemaster »

Typer? Jak najbardziej. Proponuje żebyśmy zaczęli od 2 kolejki spotkań grupowych ( o ile znajdzie się jakaś w miarę sensowna ilość chętnych )
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Piłka nożna

Post autor: No Name »

To szkoda, że nie obstawialiśmy pierwszych meczy, ale jak co to jestem chętny.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Piłka nożna

Post autor: Alien »

To ja też jestem chętny :)
00088888000
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka nożna

Post autor: Ragnar »

Wróżka Ragnar prawdę ci powie...
Chętny.
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Piłka nożna

Post autor: jokemaster »

Okay jest pewna grupa zainteresowanych wiec możemy grać. Punktujemy tak jak 4 lata temu - wskazanie zwycięzcy - 1 punkt, poprawny rezultat - 3 punkty. Jeśli ktoś nie zdąży albo postanowi dołączyć do zabawy później obstawia jedynie nierozpoczęte spotkania. Nawet jeśli pisze posta o 18.05

Grupa A
Grecja – Czechy 1-2
Polska – Rosja 0-2
Grupa B
Dania – Portugalia 0-0
Holandia – Niemcy 1-2
Grupa C
Włochy – Chorwacja 2-1
Hiszpania – Irlandia 3-0
Grupa D
Ukraina – Francja 0-2
Szwecja – Anglia 1-1
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
ODPOWIEDZ