ASG

Forum na tematy związane ze sportem i pokrewne.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Jak juz mowilem, co kto woli. Nie ma sensu sie wyklucac i licytowac. Wam w ASG przynajmniej oklularki nie paruja :wink: Swoja droga dostal ktorys z was kiedy kule prosto w nie osloniety ryj? Ciekaw jestem jak to jest.
Widzialem kiedys filmik z typem ktory wylapal przez przypadek z giwery paintballowej w policzek. Spuchl jak diabli.
W sumie to tez plus dla ASG, wieksze bezpieczenstwo zabawy. Ech dziewczynki :wink: :wink: :wink:
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
John Rambo
Pomywacz
Posty: 42
Rejestracja: środa, 6 grudnia 2006, 13:56
Numer GG: 7757516
Lokalizacja: z Wietnamu

Post autor: John Rambo »

Szelmon pisze:Swoja droga dostal ktorys z was kiedy kule prosto w nie osloniety ryj? Ciekaw jestem jak to jest.
Oj było, było. Ostrzeliwuję kumpla zza murka, a tu drugi hyc! wyskakuje i mnie z metra w łeb. Dostałem w wargę i trochę napuchła, ale nie było aż tak źle. Co prawda w stronę kumpla trochę "łaciny" poleciało, ale to raczej tak z zasady.
Zdarzyło się nawet, że po oberwaniu w twarz leciała koledze krew, ale tak to już jest jak się tuninguje giwery domowym sposobem...
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

John Rambo pisze:Zdarzyło się nawet, że po oberwaniu w twarz leciała koledze krew, ale tak to już jest jak się tuninguje giwery domowym sposobem...
Podkladki pod sprezyne i takie rzeczy? Tuning czyni mistrza :wink:
Nekromanta pisze:Poza tym, porządne modele to jakie według ciebie? 3tyś?
:arrow: Tippmann 98C R, cena: 549.00zł
:arrow: Tippmann A5, cena: 999.00zł
:arrow: Tippmann X7, cena: 1190.00zł
(ceny wzialem z kansus.pl)
Jak widzisz nie jest to 3 tys. Nalezy dodac ze sa to najlepsze giwery na rynku, szczegolnie a5 i x7. :arrow:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 26 lutego 2007, 19:44 przez Szelmon, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
PrQ
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: czwartek, 18 sierpnia 2005, 15:41
Lokalizacja: Z miasta w którym "Gotyk (jest) na dotyk"

Post autor: PrQ »

A co do kulek na Farbę w ASG'kach...powiadają że mają tendencję to pękania i "paprania" repliko farbą od środka...xP Ja obstaję przy ASG...taaa...to tkai "czysty" sport...xP...


@EDIT
549 zł??!! To już mozna mieć lepszą replikę w ASG'ku!!...:? A te wiadra to i tak psują klimat i tak...xP
Prosiak (PrQ)
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

PrQ pisze:549 zł??!! To już mozna mieć lepszą replikę w ASG'ku!!...:? A te wiadra to i tak psują klimat i tak...xP
Strzelales kiedys z gnata do paintballa? Mi jakos "wiadro" nie psuje klimatu.
Huk wystrzalow i "dym" idacy z lufy, strach przed oberwaniem i adrenalina, skutecznie pozwalaja zapomniec o tym ze karabin ma jeden nietypowy element.
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: Tori »

Porownalem nieco na wyrost. W Jackassie strzelali do siebie z farby. Kompozytowa kula moglbys polamac zebra jak bys fartownie trafil, o rozpierzaniu maski w drobny mak nie wspomne.
Nie o ten numer mi chodziło :P Chodziło mi o ten z "wyrzutnią" kul kaliber .45 :P

Co do zbierania w twarz- widziałem zdjęcia kolesia, który dostał z tuningowanej repliki- białe kółeczko w miejscu trafienia, dokoła potwornie wyglądający krwiak...

No i w ASG pozostaje uczciwość- w paintballu wszystko widać...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

Tori pisze:No i w ASG pozostaje uczciwość- w paintballu wszystko widać...
Niekoniecznie. Czasami kulki sie nie rozbijaja. Zwaszcza jak dostaniesz gdzies w luzne ubranie. Pewnie w asg nawet takiego czegos nie czuc. Z reszta, jak masz kogos na muszce i zaczynasz walic seria, to sam sie drze ze dostal, zebys przestal. Ale zdarzaja sie tez sytuacje ze w szale bitewnym nie wiesz ze dostales i dzialasz dalej, i dopiero kumple z przeciwnej druzyny wrzasna ze masz gdzies farbe. Po jakims czasie i tak jest sie upieprzonym jak cholera, wiec pozostaje uczciwosc. :P
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Gisher
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 13:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: z buszu :)
Kontakt:

Re: ASG

Post autor: Gisher »

Żeby trochę odświeżyć temat - wciągnąłem się w Airsoft, rozwijam się (na początku miałem shotguna, po jego "śmierci" przyszła kolej na drugiego, ale teraz jestem właścicielem AEGa M4A1 z II generacji P&J Guns) i aktualnie wygląda to tak:
Obrazek

Mundur, czapka-patrolówka i chest rig (z Allegro) są w brytyjskim kamuflażu DPM, buty tatowe :), czarne okularki uvex x-one po drobnym tuningu, no i oczywiście karabinek.

Dla zainteresowanych:
http://www.wmasg.pl - polski portal airsoftowy
http://www.pf.rox.pl - strona mojej drużyny, jeszcze nie dokończona
http://www.bsa.sq.pl, http://www.forum.bsa.sq.pl - strona i forum bocheńskich maniaków airsoftowych, zrzeszonych w kole LOK.

Zapraszam :)
Hakuna matata!
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: ASG

Post autor: Azrael »

Ja latam z ASG od tych wakacji i zabawa jest przednia!
Jeśli ktoś się boi obrażeń ciała (oczywiście zakładajcie okulary ochronne) to wpierw polatajcie z bronią za 20? 30? złoty, jak was wciągnie i zapragniecie lepszej zabawy to naprawdę zachce sie wam uzbierać kilkaset eta na elektryka.

Czemu ASG a nie PaintbaL? Paintbal brudzi : / (pozatym mnie osobiście bardziej kręci latanie z repliką broni niż... z PaintbalLem)

Szelmon- Ja czuje adrenalinę latając z ASG, tym bardziej jak gra się o honor.
(to tak, żebyś wiedział, że Paintball ssie[strzelałeś kiedyś z ASG?])

Gisher BRAVO za dołączenie do ludzi wiedzących co dobre.
(a tą kominiarką na początku tematu to mnie rozbawiłeś :P)

UWAGA! nie kupujcie na start Ingrama czy MP40! Jeśli brak wam forsy możecie kupić za 21zł shotgun'a włożyć podkładki zablokować magazynek... i bawić się do pierwszego potknięcia bo później się rozleci i przyjdzie czas na metalową replikę.
(z najtańszych ASG - dlaczego shotgun?:
1. Ładowanie jak w orginale (głupio się czułem co strzał przeładowując Uzi)
2. Można celować w trakcie ładowania (ładujesz od dołu broni, a w innych albo z boku [co porusza broń] albo od góry [przez co nic nie widać].
3. Tańszy od MP40
4. Łatwy w tuningu i najłatwiejszy w dosypywaniu kulek (od góry, nie do magazynka)
5. Ja polecam :D
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Gisher
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 13:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: z buszu :)
Kontakt:

Re: ASG

Post autor: Gisher »

Dzięki :) . CO do kominiarki, to byłem młody i głupi :P. A co do shotgunów, to wielu zaczynało od shotgunów z DE - 45 zł za krótkiego, 55 za długiego, całkiem dobrze się sprawują, ale teraz, jak latam z elektrykiem, to już nie to samo :D.

Azrael - należysz do jakiejś ekipy? Macie stronę internetową czy coś?
Hakuna matata!
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: ASG

Post autor: Azrael »

Niestety nie należe do żadnej ekipy :(.
Grałem z znajomymi i ze znajomymi znajomych na byłym poligonie ( super miejscówka)

POLECAM ASG NAWET NA 1vs1!!! (Tak też grałem)
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: ASG

Post autor: Ravandil »

Teraz mogę się wypowiedzieć, bo znajoma banda psycholi (czytaj - dokładnie ci sami, co grali ze mną w WFRP :P ) uznali, że będzie sie fajnie postrzelać w jakiś ruinach, nawet znaleźli odpowiednie miejsce... Może i to fajne by było, ale jak widziałem, jak kolega się cieszy z czerwonego śladu na ręce i policzku to podziękowałem :P Zdecydowanie, czuję że ASG nie jest jednak dla mnie, bo i we mnie się krwiożercze instynkty wyzwolą ^^
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: ASG

Post autor: Trankvilus »

muszewpisac10znakow
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 lipca 2014, 11:07 przez Trankvilus, łącznie zmieniany 1 raz.
Koyaanisqatsi!
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: ASG

Post autor: Nekonushi »

Dzięki że mnie ostrzegłeś :D cały czas traktowałem ASG jako "Ten kombinezon tak cię ochroni, że nawet nie poczujesz pocisku kiedy cię trafi", ale jeśli mają być krew i sińce, to podziękuję... ale i tak zamierzam korzystać z kulek z farbą, więc jeszcze się zastanowię :D
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Trankvilus
Marynarz
Marynarz
Posty: 371
Rejestracja: środa, 11 kwietnia 2007, 08:40

Re: ASG

Post autor: Trankvilus »

muszewpisac10znakow
Ostatnio zmieniony czwartek, 17 lipca 2014, 11:07 przez Trankvilus, łącznie zmieniany 1 raz.
Koyaanisqatsi!
Nekonushi
Bombardier
Bombardier
Posty: 890
Rejestracja: piątek, 22 września 2006, 10:04
Numer GG: 10332376
Skype: p.kot.l.
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

Re: ASG

Post autor: Nekonushi »

Od razu się poczułem bezpieczniej :D Ale nadal się będę zastanawiał, za dużo wydatków :D
Obrazek
Obrazek
Czerwona Orientalna Prawica
Gisher
Marynarz
Marynarz
Posty: 381
Rejestracja: piątek, 23 grudnia 2005, 13:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: z buszu :)
Kontakt:

Re: ASG

Post autor: Gisher »

E tam, ja dostałem nie raz po twarzy, i po paru dniach nie było śladu. Jeśli strzelasz się w taktyce zielonej (np. las) dużo wcześniej widzisz przeciwnika, a wymiana ognia zaczyna się z dużej odległości. Za to jak ktoś ci zza rogu pociągnie serią po twarzy, to faktycznie może bardzo zaboleć.
Najlepsza zabawa w Airsoft jest wg. mnie wtedy, gdy nie biegasz z dresiku, tylko w mundurze, jeszcze jakieś oporządzenie się przydaje (nie jest fajnie grzebać po kieszeniach w poszukiwaniu magazynka podczas walki) no i już tak przywykłem do AEGa, że trudno by mi było wrócić do zwykłej sprężyny. To samo ma się co do liczby osób - kiedy zwykle strzelacie się w 15-20, to choćby 3 na 3 to bardzo mało.

A swoją drogą - okazało się, że kolesie z mojej drużyny grają w Warhammera, więc czasem miałem z kim grać :).
Hakuna matata!
ODPOWIEDZ