Siatkówka

Forum na tematy związane ze sportem i pokrewne.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Dębowski to zupełnie inna kwestia - czasmi śmiać mi sie chce jak go słucham - wystarczy puścić dwa mecze po sobie, zeby zopbaczyc, ze gość w każdym mówi to samo - używa tych samych zwrotó i sloganów. Czasami wyprzedzam go i złosliwie mówię to co on chwilę potem mówi :]

Ale od śmierci Ambroziaka nie mamy lepszego komentatora... Choć czasami i Ambroziak strzelał kwiatki w stylu 'gem' zamiast 'set' :D
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
laRy
Kok
Kok
Posty: 1133
Rejestracja: niedziela, 26 grudnia 2004, 14:02

Post autor: laRy »

ale ja sie ucieszylem jak nasze chlopaki dokopaly amerykanom 3-2 :D ale to byl horror... po pierwszych dwoch setach myslalem ze to koniec, ale jednak nie! tez polakow nazywaja mistrzami piatego seta! dobrze zrobili. a wczoraj piekne zwyciestwo 3-0 bylo pokazem ich umiejetnosci. cud, miod i orzeszki z piwem!

teraz tylko dokopac japonczykom i jedziemy do moskwy. chcialem isc na ten mecz (bo jest w poznaniu), ale biletow niema juz od miesiaca... szkoda. no to bedzie ogladanie w telewizji...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Dziką kartę otrzymała reprezentacja Włoch, która dołączyła tym samym do finałowej piątki, Ligi Światowej 2006.

Ruben Acosta uzasadnił swój wybór mówiąc: "Decyzja, była naprawdę bardzo trudna i myślę, że kilka drużyn miało duże szanse na dziką kartę. Niestety FIVB mogło przyznać tylko jedną i po rozważeniu wszystkich czynników, jest mi miło ogłosić, że FIVB przyznała dziką kartę reprezentacji Włoch".

- "Niewątpliwie, udział Włochów podwyższy poziom finałowego turnieju i sprawi, że finał będzie bardziej atrakcyjny dla wszystkich kibiców z całego świata". - dodał Acosta.

Jeszcze innym powodem podanym przez Acostę był fakt, że Włosi grają w Lidze Światowej nieprzerwanie od 1990 roku i mają na swoim koncie osiem złotych medali.
I w ten oto sposób z grupy C awansowały 3 z 4 grajacych tam zespołów... Paranoja... Aż mi się nie chce komentować...

Odbijemy sobie na MŚ...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Czy ktoś oglądał półfinał Ligii Światowej Rosja - Brazylia?
Dla mnie to był właściwie finał, bo Francuzi mają małe szanse pokonać Brazylijczyków w finale. niemniej ładny mecz - początek taki sobie, ale 3 i 4 set bardzo faja, pokazowa gra.

No i oczywiście Dębowski musiał z siebie pajaca zrobić tekstem: 'Jedną ręką się nie podbija piłki. Słyszałem że jedną ręką można... - chwila konsternacji - można wiele innych rzeczy zrobić..' :lol:
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

No i po finale - wynik do przewidzenia, ale niewielki rozmiar zwycięztwa moze dziwić. Z drugiej strony powtórka finału sprzed roku - wtedy Brazylia przegrywała z Serbią i Czarnogórą 0-2 aby wygrać 3-2, w tym roku taka sama historia z Francją.

Mecz całkiem ładny, choć Brazylia grałą nad wyraz słabo. Ciekawe czy Francuzom uda się utrzymać formę do Mistrzostw Świata, no i - oczywiście - jak wypadna w nich Polacy...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Arvani
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 13:44
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Arvani »

Szkoda, że Francuzi nie dowieźli wyniku do końca :? Mam nadzieję, że nasza reprezentacja pokaże się na MŚ lepiej niż w Lidze Światowej.

Kiedy rusza Liga Mistrzów (czy jak to się tam nazywa w śiatkówce) z naszą Skrą??
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

No ja akurat uważam, że dobrze, ze Brazylijczycy pokazali im gdzie ich miejsce... Zresztą dzięki temu wynikowi reprezentacja Francji zamieniła sie w rankingu FIVB miejscami z Argentyną (awansowała). Szkoda ze Polska ciągle na 8 miejscu...

Swoją drogą niepokojące wieści dochodzą z kadry dziewczyn - Najpierw niemczyk wywala z kadry Glinkę, potem ona mówi, że wiecej do kadry nie wróci, a dzisiaj Niemczyk sam rezygnuje...

Mam cichą nadzieję, że po powrocie do kraju wyjaśnione bezie co i jak i jakaś decyzja w tej sprawie zapadnie. Bo MŚ sie zbliżają...

Po cichu liczę na to, ze Niemczyk zostanie poproszony o opiekę nad kadrą jeszcze przez jakiś czas (i oby się zgodził), a co do Glinki to nie wiem, ale na pewno szkoda jej...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Arvani
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 13:44
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Arvani »

Może nowy trener wniesie coś do drużyny. Jednak sądzę, że to przez długi czas nie będzie ta sama reprezentacja co z przed dwóch lat...

Pytałem o Ligę Mistrzów z Bełchatowem...
Ostatnio zmieniony sobota, 2 września 2006, 16:14 przez Arvani, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Nie lubię Bełchatowa, więc nawet nie wiem :P

I nie wiem czy wraz z nowym trenerem siatkarek nie przyjdzie spadek formy i gorsze wyniki. Zawsze tak jest, a Niemczyk to jednak specjlaista na skalę światową - i ze światowym doświadczeniem...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Szkoda i Glinki i Niemczyka. Ech zaczyna sie polskie piekiełko.
Szansa to być może znowu zagraniczny trener, bo polski znowu będzie miał ograniczone pole manewru. I zacznie się ...
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Jak Niemczyk nie pojawił sie na meczu to do PZPSu zaczęły napływać oferty od trenerów z zagranicy. W sumie się im nie dziwie - to przecież mistrzynie europy dwukrotne, ale nie mogę oprzeć sie wrażeniu, ze jak sępy zlecieli się tam, gdzie właściwie nie trzeba wiele robić...

Zatrudnienie obcokrajowca to strzał na ślepo - przyjdzie jakiś gość, zgarnie kupę kasy i nie bezie robił nic. Ja widzę szansę w Niemczyku - jeśli zostanie jednak, albo w Polaku (Kłos?) któremu Niemczyk bedzie pomagał, nawet z drugiej czy trzeciej lini...

Bo do MŚ nie przygotowuje się drużyny w miesiac czy dwa i wiem, ze Niemczyk zrobił juz w tym kierunku sporo - a co konkretnie i w jaki sposób teraz z tego korzystać wie tylko on...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: krucaFuks »

Z tego co ja slyszalem, to Niemczyk sie rozpil i zaczal olewac, nie przychodzic na treningi, wyzywac dziewczeta - podobno wlasnie o to poszlo. I podobno od dluzszego czasu druzyne przygotowywal glownie drugi trener. Zreszta wczoraj slyszalem, ze Niemczyk teraz zapadl sie jak pod ziemie, wczoraj nie przyszedl do PZPS mimo wezwania... Jezeli to prawda, to ja osobiscie nie widze dla niego miejsca jako trenera reprezentacji.
Obrazek Obrazek
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Ponoć właśnie o parę słów dość niecenzuralnych powiedzianych podczas meczu chodzi Glince. Z tego co wiem Niemczyk usprawiedliwił się telefonicznie ze swojej nieobecności w PZPS.
Co do reszty takie plotki krążyły już od jakiegoś czasu, jeśli to prawda, to trzeba tylko podziwiać lojalność naszych siatkarek.
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Według 'oficjalnych' informacji Niemczyk nie pojawiał się na spotkaniach z PZPSem, a jego telefon jest wyłaczony. Ponoć znajduje się w szpitalu, ale nikt nie wie jakim.

Poza tym po przylocie do kraju zaprzeczył jakoby złożył dymisję, ale to i tak nic już nie znaczy, bo Związek chce go zwolnić dyscyplinarnie. W tej chwili sytuacja jest patowa, ale już prowadzone są rozmowy z włoskim trenerem (nie pamiętam nazwiska - na żeńskiej siaktówce znam się słabo). W poniedziałek zaczyna sie zgrupowanie kadry siatkarek przed Mistrzostwam Świata. Do tego momentu powinno się wszystko wyjaśnić.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

No to rozpoczęły się Mistrzostwa Świata. Dziewczynom idzie całkiem nieźle - wczoraj pokonały Kenię, dzisiaj - Koreę. Nie zachwycaja formą, popełniaja dużobłędów, ale liczą się wygrane. Jedną nogą awansowaliśmy juz do następnej rundy... Ktoś oprócz mnie widział te mecze?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Uhm. I właśnie to mnie martwi. Dziewczyny potrafią grać nawet bardzo dobrze, ale pod presją.
W wygranym meczu potrafiły sobie jeden set "odpuścić" Bóg wie dlaczego. A to sie moze zemścić.
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: BAZYL »

Hmm... W 2009 roku będą Mistrzostwa Europy kobiet w Polsce. Fajnie. Ale teraz PZPS przedstawił propozycje na logo tej imprezy i zachęca do głosowania. Sami spójrzcie (po prawej):

http://www.pzps.pl/#

Czy tylko ja mam wrażenie, że wszystkie propozycje są słabe?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ