Siatkówka

Forum na tematy związane ze sportem i pokrewne.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: BAZYL »

No to skończyła się siatkówka na olimpiadzie. Przegrana z Włochami, to kompromitacja. To była drużyna, która nie powinna awansować... Ale cóż - i tak wróżę im 4 miejsce na igrzyskach...

Pierwsze dwa sety były beznadziejne. Nie było czego oglądać. Słabi Polacy kontra Słabi Włosi. A jednak to Ci drudzy wygrali. Od 3 seta wreszcie zaczęliśmy grać nieźle. Niestety Włosi także się podciągnęli, miejscami mieli zwykłe szczęście i wygrali. Szkoda.

Tak od siebie dodam, że chętnie widziałbym na stanowisku trenera kadry Niemczyka. Po komentarzach w studio zyskał u mnie jeszcze więcej szacunku, choć miał go nie mało. Nie wiem tylko czy wolałbym go jako trenera pań czy panów. Lasek mu pewnie nie dadzą, więc może faceci?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Siatkówka

Post autor: mone0 »

Przypadkowo rano włączyłem telewizor i moim oczom ukazał się początek meczu Polska vs Włochy. Mając trochę czasu postanowiłem pokibicować trochę. Wierzyłem w siatkarzy, w to, że mogą wygrać. Po pierwszym secie byłem lekko podłamany. W kolejnym znacznie lepiej gra im wychodziła, niestety Włosi jakimś wyjątkowym szczęściem pokonali naszych.

Zauważyłem mało gry blokiem i co każdy widział walkę bez poświęcenia [może nie brak lecz jakieś rozkojarzenie]. Słaba skuteczność w ataku to był kolejny mankament, którego nie dało się nie zauważyć [wymiana piłek miała miejsce i to wielokrotnie]. Na włoskie zagrywki nie było mocnych, nie potrafili dokładnie przyjmować i odgrywać piłek [kompletna niemoc Polaków]. Najważniejsze było jednak szczęście Włochów [niemal z każdej akcji wychodzili obronną ręką, jak nie zagrywka, to błąd Polaków, jak nie błąd to brak bloku].

To wszystko na jakiś czas odmieniło się w 3 i 4 secie [Polacy grali o niebo lepiej, bloki wychodziły, ładne asy serwisowe]. Niestety nie wyeliminowali błędów w przyjęciu, atak też nie był najlepszy.

Po tych 4 setach już miałem nadzieję na wygraną 3:2, jednak zawiodłem się. Nie wiem co było tego przyczyną [pewnie wyjątkowe szczęście Włochów tego dnia]. :(
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: BAZYL »

Hmm... Miałem sporo wątpliwości przed pierwszym meczem barażowym do ME z Belgami. I co gorsza pierwsze trzy sety tylko to potwierdziły. Na szczęście potem już poszło lepiej, miejscami było całkiem nieźle, mimo rezerwowego składu. Cieszy zwycięstwo, cieszy perspektywa rewanżu u nas, no a początkowy niedosyt po grze w pierwszych setach jakby się zmniejszył.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ