Siatkówka

Forum na tematy związane ze sportem i pokrewne.
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Siatkówka

Post autor: Keyhell »

Moim zdaniem niektóre są przyzwoite i godne uwagi. Sam głosowałem na to na samej górze. Mi się tam podoba. :smile:
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Siatkówka

Post autor: Ravandil »

BAZYL pisze: Czy tylko ja mam wrażenie, że wszystkie propozycje są słabe?
Pocieszę Cię - nie tylko Ty :) Dziwna jest trochę stylistyka postaci na tych logach, jakby były ulepione z jakichś klusek. Drugi od dołu moim zdaniem by jeszcze uszedł, ale dobijająca jest ta nazwa sponsora na samym środku :P No i ten pierwszy też nie jest zły. Niech jeszcze nad nimi popracują :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: BAZYL »

No ew. to pierwsze mogłoby być. Ale i tak zagłosowałem na żadne. Zwykle mi się ikonki turniejów sportowych podobają. Ale te polskie są jakieś takie niezbyt...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: krucaFuks »

Pierwsze jest zdecydowanie lepsze od pozostałych. Ale ogólnie nie są to najlepsze loga, strasznie statyczne, niektóre też koszmarnie "naćkane". Chyba poskąpili trochę na dobrych speców od identyfikacji wizualnej... albo są to jakieś prace fanowskie . :D
Obrazek Obrazek
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Siatkówka

Post autor: fds »

Mi się tam większość z nich podoba :) Mogą być moim zdaniem, pozerskie jak każde inne loga sportowe.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: BAZYL »

Jakiś taki dzisiaj paskudny dzień, w dodatku zakończyło się kompromitacją...

Rano siatkarki się z Serbkami (a raczej ich rezerwami) męczyły i z trudem wygrały 3-2, a przed chwilą skończył się mecz Polska - Czarnogóra w eliminacjach ME i przegraliśmy 2-3... Kompromitacja jakich mało, drużyna, która nie wygrała meczu w tym turnieju nas ograła. To szczególnie boli w kontekście jutrzejszego meczu z Estonią, który okaże się meczem o awans na ME... Estończycy jako gospodarze mogą zwietrzyć swoją szansę, a to by była kompletna kompromitacja...

Osobiście zaczynam obawiać się o eliminacje na Olimpiadę... Portugalia to nie jest taki słaby zespół, poza tym Portoryko też potrafi grać znacznie lepiej niż Czarnogóra... Powiem tak: jak byłem pewien, że siatkarze się zakwalifikują do Pekinu, tak teraz straciłem tę pewność. Właściwie nie wiem czy będę bardziej zaskoczony niż zniesmaczony jak się nie zakwalifikują...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: krucaFuks »

Siatkarki mają już awans w kieszeni, więc nie miały jakiejś specjalnej motywacji, żeby wypruwać z siebie flaki... moim zdaniem i tak dobrze, że wygrały, spodziewałem się, że sobie odpuszczą :D
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: BAZYL »

No nie bardzo, z Serbkami musiały wygrać, bo były szanse na 4 miejsce, które nie jest premiowane awansem. Inna sprawa, że jutro czeka na nie Portoryko, z którym łatwiej wygrać niż z Serbkami, więc wielkiej straty w przypadku porażki by nie było, a przy odrobinie szczęścia w innych spotkaniach na turnieju nawet z Portorykankami nie musiałyby wygrać. No ale skoro wymęczyły zwycięstwo dzisiaj, to awans już mają i nic tego nie zmieni.

Dopisek 25 maja:
No i kompromitacji część druga - zgodnie z przypuszczeniami, wtopiliśmy z Estonią 2-3. I na ME sobie nie pojedziemy... No chyba ze wygramy turniej barażowy, w co zaczynam wątpić. Czy ktoś jeszcze wierzy w to, że siatkarze zagrają an olimpiadzie?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: krucaFuks »

No to nasi siatkarze pokazali klasę, chociaż z lekkim dreszczowcem w ostatnim secie i z wydatną pomocą sędziego :P

Ale momentami grali wprost genialnie!
Obrazek Obrazek
Neprijatel
Bombardier
Bombardier
Posty: 627
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 18:30
Lokalizacja: ze wszond
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: Neprijatel »

Otrzymane od sędziego punkty oddali potem za darmo, więc niejako można powiedzieć, że w pewien pokrętny sposób sprawiedliwości stało się zadość ;)

No, to teraz czekamy tylko na zwycięstwo szczypiornistów, ale przede wszystkim na zwycięstwo kadry Beenhakkera nad Niemcami.
leżę, patrzę w podłogę i nie chcę.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Siatkówka

Post autor: Ravandil »

No i całkiem nieźle wypadł ten turniej w Portugalii, chociaż pod koniec 3 seta myślałem, że nasi zafundują sobie jeszcze trochę wrażeń i przegrają :P Ciekawe, co pokażą na olimpiadzie, bo ostatnio widać, że mają raz góry, raz doły. Pytanie, co im na Pekin wypadnie ^^
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: BAZYL »

Oficjalnie "rozlosowano" grupy na IO siatkarek i siatkarzy:

Panowie:

grupa A
Chiny
Włochy
USA
Japonia
Bułgaria
Wenezuela

grupa B
Brazylia
Rosja
Polska
Serbia

Niemcy
Egipt

Panie:
grupa A
Chiny
Wenezuela
Polska
Kuba
USA
Japonia

grupa B
Brazylia
Włochy
Rosja
Serbia
Kazachstan
Algieria

Awansują 4 zespoły z każdej grupy, tak sobie pozwoliłem ostrożnie wytypować tych co wyjdą z grup (pogrubione), ale o ile w grupach B łatwo przewidywać (choć Niemcy mogą pokusić się o niespodziankę) o tyle w grupach A mała loteria :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: krucaFuks »

Chiny wyjdą u panów z grupy... pewnie zamiast Wenezueli. Są niesamowicie zmotywowani, a w siatkówce to bardzo ważne, będą też perfekcyjnie przygotowani fizycznie i technicznie.
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: BAZYL »

Bardzo możliwe, właśnie tu miałem największy dylemat. Ale postawiłem na Wenezuelę, bo oni od lat dobijają się do progów światowej czołówki i myślę, że turniej olimpijski może być dla nich punktem przełomowym. A Chinoli nie lubię ;)
------
No i turniej olimpijski się rozpoczął. Powiem tak: w pierwszym secie Polki grały jak szatany. Byłem zdumiony i jarałem się jak młody. Tak grające chciałoby się widzieć nasze wszystkie drużyny. No ale wraz z drugim setem i pozostałymi wszystko wróciło do normy. Nie mówię, że Polki grały źle, ale w każdym razie grały słabiej niż Kubanki i mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Bonita miał mieć ponoć sześć sposobów na Kubanki, cóż, szkoda, ze wystarczyło ich tylko na tego pierwszego seta...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

lol

Post autor: Eriol Velcrow »

Polscy siatkarze po bardzo przyzwoitej i co ważne skutecznej grze pokonali Niemcy 3-0. Oby tak dalej!
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: BAZYL »

Widziałem ten mecz. Nie uważam gry Polaków za przyzwoitą, ona była mniej więcej na poziomie Niemców, z niewielkimi zrywami. Ale wygrana cieszy jak najbardziej, teraz trzeba spiąć pośladki i grać dalej, żeby z jak najlepszego miejsca awansować do ćwierćfinału. Następny przeciwnik to Egipt, ale wbrew pozorom może to być trudniejszy przeciwnik. Dlaczego? Dlatego, że Egipcjan przez jakiś czas szkolił Grzegorz Ryś, który tych chłopaków, którzy teraz graja na Olimpiadzie prowadził w Reprezentacji młodzieżowej (mówię o Polakach), a ponadto ostatnio często z Egipcjanami graliśmy, więc maja oni pewien materiał poglądowy na wtorkowy mecz.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Eriol Velcrow
Marynarz
Marynarz
Posty: 367
Rejestracja: poniedziałek, 17 grudnia 2007, 18:05
Lokalizacja: Kopenhaga
Kontakt:

Re: Siatkówka

Post autor: Eriol Velcrow »

Też oglądałem ten mecz. No właśnie to wg. mnie przynajmniej jest gra przyzwoita - nie było to granie na 100% możliwości, a jednak kontrowaliśmy mniej więcej spotkanie. Nie było żadnego momentu w którym Niemcy zdobyli by przewagę w jakimś ważnym momencie danego seta. A umiejscowienie w secie zrywów Polaków (pod koniec seta) może wskazywać na to, iż było to w pełni kontrolowane - wrzucenie po prostu wyższego biegu. Jeśli chodzi o Egipt - graliśmy z nimi w grupie LŚ (2 mecze wygrane, 2 przegrane jeśli pamięć mnie nie myli). Sądzę, że powinniśmy wygrać równie bezproblemowo jak dzisiaj. Interesująco zapowiada się również spotkanie z Serbami. Wybuch na finale LŚ był przedwczesnym szczytem formy, wskazuje na to również dzisiejsza porażka z Rosją. Może się okazać, że będziemy w stanie również rozegrać z nimi wyrównany pojedynek...
There is no emotion; there is peace.
There is no ignorance; there is knowledge.
There is no passion; there is serenity.
There is no chaos; there is harmony.
There is no death; there is the Force.



Zdjęcia
ODPOWIEDZ