Siatkówka

Forum na tematy związane ze sportem i pokrewne.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Siatkówka

Post autor: BAZYL »

Hmm... Właściwie nie wiem dlaczego wcześniej nie założyłem tego tematu. A wiem, że myślałem o tym kilka razy.

Po kompromitacji reprezentacji Polski na mistrzostwach w piłkę nożną, jedyna godna reprezentacja to siatkówki. Wczoraj (dzisiaj właściwie) chłopaki pokazali, że potrafia grać i co ważniejsze - wygrywać. Po rozegranym o 3 w nocy meczu z USA (wygranym 3-1) w ramach Ligii Światowej, mój apetyt w tym sezonie zaostrzył się.

Bardzo mi się podobał występ Świdra - po poprzednim dość słabym sezonie w reprezentacji (operacja kolana i rechabilitacja bardzo go osłabiły) teraz znów zaczyna wymiatać. To nie jest ten sam świder co w Stilonie w 1998, ale powoli zaczyna nadrabiać ;)

No i w tym sezonie zagra w MOIM klubie :D
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Miechu
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: środa, 3 maja 2006, 21:04
Lokalizacja: Ałów

Post autor: Miechu »

Powiem tak - nigdy nie bylem fanem siatkowki, zazwyczaj wolalem noge badz tez hokej. Byl tez czas, ze wszyscy oszalelismy na punkcie pana Adama potem przyszly sukcesy naszych siatkarek. Potrzeba polaków do ogladnia zwyciestw naszych reprezentacji jest tak ogromna (ze wzgledu na naszą europejska "niższość" - zarowno w sporcie jak i polityce), ze po przegranej polakow na mundialu wyszukujemy kolejnej sportowej "nadziei".. I ta nadzieja sa jak napisal Bazyl wlasnie nasi siatkarze.. Co prawda mamy jeszcze Otylie, ale ona - z wiadomych wzgledów - ostanio nieco stracila impet. Podsumowywujac - trzmajmy kciuki za naszych.

P.S. Za Świdra tez :)
Come with me my little ones
Let's revel for the free
Raise your glass and praise the fact
How easy life can be..!
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

A zeby było zabawniej gdy w Polszcze nastąpił bum na siatkówkę (ostatnie 3 lata) to ja trochę sie zaniedbałem jeżeli chodzi o sledzenie wydarzeń na parkietach - wyjechałem z domu do Wrocławia, tam ani TV ani radia - i nie śledze meczy reprezentacji. Czasami tylko jak w domu jestem.

Dlatego tym bardziej cieszy mnie że w tym roku gdy jestem w domu i mam wakacje graja Ligę Światową, potem Grand Prix i MŚ. Czuję sie znowu tak młodo, jak wtedy gdy się przychodziło do hali 2 godziny wcześniej tylko po to, żeby zajać miejsca w strategicznym miejscu koło klubu kibica :D

Był czas gdy Liga Światowa była w Gorzowie nawet - Mecz z Holendrami mam bilet do tej pory :D Teram u nas takie widowisko by nie przeszło...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

Ja siatka nie interesuje sie prawie wcale. Zdecydowanie bardziej wole kosza. Choc przyznam ze z braku jakichkolwiek perspektyw na wyciagniecie nas ze sportowego dola slucham z radoscia o kolejnych zwyciestwach w jakiejs dyscyplinie. Z tego co sie orientuje to jestesmy jednym z lepszych krajow w tej dziedzinie i dobrze. Przynajmniej jeden powod do dumy. Oby tak dalej,i oby w kosza Urlepowi udalo sie cos w koncu z naszymi mlodymi orlami zrobic..
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Uważam, że zatrudnienie obcokrajowca na pozycji trenera wiele wniosło do reprezentacji. Chłopaki przestali zachowywać się jak dzieci, a zaczynaja jak profesjonaliści - i to zaczyna być widać po wynikach, weekendowe dwa zwycięztwa z USA (w dobrym stylu, oba 3-1) pokazują, ze przed Mistrzostwami Świata mozemy być spokojni. A zanim MŚ, jeszcze i Ligę Światową mozemy wygrać :D
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Zobaczymy tylko, czy przed meczami z Serbią nie ogarnie znów naszej drużyny euforia. Ale gdyby udało wygrać się i te mecze, to można z optymizmem zacząć patrzyć w przyszłość.
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Wiesz, Serbia - niby najlepsza w rankingu FIVB, ale w gruncie rzeczy bez najlepszych zawodników dużo nie zdziała. Na dobrą sprawę pokazali to Japończyki wygrywajac pierwszy mecz 3-0. Ale to, ze Serbowie wygrali podobnie drugi świadczy o tym, ze nie nalezy ich lekceważyć...

Ale jak sobie przypomnę ćwierćfinał na igrzyskach to.. grrr...

Ja tam wierzę, ze dadzą radę Serbom - nawet na wyjeździe.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

No dzisiejszy mecz to niezła nerwówka :) Od 0-2 dla USA do 3-2 dla Polski.
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Jak to mówią - kto prowadząc 2-0 nie wygra 3-0, ten przegra 2-3... W sumie szkoda Wlazłgo z końcówki, cieszy, ze chłopaki kondycyjnie wytrzymują (za czasów Wagnera nazywali polaków królami tie-breaka, może teraz tez będą?) no i pozytywnie nastraja na jutro i na za tydzień. Myślę, że wreszcie nadeszła pora na jakiś większy sukces. A co dalej? Jutro 3-0 :D
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Post autor: Arxel »

Oglądac siatkówkę lubię. I powiem wam, że nawet fajne to to. Ale grac nie bardzo(2 raz wybity palec w tym miesiącu)
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Cieszy też to , że nie łamią sie tylko staraja wyciągnąć wynik nawet z niezłego dołka. Co do Twoich prognoz na jutro - oby.
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Memo
Bombardier
Bombardier
Posty: 621
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 13:44
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Memo »

kto prowadząc 2-0 nie wygra 3-0, ten przegra 2-3
Ale Polacy prowadząc 2:0 wygrali 3:2 z Japończykami ;p. I dobrze, mecz był bardziej emocjonujący.
Raz sierpem, raz młotem w czerwoną hołotę!
Odmiana nicka mego:
M: Memo; D: Mema; C: Memowi; B: Mema; N: Memem; Msc: Memie; W: Memo!
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Nasi sportowcy i tak dostarczają nam sporo emocji ( piłka nożna chociażby ). Dlatego wolę by siatkarze wygrywając 2:0 wygrali spokojnie 3:0 :)
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Arxel pisze:(2 raz wybity palec w tym miesiącu)
Tak bywa jeśli się nie przeprowadzi umiejetnej rozgrzewki. Też miałem kiedys ten problem, ale na treningach skutecznie nauczyli mnie jak tego unikać. Co zabawniejsze w szkołach dziciaki olewaja sobie rozgrzewki, a potem narzekaja na urazy...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Yacek
Marynarz
Marynarz
Posty: 343
Rejestracja: wtorek, 10 stycznia 2006, 17:54
Numer GG: 6299855
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Yacek »

Tylko czy to wina dzieciaków , czy niektórych pożal się Boże nauczycieli ?
Jest właśnie ta złowroga pora nocy,
gdy poziewają cmentarze i piekło
Zarazę rozpościera. Oto mógłbym
Chłeptać dymiącą krew i spełnić czyny,
Których dzień nie zniósłby...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Na pewno jednych i drugich - nauczyciele powinni to uświadomić dzieciakom i przypilnować aby robili to dokłądnie. Z kolei dzieciaki powinni się sami troszczyć o swoje zdrowie.

Ciekawe, ze nikt nigdy nie zastanawiał sie czmu można przyjść na mecze godzinę wczęsniej i zobaczyć jak siatkarze się rozgrzewają (przez cała godzinę)...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Bielik
Mat
Mat
Posty: 594
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 20:34
Numer GG: 5800256
Lokalizacja: GOP

Post autor: Bielik »

Siate lubię oglądać... Ale jak ten komentator nawet jeśli wtapiamy 3 seta pod rząd i uda nam się zdobyć punkt zaczyna się podniecać jakbyśmy już ten mecz wygrali to ja już mam serdecznie dość i wyłączam głos.

W siatę też czasami gram lecz rzadko kiedy jest z kim...
Stare chińskie przysłowie mówi: "Jak nie wiesz co powiedzieć, to powiedz stare chińskie przysłowie"
ODPOWIEDZ