Tabulatury

Wszystkie wątki związane z szeroko rozumianą muzyką.
ODPOWIEDZ
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Tabulatury

Post autor: Sihamaah »

Chciałbym, żebyście polecili jakieś tabulatury do zagrania. Mi zależy głównie na akustyku/klasyku, ale elektryk też mile widziany. Najlepiej jakieś proste utwory, ale oczywiście temat do nich ograniczony nie jest ;)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Tabulatury

Post autor: gaudat »

Znajdź utwór który lubisz ( najlepiej by był znany i zagraniczny ) a następnie wpisz jego tytuł w wyszukiwarce na tej - http://www.911tabs.com stronce.
Tadaaam.
"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Tabulatury

Post autor: Deep »

Jak na akustyka to polecam utwory Agallocha.
Takie Birch Black na przykład - mistrzostwo!
Albo A Desolation Song, uuuhhh ^^

Ja ostatnio katowałem Lost for Words Pink Floydów ale coś zarzuciłem ostatnio, Kurde musze do tego wrócić :P

Poza tym grupa Extreme ma fajne riffy. More Than Words - na akustyka idealne czy Hole Hearted.

A jak na elektryka to AC/DC się kłania :>
.
Orri
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 7 kwietnia 2009, 16:00
Numer GG: 3206283

Re: Tabulatury

Post autor: Orri »

Jeśli gustujesz, to polecam całą Nirvanę. Wszystko proste jak konstrukcja cepa, a jeżeli chcesz pograć na akustyku, czy klasyku to masz cały unplugged do dyspozycji, są tam kawałki proste i zarazem dające radochę z grania. Tyle że, o ile dobrze pamiętam, duża część utworów grana jest na na strojeniu o jeden próg w dół (nie pamiętam jak się ono nazywa), ale jeśli będzie to sprawiało kłopot, to można zawsze zagrać i na typowym strojeniu.
Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Tabulatury

Post autor: Deep »

Drop D się nazywa. Ale równie dobrze można sobie obniżyć strój jak i grać na normalnym.

A tak przy okazji tabulatur - nie wiecie, gdzie mógłbym znaleźć jakieś taby/akordy/nuty/cokolwieki do kanonów z Taize? Chciałbym sobie pograć to bo to ładne jest ale za cholerę nie mogę nic znaleźć a słuchu to jeszcze tak dobrego, żeby ze słuchu grać to nie mam :/
.
Orri
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 7 kwietnia 2009, 16:00
Numer GG: 3206283

Re: Tabulatury

Post autor: Orri »

Mówiąc "kanon z Taize" masz na myśli np. coś takiego http://w579.wrzuta.pl/audio/8supgM6VTl8 ... a_alleluja ? Czy to ja źle wygooglałem o co chodzi?
Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Tabulatury

Post autor: Deep »

Dokładnie to mam na myśli. Wiem, że są gdzieś transkrypcje gitarowe ale nie umiem nigdzie znaleźć :/
.
Orri
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: wtorek, 7 kwietnia 2009, 16:00
Numer GG: 3206283

Re: Tabulatury

Post autor: Orri »

Ułożenie zwykłych akordów nie powinno sprawiać kłopotu, chyba że chcesz załatwić jakieś bardziej rozbudowane aranżacje.
Jakiekolwiek byłoby źródło mej głupoty, jeszcze się nie wyczerpało.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Tabulatury

Post autor: Deep »

Z tym, że ja nie mam nawet akordów a tak jak już mówiłem - na tyle rozbudowanego słuchu, żeby ze słuchu to zagrać nie mam.
.
gaudat
Marynarz
Marynarz
Posty: 361
Rejestracja: poniedziałek, 21 lipca 2008, 21:44
Numer GG: 12362182

Re: Tabulatury

Post autor: gaudat »

"Umysł rozkazuje ciału i ono jest posłuszne. Umysł rozkazuje sobie samemu i natrafia na opór."
- Lady Jessika Atryda, "Diuna" Herbert
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Tabulatury

Post autor: Deep »

Tak aczkolwiek są tylko do trzech. A z tych co mi najbardziej zależało nie ma. A chodziło mi głównie o to, i o to.
.
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Tabulatury

Post autor: Matt_92 »

Grę akordową na akustyku mam względnie opanowaną, więc wziąłem się za naukę gry solowej.
Ostatnio ćwiczę granie utworów takich jak:
  • Disturbed - Darkness (bo proste i przyjemne)
  • Led Zeppelin - Stairway To Heaven (bo to wszyscy grają)
  • Metallica - Seek & Destroy (bo kumpel polecił)
  • Nirvana - Smells Like Teen Spirit (nie brzmi najlepiej na akustyku, ale chyba gram poprawnie)
  • Jw. - Come As You Are (znalazłem główny riff, innych tabulatur poza akordami nie udało mi się jakoś znaleźć, może za mało szukałem, albo rzeczywiście nic więcej nie ma)
Wychodzą całkiem nieźle, i chętnie spróbowałbym czegoś jeszcze, ale jest jedno ale- nie słucham zbyt wiele muzyki, a utwory które by mnie interesowały zwykle okazują się za trudne.
Czy ktoś mógłby polecić jakieś utwory z którymi powinien sobie poradzić półroczny grajek?

@Orri:
Sprawdzałem przed chwilą ten Unplugged Nirvany, jutro będę ćwiczył. ;)
A d'yaebl aep arse!
Septimus Helmheid
Majtek
Majtek
Posty: 140
Rejestracja: wtorek, 3 października 2006, 16:23
Lokalizacja: Zamek Blackhill

Re: Tabulatury

Post autor: Septimus Helmheid »

www.ultimate-guitar.com, nie uzywam zadnych innych stron bo nigdy nie zdazylo sie zebym nie znalazl tam tego co chcialem :P A najlepiej, nauczylem sie tego na wlasnych bledach, olac tabulature i probowac grac proste kawalki ze sluchu. Tygodniami jesli trzeba. Sweet Home Alabama jest dobrym materialem.
Septimus Helmheid
Arcymag z Blackhill
bOdziO Wolf
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 20:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: Bydgoszcz(HQ)/Gdańsk(studia)
Kontakt:

Re: Tabulatury

Post autor: bOdziO Wolf »

Używając 911tabs masz wyniki z Ultimate Guitar i paru innych serwisów. Taka globalna wyszukiwarka zarówno do tabów tekstowych jak i tworzonych w Guitar Pro.
ODPOWIEDZ