Muzyka

Wszystkie wątki związane z szeroko rozumianą muzyką.

Jakiej muzyki słuchasz?

heavy metal (death metal, gothic, thrash etc.)
114
18%
rock (british, classic, experimental, hard, instrumental, punk etc.)
146
23%
jazz/blues/reggae/soul/rnb/...
68
11%
hip-hop (freestyle, alternative, gangsta, old school etc.)
39
6%
regional popular music (country, regional disco, folk etc.)
28
4%
pop (disco, pop rock, synth etc.)
31
5%
ambient/downtempo/jungle/...
25
4%
electro/breakbeat/house/techno/...
22
3%
trance/hardcore/psychedelic/...
21
3%
klasyczna
74
11%
inne
76
12%
 
Liczba głosów: 644
ardek123
Pomywacz
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 sierpnia 2010, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

Post autor: ardek123 »

W temacie muzyki: jutro jadę do Ostródy na festival reggae. Ktoś jeszcze się wybiera?
BoneGrinder
Pomywacz
Posty: 32
Rejestracja: środa, 20 stycznia 2010, 00:39

Re: Muzyka

Post autor: BoneGrinder »

Heos pisze:Aktualnie dosyć mocno zagnieździł się na mojej playliście Żywiołak. Szkoda, że nie ma innych zespołów grających podobną muzykę.
Arkona jest.

http://www.youtube.com/watch?v=BaP1wDvkA6E
Malgrin
Pomywacz
Posty: 43
Rejestracja: niedziela, 4 września 2011, 21:25
Lokalizacja: Radom

Re: Muzyka

Post autor: Malgrin »

Polecam świetny zespół horror punkowy Murderdolls!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Muzyka

Post autor: Alien »

Ja zaczynam odkrywać foo fighters :) Szczególnie utwór The Pretender przypadł mi do gustu :)
00088888000
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Muzyka

Post autor: Deep »

Nigdy jakoś się do Foo Figthers nie mogłem przekonać. Ale ja w kręgach moich znajomych uchodzę za muzycznego dziwaka :)

Z innej beczki to M83 wydało w końcu nowy album ("Hurry Up, We're Dreaming"). Ideał to to nie jest ale znajduje się blisko niego :)

A z innych nowości muzycznych to właśnie przesłuchuję "Dropped Pianos" Tima Heckera i jestem w niebie. Nie żałuję ani złotówki wydanej na bilet na Festiwal Ambientalny i na pewno coś wymyślę, jak pogodzić ten występ z nauką ;)
.
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Muzyka

Post autor: Wevewolf »

Ostatnio sporo słucham Comy. Mam przyjaciół którzy opinię o niej mają bardzo złą, mi jednak niezwykle się rzeczony zespół podoba. Jeśli ktoś nie miał styczności a lubi różne odmiany ciężkiej rockowej muzyki, polecam pierwszy krążek zespołu "Pierwsze Wyjście z Mroku", a singiel "Leszek Żukowski", bądź "100 tysięcy jednakowych miast". Oraz oczywiście krążek "Czerwony Album", zwłaszcza "Angela" i "Chorowity Sad". Zespół cechuję się dość monotonną choć piękną muzyką. specyficznym wokalem oraz długimi utworami (siedem minut, to norma) Zachęcam do zapoznania się z grupa, bo co by nie powiedzieć, chłopaki osiągnęli już bardzo dużo, pozbierali masę nagród, a to jednak polskie, nasze. Zawsze coś żeby się pochwalić...
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Iblisiątko »

Wevewolf pisze:Ostatnio sporo słucham Comy. Mam przyjaciół którzy opinię o niej mają bardzo złą, mi jednak niezwykle się rzeczony zespół podoba.
Do mnie pijesz? :D


Ja natomiast świętuję wyjście nowej płyty Evanescence, myślałam, że nigdy się za nową nie wezmą....
Dość popowi się zrobili :shock: słucha się przyjemnie.... ale czegoś mi tu brakuje, może zmienię zdanie, jak jeszcze uważniej wszystko przesłucham.

Spodobały mi się szczególnie z tej płyty lecący teraz często w radiu "What you want" i "The Other Side" :twisted:
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Muzyka

Post autor: Deep »

Iblisiątko pisze: Dość popowi się zrobili :shock:
To kiedyś nie byli? :roll:
.
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Iblisiątko »

Deep pisze:
Iblisiątko pisze: Dość popowi się zrobili :shock:
To kiedyś nie byli? :roll:
Emmm nie? :roll: To, że często lecieli w radiu czy TV nie czyniło ich popowymi.
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Muzyka

Post autor: Deep »

Radzę się zatem zapoznać z definicją muzyki pop ;)
Nie chcę tu żadnego flejma wszczynać ale Evanescence trudno zakwalifikować do ciężkiej muzyki. Taki tam rock dla niewymagającego słuchacza.
.
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Iblisiątko »

Deep pisze: Nie chcę tu żadnego flejma wszczynać ale Evanescence trudno zakwalifikować do ciężkiej muzyki. Taki tam rock dla niewymagającego słuchacza.
A czy ja kiedykolwiek wspominałam, że to ciężki metal dla hardcorowych słuchaczy? =_=

A czegóż to słucha wymagający słuchacz?
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Muzyka

Post autor: Deep »

Iblisiątko pisze:
A czy ja kiedykolwiek wspominałam, że to ciężki metal dla hardcorowych słuchaczy? =_=
Bardzo gorąco zaprzeczyłaś, że to pop a rock bardzo blisko popu leży.
Iblisiątko pisze: A czegóż to słucha wymagający słuchacz?
Bardziej wyrafinowanej muzyki, nie robionej głównie dla pieniędzy.
Evanescence to taki easy-listening dla większości nastolatków - proste melodie, milutki wokal - ot tak, żeby łatwo wpadało w ucho.
.
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

Post autor: Sirion »

Bardziej wyrafinowanej muzyki, nie robionej głównie dla pieniędzy.
Jak dla mnie nie ma czegoś takiego i zdefiniuj muzykę robioną głównie dla pieniędzy.
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Muzyka

Post autor: Deep »

Nie ma czego?

A muzyka robiona głównie dla pieniędzy to taka, która podąża obecnymi trendami nastawiając się do trafienia do jak największej ilości słuchaczy. Przykłady? Wystarczy włączyć najpopularniejsze stacje radiowe.
Właściwie to każda muzyka jest robiona dla pieniędzy ale niektórzy artyści bardziej idą za modą a niektórzy mają nadzieję, że robiąc to co lubią i tak trafią do szerokiego grona słuchaczy.
.
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Muzyka

Post autor: Sirion »

Czy ja wiem. Muzyka która leci w radio w dużej mierze jest uzależniona od tego kto akurat wydaje w Polsce albo kto występuje. Nie można zarzucać zespołom tego, że robią coś tylko dla kasy na podstawie tego, że ich płyty się dobrze sprzedają. Równie dobrze możesz słuchać jakiegoś zespołu od 5 lat i znienawidzić go, kiedy usłyszałeś ich kawałek w radio. Dla mnie to nie jest argument. Zespół powinien robić taką muzykę jaką lubi i którą czuje, i tyle.
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Muzyka

Post autor: Deep »

Zacznę od tego, że słowo "radio" można spokojnie odmieniać przez przypadki :>
Sirion pisze:Muzyka która leci w radio w dużej mierze jest uzależniona od tego kto akurat wydaje w Polsce albo kto występuje.
Nie bardzo. RMF FM, Radio Zet, Eska, Antyradio - oni wszyscy nadają muzykę, która najlepiej się sprzedaje i ma najwięcej słuchaczy. Owszem, puszczają gwiazdy, które przyjeżdżają do Polski ale chyba jeszcze nigdy w tych stacjach nie słyszałem czegoś niszowego.
Sirion pisze:Nie można zarzucać zespołom tego, że robią coś tylko dla kasy na podstawie tego, że ich płyty się dobrze sprzedają.
Tego nie powiedziałem - powiedziałem, że sporo artystów robi muzykę taką, która najlepiej się sprzedaje. To co mówisz to jest skutek dobrej reklamy.
Patrz: Lady Gaga - w którymś wywiadzie otwarcie powiedziała, że robi to co robi bo się to dobrze sprzedaje i nie opłacałoby się jej robić ambitniejszej muzyki, mimo iż ma do tego predyspozycje.
Sirion pisze:Równie dobrze możesz słuchać jakiegoś zespołu od 5 lat i znienawidzić go, kiedy usłyszałeś ich kawałek w radio.

Nie mam pojęcia kto tak robi ale słucha muzyki tylko na pokaz i wcale nie lubił tego zespołu.
Sirion pisze:Zespół powinien robić taką muzykę jaką lubi i którą czuje, i tyle.
Ale nie zawsze tak się dzieje :)
.
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Muzyka

Post autor: Iblisiątko »

Sóley - About Your Funeral:

http://www.youtube.com/watch?v=znuwUZpg8gI

Powaliło mnie.... przepięknie śpiewa.... i jeszcze to pianinko w tle *__*, trochę w stylu Bjork wg mnie....

A miałam się kiedyś za wyłącznie rockową duszę ;), ale cóż, człowiek dojrzewa :D.
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
ODPOWIEDZ