Programy muzyczne

Wszystkie wątki związane z szeroko rozumianą muzyką.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Programy muzyczne

Post autor: Azrael »

Jakich używacie, jakie polecacie, oraz po ile można je dostać.

Mowa tu zarówno o Winampach jak i Traktorach.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Programy muzyczne

Post autor: Deep »

Nie wiem za bardzo o jakie programy Ci chodzi ale ja do słuchania muzyki używam foobara2000, do ripowania płyt BonkEncodera a do tabulatur Guitar Pro
.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Programy muzyczne

Post autor: Sihamaah »

Foobar2000 + dodatek ColumsUI + dodatek AdvacendControl

Pierwszy to lepszy layout, drugi to sterowanie (do tyły, stop, play, do przodu + pasek przewijania/głośność) na trayu.

Dodatkowo MiniLyrics, jeśli chcesz mieć wyświetlany tekst piosenki. Spora cześć utworów, tych znanych, jest zsychronizowana, więc można sobie zrobić mały pasek bądź większy, jak na załączonym screenie, gdy ma się problemy ze zrozumieniem.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Programy muzyczne

Post autor: Ravandil »

Uwaga, możecie się pośmiać, bo dość często używam... Windows Media Playera :D Ale stwierdziłem, że nie jest taki zły, a widok biblioteki jest całkiem niezły. Jeśli się słucha muzyki zamulając w akademiku to trudno znaleźć w nim jakieś wady ^^ Poza tym winamp, bo można fajnie listę ułożyć i ma łatwe wyszukiwanie piosenek. Trochę częściej niż winampa używam foobara2000, bo do niego mogę wrzucić wszystkie pojedyncze piosenki, którymi nie chcę zaśmiecać dwóch pierwszych playerów ;] Gorzej, że u mnie foobar ma tendencje do wykrzaczania się co jakiś czas, pewnie taki urok Visty ;] Tak czy siak, pod względem programów jestem mało wymagający.
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Programy muzyczne

Post autor: Azrael »

Heh, a ja myślałem że to winamp jest najpopularniejszy- właśnie go używam.

A robi ktoś z was muzykę na kompie i może polecić jakiś dobry program?
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Phoven
Bosman
Bosman
Posty: 1691
Rejestracja: piątek, 21 lipca 2006, 16:39

Re: Programy muzyczne

Post autor: Phoven »

Winamp - bo prostota i funkcjonalnosć jest na pierwszym miejscu. :P Bajerki mi nie sa żadne do szczęścia potrzebne, a dodatkowo straszna konserwa ze mnie i już sie zbytnio przyzwyczaiłem do W 5.35 żeby cokolwiek zmieniać. :P
mone0
Mat
Mat
Posty: 473
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2008, 14:05
Numer GG: 12563782

Re: Programy muzyczne

Post autor: mone0 »

Chyba nie zdarzyło mi się, że używałem innego programu do odtwarzania muzyki niż winamp. Chciałem przerzucić się na coś innego, ale jak na razie chęci nie mam.

Czy zna się może ktoś na innych formatach niż mp3, chodzi mi tu o ogg, dlatego, iż słyszałem od mojego doktora z infy o tym, że właśnie ten rodzaj plików zajmuje mniej miejsca na dysku, a jedyną różnicą między tymi dwoma formatami [czyt. mp3 i ogg] jest taka, że w mp3 są nagrane dźwięki, których ludzkie ucho i tak nie może usłyszeć, a w ogg po prostu wycięli te niepotrzebne dźwięki.

Ma ktoś w takim razie propozycje jakich programów użyć, by prze konwertować mp3 na ogg i jakiego odtwarzacza wykorzystać do słuchania muzyki?
"drobnostki tworzą doskonałość, a doskonałość nie jest drobnostką" Michał Anioł
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Programy muzyczne

Post autor: Oso »

Ja, podobnie jak Rav często korzystam z Windows Media Playera, bo ładnie w nim biblioteczka wygląda. Ale jednak ważniejszy jest dla mnie jetAudio. To właściwie kombajn do wszystkiego, podobnie jak Winamp. Odtwarza zarówno audio (również te mniej popularne formaty, jak .ogg, czy .mka), jak i wideo. Pozwala na konwersję formatów muzycznych, jak tego chce mone0. Myślę jednak, że konwersja z mp3 do ogg sensu raczej nie ma. Rippuje muzykę, ale do tego wolę raczej Exact Audio Copy.

Tak... Co by tu jeszcze... Wyświetlanie tekstu piosenki, ładny wygląd i przyjemna obsługa (choć wymaga nieco przystosowania po używaniu Winampa). Bajerki w rodzaju timera, który pozwala o zadanej godzinie, bądź po upływie zadanego czasu włączyć/wyłączyć muzykę, czy wręcz cały komputer (tylko wyłączyć oczywiście). Każde okno (odtwarzacz, playlista, tekst piosenki) ma przyciski do obsługi podstawowych funkcji, jeśli chcemy przypadkiem, żeby widoczne było tylko ono. Każde można ustawić w tryb zawsze na wierzchu... No, sporo tego.

Tutaj możecie zobaczyć, jak to cudo wygląda w wersji dyskretnej (ten mały pasek na górze) z włączoną playlistą i tekstem.
jetAudio.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Programy muzyczne

Post autor: Falka »

Kiedyś używałam Foobara, ale niestety nie było wersji na Maca. Teraz używam iTunes (który na windowsie nieco posysa, więc nie polecam). A w pracy słucham last.fm ;-)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Programy muzyczne

Post autor: BAZYL »

Ja używam foobara2000 i jeszcze się nie spotkałem z żadnym plikiem, którego by nie odtworzył :) Poza tym ma fajne ikonki jest prosty w użyciu i przejrzysty. A zacząłem go używać, gdy na moim starym komputerze Winamp zaczął pożerać całe zasoby. Foobar jest bardzo lekki.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Mr.Ofca
Marynarz
Marynarz
Posty: 288
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 18:31
Numer GG: 8533882
Lokalizacja: Szczecin

Re: Programy muzyczne

Post autor: Mr.Ofca »

Winamp. Uzywam go od samego poczatku. Nie musi mi odtwarzac bog wie czego. mp3 wystarczy. Ew wrzuce plugin i moge jeszcze odtwarzac mpc :). Latwe wyszukiwanie przy pomocy klawisza "j", ustawianie kolejki, przycisk play, pause, stop... Czego chciec wiecej?
dópa
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Programy muzyczne

Post autor: Sihamaah »

A zacząłem go używać, gdy na moim starym komputerze Winamp zaczął pożerać całe zasoby. Foobar jest bardzo lekki.
Ech, no właśnie słyszałem, że tylko mit. Na pewno mit, jeśli weźmiemy pod uwagę częste instalowanie ogromnych ilości wtyczek :P Ale ponoć nawet podstawowa wersja programu jest mnie wydajna od Winampa. Choć uruchamia się szybciej... Niestety mogę znaleźć żadnych inf. na ten temat.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Programy muzyczne

Post autor: BAZYL »

Sihamaah pisze:
A zacząłem go używać, gdy na moim starym komputerze Winamp zaczął pożerać całe zasoby. Foobar jest bardzo lekki.
Ech, no właśnie słyszałem, że tylko mit. Na pewno mit, jeśli weźmiemy pod uwagę częste instalowanie ogromnych ilości wtyczek :P Ale ponoć nawet podstawowa wersja programu jest mnie wydajna od Winampa. Choć uruchamia się szybciej... Niestety mogę znaleźć żadnych inf. na ten temat.
Słyszałeś mit, że to mit. ;)
Nie wiem jak teraz, bo od jakichś 2 lat mam nowego kompa. Na starym mogłem mieć włączonego tylko winampa, lub foobara i jeszcze inne programy. To fakt stwierdzony. Zarówno foobar jak i winamp były bez dodatkowych wtyczek. Jak jest z aktualnymi wersjami - nie mam pojęcia. Foobar jest świetny i wygodny - np. szybkie wszyszukiwanie znanym wszystkim skrótem ctrl+f - nie mam zamiaru go zmieniać, a już na pewno nie chcę wracać do winampa.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Programy muzyczne

Post autor: Force »

foobar jest szybki i nie drażni mnie interfejsem tak jak Winamp. Niedawno po roku używania foobara chciałem zainstalować Winampa ( ze względu na system oceniania plików) ale piewsze co przeczytałem to "sound driver error" czy coś w tę mańkę. No bez jaj, tylko Foobar daje radę z moim komputerem.

Poza tym nigdy mi sie nie zaciął czego o Winampie powiedzieć nie mogę.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Reynard
Pomywacz
Posty: 26
Rejestracja: niedziela, 19 października 2008, 22:56
Numer GG: 0

Re: Programy muzyczne

Post autor: Reynard »

Foobar rządzi! Według mnie nie ma na razie lepszego programu do odtwarzania muzyki. Prosty, skuteczny i bez żadnych udziwnień a do tego niezawodny. Co prawda na początku irytowało mnie, że nie miałem paska do zmniejszania/zwiększania głośności, ale to była tylko kwestia znalezienia jednego add-ona i pogmerania w ustawieniach. I już wszystko w porządku. Tak więc ludzie używający Winampa, nawróćcie się!
BTW, nie wie ktoś, gdzie mógłbym znaleźć skiny i motywy do Foobara?
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Programy muzyczne

Post autor: BAZYL »

Nie wiem jaką wersję Foobara posiadasz, ale normalnie w programie jest suwak do regulowania głośności...
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Programy muzyczne

Post autor: Perzyn »

BAZYL pisze:Nie wiem jaką wersję Foobara posiadasz, ale normalnie w programie jest suwak do regulowania głośności...
W obecnej wersji jest na wierzchu, w poprzednich był dość dziwnie umieszczony - trzeba było kliknąć umieszczony w dolnym rogu przycisk i dopiero wtedy się wysuwał. W każdym razie tak było przy podstawowych ustawieniach.
ODPOWIEDZ