Instrumenty muzyczne

Wszystkie wątki związane z szeroko rozumianą muzyką.
Misunderstood
Szczur Lądowy
Posty: 9
Rejestracja: piątek, 7 grudnia 2007, 20:17

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Misunderstood »

Ja od około 2 lat gram na gitarze basowej. Czasem pobrzdękuję coś na elektroakustyku lub elektryku, ale tylko rekreacyjnie :P.
Do tej pory katowałam basówkę skywaya (rodzice stwierdzili, że nie ma sensu wydawać kasy<solidnie zapracowanej przeze mnie na roznoszeniu ulotek itp> na inny sprzęt i tak pewnie się znudzę po miesiącu).

Teraz zniecierpliwiona odliczam dni do świąt. Pod choinką będzie na mnie czekało pięciostrunowe cudeńko Sadowsky'ego.
Angus McArthur
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: sobota, 6 października 2007, 17:20
Numer GG: 9121688
Lokalizacja: Warszawa

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Angus McArthur »

Mam jakiś tam szmelcowaty keyboard CASIO, ale moja prawdziwa duma to co innego:
28-io letni Gibson i piec (zdaje się Ldm 75 W), które dostałem od ojca. Grać jeszcze nie umiem, ale się staram i uczę... :D
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: WinterWolf »

No to i ja się pochwalę: gitara akustyczna Montana (Made in China :P). Zwykła z tych tańszych, ale od samego poczatku miala niesamowite brzmienie, a po małym wypadku nie znajdziecie takiej drugiej na świecie. Kiedyś przez przypadek z kumpelą kupiłyśmy nie te struny. I teraz ma struny 9 z gitary elektrycznej. Od momentu założenia tych strun kumpela nie daje mi spokoju i ciągle na moim kochanym instrumencie gra.

Drugi instrument to flet prosty. Gram lepiej niż na gitarze, bo gra na flecie jest o niebo łatwiejsza niż na każdym innym instrumencie na świecie.

Kiedyś uczyłam się grać na bębnach. A dokładnie 5 lat temu, ale od tamtego czasu nie grałam.


EDIT: Błędy, błędy, błędy... Po takiej robocie głupiego jaką od tygodnia odwalam przestaje sie dziwić...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Ravandil »

WinterWolf pisze: Drugi instrument to flet prosty. Gram lepiej niż na gitarze, bo gra na flecie jest o niebo łatwiejsza niż na każdym innym instrumencie na świecie.
Pełna zgoda - na flecie prostym nauczyłem się grać samemu (!) jak miałem chyba 7-8 lat... Może jakbym ćwiczył, to by coś z tego było, jednak keyboard okazał się silniejszy... A do dzisiaj, jak sobie przypomnę, że chciałem pierwotnie zdawać na flet do szkoły muzycznej, to chce mi się śmiać... Dęte blaszane jednak zdecydowanie bardziej mi pasowały :>
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Alucard »

Keybord 11 lat trenowałem. Porzuciłem i pogrywam czasami jakis jazzik dla relaksu. Pół roku na gitarze klasycznej. Jak zacząłem pisać, to w cholerę rzuciłem instrumenty, bo prawde mówiąc jakos do nich nie zostałem stworzony. :D Niby mam wyczucie, znam nutki i inne czarne kropki na dziwnej zakreskowanej kartce i mam wyobraźnie muzyczną.. Tyle, że lepiej mi sie mysli obrazami :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
WinterWolf
Tawerniana Wilczyca
Tawerniana Wilczyca
Posty: 2370
Rejestracja: czwartek, 22 czerwca 2006, 16:47
Lokalizacja: ze 113-tej warstwy Otchłani
Kontakt:

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: WinterWolf »

Od dawna za to fascynują mnie takie instrumenty jak, np. flet poprzeczny. Widziałam i słyszałam, ale tylko w TV :( Zauroczył mnie i chciałabym kiedyś spróbować. Na pewno gra się trudniej niż na prostym, ale nie wiem o ile i pojęcia nie mam jak w rzeczywistosci brzmią dźwięki tego fletu. Drugi instrument, na który się zbieram i nie mogę się zebrać to... harmonijka ustna. Grałam kiedys dawno temu na takowej. Czasy moich początków przygody z RPGami. Ech te czasy... Chyba trzeba odświeżyć wspomnienia i w końcu wybrać się do sklepu muzycznego po harmonijkę i spróbować ponownie swych sił...
Obrazek
Proszę, wypełnij -> Ankieta
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Ravandil »

WinterWolf pisze:Od dawna za to fascynują mnie takie instrumenty jak, np. flet poprzeczny. Widziałam i słyszałam, ale tylko w TV :( Zauroczył mnie i chciałabym kiedyś spróbować. Na pewno gra się trudniej niż na prostym, ale nie wiem o ile i pojęcia nie mam jak w rzeczywistosci brzmią dźwięki tego fletu.
Są mniej skrzekliwe (bo brzmienie fletu prostego jest dość... nieciekawe), a jeśli chodzi o samą grę na tym, to nie ma co porównywać prostego i poprzecznego :P Zupełnie inna technika zadęcia, o mechanizmie już nie wspomnę. Powiem tylko, że początkowo ilość klapek i przycisków może przerazić kogoś grającego np. na instrumencie wyposażonym tylko w suwak (np. mnie :P ). Ale wydaje mi się, że flet poprzeczny nie jest specjalnie trudny, bo wszystkie osoby jakie znałem grały w miarę przyzwoicie i nie kaleczyły zbytnio. W porównaniu do takiego oboju, na którym większość osób fałszowała i dość nieprzyjemnie skrzeczała , to chyba coś znaczy ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: BLACKs »

Podobnie jak Alucard grałem do niedawna na instrumentach klawiszowych, ale porzuciłem, by skupić się bardziej na gitarze. Zachętą do podjęcia tego kroku było nie tylko piękne brzmienie gitarki, ale także nowy piecyk kupiony przez mojego brata - Orange Tiny Terror. Sam jego wygląd zachęca mnie do gry i optymistycznie nastawia do świata :D.
mqm
Pomywacz
Posty: 50
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 16:13
Numer GG: 0
Kontakt:

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: mqm »

Ja gram na gitarze elektrycznej. Mój sprzęt:

Cruiser by Crafter ST120 (czarny) - Irytuje lekki szum. Za tę cenę warto :). W sam raz na dobry początek.
Randall RG15XM - Jestem z niego bardziej niż zadowolony :D
Korg AX5G - To co o nim piszą w necie to w 100% prawda. Nie zamienię go na żaden inny efekt poniżej 700 zł.
+struny D'Addario XL EXL110 (.010*.013*.017*.026*.036*.046)
+kostka Dean Markley (M)

Uczę się od około roku. Mój mentor twierdzi, że mam bardzo dobry słuch muzyczny ;). Teraz toczę krwawy bój z tonacjami durowymi. Jak na razie ucierpiały tylko moje palce.
Może ktoś mi doradzi jakie struny (chodzi o grubość i markę) są dobre do ciężkiego grania?
"W szmaragdową noc
W kryształowym zamku..."
Lilith Af
Pomywacz
Posty: 54
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 16:50
Numer GG: 0

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Lilith Af »

A ja mam Epiphone Specialmodel II i Jakiś piecyk z peaveya
"Jest tylko jedna droga do śmierci dla zawodowego żołnierza: od ostatniego naboju w ostatniej bitwie podczas ostatniej wojny." George Patton
Sebatos
Szczur Lądowy
Posty: 16
Rejestracja: czwartek, 7 czerwca 2007, 17:30
Numer GG: 3085211
Lokalizacja: Z nie twój interes!

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Sebatos »

Zawsze chciałem grać na skrzypcach, niestety pieniądze na drzewach nie wiszą:-(
Druga sprawa to kto miałby mnie uczyć? Z mojej, optymistycznie rzecz biorąc, "wioski" wszędzie jest daleko.
Trzecia sprawa to posiadanie w domu brata(1/4 roku, słuch no cóż... jak podrośnie sprzedam go do wojska, będzie wykrywał "niewykrywalne" samoloty na ucho).
Więc widać, z góry skazany jestem na porażkę. Mogę się tylko załamać:<(
Don't worry, don't cry, take a grass and fly!
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Instrumenty muzyczne

Post autor: BLACKs »

Może ktoś mi doradzi jakie struny (chodzi o grubość i markę) są dobre do ciężkiego grania?
Ernie Balls. Gram zaledwie na dziewiątkach, a i tak jest ciężko - na Judas Priesta w sam raz. Im grubsze struny tym "ciężej", ale trudniej shredować :P.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Instrumenty muzyczne

Post autor: Azrael »

Powiem teraz coś strasznego. Nie wie o tym nikt, oprócz mojej najbliższej rodziny.

M u s z ę to z siebie wyrzucic:

umiem grac na akordeonie

Tylko cicho sza!
http://smola.kuzniki.net/index.php?numer=2485 - mam to samo z moim psem.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Soay
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 21 sierpnia 2008, 11:59
Numer GG: 7129246
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Instrumenty muzyczne

Post autor: Soay »

Haha.
U mnie tylko kot czasem się buntuje- bardzo nie lubi dźwięków klawiszy. Wraca do pokoju dopiero w chwili, gdy przerzucę się na bass.
Seija
Pomywacz
Posty: 21
Rejestracja: wtorek, 17 lutego 2009, 18:22
Numer GG: 0
Lokalizacja: Dziki Zachód

Re: Instrumenty muzyczne

Post autor: Seija »

Pogrywam na gitarze elektrycznej,akustycznej, klasycznej i perkusji.
Mimo wszystko nie powinnam nazywać tego graniem.

W posiadaniu mam 3 gitary - jedna z nich ma ma już swoją historię, liczy sobie 60 lat.
Pokój tonie w bieli,wśród płócien i zasłonek utkanych z mgiełki i słońca..
Potforny Krzysztoff
Majtek
Majtek
Posty: 130
Rejestracja: sobota, 3 stycznia 2009, 21:54
Numer GG: 807895
Lokalizacja: Łódź czyli miejsce wyklęte dla RPG

Re: Instrumenty muzyczne

Post autor: Potforny Krzysztoff »

Ja próbuję się nauczyć grać na akustyku bo mi ojciec postawił ultimatum - umiem zagrać 3 piosenki na akustyku to mi załatwi taniej elektryka.Nie wchodzi mi dźwięk gitary akustycznej pozatym jest mi niewygodna z powodu dużego pudła więc wolę ćwiczyć tylko na elektrycznej.
"Każdy Chomik ma swój dzień!" - Minsc
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Instrumenty muzyczne

Post autor: Deep »

Ja się zakochałem w akustyku i prawie tylko na nim ostatnio gram ;)
Mój ma w każdym razie małe pudło i jest bardzo wygodny. Tylko mu muszę jednak pasek dorobić.
.
ODPOWIEDZ