Instrumenty muzyczne

Wszystkie wątki związane z szeroko rozumianą muzyką.
Moongroow
Pomywacz
Posty: 31
Rejestracja: sobota, 24 marca 2007, 03:29

Post autor: Moongroow »

Ja młócę na gitarze i na flecie (to drugie z powodu przymusu w szkole ; ]). Kiedyś chciałem grać na perkusji, ale odpuściłem sobie... Kasy szkoda ; /
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Post autor: BLACKs »


Chyba lepiej miec dobry syntezator niz pianino, nei sadzisz? Kilkaset razy wiecej brzmien, mozliwosc edycji brzmien, tworzenia brzmien, mozliwosc symulowania pianina. Na pianinie nie zagrasz partii smyczkow, choru czy jakiegos wypasnego nowoczesnego, cybernetycznego brzmienia.
Zależy dla kogo. Ja młócę głównie na keyboardzie utwory Chopina, Bacha i Bethovena - wolałbym to robić na pianinie, ponieważ pedały i czułość dotyku jest doskonalsza. Za to na keyboardzie mogę grać ulubione solówki Children of Bodom i to jest jedyna zaleta :). Gdybym miał normalny syntezator, to zgodziłbym się z Tobą, ale mój keyboard akurat nie oferuje dużych możliwości pod względem modyfikowania gotowych brzmień. Dlatego zamierzam kupić normalny syntezator i połączyć obydwa przez MIDI, by było profesjonalniej.
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Post autor: Ravandil »

Chyba lepiej miec dobry syntezator niz pianino, nei sadzisz? Kilkaset razy wiecej brzmien, mozliwosc edycji brzmien, tworzenia brzmien, mozliwosc symulowania pianina. Na pianinie nie zagrasz partii smyczkow, choru czy jakiegos wypasnego nowoczesnego, cybernetycznego brzmienia.
Ja powiem tylko, że mimo iż w keybordzie mam kupę różnych brzmień, podkładów etc. zwyczajnie z tego nie korzystam. Po prostu po jakimś czasie zaczęło mnie to drażnić. Zawsze jak gram, to ustawiam sobie dźwięk pianina i maksymalny pogłos. Lubię ten dźwięk :) Jednak nawet najlepszy keyboard nie przebije fortepianu. Jeśli tylko nie ma zbyt śliskich klawiszy (na takim kiedyś egzamin miałem) to gra się na nim kapitalnie :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
AC
Bosman
Bosman
Posty: 2204
Rejestracja: sobota, 17 grudnia 2005, 17:11
Numer GG: 4159090
Lokalizacja: Las Szamanów
Kontakt:

Post autor: AC »

Wybaczcie że się wtrącam do tematu, ale zobaczcie jak można wykorzystać np gitarę w tej piosence: http://youtube.com/watch?v=Z6hL6fkJ1_k
Obrazek
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Post autor: Zamroczony mrrrok »

Ja od niedawna mam ciągoty do próby nauczenia sie grania na drumsach ale jakos tak kaski mało,miejsca mało,pewnie przez somsiadów zostalbym ukrzyzowan umarł i pogrzebion :P
Obrazek
Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Post autor: Deep »

@up: Jeszcze jakbyś kase miał to byś sobie mógł elektryczną perkusję kupić. Wystarczy podłączyć do słuchawek i sąsiedzi nawet się nie dowiedzą, że masz perkusję :P. Grałem na takowej. Całkeim fajna sprawa.

Mam takie pytanie skierowane do starych wyjadaczy gitarowych: Jaką byscie mi polecili nie za drogą gitarkę elektryczną dla początkującego?
.
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: BLACKs »

Niedlugo szeregi instrumentow BLACKsa i jego "deaf"metalowego brata zasila dwa kolejne cacka:

http://sklep.fabrykadzwieku.net.pl/Gita ... st-TN.html

Znalazlem uzywanego w UK za polowe ceny : >.

Drugim cackiem jest syntezator Korg Karma, rowniez znaleziony za polowe ceny.
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Kruk »

Od kilku dni uczę się grać na klasyku Corta-nie wiem konkretnie, jaki to model. A od jakiegoś czasu intensywnie zbieram na CRUISER BY CRAFTER RX-720 GMT BK.
Piękny elektryk, chyba najlepszy w moim zasięgu.
Sex, Drogen und Industrial
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Carchmage »

Klasyk, Hohner HC06. ;P Biednie, ale uczę się tylko na własną rękę, więc nie ma co szaleć...
Harmonijka ustna, Hohner Big Valley. ;) tonacja C-dur i G-dur.

...

Rytualny bębenek koreański? ;P
Serio.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Qler »

Kompletnie zapomniałem o tym temacie, ale teraz, kiedy na niego napotkałem, to dopiszę resztę instrumentów.

Oprócz wymienionego wcześniej keyboardu CASIO CTK-750 posiadam jeszcze ( i oczywiście gram :D ):
-gitarę elektryczną Tenson Stratocaster,
-gitarę basową Musima
oraz jakąś pomniejszoną wersję gitary klasycznej z metalowymi strunami, aby zadziałała przystawka do wzmacniacza :)
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: LOD »

Qler pisze:-gitarę elektryczną Tenson Stratocaster,
Na tej gitarze grał jakiś znany gitarzysta, bodaj Stevie Van Halen, ale nie jestem do końca pewien, będę musiał sprawdzić.
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Craw »

Na Stratocasterze gra wiele znanych muzykow. W koncu legendarna gitara, ino oni raczej Fenderow uzywaja, nie Tensonow :P
Qler
Majtek
Majtek
Posty: 75
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 19:07
Numer GG: 0
Lokalizacja: Gdzieś w Lesie Loren... ale teraz w Milton Keynes...

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Qler »

No tak, kilkaset złotych więcej i byłbym w posiadaniu Fendera, ale nie jestem aż tak wymagający :D . Chciałbym dodać, że taki rodzaj gitary, który posiadam (nie licząc gryfu Tensona) miał niegdyś ( lub jeszcze ma) znakomity gitarzysta legendarnego i zasługującego na swoją legendarność zespołu jakim był Pink Floyd. Mam oczywiście na myśli Davida Gilmoura :D .
Kruk
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: sobota, 17 lutego 2007, 23:28
Numer GG: 5250226
Lokalizacja: Trochę tu, więcej tam

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Kruk »

Miał być Cruiser RX 720, ale na szczęście w porę się zreflektowałem i kupiłem coś o wiele lepszego-Cort X11 BCS. Jestem dumny z tej gitary;)
Sex, Drogen und Industrial
Gurewicz
Marynarz
Marynarz
Posty: 165
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 19:10
Numer GG: 5211689

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Gurewicz »

ja w zeszlym roku zapisalem sie do szkoly na kolko gitarowe(mamy:D), mam gitare potacie, tak z 6 lat, 0 pekniec, 1,2 rysy, ale nie chcialo mi sie cwiczyc.ale teraz w 6 klasie musze systematycznosc wyrabiac, to sie znowu zapisuje i mam zamiar nauczyc sie paru piosenek Dzemu-ale mam sluch dosyc kiepski, wiec duzo ze mnie nie bedzie; p
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: BLACKs »

A ja zakupiłem banjomandolinę Stentora z angielskiego ryneczku i nowe, cyfrowe pianinko

Obrazek

Mniam ^^.

Nie musisz mieć dobrego słuchu, też mam kiepski (pomniejszy uraz lewego ucha), ale po nauczeniu się akordów i interwałów coś z tego da się wyciągnąć ; ).
Gurewicz
Marynarz
Marynarz
Posty: 165
Rejestracja: środa, 8 marca 2006, 19:10
Numer GG: 5211689

Re: Instrumenty Muzyczne

Post autor: Gurewicz »

mnie chodzilo o sluch muzyczny czy jak to sie zwie; p.a mam taki ze do kazdej piosenki musialbym sie bicia uzyc xP.Bo znam takich ludzi co , a juz maja bicie i chwyty gotowe zeby to grac; p.predzej opanuje slawny duck-walk niz dobra gre na gitarze
ODPOWIEDZ