Regulamin Forum Tawerny RPG

Regulaminy, zasady funkcjonowania i zakazy.
Zablokowany
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4852
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Regulamin Forum Tawerny RPG

Post autor: BAZYL »

Rejestrując się na Forum TRPG przyłączasz się do naszej społeczności i tym samym zgadzasz się na przestrzeganie kilku prostych zasad, które są tutaj tylko po to, aby ułatwić nam życie i usprawnić komunikację. Możesz nie zgadzać się z tym regulaminem – nikt nikogo nie zmusza do pisania tutaj, a rejestracja nie jest niczyim obowiązkiem. Zawsze możemy żyć długo i szczęśliwie. Bez siebie.
 • 1. Na Forum TRPG zabrania się nadużywania słów powszechnie uważanych za wulgarne i obraźliwe. Język polski jest wystarczająco piękny i bogaty, aby każde takie słowo można było zastąpić łagodniejszym odpowiednikiem. Pamiętaj, że czytają nas także dzieci, a jeśli chcesz koniecznie uzewnętrznić swoje emocje – użyj emotikon.
 • 2. Pisz wyłącznie po polsku. To polskie forum, w większości użytkownicy są Polakami i język polski jest jedynym językiem, który gwarantuje, że wszyscy to zrozumieją. Najważniejsza jest sprawna komunikacja.
 • 3. Pisanie po polsku, oznacza pisanie poprawnie. Pisanie poprawnie, to pisanie logiczne i stylistyczne, z poszanowaniem zasad gramatyki, interpunkcji i ortografii. Pamiętaj, że oznacza to także stosowanie polskich znaków diakrytycznych.
 • 4. Nie obrażaj nikogo i niczego. Coś, co dla Ciebie nie jest nic warte, może wiele znaczyć dla kogoś innego. Forum TRPG to miejsce dla ludzi inteligentnych, którzy zdaja sobie sprawę z granic dobrego smaku.
 • 5. Nie spamuj. Nie zamieszczaj łańcuszków i niczego, co powszechnie uważane jest za niechciane w takich miejscach. Nie dokarmiaj trolli.
 • 6. Nie umieszczaj reklam na forum. Zrobisz to źle, zrobisz to w niewłaściwym miejscu, a na koniec i tak usuniemy Twój wpis. Chcesz podzielić się czymś naprawdę ważnym, to skontaktuj się z administratorem – to taki ktoś, kto zawsze znajdzie dobre wyjście.
 • 7. Nie pisz nie na temat. Dobrze, gdy dyskusja się żywo rozwija, ale jeśli chcesz poruszyć inny temat, to załóż osobny wątek. Dzięki temu i Ty i wszyscy zainteresowani, będziecie wiedzieli gdzie jest to, czego szukacie.
 • 8. Nie pisz wielu postów pod rząd. Jeśli masz dużo do powiedzenia, pisz długie posty. Jeśli o czymś zapomnisz – ostatni post zawsze da się edytować. Pisanie wielu wiadomości pod rząd to przejaw spamowania.
 • 9. Nie pisz krótkich, nic nie wnoszących do dyskusji postów. Nie zależy nam na ilości, a pojedyncze emotikony, czy wyrazy to kolejny przykład spamu.
 • 10. Nie umieszczaj wielkich zdjęć i obrazków. To że Ty masz szeroki monitor i szybkie łącze, nie oznacza, że kto inny nie czyta forum przez telefon komórkowy. Jeśli koniecznie chcesz zamieścić obrazek w wysokiej jakości, dołącz go w formie załącznika – wszyscy zainteresowani go sobie powiększą.
 • 11. Nie umieszczaj awatarów, zdjęć i linków do stron o tematyce erotycznej i pornograficznej. Wiedz, że nie wszystkich bawi oglądanie tego, a na forum znajdują się także osoby, które są za młode na takie treści.
 • 12. Nie umieszczaj olbrzymich i migających obrazków w stopce. Wszyscy wiedzą, że jesteś cool, nie musisz przyprawiać nas o epilepsję i zaburzać czytelności forum.
 • 13. Nie rejestruj wielu kont. Jeśli chcesz zmienić pseudonim i masz naprawdę dobry powód aby to zrobić, to z pewnością się dogadamy. Jeśli Twoja ksywka jest już zajęta przez osobę, która nie jest czynnym uczestnikiem życia forum, daj nam znać – skontaktujemy się z tą osobą i być może odzyskamy Twojego nicka.
 • 14. Zanim założysz nowy temat, upewnij się, że nikt nie założył podobnego wcześniej. Tak, wiemy że Forum TRPG jest duże, ale zawsze możesz posłużyć się wyszukiwarką.
 • 15. Nie zamieszczaj linków w tytułach wątków. Nazwa mówi znacznie więcej niż adres strony.
 • 16. Uważnie czytaj notatki przy każdym dziale – dzięki temu będziesz mieć pewność, że piszesz we właściwym miejscu i nie łamiesz żadnego regulaminu.
 • 17. Zastrzegamy sobie prawo do modyfikowania tego regulaminu. Nie sprawdzaj nas, wiemy że jesteś w stanie zrobić coś, co nam się nie spodoba, a co nie zostało w nim uwzględnione.


Jeżeli nie potrafisz jeszcze korzystać z forum – wszystkie potrzebne informacje znajdziesz w FAQ znajdującym się na górze strony. Awatary nie powinny być większe od 30kB i powinny zawierać się w wymiarach 150 pikseli szerokości i 100 wysokości. Zastrzegamy sobie prawo do usuwania postów i tematów, łamiących powyższy regulamin, bez podania przyczyny uczynienia tego. Jeżeli chcesz dostać wyjaśnienie, nie zakładaj nowego wątku, tylko zgłoś się do moderatora danego forum, a w razie konieczności do administratora. Wszystkie sytuacje, których nie klasyfikuje regulamin winny być rozwiązane na zasadzie zdroworozsądkowości decyzji, ale ostateczną decyzję i tak podejmie administrator. Niniejszy regulamin wchodzi w życie z chwilą jego ukazania się. I pamiętaj – nieznajomość prawa szkodzi.

Przydatne linki:

Zablokowany