Jakub Wędrowycz

Biblioteka Światów
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Jakub Wędrowycz

Post autor: BAZYL »

Czy znacie najwiekszego pasożyta społecznego polskiej ziemi?
Więc ją pozdrówmy....

CZEŚĆ FALKA! :twisted: :twisted: :twisted:

Ale tym razem chodzi mi o drugiego - może troszkę mniejszgo, ale napewno niewiele - Jakuba Wedrowycza, który wyszedł spod pióra Andrzeja Pilipiuka.

Ta postać jest bardzo współczesna, oryginalna i ciekawa, i tym chyba mozna tłumaczyc jej popularnośc. Znacie Wedrowycza? Co o nim sadzicie?
Volnar

'WITAJ W KRAINIE GDZIE OBCY GINIE'

Post autor: Volnar »

Czytałem :D Jedno z moich najważniejszych przeżyć.
Razem z Jakubem przeżywałm Jego kaca, walkę z żyjącym bimbrem i pijatyki w barze.
Książka na bardzo dobry !!!
Terion
Marynarz
Marynarz
Posty: 174
Rejestracja: środa, 24 listopada 2004, 11:55
Lokalizacja: Menzoberranzan
Kontakt:

Post autor: Terion »

Taaaaaaa książka jest ekstra, fajnie i szybko sie ją czyta, a jak się doładuje jakimś browcem to dopiero można się zapaść w świat Jakuba, ale najlepszy wątek był z obroną Św. Mikołaja, przez Jakuba i spotkanie z Neandertalczykami (czy jakoś tak). Ogulnie to wiele książek mi się podobało tego autora, i uważam go za jednego z leprzych pisaży w Polsce -mojim skromnym zdaniem oczywiście.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Ojej, Kubus. Moja mama postanowila zalozyc wlasna bimbrownie jak przeczytala pierwsza czesc :)
Cala moja rodzinka go wielbi, mam wszystkie ksiazki o Jakubie, znam wiekszosc historii na pamiec :D

Zatopienie Tytanica rulez! ;D
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Łowczyni wampirów
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 7 stycznia 2005, 13:37
Lokalizacja: dark side of the moon

Post autor: Łowczyni wampirów »

Jakuba poznałam przez przypadek (bardzo dla mnie zresztą szczęśliwy :wink: ). Ale od razu się zakochałam. Cenię szczególnie krótkie ale treściwe opowiadanka np. na rybki czy rewizja. fajne są też te, które powstały pod wpływem wydarzeń czy filmów np. o archiwóm X czy to z karetką, a zwłaszcza to o tytaniku. wakacje Jakuba też są super! Kto nie czytał- polecam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
mrufon
Marynarz
Marynarz
Posty: 256
Rejestracja: niedziela, 20 lutego 2005, 09:07
Numer GG: 6025304
Lokalizacja: Bolesławiec
Kontakt:

Post autor: mrufon »

Ktoś powiedział, że Pilipiuk to największy piewca wsi od czasów Żeromskiego.
A co do Wędrowycza - facet jest super.
Stary koleś, wydawałoby się, że nikt się z nim nie zidentyfikuje i nie polubi. Jakaż pomyłka! Pije jak smok (ten ruski oficer, którego upił i wychlał jego kielichy schodząc po schodkach :P ), nienawidzi komuchów, jest inteligentny, sprytny.
U Pilipiuka bardzo podoba mi się jeszcze nagonka na dresiarzy. "Skąd masz ten dres?" -"Leżał na ziemi" -"Jak to lżał, sam"-"Nie, w środku był człowiek" :lol: :lol:
"Życie przecieka między palcami, gdy nie turlasz kostkami" - Platon ;)

I am the Anti-Pope, Zlad the 666th!
Łowczyni wampirów
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: piątek, 7 stycznia 2005, 13:37
Lokalizacja: dark side of the moon

Post autor: Łowczyni wampirów »

Jeśli chodzi o dresiarzy i Jakuba to nic nie przebije hasełka z Adidasami: "Tylko głupie.................." itd. Myślę, że każdy wie o co chodzi
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Erm... Obawiam sie, ze nie kazdy... Z ktorego to opowiadania i z ktorej ksiazki? Musze sobie pamiec odswiezyc...
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
P.Iniemamocny
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 22 października 2005, 21:28
Kontakt:

Post autor: P.Iniemamocny »


A ja uważam że Wędrowycz dobry jest, by na nim zarobić - prosty i przyjemny, czysta rozrywka. Ale Pilipiuk potrafi pisać też nieco bardziej skomplikowane teksty - przez co lepsze. Mam na myśli szczególnie opowiadanie "2586 kroków" - bomba! Podobnie jak "Mars 18... tysiąc osiemset ileśtam, nie pamiętam... cudo! A Wędrowycz dobry jest na druk w gazecie, ale kupować całe zbiory średnich opowiadań? Eeee...
8)
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Osobiscie czytalem tylko dwie przygody Jakuba i to jeszcze zamieszczone w "Fantasy" (o czym juz jest inny temat :wink: ), i musze przyznac, iz oba opowiadania byly wciagajace i bardzo ciekawe, az chcialo sie wiecej przeczytac (niestety zlosliowosc losu, nie mialem takiej poki co okazji.. :cry: ). Godne uwagi z przeogromna dawka humoru (troszke zakreconego, ale jednak :D ), jednak poruszane kwestie raczej dla bardziej dojzalych czytelnikow :wink: i ciutke starszych, bo nie kazdy moze zrozumiec ten specyficzny humorek autora :wink: .
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
P.Iniemamocny
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 22 października 2005, 21:28
Kontakt:

Post autor: P.Iniemamocny »

Bardziej dojrzałych czytelników? Znam wszystkie opowiadania drukowane w Fantasy, nie przypominam sobie czegoś tak skomplikowanego, że trzebaby kierować teksty dla bardziej dojrzałych... Wprost przeciwnie, zrozumie każdy, kto potrafi czytać po polsku :wink:

Ok, przemawia przeze mnie niechęć, przyznaję... Ale czytając niektóre teksty o Wędrowyczu czuję się jak idiota - w końcu kupiłem gazetę/powieść licząc na dobrą zabawę i okazuje się, że pod opowiadaniami mógłby się każdy podpisać, są tak słabe po prostu (z baaaaardzo nielicznymi wyjątkami).
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

Kiedyś w "Fantastyce" czytałem opowiadanie "Jakub Wędrowycz i siedmiu krasnoludków" - wymiatało :lol:
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

W "Fantasy" były czasem naprawdę fajne opowiadanka o JW - np. z Mikołajem ;) także kiedyś dodali do"Fantasy" książeczkę - 11 Apostołów Grozy - oowiadania. Było tam o JW i starciu ze Śmiercią ;]
Co do Kronik JW - moje zdanie jest w Książkach, które polecam - ale komu by się chciało szukać ;D
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

P.Iniemamocny pisze:Bardziej dojrzałych czytelników? Znam wszystkie opowiadania drukowane w Fantasy, nie przypominam sobie czegoś tak skomplikowanego, że trzebaby kierować teksty dla bardziej dojrzałych... Wprost przeciwnie, zrozumie każdy, kto potrafi czytać po polsku :wink:

Ok, przemawia przeze mnie niechęć, przyznaję... Ale czytając niektóre teksty o Wędrowyczu czuję się jak idiota - w końcu kupiłem gazetę/powieść licząc na dobrą zabawę i okazuje się, że pod opowiadaniami mógłby się każdy podpisać, są tak słabe po prostu (z baaaaardzo nielicznymi wyjątkami).
Własnie dlatego napisałem, iż jest to seria dla nieco starszego grona czytelnikow, bo nie kazdy moze je zrozumiec :wink: , a kto nie zrozumie, ten juz sie bawic przy takich lekutrkach nie bedzie :P
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
trittion
Pomywacz
Posty: 51
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 13:10
Lokalizacja: Mrocznej Puszczy

Post autor: trittion »

Nie ma to jak największy egzorcysta świata, wywodzący sie ze świata polskiej wsi. Taka dawka humoru, lepsza nawet od Perły :D
MisticDrone
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 13:07
Lokalizacja: z waszych koszmarów
Kontakt:

Post autor: MisticDrone »

dla mnie najlepsza była opowieść o żółtej wiwiórce którą usmażyli na ognisku.... płakałem ze śmiechu z 5 minut po teym, opowiadania poprostu genialne imo są :D
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Mi się podobało jak Tytanika wybuchająca bimbrownia zatopiła :D
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
ODPOWIEDZ