Jakub Wędrowycz

Biblioteka Światów
MisticDrone
Pomywacz
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 27 listopada 2005, 13:07
Lokalizacja: z waszych koszmarów
Kontakt:

Post autor: MisticDrone »

ehh biedna bimbrownia [*]
:D..... a jaki jeat wasz ulubiony cytat którejść z postaci :>
Obrazek
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Mi się tam najbardziej podobała przygoda z kranoludkami i spiącą "królewną" :D :wink: .
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

BearClaw pisze:Mi się tam najbardziej podobała przygoda z kranoludkami i spiącą "królewną" :D :wink: .
Jedyne jakie czytałem z tym bohaterem opowiadanie... Gdzieś jeszcze chyba mam ten numer fantastyki... Zaraz sobie przypomnę jak to dokładnie szło opowiadanie :P
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

To nie była Fantastyka, tylko Fantasy.

No chyba że to samo opowiadanie było w dwóch różnych miesięcznikach w co wątpie (ale czego nie wykluczam;))
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Epyon
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 2122
Rejestracja: poniedziałek, 3 października 2005, 13:57
Numer GG: 5438992
Lokalizacja: Mroczna Wieża
Kontakt:

Post autor: Epyon »

Ta, w Fantasy było coś o Wędrowyczu (nawet mam ten numer ;P). Chyba chodziło o parodię LotRa czy cuś :wink:
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

"Jakub Wędrowycz i siedmiu krasnoludów" - to było w Fantasy i o ile mnie pamięć nie myli, miało kolorowe ilustracje. W Fantastyce nie było kolorowych ilustracji do opowiadań (nie wiem jak teraz, od pół roku nie czytałam). Tak więc Fantasy.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Post autor: BearClaw »

Zaiste to opowiadanie ukazalo sie w Fantasy, a dokladniej numerze 1/03 (9) Lipiec 2003 na stronie dokladniej 35 :wink: .
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
BochN
Majtek
Majtek
Posty: 126
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2005, 10:50
Numer GG: 12017892
Lokalizacja: Zimny dołek zwany Jelenią Górą

Post autor: BochN »

W Fantasy o ile mnie pamięć nie myli ukazały się 3-4 opowiadania o Wędrowyczu, z czego jedno ma pojawić się w książce "13 prac Jakuba Wędrowycza".
De gustibus non est disputandum, no nie?
dr
Pomywacz
Posty: 48
Rejestracja: środa, 18 stycznia 2006, 14:43
Kontakt:

Post autor: dr »

mrufon pisze:Ktoś powiedział, że Pilipiuk to największy piewca wsi od czasów Żeromskiego.
xD

W tydzień pochłonąłem wszystkie cztery tomy. GENIALNA książka, że aż zakrzyknę. Lekka, przyjemna, ale przede wszystkim - humor powalający. I ogłoszenia drobne - "tanio sprzedam trumny, używane"...
Niedługo ma wyjść kolejna książka opiewająca czyny dzielnego Jakuba - nie mogę się doczekać :]

Swoją drogą - pomysł na tę postać jest dość ciekawy. Pilipiuk zaczął pisać "Norweski dziennik", gdzie bohaterem jest wnuk Jakuba (Maciej mu było ?)... oważ postać, czego kryć nie ma sensu, jest trochę kopnięta psychicznie - Pilipiuk za model wziął kolegę ze studiów archeologicznych, jeno mu tę psychozę pogłębił trochu. Powstał problem - jak tu wyjaśnić, że Maciej jest tak, no, dziwny ?
Ano, bo w dzieciństwie jeździł na wieś do dziadka, który był hieną cmentarną, miał problemy z prawem i pędził bimber. Ale to jakieś takie banalne by było... no to niech jego dziadek tak naprawdę będzie egzorcystą wioskowym !
Miałem okazję być na konwencie, któy swoją obecnością Pilipiuk zaszczycił - opowiadał właśnie o Jakubie sporo ;p W "Weźmisz czarno kure..." nawet autograf ze dedykacją mam ;]

Bardziej z opowiadań - "Kocioł" mnie powalił.

- I co, będziesz chlapał?
- Ano - odrzekł Jakub odbezpieczając granat.
:P
nullum magnum ingenium sine mixtura dementiae fuit...
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Post autor: Szelmon »

He he, polowanie na golebie na Warszawskim blokowisku. Cos pieknego. Poza tym swinie konstruujace odrzutowiec zeby uciec nim do Israela czy Arabii Saudyjskiej, nie pamietam dokladnie. Karwia.
Greg O'Hr
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2005, 10:39
Lokalizacja: kolwiek
Kontakt:

Post autor: Greg O'Hr »

a mi sie najbardziej podobala zolta wiewiorka upieczona nad ogniskiem (ktos ma tutaj zblizonego awatara, chetnie upieklbym taka pieczen;))
no i strach na wroble z gasnacymi czerwonymi oczami...

co do inncyh ksiazek pilipiuka- ostatnia tez jest niezla (operacja dzien wskrzeszenia)
take a look to the sky just before You die, it's the last time he will
Obi-San
Pomywacz
Posty: 37
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 11:18
Lokalizacja: Tajar
Kontakt:

Post autor: Obi-San »

  • Że tak wpadnę w temat i będe zgodny z topikiem: mi tam bardziej niż Kubuś Wędrowycz podobały się kuzynki Kruszewskie i Monika (szczególnie Monika ^^), postacie które również posiadają troche humoru, jednak w bardziej "normalnej" dawce. Co nie znaczy że Jakub Wedrowycz i jego akcje nie miotą na podłogę 8)

    Bzz bzz
Obrazek
Greg O'Hr
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: wtorek, 12 lipca 2005, 10:39
Lokalizacja: kolwiek
Kontakt:

Post autor: Greg O'Hr »

Obi-San pisze:
  • Że tak wpadnę w temat i będe zgodny z topikiem: mi tam bardziej niż Kubuś Wędrowycz podobały się kuzynki Kruszewskie i Monika (szczególnie Monika ^^), postacie które również posiadają troche humoru, jednak w bardziej "normalnej" dawce. Co nie znaczy że Jakub Wedrowycz i jego akcje nie miotą na podłogę 8)

    Bzz bzz
a mi z kolei seria o kuzynkach wydala sie troche pisana na kolanie...pojscie w ielu momentach na latwizne, rozwiazywanie watkow powiesciowych w najprostszy sposob...
zreszta sam autor stwierdzil, ze pisal to bardzo krotko (i moim zdaniem to widac)...
take a look to the sky just before You die, it's the last time he will
Szalkie
Pomywacz
Posty: 23
Rejestracja: czwartek, 17 sierpnia 2006, 16:10

Post autor: Szalkie »

Bimbrociąg i Hotel pod Łupieżcą rządzą! Najlepsze opowiadania.
Z książek o Jakubie Wędrowyczu przeczytałem tylko : Czarownika Iwanowa i Kroniki Jakuba Wędrowycza. Bardzo fajne.
Jako ciekawostkę napiszę że inne książki Andrzeja Pilipiuka też są warte przeczytania np. taka "Operacja Dzień Wskrzeszenia" książka cudo! ;p
Obrazek

Serdecznie zapraszam!
Nadir
Kok
Kok
Posty: 1438
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 11:05
Numer GG: 3327785
Lokalizacja: 3city

Post autor: Nadir »

A ja czytałem tylko opowiadania pod zbiorczym tytułem "Tajemnica Kuby Rozpruwacza". Niesamowite :twiseted: Autor ma niesamowite podejście do wielu wydarzeń historycznych.
A z opowiadań to chyba najbardziej podobało mi się, ba! położyłem się na ziemi i zacząłem płakać :) ,jak Jakub pancerfaustem rozwala Śmierć:)
Czasami mam uczucie, że przede mną rozpościera się wielki ocean prawdy, a ja siedzę na plaży i bawię się kamykami. Ale pewnego dnia nauczę się po nim żeglować.

Don't take your organs to heaven... heaven knows we need them here.
Black Raven
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 27 sierpnia 2006, 01:03
Lokalizacja: Stary Majdan, gmina Wojsławice

Post autor: Black Raven »

Pilipiuk wielkim człowiekiem jest. Coś jak Żeromski, Sienkiewicz czy Mickiewicz...
Arvani
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: niedziela, 18 czerwca 2006, 13:44
Lokalizacja: Chełm

Post autor: Arvani »

Przeczytałem pierwszą książke o Wędrowyczu i nie rzuciła mnie niestety na kolana. Fajna, śmieszna, ale... no może poprostu nie przepadam za tego typu książkami. A co do Pilipiuka... znam lepszych autorów.

PS: Jednak książka jest mi pośrednio bardzo bliska. Otóż pochodzę z Chełma, który jak wiecie był wspomniany w Kronikach, a i same Wojsławice nie są mi obce :)
ODPOWIEDZ