Ceny książek

Biblioteka Światów
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Ceny książek

Post autor: Iblisiątko »

Słyszałem, że tym razem znacznie odbiegli od książki, może warto się za nią zabrać przez wakacje.
50 zł za tomik? :D I to cienko wydany :D
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Gra o Tron

Post autor: Deep »

Książki generalnie tyle przecież kosztują.
.
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Gra o Tron

Post autor: Iblisiątko »

50zł za Ch*jowe wydanie? Co z tego, że wiele stron, jak taka książka rozwali się po drugim czytaniu. Już 40zł to jest sporo, ale np fabryka bardzo elegancko wydaje książki (chociaż ostatnią kupowałam jakiś rok temu a obecnie okupuję antykwariaty :/).

I nikt mi nie wmówi, że koszty wydania były sporo dlatego ta książka tyle kosztuje -_-
50zł dam tylko za dodatki do Monastyru :D (pieści swoją Nordię) :D
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Gra o Tron

Post autor: Deep »

Nie roztrząsam tutaj czy to drogo czy nie drogo tylko stwierdzam fakt, że książki w Polsce wahają się w przedziale cenowym 30-50zł (zależnie od objętości).
.
evilmg
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 13 grudnia 2008, 13:45
Numer GG: 0

Re: Gra o Tron

Post autor: evilmg »

Iblisiątko pisze:50zł za Ch*jowe wydanie? Co z tego, że wiele stron, jak taka książka rozwali się po drugim czytaniu. Już 40zł to jest sporo, ale np fabryka bardzo elegancko wydaje książki (chociaż ostatnią kupowałam jakiś rok temu a obecnie okupuję antykwariaty :/).
fabryka to może i ładnie je wydaje, ale chyba głównie za oprawę płacimy, bo tekstu tam coraz mniej, a cena taka sama...
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Gra o Tron

Post autor: Iblisiątko »

evilmg pisze:
Iblisiątko pisze:50zł za Ch*jowe wydanie? Co z tego, że wiele stron, jak taka książka rozwali się po drugim czytaniu. Już 40zł to jest sporo, ale np fabryka bardzo elegancko wydaje książki (chociaż ostatnią kupowałam jakiś rok temu a obecnie okupuję antykwariaty :/).
fabryka to może i ładnie je wydaje, ale chyba głównie za oprawę płacimy, bo tekstu tam coraz mniej, a cena taka sama...
Ja bym z kolei ponarzekała na jakość, "Zbieracz Burz" Kossakowskiej czy jak to się tam zwie jest po prostu żałosny -___-, nie wspominając już o tym, że autorka pisze o tym, że Frey zabija Lokiego. A w ostatniej części "Kłamcy" Ćwieka możemy przeczytać, że to jednak Loki zabija Daimona, do cholery po co takie durne dowcipy, już i tak cholernie modny się stał nurt tzw. fantasy humorystycznej.
Deep pisze:Nie roztrząsam tutaj czy to drogo czy nie drogo tylko stwierdzam fakt, że książki w Polsce wahają się w przedziale cenowym 30-50zł (zależnie od objętości).
Romanse z kiosku rządzą :D, no tak. Ale na szczęście większość tych książek zupełnie nowiutkich można po roku znaleźć w antykwariacie za 5-15 zł :D

Ja tak jak wevewolf robię niedługo seans drugiej części gry o tron. Wszystko przede mną i się z tego cholernie cieszę!
Niedobrze mi się robi na samą myśl o tym, jeszcze raz gdzieś zobaczę fanarta ze słodziaszną Deneris to się po prostu porzygam :evil: :evil: :evil: , a jak jeszcze będę słuchać przez dwa miesiące jak Weve podnieca się drugą serią to mi się żyć odechciewa :|
No, ale zawsze jest Jon Snow, humor mi się poprawia jak widzę tą postać :D
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Sirion
Marynarz
Marynarz
Posty: 293
Rejestracja: wtorek, 21 października 2008, 19:47
Numer GG: 11883875
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra o Tron

Post autor: Sirion »

Wydanie wcale nie jest złe, skoro u mnie wytrzymała i się nie rozpadła to na pewno nie jest tragiczne :P

A co do Fabryki Słów, to nie powiem. Naprawdę zajebiście wydają swoje książki, jeśli chodzi o jakość produktu. Gorzej jednak tak jak wspomniał @evilmg z samą treścią. Cena to wciąż około 40 zł, a książka ma zazwyczaj trochę ponad 300 stron i jest pisana dość grubą czcionką. Po góra 2 wieczorach spędzonych nad lekturą, można się poczuć nieco rozczarowanym...

Ale, żeby nie offtopować więcej - Pieśń Lodu i Ognia skończyłem aktualnie na 'Żer dla Wron' i jestem zachwycony. Początkowo byłem sceptyczny, ale po przeczytaniu Gry o Tron zacząłem się wkręcać... A serial? Początkowo mi się spodobał, oglądałem każdy odcinek po premierze niemal, jednak coś sprawiło, że przerwałem cotygodniowe seanse. Nie wiem co to było, ale w każdym bądź razie pierwszego sezonu nie ukończyłem. Na drugi... Jakoś nie mam ochoty. Trudno powiedzieć co to sprawiło, ale pewne jest, że po przeczytaniu książki apetyt był duży...
“Better to fight for something, than live for nothing”

General George S. Patton

Fortis cadere, cedere non potest
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Gra o Tron

Post autor: No Name »

Iblisiątko pisze:No, ale zawsze jest Jon Snow, humor mi się poprawia jak widzę tą postać
Ze swoją lasencją-dzikuską i jej "You know nothing, Jon Snow.". Już nawet jest taka grupa na FB, ech...

A wracając do książki, słyszeliście kiedyś o bibliotekach? :)
Odkąd mieszkam w Krakowie nie kupuję żadnych książek, bo Biblioteka Jagielońska dysponuje takim zbiorem, że wszystkie Empiki bledną. Dodatkowo mamy elektroniczny system rezerwacji, więc każdy wcześniej czy później dostanie swoją książkę. Jeśli mieszkacie w dużym mieście to polecam się rozeznać.

Ale fakt, jeśli już kupuję książkę to, lubię ją mieć dobrze wydaną. To nowe wydanie Gry o Tron (To z filmową okładkę), z tego co widziałem jest znacznie lepsze. Przynajmniej czcionka jest w miarę duża i czytelna.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Gra o Tron

Post autor: Alien »

Słyszeliśmy, ale osobiście nigdy nie lubiłem bibliotek. Zniszczone, rozsypujące się książki, które strach otworzyć, żeby się nie rozleciały to nie to.
00088888000
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Ceny książek

Post autor: Deep »

@up: To zależy w jakiej bibliotece. W mojej osiedlowej bibliotece są w bardzo dobrym stanie, nawet te często używane.
.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Ceny książek

Post autor: Alien »

To masz fajnie, u mnie naprawdę ciężko jest :) Jest Wiedźmin, ale w stanie wołającym o pomstę do nieba :roll: Już nie mówiąc o bazgrołach na 90% książek
00088888000
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Ceny książek

Post autor: Deep »

Teraz w zasadzie i tak nie korzystam z biblioteki bo sprawiłem sobie Kindla i wszystko ściągam z internetu ;)
.
evilmg
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 13 grudnia 2008, 13:45
Numer GG: 0

Re: Ceny książek

Post autor: evilmg »

Deep pisze:Teraz w zasadzie i tak nie korzystam z biblioteki bo sprawiłem sobie Kindla i wszystko ściągam z internetu ;)
Możecie mówić, że mam wracać do jaskini, ale takie wynalazki do mnie nie przemawiają... nic nie zastąpi uroku papierowych książek.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Ceny książek

Post autor: Alien »

Zgadzam się. Też nie lubię czytać dłuższych tekstów w formie innej niż na papierze.
00088888000
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Ceny książek

Post autor: Deep »

Takie opinie słyszałem tylko od ludzi, którzy nigdy nie mieli Kindla w ręku. Powiem szczerze, że mi się dużo wygodniej czyta na e-papierze bo czytnik jest mały, lekki i pomieści do kilkuset pozycji. Wyjeżdżając gdzieś pakuję sobie takie cacko do plecaka i mam dużo więcej miejsca niż jakbym miał zapakować tam trzy grubsze książki.
Co to papieru - jak dla mnie wartością książki jest jej zawartość a nie okładka ale co ja tam wiem

Co do samego ekranu e-czytnika to nie emituje on żadnego światła więc czyta się na tym naprawdę jak na zwykłym papierze i oczy się nie męczą wcale.
.
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Ceny książek

Post autor: Diabeł »

Miałem kindla w ręku i powiem jedno - to urządzenie nigdy nie zastąpi zwykłej książki. Co z tego ze mało zajmuje, że mieści setki pozycji skoro najzwyczajniej w świecie nie czyta się z niego tak wygodnie jak z książki. No ale wiadomo, kto co lubi. Niektórzy lubią książki a niektórzy są hipsterskimi gadżeciarzami.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Ceny książek

Post autor: Deep »

Mi tam się czyta dużo wygodniej niż z książki. Trochę marna prowokacja z twojej strony z tymi hipsterskimi gadżeciarzami - obecnie coraz więcej rzeczy ma swój elektroniczny odpowiednik i można albo iść z duchem czasu i zacząć korzystać z rzeczy, ułatwiających życie albo można dalej żyć w latach 90. i narzekać, że kiedyś było lepiej. Muzyki też słuchasz tylko z płyt winylowych czy może masz komputer zawalony empetrójkami?
.
ODPOWIEDZ