Książki które lubię, książki które polecam...

Biblioteka Światów
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: corvus »

Adda pisze:"Cierpienia młodego Wertera". Mhmm... Czytaliście Wertera? (Ha ha. Pewni głupie pytanie bo to lektura). Podobało się komuś?
To, że to lektura to nie znaczy, że wszyscy to czytali, szczególnie, że wiele osób twierdzi, że jest do niczego.
Moim zdaniem jest świetna. Warto ją przeczytać, najlepiej nie z przymusu bo to lektura, ale po prostu dobra książka.
Śmiem nawet twierdzić, że jedna z lepszych lektur jakie przyszło mi czytać. Co prawda jest daleko za Folwarkiem Zwierzęcym, ale jest "okej", że się tak wyrażę.
Mi historia Wertera dużo przypominała.
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: jokemaster »

corvus pisze:To, że to lektura to nie znaczy, że wszyscy to czytali, szczególnie, że wiele osób twierdzi, że jest do niczego.
Moim zdaniem jest świetna. Warto ją przeczytać, najlepiej nie z przymusu bo to lektura, ale po prostu dobra książka.
Śmiem nawet twierdzić, że jedna z lepszych lektur jakie przyszło mi czytać. Co prawda jest daleko za Folwarkiem Zwierzęcym, ale jest "okej", że się tak wyrażę.
Mi historia Wertera dużo przypominała.
Co może przypominać historia cioty któremu tylko dupy były w głowie a gdy w końcu zakochał się na poważnie to w żonatej osobie. Na dodatek popełnił samobójstwo w maksymalnie ciotowaty sposób. Poważnie pytam.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: corvus »

jokemaster pisze:Co może przypominać historia cioty któremu tylko d*py były w głowie a gdy w końcu zakochał się na poważnie to w żonatej osobie. Na dodatek popełnił samobójstwo w maksymalnie ciotowaty sposób. Poważnie pytam.
Pewnie niektórzy po prostu lubią romantyzm, natomiast pewne doświadczenia mogą nas jakoś związywać z postacią. Swoją drogą widać, że za Werterem nie przepadasz, delikatnie rzecz ujmując.
Ja tą postać lubię, mimo, że jego sposób na życie był nieco kiepski to miał w sobie coś czego brakowało ludziom w tamtym okresie. I coś czego brakuje ludziom teraz. Może i moda która nastąpiła po tej książce nie była niczym "fajnym", bo nie ma nic mądrego w popełnianiu samobójstwa bo tak zrobił nasz idol.
Swoją drogą nie wszystko co poddaje się emocjom jest ciotą i emo...

Nie, nie zachwycam się tą książką, bo dużo jej brakuje do tego, żeby się nią zachwycać. Po prostu piszę, że mi się podobała. Natomiast kompletnie "niefajnym" jest nazywanie wszystkiego co jest emocjonalne ciotą (jeśli jest to facet) albo emo (jeśli jest to cokolwiek innego niż facet).

Właściwie jak do tej pory najlepszą książką dla mnie był Rok 1984 wiadomo kogo i wiadomo o czym.
Marz pisze:Jakiś czas temu zainteresował mnie Miroslav Żamboch.
Ja tylko Sierżanta przeczytałam, ale książka całkiem sympatyczna. Znasz coś jego, co naprawdę warto przeczytać?
Marz
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: środa, 21 października 2009, 23:22
Numer GG: 0

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Marz »

Zależy, co rozumiesz pod pojęciem "warto przeczytać" ;)

Ja czytałem od niego obie części "Mrocznego Zbawiciela" oraz "Na ostrzu noża" i, według mnie, warto przeczytać obie te.. duologie([?] czy dwie książki połączone fabułą mają też jakąś nazwę? Tak jak trylogia, tetralogia...? dylogia), bo oferują wspaniałe, dopracowane, wciągające historie z wyrazistymi, szorstkimi bohaterami z prawdziwego zdarzenia, których to perypetie bywają naprawdę nieprzewidywalne i zaskakujące :)

Tak to przynajmniej wygląda z mojej strony
Orcs, orcs, orcs, orcs...
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: corvus »

Dylogia.
Z pewnością zajrzę, szczególnie, że udało mi się odłożyć trochę kasy.
Pod pojęciem warto przeczytać? Coś, po czym po kilku stronach nie znajdę najgorszej książki którą uznam za lepszą od tego. ;)
Chociaż Sierżanta wspominam dobrze. Znacznie różnił się od większości książek wydawanych przez FS. Jak zresztą napisałeś
Marz pisze:wciągające historie z wyrazistymi, szorstkimi bohaterami z prawdziwego zdarzenia
, no i taki właśnie był Sierżant. Jedna z lepszych książek FS jaką udało mi się przeczytać.
rambo128
Pomywacz
Posty: 24
Rejestracja: wtorek, 6 października 2009, 21:27
Numer GG: 0

dobre książki

Post autor: rambo128 »

Moglibyście polecić parę tytułów? Najlepiej z fantasy.


Jeśli chodzi o mnie:

:arrow: ,,Trylogia nocnego anioła" - Brent Weeks
-,,Droga cienia''
-,,Na krawędzi cienia''
-,,Poza cieniem''

Jedne z z najlepszych książek jakie czytałem.

:arrow: ,,Trylogia czarnego maga" - Trudi Canavan

-,,Gildia magów" -pierwsza połowa niezbyt ciekawa
-,,Nowicjuszka''
-,,Wielki Mistrz"
Dobre książki.Nic genialnego ale dały mi kilka miłych chwil.

:arrow: saga o wiedźminie - Andrzej Sapkowski

-,,Ostatnie życzenie" -zbiór opowiadań
-,,Miecz przeznaczenia" -zbiór opowiadań
- ,,Krew elfów"
-,,Czas pogardy"
-,,Chrzest ognia"
-,,Wieża Jaskółki"
-,,Pani Jeziora"

Ciekawe dialogi i fabuła. Warto przeczytać choć na początku wyda się nieciekawe (zbiory opowiadań)
Słowo też potrafi być kneblem.
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: dobre książki

Post autor: No Name »

Warto przeczytać choć na początku wyda się nieciekawe (zbiory opowiadań)
Na stos z heretykiem!!

Gościu, trochę niżej jest niemal identyczny topic, liczący 45 stron.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: dobre książki

Post autor: Alien »

Na dobrą sprawę opowiadania są 100 razy lepsze niż pięcioksiąg. Ciekawsze.. itd
00088888000
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: dobre książki

Post autor: No Name »

To znaczy pierwszy zbiór jest moim najulubieńszym. Jak dla mnie najlepsza książka Sapkowskiego. Drugi też miał ze dwa świetne opowiadania, ale niektóre niestety przynudzały.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Alien »

Drugi tom też jest świetny :) Opowiadanie z polowaniem na smoka, z dopplerem bardzo wryły mi się w pamięć.
00088888000
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Wevewolf »

Mi tam się bardziej podobał Miecz przeznaczenia. W Ostatnim Życzeniu pióro Sapkowskiego nie było jeszcze tak wybitnie naostrzone jak w "Mieczu"
Chociaż... w sumie to trudno byłoby mi wybrać ten lepszy z tych dwóch. Obydwa są równie zajebiste :D

W sadze widać tendencję spadkową, ale jednak trzymała fajny poziom do końca.
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
rocky673
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 10 stycznia 2011, 16:42
Numer GG: 32692622
Skype: brak identyfikatora skype

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: rocky673 »

Heh oczywiście polecam zwiadowców Johna Flanagana!!! xD

I mam pytanko dotyczące tych właśnie książek kiedy do nich wyjdzie film oraz kiedy ukażą sie nastepne ksiegi czyli 8,9,10 :P
Frustrata
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 16:28
Numer GG: 3283307

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Frustrata »

Ja polecam : "Malowanego człowieka" i "Pustynną włócznie" Petera V. Bretta.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Alien »

Przypominam sobie sagę wiedźmińską ;) poza tym podręcznik mistrza gry do neuro
00088888000
Frustrata
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: środa, 12 stycznia 2011, 16:28
Numer GG: 3283307

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Frustrata »

"Szlak cudów" W. Szyda, choć tytułowe opowiadanie ze zbioru jakoś najmniej mi się podobało.
hadriel
Szczur Lądowy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 30 stycznia 2011, 21:18

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: hadriel »

Czytałem ostatnio ciekawą pozycję. Roma Invicta autorstwa Pauliny Oszajca.

Książka opisuje alternatywną rzeczywistość, w której Imperium Rzymskie przetrwało kryzys związany z najazdami barbarzyńców. Akcja dzieje się mniej więcej w realiach drugiej połowy XX wieku naszej rzeczywistości. Muszę przyznać, że byłem pod wielkim wrażeniem wiedzy autorki o historii imperium rzymskiego, która była sprytnie wplatana w wątki książki. Pozwolę sobie przytoczyć stopkę:

"Rok 2269 Ab Urbe Condita. Rzym nie stracił nic ze swojej dawnej potęgi. Co więcej, diament wiecznego miasta błyszczy mocniej niż kiedykolwiek. Na arenie Circus Maximus zamiast walk gladiatorów zobaczyć można koncerty rockowe, a In medium proferre rozpisuje na temat pikantnych szczegółów z życia cesarza.

Bardley Lucas. Pod takim pseudonimem działa Lucjusz Polubiusz, agent tajnych służb Cesarstwa Zachodniego. Wydaje się, że nie ma dla niego misji niemożliwych, a jednak wydarzenia zainicjowane na ziemiach Imperium Wschodniego wciągną Rzymianina w spiralę niespodziewanych zdarzeń, prowadzących w samo centrum politycznych rozgrywek ambitnego cesarza Zachodu.

– Proponuję ci cesarstwo – .. dlaczego na odpowiedź władcy Imperium Romanum Lucas odpowiada słowami – Ty weź mi lepiej zaproponuj papierosa – Czy władza nad znakomicie prosperującym kolosem, znanym jako utopijny „Zachód” nie jest przypadkiem spacerem po linie? Jaką tajemnicę kryje nieśmiertelne Cesarstwo Rzymskie?"

Gorąco polecam.
Narriel
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: środa, 2 lutego 2011, 17:17
Lokalizacja: Hamak

Re: Książki które lubię, książki które polecam...

Post autor: Narriel »

Jako, że to mój pierwszy post to Aloha :)
A wracając do tematu to bardzo chciałabym polecić rewelacyjną książkę Umberto Eco (mojego ukochanego autora), która niedługo powinna pojawić się po polsku "Cmentarz w Pradze".
I oczywiście fenomenalne i leciutkie "Zapiski na pudełku od zapałek" dla wszystkich, którzy jeszcze nie czytali.

Z fantastyki z kolei wciągnęła mnie seria Jaqueline Carey "Strzała Kusziela" i pozostałe części serii, ale to może kwestia specyficznych upodobań. Dość ciekawa, chociaż typowo babska (dużo perwersyjnego seksu i wyprutych flaków :twisted: ) literatura.
"Nie uznajesz żadnych wartości, całe twoje życie to nihilizm, cynizm, sarkazm i orgazm."
ODPOWIEDZ