Książki które lubię, książki które polecam...

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

Boziu, gdybym tylko wiedział, gdzie takie cuś można w Polsce kupić...
Obrazek
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Ktore cos? 'Mgly Avalonu' znajdziesz w Empiku ;), a Pratchett tez juz powinnien tam byc (chyba ze zostalam paskudnie oklamana). W kazdym razie skoro 'Ostatni bohater' sie ukazal, to 'Sztuka swiata Dysku' tez sie ukaze. Tylko na kolejne czesci serii trzeba czekac.

edit: literówka poprawiona :)
Ostatnio zmieniony sobota, 26 sierpnia 2006, 19:06 przez Falka, łącznie zmieniany 1 raz.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Post autor: Carchmage »

Ja lubie jak zwykle wszelaką twórczość Tolkiena (nawet "Łazikanty" :D), no i bardzo lubię 'Narrenturm' i 'Bożych bojowników' Sapkowskiego. Mam dwa tomy kontynuacji Nika Pierumowa "Władcy Pierścieni" - dwa pierwsze fajne, trzeci mnie zbytnio nie zaciekawił (UWAGA fani Śródziemia, mozecie tam sie doszukać wielu błędó i absurdów, ale czytać sie da, z przyjemnością). I przypadła mi do gustu dylogia o młodym (w pierwszym tomie 12 lat, następnie 13), który wykradł złoto elfów (po raz kolejny UWAGA, tutaj Elfy mieszkają pod ziemią i posługują się elektroniką, oraz maja skrzydłą. Mnie to z początku zniesmaczyło, ale przeczytałęm i mi się bardzo spodobało) pod tytułem "Artemis Fowl" Eoina Colfera. O, i jedna z moich ulubionych książek - "Dżuma" Alberta Camesa, którą poznałęm dzięki kolekcji GW.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Post autor: BAZYL »

Wczoraj kupiłem trzeci tom Achaji - gdyby nie to ze była sesja już bym go skończył, a tak... no jeszcze mi troszeczke do końca zostało... Ale Achaja jest okej ;-)

(a Falke zazdropść zeżre :P)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
mj
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 9 grudnia 2004, 19:14
Lokalizacja: Polanica

Post autor: mj »

Mógłbym wam polecić to wszystko co polecili juz inni przede mną :d Plus
Ksiązki Pilipiuka np. "Kuzynki". Świetnie mi się czytało również "Ubik"
Dicka. A z książek mocno oddalonych od tematyki fantasy to "Zapiski na pudełku od zapałek" Umberto Eco czy tegoż autora "Imię rózy"
Moje Myśli...Moje Słowa...
Khazar
Mat
Mat
Posty: 574
Rejestracja: niedziela, 12 września 2004, 18:03
Kontakt:

Post autor: Khazar »

To ja jeszcze zaproponuję "Miasto Ślepców" Jose Saramango. Nie wiem, gdzie (ani "czy") można to kupić w Polsce, ale jak ktoś ją gdzieś spotka, to niech kupuje! Doskonała fantastyka mówiąca o końcu świata (choć dość nietypowym). Autor dostał w 1995 za tą książkę literacką nagrodę Nobla, więc raczej jest warta przeczytania.
Obrazek
Runiq
Bombardier
Bombardier
Posty: 765
Rejestracja: sobota, 18 września 2004, 12:59
Lokalizacja: Piekło skute lodem

Post autor: Runiq »

Do moich ulubionych książek doszła kolejna: Księga Gwiazd "Czarnoksiężnik Kadehar".

Książka cholernie podobna do przygód "Harleya Portiera".
Dante
Mat
Mat
Posty: 565
Rejestracja: wtorek, 26 października 2004, 19:31
Numer GG: 3604434
Lokalizacja: ^_^
Kontakt:

Post autor: Dante »

Ja polecam Alchemika wspaniała powiesć o poszukiwaniu kasy a znalezieniu alchemicznej mocy !
MAd Phantom
Arcymod Tawerniany
Arcymod Tawerniany
Posty: 1279
Rejestracja: poniedziałek, 16 sierpnia 2004, 17:13

Post autor: MAd Phantom »


Wspomniane były co prawda już dzieła Pratchetta, ale ja chcę polecić jedo, którego jest on współtwórcą, w szczególności, a mianowicie "Dobry Omen" - kśiążka po prostu świetna, opowiada o końcu świata, widzianym jednak w krzywym zwierciadle i w bardziej nowoczsny sposób. Mimo ogromnych ilości humoru, znajdziemy w niej też dużo głębsze treści jak np. ironiczne obnażenie wad współczesnych ludzi i głębokie przemyślenia nad sensem istnienia świata. Również fabuła jest nieprzecietna - zawiera wiele ciekawych rozwiązań i wciąż zaskakuje czytelniaka. Naprawdę, warto przeczytać!
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

'Monstrous Regiment' Pratchetta - wlasnie skonczylam. Swieitna ksiazka o wojnie i w pewnym stopniu o rownouprawnieniu. Zabojcza jak wszystkie inne jego ksiazki :)

A propos ksiazek o wojnie - polecam 'Paragraf 22' Hallera.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Lorelai
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 12 grudnia 2004, 17:56
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lorelai »

nei bede powtarzac się i generalnei pominę pozycje októrych pisali moi przedpiscy, ale to moje ulubione książki:

"Obrońcy Królestwa" MArii Lidii Kossakowskiej. Od pierwszego opowiadania jakie przeczytałam w Fenixie nie moge sie oderwać od niczego co napisała ta pani. Wprawdzie "Siewca Wiatru: juz mnie tak nie zachwycił, ale do Beznogiego tancerza i Soli na pastwiskach niebieskich bardzo czesto wracam

wszystko co napisal pan Gaiman ze szczególnym naciskiem na Gwizdny pył i opowiadanie Morderstwa i tajemnice (polecam tez komiks oparty na tym opowiadaniu)

Tkacz iluzji pani Białołeckiej - szczególnie za Dobrego Białego Fruwacza Który Lata Wysoko i Zjada Obłoki Barwy Jak On sam, czyli odpowiednik Falkora z Niekończącej się opowieści

cykl Pieśni Lodu i Ognia Martina - za wielowątkowość, ktora neisamiwicie wciąga, choć imiona dalej mi sie chrzanią ;) i Tyniona

Belgeriadę, czyli cykl który mnie wciągnał porównywalnie do tworczosci Tolkiena

i mnóstwo innych , które mi teraz do głowy nie przychodzą :)
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Asthner »

Jak Belgariada to i Malloreon (czy jakoś tak :P) + Belgarath Czarodziej, Tajemnica i Polgara Czarodziejka. :)
A dalej cykle Ellenium i Tamuli. Niestety, wg mnie ten drugi ujawnia pewną przewidywalność pana Eddingsa...
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Yann Martel 'Zycie Pi' - opowiesc o chlopcu, ktory spedzil 7 miesiecy w szalupie ratunkowej na Pacyfiku. Z tygrysem bengalskim.

Jestem dopiero w polowie ksiazki, a juz wywarla na mnie silne wrazenie. Naprawde polecam. A jak skoncze to albo polece ponownie, albo napisze, ze konczy sie glupio i nie warto czytac ;)
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
Lord of Dorkness
Marynarz
Marynarz
Posty: 175
Rejestracja: sobota, 30 października 2004, 16:41
Lokalizacja: 24 & 1/2 century
Kontakt:

Post autor: Lord of Dorkness »

Falka pisze: Z tygrysem bengalskim.
Żywym czy pluszowym? :P i jak do tego doszło?
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Post autor: Falka »

Zatonal statek, ktory przewozil zwierzeta z zoo (ojciec chlopca byl wlascicielem). Wiecej nie napisze, coby nie psuc niespodzianki.
Swoja droga skonczylam to czytac wczoraj i polecam jeszcze bardziej - zakonczenie naprawde robi wrazenie.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
renju
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: środa, 29 grudnia 2004, 18:55
Lokalizacja: The North
Kontakt:

Post autor: renju »

"Życie Pi" czytałam jakiś czas temu, także gorąco polecam!! książka wypaśna.
a tak w ogóle książki godne polecenia:
już wspomniana saga Dragonlance, chociaż niektóre książki mnie nudzą a inne zachwycają (szczególnie te o Raistlinie:))
jeżeli chodzi o kolejność to przynajmniej na początku chyba najlepiej czytac tak: kroniki cz.1,2,3, legendy cz.1,2,3 kroniki cz.4
swojego czasu również Alchemik i inne książki Paulo Coelho zrobiły na mnie naprawdę duże wrażenie, ale kiedy próbowałam do nich wrócić niestety stwierdziłam, że to "juz nie działa"...
Nikt tutaj nie wspomniał o książce, która ukazała się dosyć niedawno, bo w lipcu, a czekałam na nią chyba ponad pół roku (bo zapowiedzi były na dużo wcześniej...ale warto było czekać!!!). Chodzi o "Między otchłanią a morzem" Agnieszki Hałas. Niesamowicie klimatyczna książka!!!Stanowczo polecam!!!
No i Ziemiomorze Ursuli Le Guin - dla mnie klasyka...
O kurcze ile tego jest... :) Wspomnę jeszcze Olgę Tokarczuk, schizowate, niesamowite książki, i Dorotę Terakowską, moją ulubioną polską pisarkę. A także standardowo:) Tolkien, Sapkowski i mój Miszcz Terry Pratchett:)
EmpE
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 58
Rejestracja: środa, 8 września 2004, 15:50
Lokalizacja: Inąd

Post autor: EmpE »

BAZYL pisze:A wracajac do tematu...

Zgadzam sie z Rallatem - Achaja Andrzeja Ziemiańskiego!
I ja się dołączę. Dla mnie jest to jedna z najlepszych, jeśli nie najlepsza, książka jaką czytałem. Pierwsze dwa tomy, jak już pisałem wielokrotnie w różnych miejscach, po prostu genialne. Niby z pozoru lektura prosta, przyjemna i szybka, ale gdy przemyślałem sobie parę rzeczy (co nie, Rallat? :D) i połączyłem je paradoksalnie z innymi opowiadaniami Ziemiańskiego, okazało się, że wiele można z niej wynieść (nawet trochę inne spojrzenie na świat). Trzeci tom kiepski dla mnie tylko, dlatego że historia się kończy ;) [no , może jeszcze przez te powtarzające się opisy i zbyt małe skupienie, szczególnie na początku, na postaciach głównych bohaterów - ukazanie ich jako tła, a nie czegoś napędzającego akcję]. Ale cóż - Ziemian musiał się spieszyć i mamy tego wyniki...

Osobiście polecam zresztą wszystkiego książki/opowiadania Ziemiańskiego. Szczególnie "Zapach Szkła" i "Waniliowe plantacje Wrocławia" z wprost "wsysającą" fabułą. Warto też sięgnąć do starszych tworów pisarza, jak chociażby "Wojny Urojone", ze świetną fabułą i humorem.

Czekam teraz na "Toy" :].
"Gdy nie ma floty zaczynają się kłopoty. Kłopotów nie kocham, więc kocham banknoty, zamieniam je w zielone, a zielone w siwy dym, siwy dym w dobry humor, dobry humor w dobry rym - to mój sposób na życie..."
ODPOWIEDZ