Drizzt - klasa

Biblioteka Światów
Gość

Post autor: Gość »

Trylogia Mrocznego Elfa > Trylogia Doliny Lodowego Wichru > Tetralogia Dziedzictwa Mrocznego Elfa > Ścieżki Mroku > Trylogia Klingi Łowcy ;D
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Post autor: LOD »

"Dolina Lodowego Wichru" (Icewind Dale) jest z Drizztem? Niewiedziałem...
Sądziłem że to książka na podstawie gry a nie dalszy ciąg przygód Mrocznego Elfa.
Narmo
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 386
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 14:56
Numer GG: 5450570
Lokalizacja: Bielsko-Biała/Kraków
Kontakt:

Post autor: Narmo »

Trylogia Doliny Lodowego Wichru to pierwsza seria o Drizzcie pisana pod koniec lat 80, mimo to jej akcja opisuje wydarzenia chronologicznie majace miejsce juz po opuszczeniu podmroku (wiec po Trylogii Mrocznego Elfa) [Kolejnosc jak podal gosc]
"jestem dzbanem pełnym żywej i martwej wody, starczy, bym się lekko nachylił, a cieką ze mnie same piękne myśli, (...) tak więc właściwie nawet nie wiem, które myśli są moje i ze mnie, a które wyczytałem" B. Hrabal
Rudzia
Pomywacz
Posty: 34
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 12:09
Numer GG: 0

Post autor: Rudzia »

Drizzt był tropicielem, i cała sprawa. W wywiadzie z autorem czytałam, że tak naprawdę nie stosował mechaniki D&D pisząc.
Ostatnio zmieniony niedziela, 7 września 2008, 18:56 przez Rudzia, łącznie zmieniany 1 raz.
Jeżeli w puszczy padnie chociaż jedno drzewo, zabiję łajdaka, który to sprawi.
Falandar
Marynarz
Marynarz
Posty: 166
Rejestracja: poniedziałek, 10 kwietnia 2006, 01:23
Numer GG: 5951765
Lokalizacja: Drawsko Pom/Wrocław

Post autor: Falandar »

W Baldurs Gate 2, po wejsciu do kuli sfer widywało się nawet barbarzyńców niziołków :D A jeśli chodzi o Drizzta, wydaje mi się, ze była to postać ponadklasowa.
Miechu
Marynarz
Marynarz
Posty: 207
Rejestracja: środa, 3 maja 2006, 21:04
Lokalizacja: Ałów

Post autor: Miechu »

Drizzt jest napewno ponadklasowy. Z w/w trylogi najlepsza jest "Tryl. Doliny Lodoewgo Wichru", a tego co wiem to "Tryl. Klingi Łowcy" jeszcze cała nie wyszła, wydano dopiero dwa tomy: "Tysiac Orków" i "Samotnego Drowa". Drizztem fajnie sie grało w Demon Stone, tam to on nieźle wymiatał :D
Come with me my little ones
Let's revel for the free
Raise your glass and praise the fact
How easy life can be..!
Zamroczony mrrrok
Majtek
Majtek
Posty: 116
Rejestracja: środa, 28 marca 2007, 15:21
Numer GG: 7260540
Lokalizacja: Zza zadupia

Post autor: Zamroczony mrrrok »

czyli nazwijmy go SuperPrzypałemKoksemNadKoksamiPudziToPrzyNimPryszcz :D
Obrazek
Obrazek
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Post autor: Elfin »

Jest tez mozliwosc dotyczaca historii postaci, ze Drizzt byl barbarzynca i stal sie praworzadny wiec musial stac sie Tropicielem, bo to potrafil najlepiej... Tak wiec szal barbarzyncy mogl mu zostac wlasnie z tego... Teoretycznie poziom musial byc wysoki, poniewaz w kontrolowany szal mozna wpadac od wyzszego poziomu.... Najlepiej byloby zapytac R.A. SALVATORE'a :D
ODPOWIEDZ