Dr House

Biblioteka Światów
K-pax
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 2 kwietnia 2009, 21:48
Numer GG: 0

Dr House

Post autor: K-pax »

Piszcie tutaj co sądzicie o serii filmów o dr housie, bo wiem, że jest co pisać.
Ostatnio zmieniony sobota, 25 kwietnia 2009, 17:51 przez K-pax, łącznie zmieniany 1 raz.
"dlaczego tak szybko składasz te bron??!!"
"bo pan tak kazał"
"Jezu Gump jesteś genialny!"
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Dr House

Post autor: Arch »

Świetny serial!

Sie zapowiadał, bo od pierwszych odcinków cały czas spadek z chwilowymi skokami wzwyż (trzy/cztery wyjątkowo dobre odcinki na serię). Średnio serial jest po prostu bardzo dobry 8+/10.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Dr House

Post autor: Sihamaah »

Też mi się na początku podobało, ale wcale nie jest jakoś bardzo lepszy od "Chirurgów". Zresztą ci co oglądali tamten serial zobaczą wiele elementów wspólnych w tych produkcjach, np. dwójka napalonych lekarzy zaspokajająca swoje żądze w jakimś małym, ciemnym magazynku :P Sex się sprzedaje, cóż.

Poza tym House nie jest jakoś specjalnie rozgarniętym lekarzem, rozpoznawanie choroby to u niego zgadywanka, nagle magicznie pod koniec odcinka przed śmiercią pacjenta wpada na właściwy trop i go ratuje. Nudy.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Dr House

Post autor: Arch »

Poza tym House nie jest jakoś specjalnie rozgarniętym lekarzem, rozpoznawanie choroby to u niego zgadywanka, nagle magicznie pod koniec odcinka przed śmiercią pacjenta wpada na właściwy trop i go ratuje. Nudy.
W pierwszym i drugim sezonie ten schemat jeszcze nie do_końca był przyjęty, a sam House (o zgrozo!) rzucał dowcipy na temat Sokratesa, Platona czy Churchilla... ale że najwidoczniej nie wszyscy amerykanie je kumali obniżyli poziom i od tamtej pory House (jak nastolatek) rzuca tylko dowcipami o sexie.
Potforny Krzysztoff
Majtek
Majtek
Posty: 130
Rejestracja: sobota, 3 stycznia 2009, 21:54
Numer GG: 807895
Lokalizacja: Łódź czyli miejsce wyklęte dla RPG

Re: Dr House

Post autor: Potforny Krzysztoff »

Co do twojej wypowiedzi Sih : ten serial jest bardziej obyczajowy w innym znaczeniu więc nie porównój tego do "Chirurgów" ,bo tu cały odcinek skupia się na jedym przypadku co jest głównym tematem a nie jedynie tłem.
I jeszcze jedno - czy ty kiedyś nie wpadłeś nagle na jakiś pomysł na "za pięć dwunasta"?
"Każdy Chomik ma swój dzień!" - Minsc
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Dr House

Post autor: Sihamaah »

I jeszcze jedno - czy ty kiedyś nie wpadłeś nagle na jakiś pomysł na "za pięć dwunasta"?
Nie wpadam na nie co odcinek :P Co do tego, że Chirurdzy to bardziej obyczajówka zgodzę się, ale Dr. H faktycznie sporo z nich czerpie.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Dr House

Post autor: Arch »

Zgodze sie, że House upodabnia się do obyczajówek, ale że z nich "czerpie"? No bez przesady ;-P
K-pax
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 2 kwietnia 2009, 21:48
Numer GG: 0

Re: Dr House

Post autor: K-pax »

Mnie zainspirował jego charakter. Prawda jest chamski lecz dzięki temu ma extra osobowość. Co do jego leczenia pacjentów wykorzystuje on dedukcje i odrobinę fartu. Co do całego serialu i ogólnie serii daje 9\10
"dlaczego tak szybko składasz te bron??!!"
"bo pan tak kazał"
"Jezu Gump jesteś genialny!"
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Dr House

Post autor: Blue Spirit »

K-pax pisze:Mnie zainspirował jego charakter. Prawda jest chamski lecz dzięki temu ma extra osobowość. Co do jego leczenia pacjentów wykorzystuje on dedukcje i odrobinę fartu. Co do całego serialu i ogólnie serii daje 9\10
nie zgodze sie. Ledwo szostka wyjdzie. Doktorkowi brakuje paru rzeczy jak np. ogladalnosc :D
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Dr House

Post autor: Arch »

Mnie zainspirował jego charakter.
Tja? Do czego?
Co do jego leczenia pacjentów wykorzystuje on dedukcje i odrobinę fartu.
Ja pitole... GTFO człowieku z takimi tekstami. Aż sie nie chce komentować.
Co do całego serialu i ogólnie serii daje 9\10
A co do całego serialu bez ogólnie serii?
Inferntallus
Majtek
Majtek
Posty: 94
Rejestracja: środa, 4 lipca 2007, 20:47
Numer GG: 8630524

Re: Dr House

Post autor: Inferntallus »

K-pax pisze:Co do jego leczenia pacjentów wykorzystuje on dedukcje i odrobinę fartu.
Aha rozumiem. Nie wiem jak ty ale ja bym do takiego lekarza nie poszedł. No ale jak ty zawierzałbyś życie "dedukcji i odrobinie fartu"... :/
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Dr House

Post autor: jokemaster »

Nesquel pisze: nie zgodze sie. Ledwo szostka wyjdzie. Doktorkowi brakuje paru rzeczy jak np. ogladalnosc :D
?? To pewnie dlatego że swoim czasie antenowym ma największą oglądalność.
Inferntallus pisze:Aha rozumiem. Nie wiem jak ty ale ja bym do takiego lekarza nie poszedł. No ale jak ty zawierzałbyś życie "dedukcji i odrobinie fartu"... :/
Nie wziąłby cie .

fuck the system !!!
Ostatnio zmieniony wtorek, 28 kwietnia 2009, 21:31 przez jokemaster, łącznie zmieniany 1 raz.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Dr House

Post autor: Ravandil »

Ja swego czasu oglądałem House'a i mi się bardzo spodobał :D Niestety w obecnych warunkach (mieszkam w akademiku i mi się bardzo dobrze żyje bez telewizora) nie mogę oglądać, a nie lubię oglądania filmów/seriali z "alternatywnej dystrybucji".
Trudno mi wskazać jednoznacznie "to coś", co sprawiło, że polubiłem House'a, ale urzekły mnie niektóre dialogi i ogólnie sposób bycia doktora. Cóż poradzić na to, że po prostu lubię zgryźliwość i ironię ^_^

I jeszcze słówko odnośnie wspomnianego "schematu" - jasne, jakiśtam zarys schematu jest, ale z tego co pamiętam nie chodziło o leczenie pacjentów "fartem", tylko o rozwiązywanie w ten sposób trudnych problemów, nad którymi głowiła się przez długi czas cała banda lekarzy. Owszem, często odbywało się to "rzutem na taśmę", ale jest jednak różnica między np. rutynową operacją czy zwykłą chorobą a przypadkiem, w którym pacjent jest chory na coś zupełnie innego, niż wskazują objawy.

I jeszcze jedno - z tego co pamiętam, to do House'a raczej się nie chodzi, tylko trafia. Nie róbcie więc z niego niedojdy, fuksiarza i demona :D
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Dr House

Post autor: No Name »

Ogólnie to serial wymiata, ale strasznie denerwują mnie odcinki traktujące o prywatnych sprawach głównych bohaterów i nie mające zbyt wiele wspólnego z samym leczeniem. Zresztą ta przypadłość dotyka wiele seriali.

A z tego co lubię najbardziej to teksty House'a. Powinni stworzyć stronę internetową z cytatami "złote myśli dr House'a".
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Rachet
Majtek
Majtek
Posty: 92
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 21:57
Numer GG: 6166027
Lokalizacja: Stolyca

Re: Dr House

Post autor: Rachet »

A zaraz potem "Kieszonkowy indeks dialogów w "Modzie na sukces""
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
K-pax
Szczur Lądowy
Posty: 14
Rejestracja: czwartek, 2 kwietnia 2009, 21:48
Numer GG: 0

Re: Dr House

Post autor: K-pax »

Może zaczniemy pisać co naszym zdaniem powinno być w serialu??
"dlaczego tak szybko składasz te bron??!!"
"bo pan tak kazał"
"Jezu Gump jesteś genialny!"
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Dr House

Post autor: Blue Spirit »

K-pax pisze:Może zaczniemy pisać co naszym zdaniem powinno być w serialu??
może coś na początek?
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
ODPOWIEDZ