Saga wiedźmińska

Biblioteka Światów
Rachet
Majtek
Majtek
Posty: 92
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 21:57
Numer GG: 6166027
Lokalizacja: Stolyca

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Rachet »

Hmmm, "Beznadziejnego scenarzystę"... I tu widać, że nie masz pojęcia jak w Polsce wygląda robienie filmów, i to najmniejszego. Otóż: pan X ma wizję, ma władzę, jest najfajniejszy i najmądrzejszy itepe, itede. Scenarzyści ( w przypadku seriali, o filmach nie wiem ) dzielą się na zespoły, jedni spisują ogólnie wydarzenia, a drudzy rozpisują to na dialogi. Potem ci od dialogów wysyłają to komuś ważnemu, np. panu x, producentowi, nie pamiętam tak naprawdę, ale to mało ważne, i ten tajemniczy ktoś robi jeszcze większy rozpierdziel z tego niż dialogiści dostali to do napisania ( a z reguły dostają wiadro mielonego mięcha ). Następie tekst idzie do pana reżysera (scenarzysty na planie nie ma, nawet jeżeli był tylko jeden od wszystkiego) i pan reżyser interpretuje i zmienia go wedle woli, jak mu pasuje. Dodatkowo co drugi aktor robi dokładnie to samo, ale z lenistwa, bo nawet mu się tekstu na pamięc nauczyć nie chciało.
Dodajcie do tego jeszcze frustrację mizernym budżetem i rachunek jest prosty.

A diaboł daje radę.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Blue Spirit »

No, dobra Rachet, z twojego postu wynika że ogólnie durnym pomysłem było robienie filmu w Polsce.
No bo Polska to nie najbogatszy kraj, co tu ukryć, ale że wiedźmin swój to chcieli go koniecznie polacy zrobić... Rachet jeśli to co napisałeś jest prawdą, to chylę czoła tym którzy trawią film. Jakby zabrali się za niego goście z ameryki jakość byłaby zupełnie inna. Ale jest jeszcze promyk nadziei - saga. Kto wie, może kiedyś ktoś zabierze się za ekranizowanie Krwi Elfów i tak dalej...
A o diabole myśle to co wcześniej.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Rachet
Majtek
Majtek
Posty: 92
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 21:57
Numer GG: 6166027
Lokalizacja: Stolyca

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Rachet »

Taa, ale też zależy jacy goście. Bo jednak "Wiedźmin" przesycony jest badziewiem w stylu aluzje społeczne, historyczne i cała masa innych mądrych rzeczy których zwyczajnie nie chce mi się wymieniać, robiłem to już w szkole, które przy odrobinie pecha przez pana z Chameryki byłyby całkowicie zaniedbane etc. Mięlibyśmy wtedy "Gwiezdne Wojny" w edycji fantasy, ale, imo, nawet to byłoby ciekawe.

A co do polskiej kinematografii... Jeżeli ktoś jest tutaj dobry, to jedzie na zachód, prędzej czy później. I raczej nie liczyłbym na to, że jakiś polski pan reżyser a'la Kieślowski zrobi wiedźmina, bo pan reżyser jest ponad to, a innych tam nie ma.
Może zdjęciowiec, polacy robią tam furorę w tej dziedzinie (nie pamiętam wielu przykładów, ale choćby czwarty "Indiana Jones").
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Blue Spirit »

albo Piraci z Karaibów. Też jakiś polak.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Arch »

Troszkę pieprzysz Rachet.
No, dobra Rachet, z twojego postu wynika że ogólnie durnym pomysłem było robienie filmu w Polsce.
Na chwilę obecną prawo jest pod tym względem troszkę dupnie zrobione, ale to się niedługo zmieni. Mówili już o tym w TV.
(Kiedyś znajoma oglądając Narnie spytała się "Skąd oni biorą takie widoczki?") Swojego nie znacie, a cudze chwalicie.
Jakby zabrali się za niego goście z ameryki jakość byłaby zupełnie inna. Ale jest jeszcze promyk nadziei - saga. Kto wie, może kiedyś ktoś zabierze się za ekranizowanie Krwi Elfów i tak dalej...
Osobiście nie dałbym tego amerykańcom, nawet gdyby zapewnili przednie efekty specjalne. Z wielu powodów:
1. Polska powieść, polski film, na to liczę.
2. To idioci.
3. Nie są słowianami, więc mogą troszkę nie czaić klimatów.
4. To idioci.
5. Nie mają warunków... musieliby albo zrobić z tego NAPRAWDĘ wysokobudżetową produkcje, żeby wybudować atrapy zamków, albo jechać z tym, gdzie indziej.
6. Pierwszym chętnym do ekranizacji byłby zapewne Uwe Boll.

Osobiście zleciłbym to Bagińskiemu. Są już rendery, są już arty świata, wiedźmina, jest ustalony głos... Mógłby robić od początku każdą opowieść o Wiedźminie. Oczywiście na niższym poziomie graficznym niż trailery do gry.
Z Sapkiem jest taki problem, że żeby zekranizować całą sagę to potrzeba by z pięciu filmów, a trudno jest podzielić je jakoś sensownie. Saga stanowi jedną całość.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Blue Spirit »

Arch pisze:Troszkę pieprzysz Rachet.
No, dobra Rachet, z twojego postu wynika że ogólnie durnym pomysłem było robienie filmu w Polsce.
Na chwilę obecną prawo jest pod tym względem troszkę dupnie zrobione, ale to się niedługo zmieni. Mówili już o tym w TV.
(Kiedyś znajoma oglądając Narnie spytała się "Skąd oni biorą takie widoczki?") Swojego nie znacie, a cudze chwalicie.
Jakby zabrali się za niego goście z ameryki jakość byłaby zupełnie inna. Ale jest jeszcze promyk nadziei - saga. Kto wie, może kiedyś ktoś zabierze się za ekranizowanie Krwi Elfów i tak dalej...
Osobiście nie dałbym tego amerykańcom, nawet gdyby zapewnili przednie efekty specjalne. Z wielu powodów:
1. Polska powieść, polski film, na to liczę.
2. To idioci.
3. Nie są słowianami, więc mogą troszkę nie czaić klimatów.
4. To idioci.
5. Nie mają warunków... musieli by albo zrobić z tego NAPRAWDĘ wysokobudżetową produkcje, żeby wybudować atrapy zamków, albo jechać z tym, gdzie indziej.
6. Pierwszym chętnym do ekranizacji byłby zapewne Uwe Boll.

Osobiście zleciłbym to Bagińskiemu. Są już rendery, są już arty świata, wiedźmina, jest ustalony głos... Mógłby robić od początku każdą opowieść o Wiedźminie. Oczywiście na niższym poziomie graficznym niż trailery do gry.
Z Sapkiem jest taki problem, że żeby zekranizować całą sagę to potrzeba by z pięciu filmów, a trudno jest podzielić je jakoś sensownie. Saga stanowi jedną całość.

Amerykanie zrobiliby ten film sto razy lepiej niż my. Wyobraźcie sobie zdjęcia w Nowej Zelandii... Uwe Boll? Nie lubię gościa, nie dałbym mu spieprzyć wiedźmina. Ja przy sadze widzę Jacksona albo Gibsona, tego od Bravehearta. Kto pamięta ten film wie co potrafi stworzyć Mel...
Słyszałem że niektóre miejsca w Narnii były kręcone w Polsce ;)
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Arch »

Słyszałem że niektóre miejsca w Narnii były kręcone w Polsce ;)
Niektóre, a cała miała zostać nakręcona tutaj. Już w trakcie kręcenia filmu jakoś tam spadł im budżet i przenieśli się właśnie ze względu na te prawo o którym pisałem.
Amerykanie zrobiliby ten film sto razy lepiej niż my.
Amerykanie owszem tworzą dużo więcej dobrych filmów niż Polacy, ale tworzą także niezliczoną liczbę gówien i szmat.
Jak zsumować jakość i podzielić przez liczbę produkcji, Polska pewnie wypadła by lepiej.
Wyobraźcie sobie zdjęcia w Nowej Zelandii...
Albo na karaibach.
Sapkowski wyraźnie odwołuje się do słowiańskiej kultury i słowiańskiej przyrody.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Blue Spirit »

Nie na karaibach. Nigdy nie widziałeś scenerii LOTRA? Pól gdzie stoi Rohan? Moim zdaniem wiedźmin tam idealnie pasuje.
Amerykanie owszem tworzą dużo więcej dobrych filmów niż Polacy, ale tworzą także niezliczoną liczbę gówien i szmat.
Jak zsumować jakość i podzielić przez liczbę produkcji, Polska pewnie wypadła by lepiej.
sorki że to mówię, ale gówno prawda.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Arch »

Nigdy nie widziałeś scenerii LOTRA?
Ta... przejrzałeś mnie. Nigdy nie widziałem Władcy Pierścieni [-_-]
Moim zdaniem wiedźmin tam idealnie pasuje.
"Sapkowski wyraźnie odwołuje się do słowiańskiej kultury i słowiańskiej przyrody."
sorki że to mówię, ale gówno prawda.
Być może po raz kolejny przeolbrzymiłem, ale... sam jesteś prawda nie powiem jaka. Amerykanie produkują masę badziewiastych filmów dla nastolatków i kretynów. Steven Seagal, Chuck Norris, Karate Kid i całe mnóstwo filmów do nich podobnych.
Sam Seagal ma na swoim koncie z 20 beznadziejnych produkcji(a miał forsę), a takich postaci tam jest sporo.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Blue Spirit »

Ta... przejrzałeś mnie. Nigdy nie widziałem Władcy Pierścieni [-_-]
no i po kiego grzyba ta ironia? Może i masz trochę racji, ale nie pamiętasz takich miejsc jak las fangorn (niektóre zdjęcia z jego udziałem są ucieleśnieniem Brokilonu) albo jaskinie i te wielkie góry... a poza tym gdyby za produkcję wziął się ktoś baaardzo dobry to rozpatrzyłby takie podobne do twoich problemy i niewykluczone że nakręciłby film gdzieś w naszych rejonach, może również z naszymi aktorami... choć to ostatnie lepiej wykreślić. Mamy parę pereł, ale chyba nie za bardzo do takich ról... ale chociaż czort wie, coś by się wygrzebało.

sorki że to mówię, ale gówno prawda.

Być może po raz kolejny przeolbrzymiłem, ale... sam jesteś prawda nie powiem jaka. Amerykanie produkują masę badziewiastych filmów dla nastolatków i kretynów. Steven Seagal, Chuck Norris, Karate Kid i całe mnóstwo filmów do nich podobnych.
Sam Seagal ma na swoim koncie z 20 beznadziejnych produkcji(a miał forsę), a takich postaci tam jest sporo.
Raju, wymieniłeś czterech z miliona. Brawo.
To ja też chcem!
Johnny Depp, Ledger, Cruz, Nicholson. Światowe gwiazdy.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Deep »

Nesquel pisze:niewykluczone że nakręciłby film gdzieś w naszych rejonach, może również z naszymi aktorami... choć to ostatnie lepiej wykreślić.
Niby czemu?
.
Rachet
Majtek
Majtek
Posty: 92
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 21:57
Numer GG: 6166027
Lokalizacja: Stolyca

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Rachet »

"Sapkowski wyraźnie odwołuje się do słowiańskiej kultury i słowiańskiej przyrody."

Naprawdę twierdzisz, że słowiański dąb, buk, topola, czy wierzba wyglądają tak przeraźliwie odmiennie od nowozelandzkich, amerykańskich, francuskich, czy rosyjskich? (Żeby nie było nie_mam pojęcia co gdzie rośnie)

Poza tym... byłeś kiedyś w Zakopanem? Jechałeś kiedyś tą fajną gondolką? Bo ja tak, i mówię Ci, że widoki stamtąd były tak zaje**** piękne i podobne do gór z pierwszej części Lotra, że gwarantuję Ci, że nie_byłoby najmniejszego problemu ze słowiańską-niesłowiańską przyrodą. A że niedźwiedź nie Litwin? Myślę, że po akcencie by nie poznali:P

Hmm, a jako reżysera... Rodrigueza! Albo... Allena! Albo.... Tarantino! Gwarantuję, byłoby co pamiętać :P

"Niby czemu"

No właśnie, niby czemu? Ostatnio sporo nam się wylęgło niezlych aktorów, ale czy pasują do ról, to już inna historia.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Blue Spirit »

Rzecz w tym że w Polsce nadchodzi era nowych aktorów, podczas gdy w ameryce wciąż bytują stare gwiazdy i wciąż grają.
U nas, w naszych nowych filmach nie zobaczysz już żadnego ze starszych, dobrych polskich aktorów. Nie jestem pewien czy naszej młodzieży udałoby się udźwignąć taki ciężar jakim jest ekranizacja wiedźmina. O wiele lepiej spisali by się amerykanie, którzy mają baaaardzo szeroki wybór jeśli chodzi o aktorów.
A poza tym, zastanówcie się: kogo byście na dzień dzisiejszy obsadzli w roli wiedźmina z polaków? opr. żebrowskiego?
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Arch »

Raju, wymieniłeś czterech z miliona. Brawo.
No i sam przyznałeś, że mają tam miliony żałosnych aktorów/filmów. Oddanie Sapka w ręce Amerykańca to jak gra w ruletkę.
Zresztą nawet gdyby zrobił ktoś to dobrze to i tak wolałbym to zostawić Polakom.
A poza tym, zastanówcie się: kogo byście na dzień dzisiejszy obsadzli w roli wiedźmina z polaków? opr. żebrowskiego?
A dlaczego oprócz Żebrowskiego? Gościu jest dobrym aktorem i się nadaje.
To jakby zadać pytanie dlaczego lubisz pływać poza tym, że to przyjemne... no i uwierz mi, zawsze się znajdzie ktoś z talentem na kastingu.
O wiele lepiej spisali by się amerykanie, którzy mają baaaardzo szeroki wybór jeśli chodzi o aktorów.
No to skoro jesteś taki pewien, wiesz już co by powstało :roll:
Naprawdę twierdzisz, że słowiański dąb, buk, topola, czy wierzba wyglądają tak przeraźliwie odmiennie od Nowozelandzkich, Amerykańskich, francuskich, czy rosyjskich? (Żeby nie było niemam pojęcia co gdzie rośnie)
No właśnie nie masz pojęcia ;) Chodzi o to, że szukacie wyjścia na siłe. Mamy w Polsce wszystko czego potrzeba, wystarczy odczekać jeszcze kilka lat.
Poza tym... byłeś kiedyś w Zakopanym? Jechałeś kiedyś tą fajną gondolką? Bo ja tak, i mówię Ci, że widoki stamtąd były tak zaje**** piękne
To tylko potwierdza moje zdanie.
Rachet
Majtek
Majtek
Posty: 92
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 21:57
Numer GG: 6166027
Lokalizacja: Stolyca

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Rachet »

Niczego nie potwierdza, bo Ty twierdzisz, że da się to nakręcić tylko w Polsce i nigdzie indziej, a ja mówię, że widoczki równie ładne i przekonujące na całym świecie są.

Też nie_wiem czemu żebrowski nie, ale...
Problem z naszymi aktorami jest taki, że mają po metr siedemdziesiąt. Wiem, że średniowieczni rycerze byli niscy, ale w porównaniu do mieszczan, to jednak byli sporzy, a tutaj? Mamy obsadę na krasnoludy:P
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Deep »

No tak. Niczego bardziej nie pragnę tylko oglądać polskiego wiedźmina w hollywoodzkiej oprawie po angielsku. No ludzie, Nesquel, zastanów się co Ty wygadujesz.
Niby czemu nie można starych aktorów zatrudnić? Myślę, że nie grają tylko dlatego, że u nas robi się wszystko po kosztach. Zresztą pewnie wrażenie, że Polacy nie potrafią grać wynosisz stąd, że oglądasz masowe produkcje. Obejrzyj sobie porządne polskie filmy (nie takie co puszczają w Multikinach czy Cinema City i innych tylko takie co można obejrzeć w kinach studyjnych) i zobaczysz, że są również polscy aktorzy, którzy dobrze się spisują w swoich rolach.
.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Saga wiedźmińska

Post autor: Blue Spirit »

nie mówie że żebrowski sie nie nadaje, tylko że gdyby nagle znikł/rozpłynął się, to kogo byście obsadzili? Trudno, co nie?
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
ODPOWIEDZ