Garfield - film i komiks

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Garfield - film i komiks

Post autor: Blue Spirit »

Nie znalazłem nigdzie na forum takiego tematu, więc go zakładam: Garfield. On uczynił sztukę z lenistwa. Patron leniów. Piszcie tu czy wam się podoba, czy podobał wam się film z nim w roli głównej, czy czytacie jego komiksy, które tomy polecacie itp. co sądzicie o bohaterach książeczek i co najważniejsze - jak pokonać mistrza lenistwa! :)
Ja polecam tomik o nazwie "Na Dachu Świata" naprawdę, boki zrywać! Oto jeden z komiksów z tej części:
Jon stoi nad garfieldem z miską w ręce:
Zgodnie z naturalnym porządkiem rzeczy koty nie są grube garfieldzie <odsuwa miskę>
och, dobry kotek < garfield ociera się o niego i mruczy>
Zgodnie z naturalnym porządkiem rzeczy - mówi garfield pałaszując jedzenie - ludzie są bardzo naiwni
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Garfield - film i komiks

Post autor: Alien »

Co do Garfielda:
- Jedna z najlepszych (a napewno najbardziej leniwa) postać z komiksów
-zgadzam się że jest patronem leni
- komiks a film: zdecydowanie komiks (a nawet ich pare za podobną cenę)
Garfielda "1" oglądałem na wideo i z dubbingiem (MArka Konrada ale pewien nie jestem) był świetny
Na"2" byłem w kinie wrażenia nie mniejsze niż z pierwszej części. Jeden tekst z pierwszej części "Zaraz poczujesz kocią łapę na psim tyłku!" a z drugiej częśći "Co powiedział Armstrong kiedy wylądował na księżycu? To tylko mały kawałek lazzani" Zachęcam do pisania własnych cyca... znaczy cytatów ;)
00088888000
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Garfield - film i komiks

Post autor: Brzoza »

Jon stoi nad garfieldem z miską w ręce:
Zgodnie z naturalnym porządkiem rzeczy koty nie są grube garfieldzie <odsuwa miskę>
och, dobry kotek < garfield ociera się o niego i mruczy>
Zgodnie z naturalnym porządkiem rzeczy - mówi garfield pałaszując jedzenie - ludzie są bardzo naiwni
opowiadanie żartobliwych sytuacji z komiksów :roll: ŻENADA

Ogółem każdy dobrze wie że Garfield jest super, film widziałem urywkami nie podobał mi się. Ciezko stworzyć coś dużego pełnometrażowego z pasków komiksowych. Nie dziwię się więc że slabo poszlo, ale jest lepiej niż bylo w serialu animowanym. Zwyklemu rysownikowi trudno by było stworzyc tyle komiksów o garfieldzie. Choc z poczatku był sam rysownik, aktualnie to jest cała machnieria. Kilku scenarzystów etc.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Garfield - film i komiks

Post autor: Deep »

Komiks jest super ekstra genialny (opisałbym go lepiej ale musiałbym użyć wulgaryzmów) natomiast film był beznadziejny. Może i były elementy śmieszne ale tak jak mówi Brzoza - robić film fabularny na podstawie pasków komiksowych, których jedyną wspólną cechą są bohaterowie i humor... To trochę mija się z celem delikatnie mówiąc.
.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Garfield - film i komiks

Post autor: Brzoza »

Brzoza - robić film fabularny na podstawie pasków komiksowych, których jedyną wspólną cechą są bohaterowie i humor... To trochę mija się z celem delikatnie mówiąc.
Dla przykładu - Azumanga Daioh jako serial stworzony na podstawie pasków komiksowych dal radę.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Garfield - film i komiks

Post autor: Deep »

Brzoza pisze:
Brzoza - robić film fabularny na podstawie pasków komiksowych, których jedyną wspólną cechą są bohaterowie i humor... To trochę mija się z celem delikatnie mówiąc.
Dla przykładu - Azumanga Daioh jako serial stworzony na podstawie pasków komiksowych dal radę.
Ale Garfield nie dał ;)
.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Garfield - film i komiks

Post autor: Blue Spirit »

Pierwszy film z Garfieldem dał radę, drugi zawalił na całej linii. W dwójce podobał mi się moment "spodnie, spooodnie" (tutaj komentarz Brzozy)
Jedynka dała kopa w paru momentach, choć niestety słabo.
Ostatnio przeczytałem tomik "W siną dal". polecam.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Enrike
Pomywacz
Posty: 47
Rejestracja: środa, 24 grudnia 2008, 09:37
Numer GG: 8487833

Re: Garfield - film i komiks

Post autor: Enrike »

Komiks jest nudny i czasem nawet żenujący. Szybko robi się schematyczny. Z ciekawości, potem zasłaniałem dwa ostatnie kadry i starałem się odgadnąć puentę, zazwyczaj się udawało (na szybko nie jest to tak widoczne, z racji krótkości pasków).
Kreskówki widziałem tylko kilka odcinków, i to wiele lat temu, toteż się nie wypowiem.
Pierwszy film był po prostu gówniany, żarty nieśmieszne, a aktorstwo drętwe (może poza kilkoma głosami).
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Garfield - film i komiks

Post autor: Blue Spirit »

hmmm... jak widać opinie są podzielone, bo dla mnie komiksy są po prostu genialne. Ale wiem że niektórzy potrafią "nie łapać" humoru Garfielda, i fani nic do nich mieć nie powinni.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Garfield - film i komiks

Post autor: Brzoza »

ObrazekObrazekObrazekObrazek
Arch
Marynarz
Marynarz
Posty: 170
Rejestracja: sobota, 27 grudnia 2008, 17:30
Numer GG: 0

Re: Garfield - film i komiks

Post autor: Arch »

Był jeden fajny tekst w Garfieldzie 2 - "Garfield, czego chcesz? Masz tu wszystko, wodę, jedzenie, wychodek i rozrywkę" - "A Oddie, to które z tego?" (nom tu nie śmieszne, ale w filmie nawet, nawet)
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Garfield - film i komiks

Post autor: Ragnar »

Ja tam Garfielda pamiętam jeszcze z dzieciństwa, jak ryczałem ze śmiechu przy kreskówkach. Jakiś czas temu zobaczyłem komiksy na półce w Empiku i przeczytałem jeden... jak dla mnie ciągle śmieszny
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Garfield - film i komiks

Post autor: Blue Spirit »

mnie też garfield wciąż śmieszy :) Jego odzywki - bezcenne.
Gorąco polecam tomik "Przemawia Mową Kwiatów".
Swoją drogą kupiłem wczoraj wspaniałe bamboszki z garfieldem, są teraz ozdobą mojej kolekcji. Oprócz nich mam masę kubków z wizerunkiem mojego ulubieńca, oraz pościel.
Garfield wymiata :D
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Garfield - film i komiks

Post autor: Ragnar »

Ja mam tych tomików chyba z dwadzieścia...
Nivellen
Majtek
Majtek
Posty: 134
Rejestracja: czwartek, 4 maja 2006, 15:30
Lokalizacja: Lublin

Re: Garfield - film i komiks

Post autor: Nivellen »

Podczas poniedziałkowych "Wieczorynek" na TVP1 widuję ostatnio Garfielda. Pierwszy raz od 10 lat zasiadam o 19:00 przed TV żeby obejrzeć dobranockę :P
Ale i tak kocur najlepiej wypada w krótkich komiksach ;)
Oto widzę ojca swego.
Oto widzę matkę swoją, siostry swoje i braci.
Oto widzę długi szereg tych, którzy byli przede mną.
Oto ich zew, bym zajął wśród nich miejsce w Valhalli,
Gdzie bohaterowie żyją wiecznie.
ODPOWIEDZ