Doctor Who i spinoffy

Biblioteka Światów
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: BAZYL »

Brzoza pisze:god, tawerna to jedyne miejsce jakie znam chyba w sieci gdzie można w miarę spokojnie pogadać o doktorze w więcej niż dwie osoby, nie natykając się na sikającą fankę
Ale wspomnij tylko o Barrowmanie i zaraz się paru sikających fanów pojawi ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Brzoza »

Straszny biszonen z niego, na poczatku bardzo mnie denerwował, nastepnie tylko denerwował, a ostatecznie jest ok. Gra charyzmatyczną postać, ale jak oglądam jakieś filmiki gdzie jest w cywilu to straszna z niego sissy, ghaaaayyyy
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Solarius Scorch »

Brzoza pisze:Straszny biszonen z niego, na poczatku abrdzo mnie denerwował, nastepnie tylko denerwował, a ostatecznie jest ok. Gra charyzmatyczną psotać, ale jak oglądam jakieś filmiki gdzie jest w ciywilu to straszna z niego sissy, ghaaaayyyy
A mnie właśnie podobał się najbardziej w pierwszym sezonie, z dziewiątym Doktorem. Był takim właśnie łotrzykiem z fantazją, uroczym oszustem, takim jakby dużym demonicznym dzieckiem; przypominał mi różne postacie z RPG, dla których prowadziłem, tyle że w wersji męskiej. ;) Później zrobili z niego szefa Torchwoodu i moim zdaniem nieszczególnie sprawdzał się w roli lidera. Jack Harkness powinien być anarchistą.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Brzoza »

Solarius Scorch pisze:Jack Harkness powinien być anarchistą.
Ale nigdy nie był. Zresztą po spotkaniu doktora on stał się podobnie jak Sarah Smith taka mini wersją Doktora, Zauważ że od czasu jak latał z doktorem w 1. serii minęło sto lat (w Torchwood). No i tez nie do konca z tym doktorem, bo Jack jest skurwielem, jezeli uwaza że cos bedzie słuszne, a jest niemoralne i to zrobi, bo uwaza to za słuszne(tak brawo brzoziu, piekne zdanie). No.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: BAZYL »

Dokładnie - Brzoza ważną rzecz poruszył - Między młodym Jackiem, który spotkał Doktora, a Jackiem w XXI wieku mija dużo czasu. Jego mniejsza fantazja i to że jest bardziej dojrzały, to jak najbardziej uzasadnione rzeczy. Miał czas żeby spoważnieć, poza tym pamiętaj co przeżył - takie rzeczy zmieniają ludzi. A potem, po spotkaniu z Johnem Hartem i wiadomą sprawą, postarzał się jeszcze bardziej. Myślisz że po tym jak go odkopali mógłby być jeszcze takim uroczym oszustem-lekkoduchem?

A propos Jacka, Końca Czasu i Torchwoodu - jak myślicie, Alonso dołączy do Torchwood?
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Solarius Scorch »

BAZYL pisze:Dokładnie - Brzoza ważną rzecz poruszył - Między młodym Jackiem, który spotkał Doktora, a Jackiem w XXI wieku mija dużo czasu. Jego mniejsza fantazja i to że jest bardziej dojrzały, to jak najbardziej uzasadnione rzeczy. Miał czas żeby spoważnieć, poza tym pamiętaj co przeżył - takie rzeczy zmieniają ludzi. A potem, po spotkaniu z Johnem Hartem i wiadomą sprawą, postarzał się jeszcze bardziej. Myślisz że po tym jak go odkopali mógłby być jeszcze takim uroczym oszustem-lekkoduchem?
Fakt, zgadzam się z wami i nie uważam inaczej, chodziło mi o to że Jack lepiej i bardziej przekonująco wypadał na ekranie w tej pierwszej postaci. Może to kwestia aktora, może mojego przyzwyczajenia - nie wiem.
BAZYL pisze:A propos Jacka, Końca Czasu i Torchwoodu - jak myślicie, Alonso dołączy do Torchwood?
Hmm... Nie pomyślałem o tym, ale oczywiście jest to możliwe. Nie stawiałbym jednak na to więcej niż 2 zł.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: BAZYL »

Hmm, to niezły aktor, sprawdził się w Being Human, więc możliwe że dołączą go do Torchwood. Tym bardziej że Jack pil po śmierci Ianto, a Alonso nawet fizycznie trochę go przypomina. Wiemy że powstanie czwarty sezon, ale Jack i Gwen to trochę mało - z pewnością będą chcieli uzupełnić obsadę. Myślę że to spotkanie nie było przypadkowe i swobodnie można postawić więcej niż 2 złote :)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Brzoza »

Alonso dołączy do Torchwood?
nie ma co stawiać, bo Barrowman w jakims wywiadzie powiedział:
In Doctor Who Magazine 417, Barrowman described Toveys character as the perfect companion for Jack. What I'd love, what I think would be great, is if Midshipman Frame became Jacks companion in Torchwood. Hes the perfect companion for Jack. It'd be like Batman and Robin. Of course I'm Batman. He's Robin.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: BAZYL »

Ale w innym wywiadzie, Russell Tovey odpowiedział, że nic na ten temat nie wie ;)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Brzoza »

Nowy odcinek doktora. Nowa seria. Nowy doktor, nowa kompania. Mam wrażenie że doktor zmienil nieco target, ale to bardzo dobrze. Nowy doktor jest nieco tennantowy, ale daje rade. Jest raczej goof'owaty, ruchliwy i dosyć młodziezowy, kiedy tennant był wyluzowanym, epickim nerdem. Odcinek jest konkretny, w koncu napisał go steven moffat. Wszystko daje radę. I co fajne nowy sezon będzie miał fajne ziemne kolorki. CZEKAM NA WIECEJ
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: BAZYL »

Ja też jestem pozytywnie nastrojony do nowej serii i pierwszy odcinek mi się bardzo podobał. Jestem też ciekaw jak wyjdą zapowiedziane dziś gry przygodowe oparte na nowej serii Doktora.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Brzoza »

Kiedy patrze na poziom okładek książek i dvd ze swiata whoniverse... Ta gra bedzie słaba.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Solarius Scorch »

Brzoza pisze:Kiedy patrze na poziom okładek książek i dvd ze swiata whoniverse... Ta gra bedzie słaba.
W końcu ma być za darmo... Darmowa gra w 3D nie ma prawa być dobra. Darmowe dobre to wyłącznie gry proste (albo tak stare, że producent już nie chce na nich zarabiać), ewentualnie mody fanowskie. Jeśli ktoś zna jakiś kontrprzykład, to proszę podawać. :)

Byle nie tutaj. To temat o Doktorze, a nie grach. Chyba, że mówimy o grach z Doktorem w roli głównej :P
Post Zaka przeniosłem tutaj.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Brzoza »

już sześć odcinków przeleciało, póki co słaby był chyba tylko jeden odcinek, reszta kopała dupsko. jest lepiej niż się spodziewałem. Na dodatek nawet nastawiłem sie pozytywnie do gry komputerowej. Matt smith jest bardzo dobry, trochę tennantuje, ale przeciez nie mozna tak przerzucić widzów z płycizny na głęboką wodę. Już raz się to zdarzyło i ściągneli serial na kilka tygodni ( z szóstym doktorem tak było bodaj ) więc. Czekam na kopiący dupsko finał.

(ostatni odcinek, Vampires in Venice, kopie dupsko, jest ładny wizualnie, fabularnie, cud miód orzeszki)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Solarius Scorch »

Ja jestem dopiero po The Hungry Earth (pierwszy odcinek debla) i był to moim zdaniem pierwszy słaby odcinek serii. Scenariusz jest kliszowy, bohaterowie zachowują się głupio, Doktor powiewa za bardzo flagą pacyfizmu, a co najgorsze spotykamy koszmar Star Treka: rasę Kosmicznych Dupków.
Spoiler: Zaznacz cały
(No dobra, nie do końca kosmicznych, ale wiecie o co chodzi.)
A jak jestem w stanie wybaczyć obcemu gatunkowi błędy, głupotę, nawet okrucieństwo, o tyle Kosmicznego Dupkowania (czyli pychy, głupoty i niezdolności do prowadzenia rozsądnego dialogu) nie daruję. EXTERMINATE! EXTERMINATE!

EDIT: druga część była jeszcze gorsza. Musiałem przerwać oglądanie, aby uniknąć zatłuczenia się w głowę na śmierć. Takie scenariusze powinny być zabronione przez jakąś konwencję...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: BAZYL »

Hmm... Dziwie Ci się... Nie żeby to był jakiś super odcinek, ale czy naprawdę uważasz go za gorszy niż ten z Dalekami w czasie II Wojny Światowej? IMHO to był najsłabszy odcinek tej serii.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Doctor Who i spinoffy

Post autor: Solarius Scorch »

BAZYL pisze:Hmm... Dziwie Ci się... Nie żeby to był jakiś super odcinek, ale czy naprawdę uważasz go za gorszy niż ten z Dalekami w czasie II Wojny Światowej? IMHO to był najsłabszy odcinek tej serii.
Tak, był moim zdaniem znacznie gorszy. Odcinek z Dalekami był głupawy, ale przynajmniej nie frustrujący. Poza tym trzymał się on logiki świata, a bohaterowie postępowali sensownie (przynajmniej w porównaniu). No i nie było tam Kosmicznych Dupków do Eksterminacji Których Nikt Nie Chce Zabić. :)

Poza tym wszystkie odcinki serii były przyzwoite. W finale trochę przegięli, ale nie powiem żeby był zły (w przeciwieństwie do tego z Davrosem, gdzie wrzucili wszystko oprócz zlewu). Generalnie sezon był naprawdę dobry, a nowy Doktor przypadł mi do gustu - bardziej demoniczny niż dawniej, ale wciąż bardzo sympatyczny.
ODPOWIEDZ