Amatorskie filmy o Gwiezdnych Wojnach

Biblioteka Światów

Jak się podoba? W skali jak na amatorkę :P

6 - Bosko!
2
17%
5 - Świetnie!
1
8%
4 - Dobrze
5
42%
3 - Nie jest źle
3
25%
2 - Słabo :/
1
8%
1 - DNO!
0
Brak głosów
 
Liczba głosów: 12
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Amatorskie filmy o Gwiezdnych Wojnach

Post autor: Sihamaah »

Ekhem, ekhem, ekhem...
http://www.tots.yoyo.pl/
To wszystko co powinniście wiedzieć ode mnie na tę chwilę :P Chciałbym prosić o komentarze, bardzo, to dla mnie waaażneee... Nie, nie jestem żadnym aktorem a o produkcji dowiedziałem się właśnie przez gie gie od kumpla :P Hehehehe :P To pierwsza produkcja i dlatego może być nieco taka sobie... Później będzie lepiej. Na pewno.

Jakby ktoś chciał ściągnąć (zapiszcie jako swfilm.flv)
http://veoh-227.vo.llnwd.net/Vpreviews/ ... d9d280b171

Miłego oglądania :D Proszę o komentarze, pliizzz!
Ostatnio zmieniony środa, 20 lutego 2008, 22:35 przez Sihamaah, łącznie zmieniany 1 raz.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
krucaFuks
Tawerniany Trickster
Tawerniany Trickster
Posty: 898
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2005, 10:35
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: krucaFuks »

Koszmarny polski akcent ;)

najbardziej podobało mi się: Keep on preparations of our feet...

ale kawał dobrej roboty, w szoku byłem :D
Obrazek Obrazek
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: Sihamaah »

Dzięki ;) Efekty specjalne najlepsze :P Niedługo wyjdą napisy, to dam linka :) Hehehe... Piszcie, przekaże co chcecie aktorom i reszcie :) Fajnie widzieć znajome ze szkoły twarze w tak dobrej produkcji :)

Tu macie trailer jakby co:
http://pl.youtube.com/watch?v=DOaRDAYS3F8
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Kloner
Chorąży
Chorąży
Posty: 3121
Rejestracja: wtorek, 21 grudnia 2004, 11:06
Lokalizacja: Tam gdzie konczy się wieś a zaczyna zadupie \,,/ <(^.^)> \,,/

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: Kloner »

Film się ciekawie oglądało, choć czasami zauważyłem pewne problemy z grafiką. Tak, wiem, czepiam się szczegółów, ale lewitujące krzesła, przeźroczyści aktorzy i nachodzące na siebie części otoczenia trochę dziwne wrażenie na mnie zrobiły. Ale produkcja muszę przyznać dość dobra
"Lepiej Milczeć I Wyglądać Jak Idiota, Niż Się Odezwać I Rozwiać Wszelkie Wątpliwości"
Mafia Radioaktywnych Krów
arthil
Majtek
Majtek
Posty: 112
Rejestracja: środa, 13 lutego 2008, 17:48
Numer GG: 6026651
Lokalizacja: 36 Ophiuchi B

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: arthil »

Więc tak, przede wszystkim jak na film amatorski kawał dobrej roboty. Niektóre grafiki wyglądały naprawdę dobrze szczególnie miasto, choć port z którego startowali na początku (4:18) wygląda trochę jak by był wycięty z Frontiera(taki jakiś kanciasty). Niestety trochę przeszkadza fakt przenikania grafik przez postacie. Całkiem niezłe stroje, oraz efekty specjalne. Walka wygląda efektownie tak jak powinna, do czasu niestety użycia mocy sprawiającej wrażenie badziewnej. Na temat ścieżki dźwiękowej nie będę się wypowiadał, ale jak i w przypadku efektów dźwiękowych sprawa przedstawia się dobrze: wszystko jest zgrane i nie ma opóźnień w dźwięku. Niestety język jest chyba największą bolączką filmu, nie licząc paru momentów gdy wszystko brzmiało tak jak powinno daje się słyszeć sztuczność i polskość języka. Dodatkowo jak dla mnie dialogi prowadzone były bez emocji, cały czas jednym i monotonnym głosem. Tzn gra aktorska jest całkiem dobra, ale może powinni się bardziej wczuć. w każdym razie mimo sporego narzekania produkcja wydaje mnie się dobra godna uwagi i czasu. Czekam na kolejne produkcje które mam nadzieję jak ta będą warte uwagi.

Ocena końcowa: 4 ^_^
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: Azrael »

Zgadzam sie z przedmówcami, ale...

1. Powiedz znajomym, aby mówili po polsku, a napisy robili angielskie. Film wygląda tak jakby nie mogli grać, bo skupiają się na wymowie.
2. To co wyżej.
3. To co wyżej.
4. Błędy.

Ocena ogółu: 3... 3+ za słabą gre aktorską.
Ocena Walk: 4+ gdyby dali troche lepszą grafike było by 5, a gdyby zrobili to troche szybciej i dali z dwie efektowne akcje(odciąta ręka, kopniak z pół obrotu itp.itd) byłoby 6.

Lepsza gra aktorska, a dałbym 4+. Nie tylko mówią monotonnym głosem, ale również stoją jakby byli w radiu.

Jeśli czyta to ktoś z ekipy... zajmijcie sie lepiej parodiami. To co do parodii potrzebne umiecie(a nawet troche więcej), a parodia pomoże sie wam zrelaksować i zrzucić mine robota.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: Asthner »

Ja na razie zaliczyłem 4 minuty filmu. Nie mogę się powstrzymać: MOJE USZY! :/ Błagam, niech oni przestaną mówić po angielsku... To nie brzmi słabo, to brzmi tragicznie.
A mówienie we własnym języku wcale złe nie jest - sprawdźcie np. Versus. Wprawdzie za dużo dialogów tam nie ma (konkretnie to jeden), ale w żaden sposób nie razi...

Uwaga druga - grafika sterylna (przeżyję) i chybotliwa (argh). Jasne, nie zrobię lepszej, nie zmienia to jednak faktu, że następnym razem warto by rozważyć rezygnację z kręcenia scen wymagających greenboxa.

Dalsze uwagi doedytuję tutaj niebawem.
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
BearClaw
Marynarz
Marynarz
Posty: 261
Rejestracja: czwartek, 21 lipca 2005, 12:46
Numer GG: 9458038
Lokalizacja: Z Bractwa Stali...
Kontakt:

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: BearClaw »

Obejrzałem. Sam też kiedyś się w kręcenie amatorskich filmów bawiłem ze znajomymi, więc od razu mi się rzuciło na oczy kilka podstawowych błędów :)
Po pierwsze, to co mówią przedmówcy - język. Mówicie po polsku, a napisy angielskie. Na zdrowie wyjdzie to dla filmu. Widać po prostu, że większość aktorów swój tekst po prostu czytała z kartki która prawdopodobnie była zamieszczona za kamerą. Szczególnie w jednym momencie kiedy to Padawan leci sobie w swoim statku i rozmawia z mistrzem. Wzrok mu uciekał strasznie :D Czytanie, a mówienie - cóż teoretycznie to samo. Teoretycznie :P
Animacje - no tutaj widzę, że odwaliliście kawał dobrej czasochłonnej roboty. Moje gratulacje! Na pewno musieliście się namęczyć z wieloma efektami i lokacjami.
Fabuła - hmm, no dość przewidywalna, ale zazwyczaj w Star Warsach wiadomo o co chodzi od początku do końca, więc się nie będę czepiał.
Walka - sztucznie panowie! Ogólnie efekty mieczów świetlnych i użycia mocy były okej, ale sama walka wyglądała na bardzo sztuczna. Zmieńcie choreografa ;) I przydałoby się tym aktorom którzy walczą jakieś kilka lekcji Kendo, czy innego stylu walki mieczem.
Ogólnie całkiem nieźle na amatorke, ale następnym razem jak coś będziecie kręcić, róbcie to po polsku. Pozdrawiam :)
Wszystko przemija w milczeniu, a milczenie spowija wszystko...
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: Asthner »

Skoro ktoś się dopisał, to zrezygnuję z doedytowywania. ;p

16/22 minut za mną. Kolejne wrażenia: zdarzają się ciekawe pomysły (hackowanie terminala przez padawana było ok :P). Język się nie poprawił, efekty też dalej kuleją. Walka - zaskoczenie. W przeciwieństwie do przedmówcy, nie czepię się jej. Pokazaliście styl oldskulowy, nie przebajerzony. Odrobinkę za anemicznie to wyszło, ale nieźle, nieźle... Widziałem już naprawdę tragiczne sekwencje potyczek, ta by je zdeklasowała. Parę lekcji kendo by się może przydało... Ale nie tak znowu wiele. ;)

No dobra, skonczyło się. Ogólnie - film poniżej przeciętnej, do której się przywyczaiłem w fanfilmach. Ale akurat w tej kategorii mam wymagania dosyć wysokie, nie cierpię partaczenia klimatu SW. Bawcie się dalej, nie brakuje zbyt wiele do przyzwoitości. ;)
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: Azrael »

O MÓJ BOŻE!!!! (nie BAZYL, to nie do ciebie)

Ktoś miał takie samo zdanie na temat filmu jak ja... może jednak nie jestem aż tak nie teges.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: Sihamaah »

Fajnie, że się wam podoba :) Czekam na dalsze opinie. Postaram się przekazać wszelkie rady i zalecenia. Ale doceńcie, że jednak film ten to jest coś, a nie bieganie po lasach jak często w przypadku fanfilmów :P
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: Asthner »

Zdecydowanie bardziej wolę bieganie po ładnym lesie, niż nie-wiadomo-co w kiepskiej grafice. ;p
A jak chcę popatrzeć na ładne scenerie - Reign of the Fallen albo Dark Resurrection przychodzą mi na myśl... ;)
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: Force »

Chociaż też nie ocenie na 5 to powiem że nie zmarnowałem tych 16 minut : )

"Dżedaj", "PadaWan" i inne tego typu kwiatki obniżają poziom i naprawdę nie wiem czemu nie decydowali się na język polski :] Ktoś napisał że dialogi były wygłaszane bez emocji, zgadzam się i dołożę do tego jeszcze wadę wymowy.

Efekty specjalne na 3+ wiem jak ciężko się robi takie rzeczy i mam do tych panów szacunek ale trochę to przeszkadzało w oglądaniu (nie na tyle żebym się jakoś szczególnie zdenerwował) Efekty związane z walką na miecze 4. Na miejscu twórców popracowałbym nad tymi transparentnymi postaciami.

Całość choreografii na 4. Podobało mi się.

Wielki minus za brak Dual sabera. :D

Ktoś wyżej pisał o terminalu, obejście terminalu dzięki kodeksowi Jedi podobało mi się :D Popieram.

Nie wiem jak wy ale podczas oglądania myślałem tylko o tym ze wszyscy mają taka samą fryzurę :D

Ogólna ocena 4= [cztery na szynach] bo trzy to niewdzięczna ocena za tyle pracy.
Pozdrawiam i chce jeszcze.

EDIT
Ankieta by się przydała.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: Asthner »

Hmm. To ja dodam:
Za brak lightstaffa u mnie film ma duży plus. :P
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Sir_Ernest_Torrmer
Marynarz
Marynarz
Posty: 285
Rejestracja: niedziela, 13 maja 2007, 13:11
Numer GG: 8009826
Lokalizacja: A wedle tych trzech buczków

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: Sir_Ernest_Torrmer »

Film bardzo fajny i nieźle zrealizowana walka na miecze świetlne ale aktorzy mogli by się trochę bardziej postarać. Ogółem, źle nie jest :smile:
Opowiadania, wiersze itp. krótko mówiąc biblioteka zapraszamy - http://www.alibrary.webd.pl/index.php?id=glowna

http://world4.knightfight.pl/?ac=vid&vi ... &ref=flink

Obrazek
Keyhell
Mat
Mat
Posty: 560
Rejestracja: piątek, 30 listopada 2007, 21:19
Numer GG: 9916608
Lokalizacja: Karczma "Miś Kudłacz"

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: Keyhell »

Film bardzo dobry i fajny. W pewnych momentach można by pomyśleć, że jest to prawdziwy film, robiony przez lucasa. Jednak ja czekam na spolszczenie.
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Film o Gwiezdnych Wojnach :) Proszę obejrzeć i skomentować!

Post autor: kaziu »

Pośród innych amatorskich filmów jesteście "Boscy", zf skurcza nie przebijacie tylko.
GZ
ODPOWIEDZ