Harry Potter

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Targowo.Istore
Majtek
Majtek
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 30 listopada 2010, 11:56

Re: Harry Potter

Post autor: Targowo.Istore »

trafna uwaga :D nie zauważyłem tego :) Oczywiście w takim przypadku autorka książki może wymyślić naprędce, że jakiś czas musi minąć, by widzieć testrale. Dla fanów HP to bedzie wytłumaczenie na 5+ a dla nas błąd pozostanie błędem :)
Porównywanie HP do LotRa to tak jak porównywanie tego drugiego do Wiedźmina. Nie da się po prostu :) To są historie tak odrębne, klimaty są tak różne że porównania nie ma. Poza tym starszą część czytelników z pewnością bardziej zachęci i zaciekawi Władca Pierścieni. Bo Harry Potter to IMO lekka historia o osieroconym dziecku, kierowana do dzieci. Tak jak i Hobbit był dla dzieci, przynajmniej z założenia.
W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe, karciane, figurkowe jak i wszelkie akcesoria do nich potrzebne.
Jeśli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie tego czego szukacie to...wystarczy do nas napisać a my już zajmiemy się resztą.

www.targowo.istore.pl
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Harry Potter

Post autor: Iblisiątko »

HP mimo bardzo ciekawaj historii ma w sobie mnóstwo błędów i nieścisłości po prostu :smile:, chwilami mam wrażenie, że im bogatsza robiła się autorka tym gorsze te książki były, skoro wiedziała, że i tak mnóstwo na nich zarobi to po co było się tak starać :/
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Harry Potter

Post autor: Deep »

Bo z Potterem jest taka prawda, że to książka adresowana do czternasto-, piętnastolatków, a nie dzięwiętnasto-, dwudziestoparolatków ;)
.
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Harry Potter

Post autor: Iblisiątko »

Przyznam się, że zaczęłam ją czytać w wieku 8 lat czyli jakieś 10 lat temu.... i naprawdę wierzyłam, że jak będę miała 11 lat, to przyleci do mnie sowa z listem z Hogwartu :lol:
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Alistar
Majtek
Majtek
Posty: 96
Rejestracja: środa, 10 sierpnia 2011, 19:50
Numer GG: 7459427

Re: Harry Potter

Post autor: Alistar »

Ehh... No co by tu napisać, w sumie to czytałem części od 1 do Insygni Śmierci. Czytało sie nawet przyjemnie, lecz na dłuższą metę, z każdym kolejnym tomem coraz bardziej czułem znużenie :( sorry Fani Serii lecz to tylko moje doznania
"Prawdziwych bohaterów poznajemy w najtrudnejszych chwilach"
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Harry Potter

Post autor: Deep »

Byłem wczoraj w knajpie, w której Rowling pisała Pottera. Jestem fajny? Bo nie wiem czy było warto czekać w kolejce na stolik.
.
evilmg
Majtek
Majtek
Posty: 78
Rejestracja: sobota, 13 grudnia 2008, 13:45
Numer GG: 0

Re: Harry Potter

Post autor: evilmg »

jeśli musiałeś czekac w kolejce żeby wypić herbatę to nie było warto... nawet jeśli kiedyś tam była dowolna znana osobistość...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Harry Potter

Post autor: Deep »

To nie był w zasadzie mój pomysł, żeby tam iść. Kawiarenka sympatyczna ale pewnie straciła na uroku po tym jak się zaczęli przewalać przez nią fani Pottera. Ale plusik, że cen nie podnieśli. Jakby ktoś nie wiedział to mowa o "The Elephant House".
koniec lekkiego offtopa z mojej strony
.
Targowo.Istore
Majtek
Majtek
Posty: 85
Rejestracja: wtorek, 30 listopada 2010, 11:56

Re: Harry Potter

Post autor: Targowo.Istore »

Wiem o którym miejscu piszesz,widziałem zdjęcia. Faktycznie z małej kawiarenki czy też knajpy,zrobiono prawdziwą atrakcję turystyczną... Ale właścicielom jest to na rękę i dbają o odpowiednią reklamę.
W naszym sklepie znajdziesz gry planszowe, karciane, figurkowe jak i wszelkie akcesoria do nich potrzebne.
Jeśli nie znaleźli Państwo w naszej ofercie tego czego szukacie to...wystarczy do nas napisać a my już zajmiemy się resztą.

www.targowo.istore.pl
Mekow
Bosman
Bosman
Posty: 1784
Rejestracja: niedziela, 28 maja 2006, 19:31
Numer GG: 0
Lokalizacja: A co Cię to obchodzi? :P

Re: Harry Potter

Post autor: Mekow »

Deep pisze:Byłem wczoraj w knajpie, w której Rowling pisała Pottera. Jestem fajny? Bo nie wiem czy było warto czekać w kolejce na stolik.
(...)
To nie był w zasadzie mój pomysł, żeby tam iść. Kawiarenka sympatyczna ale pewnie straciła na uroku po tym jak się zaczęli przewalać przez nią fani Pottera. Ale plusik, że cen nie podnieśli. Jakby ktoś nie wiedział to mowa o "The Elephant House".
koniec lekkiego offtopa z mojej strony
No proszę. To ja tyle razy maszeruję sobie o rzut kamieniem od takiego miejsca i nawet o tym nie wiem O_o
Następnym razem jak będę w Edim to na pewno tam wstąpię ;)

Iblisiątko pisze:Czy ktoś mi może wytłumaczyć jak to jest, że na końcu 4 części, po tym jak Harry widział śmierć Cedrika i czeka z Ronem i Hermionom na powozy, które odwiozą ich na dworzec nie widzi, że ciągną je testrale.....

A na 5 części już je widzi :shock: to jakiś czas od zobaczenia czyjejś śmierci musiał upłynąć by testrale stały się widzialne? :lol:
Trafna uwaga! Niestety nie mam książki, aby dokładnie sprawdzić jak to było napisane :(
Ostatnio bardzo mało sesji się tu gra... ciekawe dlaczego?
Odnosi się wrażenie, że to forum wymiera :?





Ostatnio edytowano piątek, 30 luty 2012, 14:76 przez Mekow, łącznie edytowano 28 razy
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Harry Potter

Post autor: Alien »

Jeśli dobrze pamiętam to powrót powozami był pominięty. Wyjaśnienie moim zdaniem najsensowniejsze tego pominięcia- Rowling pomyślała o testralach dopiero podczas pisania 5 tomu.
00088888000
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Harry Potter

Post autor: Wevewolf »

Ja za to jestem cholernie ciekawy jak to było z tymi horkruksami. Czy Rowling planowała je od samego początku, czy może po napisaniu któregoś z tomów, jeszcze przed Księciem Półkrwi, na nie wpadła?
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Harry Potter

Post autor: Iblisiątko »

Alien pisze:Jeśli dobrze pamiętam to powrót powozami był pominięty. Wyjaśnienie moim zdaniem najsensowniejsze tego pominięcia- Rowling pomyślała o testralach dopiero podczas pisania 5 tomu.
Gadasz bez sensu.
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Harry Potter

Post autor: Deep »

Niby czemu? Przecież o tych stworach wiadomo dopiero na początku następnego tomu a w poprzednim nic o nich nie ma chociaż logika podpowiada, że Harry powinien je zauważyć. Przecież nie mógł być aż tak zszokowany, żeby nie zauważyć, że nagle coś ciągnie powozy.
.
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Harry Potter

Post autor: Iblisiątko »

Deep pisze: chociaż logika podpowiada, że Harry powinien je zauważyć. Przecież nie mógł być aż tak zszokowany, żeby nie zauważyć, że nagle coś ciągnie powozy.

No właśnie o tym mówię :D Harry musiałby nie ogarniać :lol:
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Harry Potter

Post autor: Deep »

Ale dlaczego w takim razie Alien mówi bez sensu? To Rowling pisze bez sensu.
.
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Harry Potter

Post autor: Iblisiątko »

No właśnie bardziej wierzyłam w to, że to on pisze bez sensu, bo zakłada, że Rowling coś takiego napisała.... Uch Grog mi nie służy :D
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
ODPOWIEDZ