Harry Potter

Biblioteka Światów
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Harry Potter

Post autor: Blue Spirit »

Ragnar pisze:Ja tam każdą część przeczytałem tylko raz i nie chce już mi się czytać ostatniej części. No owszem, fajna lektura, ale jak ktoś już zaczął z poważniejszą fantastyką to jakoś tak nie chcę do tego wracać. Owszem mam miłe wspomnienia z tą książką, ale - tak szczerze - mnie już piąta część zaczęła nudzić. Przez szóstą przebrnąłem "z rozpędu". A na siódmą nie czekałem
oparłeś się urokowi... ja nie zdołałem
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Harry Potter

Post autor: Alucard »

Całośc mam za sobą, każdy tom jeden raz.

Uznaję wyobraźnię, o języku nie bede mówił, bo (nie wiem czemu) zawsze raziły mnie te wszystkie "smarki, gluty, pierdziałki" etc. w Potterze.

No ale całosc zgrabna, na końcu juz nieco poważniejsza. Dobre czytadło. I własnym dzieciom dabym je do czytania. Nie mam przeciwskazań.

A o tym, ze istnieją setki lepszych książek nie trzeba chyba mówic... W sumie nie żałowałem, ze po Pottera sięgnąlem ;D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Odium
Majtek
Majtek
Posty: 91
Rejestracja: środa, 6 sierpnia 2008, 23:51
Numer GG: 8941160
Lokalizacja: Szen-Berk
Kontakt:

Re: Harry Potter

Post autor: Odium »

Alucard pisze: zawsze raziły mnie te wszystkie "smarki, gluty, pierdziałki" etc. w Potterze.
Ciebie raziły, dla dzieci natomiast (tych najmniejszych) jest to niezwykle zabawne urozmaicenie! Pewnie dlatego książka uznawana jest przez niektórych jedynie dla osób poniżej dwunastego roku życia :]
Alucard pisze:No ale całosc zgrabna, na końcu juz nieco poważniejsza
Mnie zakończenie- przyznaję- zupełnie zawiodło. Takie zupełnie sztampowe. Niczym mnie Pani Rowling nie zaskoczyła...
Obrazek
,,Pijcie jak Polacy ale bądźcie równie dzielni jak oni" - Napoleon Bonaparte
gregory16mix
Pomywacz
Posty: 55
Rejestracja: sobota, 9 lutego 2008, 20:57

Re: Za co kochamy literaturę fantasy?

Post autor: gregory16mix »

Jak dla mnie to w Potterze jest za mało walki na miecze:) ale może kiedyś spróbuje to ogarnąć:) jak tę książkę oceniacie??
Jak usunąć konto z Tawerny??
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Harry Potter

Post autor: Solarius Scorch »

Odium pisze:
Alucard pisze: zawsze raziły mnie te wszystkie "smarki, gluty, pierdziałki" etc. w Potterze.
Ciebie raziły, dla dzieci natomiast (tych najmniejszych) jest to niezwykle zabawne urozmaicenie! Pewnie dlatego książka uznawana jest przez niektórych jedynie dla osób poniżej dwunastego roku życia :]
Mnie też by raziły gdybym miał poniżej dwunastu lat, na pewno nawet bardziej niż później. U Rowling jakoś to jednak gra... W sumie nie pamiętam za bardzo takich klimatów z jej książek.
Odium pisze:
Alucard pisze:No ale całosc zgrabna, na końcu juz nieco poważniejsza
Mnie zakończenie- przyznaję- zupełnie zawiodło. Takie zupełnie sztampowe. Niczym mnie Pani Rowling nie zaskoczyła...
Ano... Siódma część to porażka ogólna, nudy, lanie wody i katastrofa. W sumie tylko części 4-5 uważam za bardzo dobre (ewentualnie 3).
enora
Szczur Lądowy
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 23 listopada 2009, 18:41
Numer GG: 3228593

Re: Harry Potter

Post autor: enora »

Ja jeszcze należę do tego pechowego pokolenie harrypotterowców (lata 1990-2000), ale mnie samą ta książka tak odpycha, że równie dobrze mogłabym sobie nią tyłek podetrzeć. Autorka ma okropny styl, akcja nudnawa a fabuła już przejedzona. Prawdopodobnie gdyby nie byłaby tak popularna, miałabym o niej lepsze zdanie. Ugh.
Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili. - Sokrates
Paradox
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 15 stycznia 2010, 20:23
Lokalizacja: Galaktyka Andromedy (Gdańsk)

Re: Harry Potter

Post autor: Paradox »

enora pisze:Ja jeszcze należę do tego pechowego pokolenie harrypotterowców (lata 1990-2000), ale mnie samą ta książka tak odpycha, że równie dobrze mogłabym sobie nią tyłek podetrzeć. Autorka ma okropny styl, akcja nudnawa a fabuła już przejedzona. Prawdopodobnie gdyby nie byłaby tak popularna, miałabym o niej lepsze zdanie. Ugh.
Przyjaciółko nie rozumiem Cię. czytałem i oglądałem wszystkie 7 części (nie oglądałem 7).
Ta książka ten film wielce mnie zafascynował. nie rozumiem dlaczego nazywasz urodzonych w latach 1990-2000 (również mnie) pechowcami. książka jest interesująca i ciekawa , w jednym się z tobą zgadzam fabuła trochę przejedzona ale poza tym książka jest bardzo odpowiednia dla tego pokolenia. gdybym mógł spokojnie umieściłbym ją na liście lektur szkolnych.
Ostatnio zmieniony niedziela, 17 stycznia 2010, 19:24 przez Paradox, łącznie zmieniany 1 raz.
Nazywano ją różnie - Groom Lake, Dreamland, Paradise Ranch, The Container, The Ranch, Watertown, The Darkside of the Moon,ale dla większości ludzi funkcjonuje jako Strefa 51.
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Harry Potter

Post autor: Wevewolf »

(...) oglądałem wszystkie 7 części (nie oglądałem 7).
może dlatego że jeszcze nie skończono jej kręcić...? Ale o czym ja mówię to głupie i nietrzymające się faktów wyjaśnienie...
Ta książka ten film wielce mnie zafascynował
czym? (ciekawość)

Według mnie potter to bardzo fajna lektura i mimo że niczym się nie wyróżnia jest dobrze i ciekawie napisana. Najlepszy dowód że każdą z części przyczytałem już przynajmniej 3 razy ;)
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Harry Potter

Post autor: Deep »

Pottera klasyfikuję jako "lekturę kibelkową". Łatwo się czyta, nie trzeba wysilać mózgownicy, fabuła się nie rozwleka a zarazem nie jest to literatura wysokich lotów. Tak akurat, żeby po wyjściu z kibla odłożyć ją na pralkę i wrócić do zajęć.

Ciekaw jestem, co tam chcesz przerabiać, żeby była lekturą?
.
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Harry Potter

Post autor: Alien »

Lektura kibelkowa? dobre - nawet jak ci wpadnie to kibelka to nie jest taka straszna szkoda;)
paradox- nie łatwiej było napisać "oglądałem 6 cześci" albo " oglądałem wszystkie filmy jakie zostały wydane"? bo wybacz, ale to co napisałeś jest co najmniej dziwne..
hp - książka jak książka - jeśli to była jedna z twoich pierwszych książek to masz pewien sentyment .
a co do filmów to niestety większość jest dupna.
00088888000
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Harry Potter

Post autor: Deep »

Filmy się fajnie ogląda jak się czytało książki. Bo podejrzewam, że dla kogoś, kto się z książką nie zetknął filmy nie powiedzą nic.
.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Harry Potter

Post autor: Solarius Scorch »

Deep pisze:Filmy się fajnie ogląda jak się czytało książki. Bo podejrzewam, że dla kogoś, kto się z książką nie zetknął filmy nie powiedzą nic.
Filmy są okropne. Już wolałbym, żeby zrobiła je ekipa od Wiedźmina. :P

No, może Więzień Azkabanu trzymał jakiś poziom... Ogólnie jednak filmy szkodzą opinii książek.
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Harry Potter

Post autor: Deep »

Ja nie mówię czy są dobre czy nie - fajnie się je ogląda. Pod warunkiem, że się idzie z ekipą do kina a nie samemu obejrzeć film.
.
Paradox
Szczur Lądowy
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 15 stycznia 2010, 20:23
Lokalizacja: Galaktyka Andromedy (Gdańsk)

Re: Harry Potter

Post autor: Paradox »

Moim zdaniem Harry Pottera zarówno jako książke jak i film spokojnie możemy zaliczyć do podium obok Władcy Pierścienia i Star Wars
Nazywano ją różnie - Groom Lake, Dreamland, Paradise Ranch, The Container, The Ranch, Watertown, The Darkside of the Moon,ale dla większości ludzi funkcjonuje jako Strefa 51.
Zaknafein
Bombardier
Bombardier
Posty: 729
Rejestracja: wtorek, 6 grudnia 2005, 09:56
Numer GG: 4464308
Lokalizacja: Free City Vratislavia
Kontakt:

Re: Harry Potter

Post autor: Zaknafein »

Moim zdaniem, to gruba przesada.
Zarówno książki pani Rowling, jak ich ekranizacje nie sięgają takiego poziomu, jak Star Wars, czy LotR.
To nie ta liga. To nawet nie ten sam sport.
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Harry Potter

Post autor: Wevewolf »

no sorry, paradox, o książkę to się pokłócić możesz.. ale filmy... to jest rzeczywiście bardzo gruba przesada, pamiętajmy o oscarach w przypadku LOTRA (nie pamiętam czy Starwarsy dostały czy nie)
Inna liga, jak to zgrabnie ujął Zaknfein
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
BoneGhoul
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 09:27
Numer GG: 0

Re: Za co kochamy literaturę fantasy?

Post autor: BoneGhoul »

gregory16mix pisze:Jak dla mnie to w Potterze jest za mało walki na miecze:)
Pewnie, zwłaszcza jak czytasz bezpośrednio po Krzyżakach :-)

A poważnie - polecam w oryginalne - jest dramatycznie inny odbiór.
ODPOWIEDZ