Manga i Anime

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Manga i Anime

Post autor: Solarius Scorch »

Erykz pisze:Odszczekaj ;] Jako animacja nie są najwyższych lotów przynajmniej obecnie, (Te wszystkie nowe serie itd. Blah!) ale 2 lata temu? Miód i orzeszki.
Abstrahując od Pokemonów, czy oznacza to że w ciągu 2 lat dokonał się tak wielki postęp w animacji? Jakoś nie chce mi się wierzyć - to nawet w grach komputerowych nie jest długo. Sztuka animacji ma zaś ponad sto lat.

Z drugiej strony Pokemony nie mają 2 lat, ale spokojnie z 10 - a to już jest sporo.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Manga i Anime

Post autor: Brzoza »

Sztuka animacji ma zaś ponad sto lat.
tak naprawdę więcej :)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Manga i Anime

Post autor: Solarius Scorch »

Brzoza pisze:
Sztuka animacji ma zaś ponad sto lat.
tak naprawdę więcej :)
Jeśli liczyć szybko przekartkowywane książki z obrazkami itp., to oczywiście więcej. Ale to już byłoby pewne nadużycie - w końcu mówimy o technikach filmowych.
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Manga i Anime

Post autor: kaziu »

Jako że są wakacje to warto odświeżyć wątek;]

K-on się skończył, prawdopodobnie będzie kontynuacja za rok czy cu, ale za to wychodzi Spice and Wolf 2 czyli możemy zacząć fappować, oprócz tego yaiowaty Axis Hetalia Powers 2 wychodzi, ogólnie wakacje to taki czas na nadrobienie zaległości ;].
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Manga i Anime

Post autor: Solarius Scorch »

kaziu pisze:K-on się skończył, prawdopodobnie będzie kontynuacja za rok czy cu, ale za to wychodzi Spice and Wolf 2 czyli możemy zacząć fappować, oprócz tego yaiowaty Axis Hetalia Powers 2 wychodzi, ogólnie wakacje to taki czas na nadrobienie zaległości ;].
Prawdę mówiąc jedyna seria którą jakoś rozpoznałem to Umineko no Naku Koro Ni, ale cóż tam - w miarę jak będą nadbiegać, będziemy dopadać wszystkie. :)

EDIT

Skończyłem Excel Sagę. Kurde, nie wiem co w tym jest, ale uważam to za jedną z dziesięciu moich ulubionych serii. Excel Saga zwyczajnie rządzi.

Zacząłem też oglądać Azumanga Daioh - serię, która wyskakuje z co drugiej chyba AMV-ki. I wiecie co? Jest świetna. Zabawna, fajna, dobrze skręcona. Polecam.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 14:21 przez Solarius Scorch, łącznie zmieniany 1 raz.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Manga i Anime

Post autor: Brzoza »

Zcząłem też oglądać Azumanga Daioh - serię, która wyskakuje z co drugiej chyba AMV-ki. I wiecie co? Jest świetna. Zabawna, fajna, dobrze skręcona. Polecam.
slowpoke.jpg
Nie wiem, ja tez w sumie do azumangi sie zabrałem późno, ale jak się zabrałem, to wessałem wszystko od razu niemalże. Skoro podoba CI się azumanga obczaj K-ON! tez jest na podstawie pasków komiksowych i jest równie dobrze pomontowane to. Zart jest mniej abstrakcyjny jedynie, ale nadrabia fajnością bohaterek.

Główną zaleta azumangi jest to że każdy bohater jest głupi jak dupa.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Manga i Anime

Post autor: Solarius Scorch »

Brzoza pisze::slowpoke.jpg:
Nie wiem, ja tez w sumie do azumangi sie zabrałem późno, ale jak się zabrałem, to wessałem wszystko od razu niemalże. Skoro podoba CI się azumanga obczaj K-ON! tez jest na podstawie pasków komiksowych i jest równie dobrze pomontowane to. Zart jest mniej abstrakcyjny jedynie, ale nadrabia fajnością bohaterek.
Dzięki! Cóż dodać - z pewnością dopiszę do listy.
Brzoza pisze:Główną zaleta azumangi jest to że każdy bohater jest głupi jak d*pa.
Taaa... czasami te dialogi trochę mi się kojarzą z Wilqiem :)

W ogóle próbowałem też oglądać Zombie Loan, ale mnie odrzuciło jakoś - ci goście są tak wkurzający, że nie mam ochoty na nich patrzeć.

Za to na crunchyroll.com, gdzie można legalnie oglądać wiele serii anime (choćby Naruto Shippuudena), miałem okazję obejrzeć dwa fajne tytuły: BLASSREITER i Skip Beat!. Ten pierwszy jest w klimatach mecha-apokaliptycznych (chodzi o Apokalipsę św. Jana, a nie Fallout) i całkiem przyzwoicie się go ogląda, choć jest mocno przedramatyzowany; to drugie zaś jest komedią romantyczną w świecie showbusinessu, na której naprawdę się ubawiłem (mimo niskich not na Tanuki).
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 18:49 przez Solarius Scorch, łącznie zmieniany 2 razy.
Cichy;p
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: piątek, 17 lipca 2009, 13:24
Numer GG: 13771293
Skype: cichy9669
Lokalizacja: BUK

Re: Manga i Anime

Post autor: Cichy;p »

Zgadza się z Solarius Scorch o tych dialogach.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Manga i Anime

Post autor: Craw »

Tak zajrzałem na tę rozpiskę i stwierdzam, że chyba się starzeję, bo nowe anime mainstreamowe absolutnie odrzuca mnie swoją stroną wizualną. To, co było jeszcze do zaakceptowania np w Love Hina, tu mnie obrzydza. Plastelina, plastelina, kawaii, plastelina... Boziu, porzygać się można. Poza tym mamy klęskę urodzaju, kiedyś docierały do nas głównie pozycje dobre, teraz jest za dużo jakichś syfów.

Zresztą, ostatnie anime jakie oglądałem to było Detroit Metal City, ale to miało tak prostacką kreskę i wariacko-zboczony humor, że nie mogło nie smakować. Poza tym uwielbiam inteligentne nabijanie się z muzyki i subkultury metalowej.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Manga i Anime

Post autor: Solarius Scorch »

Widziałem tylko pół odcinka Detroit Metal City, ale już jestem fanem. :D

Skończyłem oglądać Azumanga Daioh i mogę tylko powiedzieć, że seria jest genialna. Zabawna, wzruszająca, ciepła i błyskotliwa. Jeśli znajdę wersję z polskimi napisami, to chyba kupię DVD mamie w prezencie - jako cynicznej byłej nauczycielce powinno się jej spodobać, choćby ze względu na Yukari-sensei. :)

Miałem się wczoraj brać za Puni Puni Poemi, które już czeka od jakiegoś czasu, ale nie potrafię się przemóc do zmycia Azumangi z mojego umysłu czymkolwiek innym (zwłaszcza że PPP zapewne ma ogromną siłę zmywalną). Więc jak to żałosny otaku, spędzam teraz dużo czasu na fanfiction.net... Myślcie se co chcecie. :D
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Manga i Anime

Post autor: Craw »

Oglądałeś Excell Sagę? Bo Puni to niejako jej kontynuacja - jeszcze bardziej poryta niż oryginał ^^
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Manga i Anime

Post autor: Solarius Scorch »

Craw pisze:Oglądałeś Excell Sagę? Bo Puni to niejako jej kontynuacja - jeszcze bardziej poryta niż oryginał ^^
Oglądałem (patrz kilka postów wyżej) i właśnie dlatego zainteresowałem się Puni - coś co przypomina Excel Sagę, a przy tym jest tak zryte że zostało zabronione w kilku krajach świata (np. Nowa Zelandia), musi być dobre!

BTW mój plan z prezentem dla mamy chyba nie wypali - nie stwierdziłem oficjalnej polskiej wersji Azumangi.
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Manga i Anime

Post autor: kaziu »

U mnie coś teraz powoli leci z tym anime(wczoraj się wychyliłem troche i black lagoon na raz ponownie obejrzałem - swoją drogą polecam) zrobiłem z braku laku małego rozeznania co będzie na jesień wychodzić i tak już mam na liście do obejrzenia kilka anime, między innymi DtB2, WA2,Fairy tail, queens blade2.
Brzoza dokłada do swojej listy Jungle emperor Leo - coś na kształt króla lwa będzie(no troszeczkę podobne ;])
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Manga i Anime

Post autor: Solarius Scorch »

kaziu pisze:U mnie coś teraz powoli leci z tym anime(wczoraj się wychyliłem troche i black lagoon na raz ponownie obejrzałem - swoją drogą polecam) zrobiłem z braku laku małego rozeznania co będzie na jesień wychodzić i tak już mam na liście do obejrzenia kilka anime, między innymi DtB2, WA2,Fairy tail, queens blade2.
Brzoza dokłada do swojej listy Jungle emperor Leo - coś na kształt króla lwa będzie(no troszeczkę podobne ;])
With all due respect, siedzę w anime trochę, ale co to k...a jest DtB2 albo WA2? Strasznie mnie irytuje takie pizganie skrótami, które w zamierzeniu zrozumieją tylko ziomale (w dowolnym temacie). Gdy rozmawiamy np. o przeglądarkach i ktoś mówi IE, to wiem o co chodzi, bo to najpopularniejsza przeglądarka świata... ale i tak wolę używać pełnej nazwy, bo tak jest po prostu bardziej komunikatywnie.

Teraz oglądam Macross Frontier. Nudy.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Manga i Anime

Post autor: Alucard »

Ja odświeżyłem sobie dwie serie - Cowboy Bebop oraz Samurai Champloo. I powiem, że dalej uważam, iż obie mają jaja. Bardzo charyzmatyczne postaci, Świetna kreska (w wypadku SC, ta z Bebopa mimo uroku, już się nieco zestarzała ;P) i fantastyczne dialogi.

Klimat klimat klimat.
I wspaniałe animacje (SC) jeśli chodzi o walki. Nie na jedno kopyto, nie ze statycznej "kamery", nie identyczne.

A jeśli chodzi o akcję i animacje - mam zamiar po raz enty odświerzyc sobie Black Lagoon. Co do serii jesiennych, obejrze je z opóźnieniem, jak zawsze zresztą. Chyba, że będzie coś naprawdę WSPANIAŁEGO ociekającego Klimatem :)
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Manga i Anime

Post autor: No Name »

Ja odświeżyłem sobie dwie serie - Cowboy Bebop oraz Samurai Champloo. I powiem, że dalej uważam, iż obie mają jaja. Bardzo charyzmatyczne postaci, Świetna kreska (w wypadku SC, ta z Bebopa mimo uroku, już się nieco zestarzała ;P) i fantastyczne dialogi.

Klimat klimat klimat.
I wspaniałe animacje (SC) jeśli chodzi o walki. Nie na jedno kopyto, nie ze statycznej "kamery", nie identyczne.
Nic dziwnego, wszak obydwie reżyserował mistrz Watanabe. Nie rozumiem dlaczego do tej pory wyreżyserował jedynie dwie długie serie, skoro zdobyły one tak ogromną popularność. Zdecydowanie jedne z lepszych anime.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Manga i Anime

Post autor: kaziu »

Solarius Scorch pisze:
With all due respect, siedzę w anime trochę, ale co to k...a jest DtB2 albo WA2? Strasznie mnie irytuje takie pizganie skrótami, które w zamierzeniu zrozumieją tylko ziomale (w dowolnym temacie). Gdy rozmawiamy np. o przeglądarkach i ktoś mówi IE, to wiem o co chodzi, bo to najpopularniejsza przeglądarka świata... ale i tak wolę używać pełnej nazwy, bo tak jest po prostu bardziej komunikatywnie.

Teraz oglądam Macross Frontier. Nudy.
Darker than black i white album ;] - nie znanie Dtb to grzech, odłóż macrossa i obejrzyj ;]
ODPOWIEDZ