Manga i Anime

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Nhunter
Marynarz
Marynarz
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 9 grudnia 2008, 20:24
Lokalizacja: Lidköping

Re: Manga i Anime

Post autor: Nhunter »

Pytałem o to najnowsze.
Wiem, że to nie jest takie typowe japońskie anime, ale takie sprawia wrażenie. Przynajmniej dla mnie.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Manga i Anime

Post autor: Brzoza »

Nhunter pisze:Pytałem o to najnowsze.
Wiem, że to nie jest takie typowe japońskie anime, ale takie sprawia wrażenie. Przynajmniej dla mnie.
to idź być głupi gdzieś indziej.

Btw. Pół roku temu pisałem o Moonphase, które pomimo posiadania wszystkiego tego czego nienawidzę w anime wciągnałem za jednym zamachem odcinek po odcinku. Oczywiście standardowo Anime zaczeto emitowac przed zakończeniem serii więc skończono je dosyc potworkowato, nic nie tłumacząc, a nie tak jak skończyła się manga. A ja siadłem ostatnio sobie na luzaku do mangi, którą też połknąłem dosyc szybko, i generalnie do pewnego momentu wszystko jest tak samo, a potem zaskoczenie - fabuła zaczyna przebiegać inaczej. Ogółem nie wiem czy ktoś sie tym interesuje, manga już jest zamknięta, co prawda w Japonii, a w usa jeszcze dwa czy jeden tomik zostały. Czekam z niecierpliwością, żebym mogl sobie kupić i poczytać na jakimś piratebayu czy czymś.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Manga i Anime

Post autor: Solarius Scorch »

Nhunter pisze:Pytałem o to najnowsze.
Nie chcę tu bluzgać, ale chyba gorszego filmu zrobić się nie dało. Co ja się będę rozwodził: poczytaj sobie artykuł na Wikipedii, a zwłaszcza dział "Reception" - to wszystko prawda.

Brzoza, opanuj się. :roll: Ale oczywiście masz rację, że do anime się to ma jak Zaczarowany Ołówek do Final Fantasy VII.
Blue Spirit
Bombardier
Bombardier
Posty: 895
Rejestracja: niedziela, 15 lutego 2009, 17:50
Numer GG: 0

Re: Manga i Anime

Post autor: Blue Spirit »

Brzoza pisze:
Nhunter pisze:Pytałem o to najnowsze.
Wiem, że to nie jest takie typowe japońskie anime, ale takie sprawia wrażenie. Przynajmniej dla mnie.
to idź być głupi gdzieś indziej.
:roll:

Ja z anime nie miałem prawie w ogóle kontaktu (poza pokemonami i Dragon Ball, rzecz jasna) Mangi nie czytam. Za droga.
Obrazek

to dalej ja, tylko mi kochany baziu ksywkę zmienił :D
Enrike
Pomywacz
Posty: 47
Rejestracja: środa, 24 grudnia 2008, 09:37
Numer GG: 8487833

Re: Manga i Anime

Post autor: Enrike »

Za droga.
:| :| :|

W porównaniu z "zachodnimi" komiksami jest właśnie dość tania (w stosunku ceny do stron, ale znowu manga jest zazwyczaj czarno-biała, jeśli nie zawsze). Ostatnio coraz częściej standardowy zeszyt komiksu 3.99$, a 2.99 to już sporo za nieco ponad 20 stron...

Z ciekawszych anime, jakie oglądałem to w sumie tylko Noir i FLCL. Ze starszych, to wiadomo cała Polonia 1 i RTL7 próćz nielicznych wyjątków. Ostatnio też widziałem Kigeki, Jezu Chryste, jak ja nienawidzę takich pseudoartystycznych srak. Nie rozumiem też zachwytu nad Death Note, no ale różne gusta.
Nhunter
Marynarz
Marynarz
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 9 grudnia 2008, 20:24
Lokalizacja: Lidköping

Re: Manga i Anime

Post autor: Nhunter »

Ja bardzo cenię sobie DN.
Podoba mi się to, jak L coraz bardziej zbliża się do Kiry, chociaż teoretycznie nie ma żadnych dowodów.
Rachet
Majtek
Majtek
Posty: 92
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 21:57
Numer GG: 6166027
Lokalizacja: Stolyca

Re: Manga i Anime

Post autor: Rachet »

Death Note... Swego czasu chodziłem do sklepu z komiksami w utęsknieniem czekając na kolejny tom. Przestalem z chwilą, kiedy kumpel po obejrzeniu Anime uświadomił mnie o
Spoiler: Zaznacz cały
nieuchronnej śmierci L
¬_¬

Psst, a może ktoś jeszcze o tym nie wie? Robisz dokładnie to samo co twój kumpel.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Manga i Anime

Post autor: Perzyn »

No to masz chamskiego kumpla. To tak jak pożyczyć komuś kryminał i powiedzieć "Wiesz, świetna książka, do samego końca nie wiadomo, że mordercą jest lokaj!" Arghhh.

A ja za to polecę dwa kolejne anime, które mi się spodobały.

Ride Back - ciężko powiedzieć o czym dokładnie jest. Mamy tu nieco antyutopii, futurystyczne motocykle i terrorystów w tle a do tego osobiste problemy bohaterów. Cholera, naprawdę nie do streszczenia. Ale jak dla mnie jedna z lepszych serii ostatnimi czasy.

Tytania - bardzo dziwne i w sumie niepozorne anime. Mamy tu krzyżówkę space opery ze stylistyką nieco barokową a nieco oświeceniową. Jestem dopiero przy 6 odcinku więc ciężko wyrokować, ale jeśli nie następuje żadna wolta to całość jest bardzo fajną ilustracją intryg dworskich i machinacji politycznych. I oczywiści kroi się wojna na całego.
Zajx
Majtek
Majtek
Posty: 104
Rejestracja: sobota, 16 lutego 2008, 11:52
Numer GG: 2532797
Lokalizacja: Czarnobyl

Re: Manga i Anime

Post autor: Zajx »

Ja polecam już koło roczne anime Shigurui ma 13 odcinków
Spoiler: Zaznacz cały
i KOŃCZY SIĘ W POŁOWIE AKCJI, ale czego nie ma w anime jest w mandze
Tematem jest życie dwóch głównych bohaterów, żaden z nich nie jest dobry ani zły. Po prostu ich losy potoczyły się tak, iż chcieliby zobaczyć swego oponenta przeciętego w pół. Jest warte polecenia dla ludzi którzy lubią klimat seppuku(animacja ładna ma swój styl).
Wole umrzeć jak mężczyzna(tudzież szaleniec) niżeli żyć jako tchórz.
Odwaga nie polega na braku strachu, lecz jego pokonywaniu. Rozwaga nie polega na dowadze.
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Manga i Anime

Post autor: Craw »

Oso pisze:Ale w ogóle można zauważyć ostatnio taki dziwny trend do przerabiania różnych anime na wersje aktorskie. Speed Racer, Yattaman, Blood (pomińmy Dragon Ball, który z oryginałem wspólny ma właściwie tylko tytuł). To jakiś nowy trend? Chęć popisania się umiejętnościami tworzenia efektów specjalnych? Próba dotarcia do innego odbiorcy?
Masz chyba na myśli robienie wersji aktorskich przez amerykańców. Japońce robią je od baaardzo dawna i nie jest to coś nadzwyczajnego.

Zresztą, na zachodzie ten trend też nie jest jakiś nowy. O aktorskim Dragon Ballu mówi się chyba już od sześciu lat. Tak więc Twoja teoria jest absolutnie błędna. (ale ze mnie archeolog)
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Manga i Anime

Post autor: kaziu »

Trzeba odświeżyć ten temat bo nowe, ciekawe serie zaczęły wychodzić, między innymi Spice and Wolf 2(na razie oav jest), K-ON(polecam, bo nawet Brzozie się spodobało) a w czerwcu jak zawsze zacznie wychodzić ZnT s4, no i jeszcze wychodzi druga część Full metal alchemista czyli FMA: Brotherhood.
Miruness
Pomywacz
Posty: 30
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2009, 10:05
Numer GG: 0

Re: Manga i Anime

Post autor: Miruness »

Ja już daaaawno nie widziałam nic nowego - praca śmierdzi i rozwala życie towarzysko-rozrywkowe. XD
Za to niedawno powtórkę zrobiłam z moich ukochanych 'staruszków' - Bebop, Trigun, Scryed... Liceum się przypomniało. :)
Nhunter
Marynarz
Marynarz
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 9 grudnia 2008, 20:24
Lokalizacja: Lidköping

Re: Manga i Anime

Post autor: Nhunter »

Po pierwszych odcinkach FMA2: Brotherhood widzę tylko małe różnice.
Może w dalszych odcinkach akcja skręci na inny tor, dzięki czemu nie skończy się tak samo, jak jedynka.
Rachet
Majtek
Majtek
Posty: 92
Rejestracja: środa, 18 marca 2009, 21:57
Numer GG: 6166027
Lokalizacja: Stolyca

Re: Manga i Anime

Post autor: Rachet »

A ja może i jestem jakiś krzywy, ale FMA czytam, nie oglądam. I to czytam z kupionych przeze mnie w sklepie tomów po 15zł każdy. I strasznie irytująco powoli je wydają ¬_¬
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Brzoza
Bosman
Bosman
Posty: 1796
Rejestracja: poniedziałek, 26 lutego 2007, 10:52
Numer GG: 0
Lokalizacja: Freistadt Danzig

Re: Manga i Anime

Post autor: Brzoza »

K-ON! - polecam, fajnie jest rysowany, jest trochę zartów, nie powiedziałbym że to moje poczucie humoru ale bawiłem sie świetnie ogladajac za jednym zamachem pięć odcinków.

Obczaiłem dlaczego azumange mi to przypomina, to też chyba jest oparte na stripach komiksowych. Nie. maga zaczęła jako stripy komiksowe. ale Potem juz nie ejst stripami. Damn pogubiłem sie, teraz sa stripy D:
ObrazekObrazekObrazekObrazek
kaziu
Mat
Mat
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 19 listopada 2006, 21:36
Numer GG: 7230085
Lokalizacja: Sagan

Re: Manga i Anime

Post autor: kaziu »

Rachet pisze:A ja może i jestem jakiś krzywy, ale FMA czytam, nie oglądam. I to czytam z kupionych przeze mnie w sklepie tomów po 15zł każdy. I strasznie irytująco powoli je wydają ¬_¬
Manga jest lepsza od anime, tzn na razie ;]

Brzoza pisze:K-ON! - polecam, fajnie jest rysowany, jest trochę zartów, nie powiedziałbym że to moje poczucie humoru ale bawiłem sie świetnie ogladajac za jednym zamachem pięć odcinków.
Już wyszedł 6 ep raw.

A ja mam zamiar odświeżyć(znowu...) Slayers(pierwsze 3 serie), Trigun'a i może Record of Lordoss war.
Nhunter
Marynarz
Marynarz
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 9 grudnia 2008, 20:24
Lokalizacja: Lidköping

Re: Manga i Anime

Post autor: Nhunter »

Ten K-ON naprawdę dobry.
Bardzo mi się spodobało. Zabawne :)
Na_razie czekam na nowe odcinki ciągle :P

Ja sobie chyba obejrzę raz jeszcze "The Melancholy of Haruhi Suzumiya"
Bardzo dobre anime.
ODPOWIEDZ