Co obecnie czytacie?

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Alucard »

W tym momencie skończyłem ponownie sage wiedźmińska. Ostatnim razem czytałem ją 3 lata temu, więc teraz prawie wszystko było dla mnie nowością.

Prawie oczy mi zaszły łzami. Nie da opisać się uczucia które towarzyszy człowiekowi rozstającemu sie z bohaterami powieści.

A teraz mam w planie troche nauki, więc czytał będe niewiele. Tego co chciałbym, oczywiście
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Deep »

Dostałem na wigili klasowej"Kłamcę" więc ruciłem te wsyztskie lektury w pierony i zagłebiam się w lekturze.
Niestety w kolejce czeka na mnie "Śluby Panieńskie" i "Warszawianka". No a potem dla odprężenia "Nowe przygody Mikołajka tom II" :)
.
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Alucard »

ty zły, ty niedobry. To ty sobie Kłamce czytasz a ja muszę 10 lektur greckich i rzymskich na po swiętach przerobić? Wrrrr

Tuz po sylwestrze kupie sobie
-albo pan lodowego ogrodu
-albo Sługa Boży Piekary, bo wyszło ładne wydanie w twardej ok\prawie
-albo Diunę
-albo cos pana pilipiuka. Zobaczymy jak skończą się święta. W każdym razie będzie co czytać
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Ravandil »

Alucard pisze: -albo Sługa Boży Piekary, bo wyszło ładne wydanie w twardej ok\prawie
(...)
-albo cos pana pilipiuka. Zobaczymy jak skończą się święta. W każdym razie będzie co czytać
Czytałem "Sługę Bożego", ale jak dla mnie za mało prawdziwego klimatu miał. Czegoś mi zabrakło. A co do Pilipuka to jestem gdzieś w połowie "Czerwonej gorączki". Parę opowiadań lepszych, parę słabych. Zobaczymy jak będzie dalej. A jutro muszę nawiedzić EMPiK, żeby zdobyć jakieś ciekawe czytadełko na przerwę świąteczną :>
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
jokemaster
Marynarz
Marynarz
Posty: 284
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 15:33
Numer GG: 4340922
Lokalizacja: Big Village
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: jokemaster »

A mi w rączki wpadły właśnie 2 nowe książki. Z biblioteki przyniosłem "Ani słowa prawdy" Piekary i byłem naprawdę zaskoczony bo dostałem książkę lekką fajną i bardzo przyjemnie się czytającą. Doskonała odskocznia od cięższych lektur. A kilka godzin temu wróciłem z Empiku niosąc po pachą "Amerykańscy Bogowie" Neila Gaimana. Jeszcze nie zacząłem jej czytać ale patrząc na recenzje spodziewam się czegoś wybitnego.
This is it, here I stand
I’m the light of the world, I feel grand
Got this love I can feel
And I know yes for sure it is real
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Alucard »

Ja kupiłem matce na święta amerykańskich Bogów i przeczytałem juz oczywiście :D
Książka nieco nierówna, łącząca wspaniały klimat i kiepskie naciagane fragmenty. To znaczy czytalo sie szybko, miło a jaszcze milej rozważało się problemy, które autor zauważal.

Dałbym ksiażce piątkęl... a może +4
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Sihamaah »

Dopóki nie przyjadę wcześniej wymienione Księgi, czytam "Głos Boga" Jacka Soboty. Świetne moim zdaniem, szczególnie jak ktoś ma "jakąś wiedzę" :P W książce zawiera się dużo odniesień do naszej rzeczywistości, częsta jest krytyka jej... Jest dużo filozofii i gadania o Bogu, w końcu o tym traktuje książka. O "milczeniu" Boga i to nie jest w zasadzie spoiler. Dużo cierpienia, śmierci, krwi... Ogólnie świetnie mi się to czyta. Nie jest to lektura ciężka, ale bardzo łatwa też nie. Ot... Łatwa? Na pewno przyjemna. Polecam. Może napiszę recenzję... Już chyba o tym mówiłem jakiś czas temu? :P Niestety, nie mam na czasu niemal na czytanie więc nie zdążyłem przeczytać tych trzystu stron w miesiąc :( Ale nadrobię to w święta. Jeszcze raz, polecam.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Force »

A Ja rozpakowałem już prezenty i... TAK ! JAKUB ĆWIEK: KŁAMCA 2 !
Drugim prezentem był zakaz czytania do sylwestra. Ponoć czytając o kimś nie będę pamiętał :*

Tak poza tym nadal poluje na Złodzieja Czasu i nici, nikt nie ma żeby mi pożyczyć.
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
Ramirez
Szczur Lądowy
Posty: 17
Rejestracja: wtorek, 25 grudnia 2007, 23:16

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Ramirez »

Tomasz Pacyński "Szatański interes".
Obrazek
Eglarest
Chorąży
Chorąży
Posty: 3653
Rejestracja: sobota, 19 listopada 2005, 11:02
Numer GG: 777575
Lokalizacja: Poznań/Konin

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Eglarest »

"Wiktor Juszczenko Prezydent"
Ardel
Kok
Kok
Posty: 1015
Rejestracja: sobota, 13 stycznia 2007, 20:32
Numer GG: 8570942
Lokalizacja: Shadar Logoth

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Ardel »

A ja teraz przeżywam rozpad Królestwa wraz z Daimonem Freyem, Abbadonem w "Siewcy Wiatru" Kossakowskiej
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Ravandil »

Force pisze:A Ja rozpakowałem już prezenty i... TAK ! JAKUB ĆWIEK: KŁAMCA 2 !
Drugim prezentem był zakaz czytania do sylwestra. Ponoć czytając o kimś nie będę pamiętał :*

Tak poza tym nadal poluje na Złodzieja Czasu i nici, nikt nie ma żeby mi pożyczyć.
Ha! Tak się składa, że "Złodziej Czasu" leży sobie u mnie na półce i czeka na mój dobry humor... Zabiorę się za niego, jak tylko skończę czytać "Polska, Głupcze!" - mój prezent mikołajkowy... Ciężko o bardziej trafioną pozycję :P
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Deep »

Niby powinienem tę Warszawianke czytać ale jakoś tak wyszło, że kumpel mi pożyczył Liżąc Ostrze Ćwieka więc czytam. Już jestem za połową. Superowe :)
.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Sihamaah »

Teraz czytuję, jak to mam zwyczaj robić, prawdziwe arcydzieła! ;)

"Strategia wojenna Sun Tzu"
Świetne dzieło dla dosłownie każdego. Zasady w nim zapisane wydają się być tak proste, że można się wręcz śmiać... z własnej głupoty, że się tego wcześniej nie wiedziało. Chodzi oczywiście o zasady wojny. Przyda mi się w Civilization4 multi i w innych grach... :P

"Tako rzecze Zarasutra"
Świetne dzieło Nietzschego. Czyta to się trudno, ale ciekawie. Wiecie, nadczłowiek i zwykli ludzie, Gott ist tot! i takie tam... Świetne :) I wcale nie bierzcie pod uwagę, że na podstawie filozofii Nietzschego Hitler zbudował część swojej. Bo ją wypaczył.

Koran
Ciekawe, na prawdę. Książka wreszcie doszła - razem z "Biblią", która się Biblią jednak nie okazała :( Wracając... Koran to ciekawa dzieło, najważniejsze wszak dzieło w kulturze arabskiej. Znacznie przybliża nam ją, szczególnie jak ktoś czyta przypisy i inne informacje o życiu Proroka Muhammada i ówczesnej sytuacji w jego regionie. Jedyne polskie wydanie (bodajże) to PIW, ze świetnym klimatycznym i dość czytelnym tłumaczeniem, opatrzone bogatym wstępem, wprowadzającym czytelnika w meandry Koranu i dobrymi przypisami, które wiele objaśniają. No i sama treść napisana przez Muhammada jest bardzo ciekawa. Wiele się można dowiedzieć o i Islamie, i Judaizmie oraz Chrześcijaństwie. Bo dowiadujemy sie co sam Prorok o nich sądził... No, bez spoilerów :P Polecam ;)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Perzyn »

A ja niedawno skończyłem czytaś "Książe" Machiavellego. Już dawno miałem taki zamiar, ale wreszcie fakt, że to lektura do zaliczenia mnie pchnął ku jego realizacji. Muszę przyznać, że to co pisał jest bardzo ciekawe, choć nie tak uniwersalne jak prztoczony wyżej Sun Tzu. Za to parę zasad może przydać się w życiu, tylko trzeba je odpowiednio dostosować. No i spodobało mi się cyniczne ujęcie np. fragment o tym, że człowiek łatwiej wybaczy śmierć ojca niż utratę ojcowizny lub fragment o tym czy lepiej wzbudzać strach czy miłość. Co prawda lektura jest przez to nieco nieprzyjemna bo prowadzi do pesymistycznych refleksji na temat człowieka, ale akurat podobne opinie miałem zawsze, więc mi to specjalnie nie przeszkodziło. Ogółem polecam, bo książka traktuje o ciekawych sprawach, jest ciekawie napisana i można przy okazji łyknąć nieco historii.
LOD
Kok
Kok
Posty: 1348
Rejestracja: niedziela, 14 sierpnia 2005, 17:33
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z Karczmy "Pod Wyszczerbionym Toporem"

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: LOD »

Ostatnio przeczytałem "Wieszać każdy może" i dochodzę do wniosku, że to jest chyba najlepsza część z opowieści o Wędrowyczu jakie czytałem. 8) Potem są Kroniki Jakuba, a na końcu Weźmisz Czarno Kure. Reszty jeszcze nie czytałem. 8)
Obrazek
"Nie wiem na co będzie trzecia wojna światowa, ale czwarta będzie na pewno na maczugi." Albert Einstein
Othe
Majtek
Majtek
Posty: 88
Rejestracja: piątek, 9 listopada 2007, 01:45
Numer GG: 4431256
Lokalizacja: Kanalizacja

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Othe »

Też czytałem "Księcia" (w końcu studiuję politologię) i mnie również przypadł do gustu.

Obecnie poczytuję "Pana Lodowego Ogrodu" tom 2 i czaję się na 'Dzienny Patrol'. No, nie licząc jeszcze 'Historii Filozofii' Tatarkiewicza i całej sterty innych czytadeł obowiązkowych...
Dopiero przy końcu roboty można poznać, od czego trzeba było zacząć.
ODPOWIEDZ