Co obecnie czytacie?

Biblioteka Światów
Bartold
Pomywacz
Posty: 60
Rejestracja: czwartek, 23 sierpnia 2007, 13:53
Numer GG: 7270128

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Bartold »

"Zbrojni" Pratchetta, na boku leży też zaczęta "Ruda Sfora" Kossakowskiej.
FSM!
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: AsiaWZieleni »

Dopiszę się do fanów Pratchetta; następną książką, jaką chcę przeczytać jest "Dobry Omen" jego współautorstwa - jednak nie wiem, czy zniosę ją, bo kiepsko się zapowiada.

Aktualnie jestem na "Przez rzekę" Stasuika. Ciekawy motyw w tej książce to, ile można pić z rozpaczy, zanim się obudzi w pociągu. Dojdzie jeszcze "Jadąc do Babadag" tego samego autora. Nie wiem jeszcze, o czym jest.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Perzyn »

Obecnie na tapecie jest "Sturmvogel" - całkiem dobra książka szpiegowsko fantastyczna z akcją w okresie II Wojny Światowej. Dodam, że nie należy jej czytać przed snem bo się dziwne rzeczy śnią (np. że koło studenckie jest tak naprawdę komórką wywiadu, można się nabawić obaw przed uniwerkiem jak się pamięta strzelaniny na jego terenie:P)

W kolejce czeka "Pan Lodowego Ogrodu tom2" który ma już jutro premierę.



Do tego praktycznie zawsze jakaś manga, ostatnio albo "Berserk" albo "Fairy Tale"
łapczuchna pająka
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: poniedziałek, 22 października 2007, 14:38
Numer GG: 0

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: łapczuchna pająka »

Sekret teraz. Dopiero co się ukazało na rynku po polsku.
Canaris
Majtek
Majtek
Posty: 82
Rejestracja: czwartek, 6 września 2007, 11:10
Numer GG: 4053357

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Canaris »

Aktualnie czytam :

FANTASTYKA :

Thomas Harlan " Cień Araratu " cykl Klątwa Imperium - alternatywna wersja historii w której w 600 roku naszej ery nadal istnieje Cesarstwo Rzymskie
Magdalena Kozak "Nocarz/Renegat" - tajna komórka ABW w walce z Wampirami :D

ZWYKŁE :

Aleksander Wielki biografia
Wrogowie Rzymu

Polecam wszystkie te pozycje :D:D kawałek godnego shitu jest z nich :D :D
A gdy Aleksander ujrzał ogrom swego imperium , gorzko zapłakał albowiem nie było już nic do podbicia .
Obrazek
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Carchmage »

Na urodziny dostałem Podróże z Herodotem Kapuścińskiego. Miód! Książka jest przegenialna - refleksyjno-krajoznawcza. ;)

Poza tym przy łóżku piętrzy się ok. 1200-stronicowy Gai-jin Jamesa Clavella. Pod spodem gdzieś leży JarSergiusza Jesienina - długo tego szukałem.

Poza tym obok komputera stoi wieża książek o Wyspiańskim, Oświeceniu i Łazienkach Królewskich -.- (-> olimpiada...).
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
Arxel
Kok
Kok
Posty: 1007
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2006, 17:37
Numer GG: 8564458
Lokalizacja: Z TBM

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Arxel »

A ja sobie czytam cykl prachetta o Johnym Maxwellu( w mojej bibliotece miejskiej są chyba wszystkie książki prachetta) i ,,Zombie Survival" Maxa Brooksa
OŻESZ TY W PYTĘ WRÓCIŁEM NA FORUM :D!
Tevery Best
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1271
Rejestracja: środa, 14 lutego 2007, 21:43
Numer GG: 10455731
Lokalizacja: Radzymin

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Tevery Best »

Chwilę po tym, jak skończyłem "Osudy dobreho vojaka Svejka za svetowe valky" (zakończenie ssie :P ), miałem sobie poczytać parę Pratchettów, ale okazało się, iż siostra oddała je już do biblioteki. Niepocieszony wziąłem się więc za "Świat według Clarksona", zbiorek felietonów autorstwa Jeremy'ego Clarksona, brytyjskiego prezentera motoryzacyjnego, autora programu "Top Gear", który podobno jest bardzo dobry, nie wiem jednak, bo nie miałem okazji obejrzeć. Tak czy owak, książka całkiem fajna. Arcydzieło to może nie jest, ale z pewnością trochę mówi o Brytolach i ich poglądzie na świat.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: BAZYL »

Hmm... Po obejrzeniu intro do gry Wiedźmin, postanowiłem sobie jeszcze raz przeczytać te opowiadanie... To było kilka dni temu, obecnie kończę zbiorek "Miecz przeznaczenia"... ;-)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
buek
Majtek
Majtek
Posty: 80
Rejestracja: piątek, 16 listopada 2007, 17:34
Numer GG: 4102046
Lokalizacja: Kanoha

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: buek »

wiedźmina, jakoś tak jako iż jest gra mnie natchneło :)
Oso
Tawerniany Księgarz
Tawerniany Księgarz
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 5 listopada 2006, 22:16
Numer GG: 9053067
Lokalizacja: głównie Warszawa

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Oso »

Buek-ot. Tfu, znaczy bełkot :P

Ja mam już za sobą dwa tomy opowiadań i jeden pięcioksięgu. O Wiedźminie oczywiście mowa. Zaliczyłem też tomik opowiadań Czas wodnika Jabłońskiego. Miałem zamiar w międzyczasie zacząć Szklany szpon Dębskiego, ale zapowiada się na odłożenie go na półkę. Czekam właśnie na kolejne dwie książeczki: Zmierzch i Księżyc w nowiu ;)
"Bądź ponad to, spraw by się przestał liczyć, to sobie wreszcie pójdzie. Bo jeśli się przejmiesz tym, co on wygaduje, i skupisz całą uwagę na walce z nim, to tym samym uznasz, że może mieć rację i wtedy będzie po tobie."
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Deep »

Zabieram się za lektury potrzebne do kolejnego etapu olimpiady z polskiego, do której przez przypadek się dostałem xD. Tak więc zabieram się za "Cesarza" Kapuścińskiego a potem w kolejce "Dziady" i "Śluby Panieńskie". Później zrobię sobie przerwę na jakiegoś Pratchetta ;)
.
komodor
Pomywacz
Posty: 71
Rejestracja: środa, 24 października 2007, 19:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: komodor »

Ja właśnie czytam ,,Kanty i Kanciarze"- jest to podręcznik do zupełnie innowacyjnego systemu RPG w klimacie westernowym. Polecam każdemu, kto nie potrafi uwierzyć że pokera da się połączyć z RPG:)
Bielik
Mat
Mat
Posty: 594
Rejestracja: środa, 7 czerwca 2006, 20:34
Numer GG: 5800256
Lokalizacja: GOP

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Bielik »

Ja niedawno skończyłem Elantris niektóre kawałki baaaardzo wciągają. Teraz kończę Bary Trotter i Niepotrzebna Kontynuacja a po tym zabiorę się za następne książki Prachetta.
Stare chińskie przysłowie mówi: "Jak nie wiesz co powiedzieć, to powiedz stare chińskie przysłowie"
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Sihamaah »

Spróbowałem "Inne pieśni" Dukaja. Jakoś... nie widzę tam nic interesującego. Przerwałem szybko lekturę... Chyba nie dorosłem do odbioru tej książki. Ale Wiedźmin mi się na prawdę podobał... Zbieram się powoli do przeczytania jakiejś klasyki... Myślę o "Mrocznej Wieży" ale nie wiem, czy to nie za trudna lektura... :P
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Alucard »

Mój synu. King i jego Mroczna Wieza to naprawdę wielkie dzieło.

Nieco trudniejsze od jego horrorów i poruszające wiele zagadnień filozoficznych, ale niesamowicie poczytne. Kreacja bohatera, brudny świat i ta "postapokaliptyczna ulokowana jakby w przeszłości" kultura. Miodzio.

Jeżeli masz między 15 a120 rokiem życia- dla Ciebie.


A ja czytam sobie obecnie Szewców Witkacego jeszcze raz. Polecam każdemu.
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Sihamaah »

Kupiłem sobie książkę Jacka Soboty "Głos Boga". Czytałem fragment w pewnym znanym piśmie internetowym i spodobał mi się do tego stopnia, że kupiłem :) Razem z Wyznaniami św. Augustyna... Mam nadzieję że książka okaże się siebie warta. Poza tym polecam do przeczytania serię "Krzyczącego w ciemności" Agnieszki Hałas. Też zamierzam kupić :)
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
ODPOWIEDZ