Co obecnie czytacie?

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
glow
Szczur Lądowy
Posty: 4
Rejestracja: czwartek, 8 maja 2014, 22:50

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: glow »

właśnie zaczęłam czytać „Troje” S.Lozt , udało mi sie zdobyć fragment i juz nie moge sie doczekać az bede miała cala ksiazke, akcja z katastrofa samolotu i dzieciakami które przeżyły, troche grozy i tajemniczości w wydarzeniach następujących po katastrofie. Mega.
MaciejMaciej
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 15 maja 2014, 08:12
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: MaciejMaciej »

Ja obecnie czytam "Gringo wśród dzikich plemion" Wojciecha Cejrowskiego, naprawdę bardzo ciekawa książka. Są w niej śmieszne momenty, refleksje, a także opisy kultury innych ludzi, państw z czasów komunistycznych i późniejszych.
Polecam każdemu.
rejestracja czasu pracy - pozwoli na zwiększenie efektywności Twoich pracowników.
Awatar użytkownika
Solarius Scorch
Bosman
Bosman
Posty: 1859
Rejestracja: sobota, 25 czerwca 2005, 13:38
Numer GG: 0
Skype: solar_scorch
Lokalizacja: Cyprysowe Źródła

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Solarius Scorch »

Czytam Tada Williamsa. Wszystko, co mi umknęło przez lata. :P Właśnie skończyłem Brudne ulice nieba (wiem, obciachowy tytuł).
Killmaker96
Szczur Lądowy
Posty: 13
Rejestracja: piątek, 28 lutego 2014, 13:31

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Killmaker96 »

A ja wróciłem do Nekroskopu. Porzuciłem te serie jakieś 2 lata temu,zaraz po przeczytaniu 2 tomu.Nie wiem w sumie czemu,gdyż jest to bardzo dobra i solidna opowieść.
I've... seen things you people wouldn't believe... Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those... moments... will be lost in time, like tears... in... rain. Time... to die...
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: BAZYL »

Po dłuższym czasie, nasłuchawszy się dość pochlebnych opinii, sięgnąłem po pierwszy tom Opowieści z Meekhańskiego Pogranicza Roberta M. Wegnera. Czytało się całkiem przyjemnie, aczkolwiek spodziewałem się czegoś trochę lepszego. Książka składa się z dwóch części - pierwsza, lepsza, opowiada o grupce żołnierzy. To niepowiązane ze sobą opowiadania, połączone tylko postaciami wspomnianych wojaków. Druga część to opowiadania, które układają się w spólną opowieść, mógłbym je nawet nazwać minipowieścią. Nie wiem tylko czy takie bliskowschodnie (południowe, wg geografii książki) klimaty do mnie przemawiają, a może po porostu lepiej mi podszedł Malowany Człowiek? Tak czy siak autor w tym tomie buduje podwaliny pod świat i jakąś większą fabułę, którą pod koniec nawet nieco odsłania, ale raczej na zasadzie krótkiego spojrzenia, który ma budzić ochotę na więcej. Zaintrygowało mnie to nieco, nie powiem, ale mimo wszystko drugą część książki uważam za nieco słabszą od pierwszej.

Jeszcze o jednym muszę wspomnieć - nazwy własne, tworzone przez autora w dość specyficzny sposób. Trochę takie łamańce językowe, które ciężko przeczytać i zapamiętać. Tworzą swoisty klimat, czuć w tym pewną egzotykę, ale chyba wolę prostotę imion i nazw w stylu Bilbo czy Geralt ;)

Ogólnie: warto się zapoznać, z pewnością sięgnę po drugi tom.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
ODPOWIEDZ