Co obecnie czytacie?

Biblioteka Światów
Sargon
Szczur Lądowy
Posty: 5
Rejestracja: czwartek, 2 sierpnia 2012, 20:56

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Sargon »

Ja ostatnio przeczytałem Trylogię czarnego maga autorstwa Trudi Canavan,a w chwili obecnej zamierzam się na "Las Dusz" ;)
"Tego co czułem
Tego co znałem
Nigdy nie ujawniałem w tym co okazywałem
Nigdy naprawdę wolny
Nigdy naprawdę wolny
Więc uznaje to za niewybaczalne."
Metallica "Unforgiven"
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Iblisiątko »

Hahahah, a ja właśnie miałam napisać, że kończę pierwszą część tejże trylogii i jak dla mnie jest mocno przeciętna i zwyczajnie nudna. Słabo zarysowane postaci, pół książki dzieje się wciąż to samo, zero napięcia, przez słabo opisane postaci ciężko zapałać sympatią do kogokolwiek.... Główna bohaterka nudna i bezbarwna. Najpierw jest cholernie przerażona a potem okazuje się, że jest strasznie arogancka i pewna siebie -_-

"Gildia..." przypomina nieco "Taniec nad przepaścią", ale jest nieporównywalnie gorsza.

ODRADZAM!
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Diabeł »

Maszyna różnicowa skończona. Jeszcze w między czasie przeczytałem drugi tom Kronik Amberu i Złodzieja Czasu. Obecnie rozpocząłem czytać Wir Pettera Wattsa i muszę szukać nowego źródła książek ;P
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Iblisiątko »

Czytam "Biblię". Serio :lol: ,mimo,że jestem ateistką odkąd tylko pamiętam :D . Po prostu nie mogę się doczekać kiedy mnie zaatakuje jakiś nawiedzony katolik, a ja zapytam czy Biblię przeczytał skoro, rzekomo taki z niego gorliwy wyznawca :D
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Deep »

A ja z czystej ciekawości sięgnąłem po "Młot na czarownice". Ale nie tę powieść Piekary tylko średniowieczny tekst Malleus Maleficarum.
.
RXA
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: środa, 28 lipca 2010, 03:34
Numer GG: 26186046
Lokalizacja: Szpital dla obłąkanych

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: RXA »

Deep pisze:A ja z czystej ciekawości sięgnąłem po "Młot na czarownice". Ale nie tę powieść Piekary tylko średniowieczny tekst Malleus Maleficarum.
Że tak zapytam, jak "wrażenia"?

Ja właśnie skończyłem trylogię Mistrza Zagadek Patricii McKillip i była to dla mnie bodaj najbardziej refleksyjna seria fantasy, mimo trzydziestu lat od premiery.
Mam swój świat, swoje kredki i... zero zdolności artystycznych...
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Deep »

RXA pisze:
Deep pisze:A ja z czystej ciekawości sięgnąłem po "Młot na czarownice". Ale nie tę powieść Piekary tylko średniowieczny tekst Malleus Maleficarum.
Że tak zapytam, jak "wrażenia"?
Wrażenia mogę opisać po skończeniu książki, na razie tylko przeczytałem wstęp, czyli ogólny zarys historyczny ;)
.
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Pita »

Skończyłem Wizard Knight, więc teraz chyba Book of the New Sun... podejście drugie. Ostatnio zaskoczył mnie też nowy story-arc w Berserku, krótki, ale miodny. Jak nie obecny Berserk. Z mang czytam jeszcze Bastarda, dobre, głupie, młodzieżowe.
Har Har Har
Pita
Tawerniany Berserk
Tawerniany Berserk
Posty: 1044
Rejestracja: poniedziałek, 26 grudnia 2005, 14:17
Numer GG: 9350651

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Pita »

http://storybundle.com/ ebooczków troszkę bez DRMu za PWYW
Har Har Har
Skald
Szczur Lądowy
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 19 sierpnia 2012, 13:04
Numer GG: 2057485

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Skald »

A ja po raz chyba 8 w życiu powróciłem do Mgieł Avalonu pióra Marion Zimmer-Bradley.
Fantastyczna książka opowiadająca inną (bo nie prochrześcijańską) legendę króla Artura (zdrajcy i krzywoprzysiężcy), który dla zdobycia władzy złożył przysięgę którą później bez żadnych skrupułów złamał, który doprowadził do tego, że Wyspa Avalon zniknęła z naszego świata. Książka naprawdę świetna i wciągająca aczkolwiek trzeba do niej chyba dojrzeć (pierwszy raz próbowałem ją czytać jak miałem 12 lat i wtedy odstawiłem po 50 stronach (a ma ponad 1300 str.)
"W życiu chodzi o to, by być trochę niemożliwym."
Oscar Fingal O'Flahertie Wills Wilde
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: corvus »

Pierwszą część Hyperiona jako rozrywkę pomiędzy "nicnierobieniem" a nauką do egzaminu. Tak dawno niczego nie czytałam, że... No ale nawet dobrze się czyta, szybko, bez nudy. Chętnie bym w sumie powróciła do sf z tym, że nie mogę sobie znaleźć niczego ciekawego.
Ysth
Szczur Lądowy
Posty: 3
Rejestracja: sobota, 25 sierpnia 2012, 11:42

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Ysth »

Ostatnio w moje ręce wpadła książka A.Ziemiańskiego pt. Pomnik cesarzowej Achai. Zaznaczam, że jestem ogromną fanką krwawego i bezwzględnego świata Achai, a kontynuacja wydaje się trzymać poziom.
Szczególnie koniec tomu I robi dobre wrażenie, stawia pytania na które chcemy uzyskać odpowiedź, myślę, że każdy komu do gusty przypadła Achaja będzie zadowolony z nowej książki Ziemiańskiego.
Obrazek
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: BAZYL »

A ja czytam drugi tom "Igrzysk śmierci", po przeczytaniu pierwszego, którym zainteresowałem się w wyniku obejrzenia ekranizacji. Ogólnie chciałem koniecznie poznać dalszy ciąg tej historii, choć po trzech rozdziałach trudno przewidzieć, jak się to rozwinie.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Wevewolf »

Autobiografia Slasha.
Może być. W sumie, to polecam miłośnikom Gunsów i ogólnie tych, co to kochali dawnych, rock'n'rollowych bogów.
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: corvus »

... Druga część Hyperiona nie jest już tak powalająca. Nie zaprzeczę, nadal czyta się to dobrze, ale wydaje się, że czegoś tej książce brakuje. Być może po prostu historie bohaterów zawarte w pierwszej części sporo wnosiły, szczególnie, że całkiem nieźle układały się w całość, tutaj natomiast są chwile kiedy chciałabym, żeby ta książka się już skończyła. Mam tylko nadzieję, że poziom nie obniża się z każdą kolejną książką, bo jeśli tak, to do czwartej części chyba nie dotrwam.
Deep pisze:A ja z czystej ciekawości sięgnąłem po "Młot na czarownice". Ale nie tę powieść Piekary tylko średniowieczny tekst Malleus Maleficarum.
Też zamierzałam się kiedyś za to zabrać, jak skończysz czytać to podziel się wrażeniami. ;)
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Iblisiątko »

Skończyłam "Gambit Królowej", oczekiwałam czegoś w stylu monastyrowych, skomplikowanych intryg, jakiejś mrocznej tajemnicy (zachęciła mnie reklama na okładce)... A po skończeniu książki nadal nie do końca wiem o co tam chodziło :shock:
W powieści pęta się mnóstwo postaci, ich motywacje są w większości niejasne, sprzeczne ze sobą, nic się kupy nie trzyma. Zakończenie jest ogólnie skopane, zero napięcia, jakiś podnoszących ciśnienie momentów. Ale czytało się przyjemnie, autorka jak dla mnie nie przynudzała, a kilka postaci wzbudziło moją sympatię, więc nie było tak źle :)
Niemniej, nie jest to żadna ambitna lektura, miałam wrażenie, że czytam jakiś kiepski scenariusz do rpg, napchane od groma różnych tajemniczych motywów, by gracze wczuli się w nastrój i mogli pogłówkować. Niestety MG wymyślając to wszystko nie przewidział w jakim celu te elementy wprowadza, tylko wrzucił je do scenariusza aby było fajnie.
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Alien »

Czytałem w wakacje i mi się nawet spodobało. I czego nie rozumiesz? :D Fabuła raczej prosta była, a wątki poboczne moim zdaniem ciekawe :)
00088888000
ODPOWIEDZ