Co obecnie czytacie?

Biblioteka Światów
ODPOWIEDZ
corvus
Marynarz
Marynarz
Posty: 290
Rejestracja: poniedziałek, 29 grudnia 2008, 13:44
Numer GG: 2609448
Lokalizacja: Ostrowiec
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: corvus »

CoB pisze:
corvus pisze: Powoli też szykuję się do Wstępu do psychoanalizy Freuda. Właściwie to można powiedzieć, że czytam to chwilami, a zabiorę się kiedy skończę Orwella.
To lektura dla rozrywki czy związana z czymś więcej? Ja czytywałem kiedyś Junga i choć aktualnie jego tezy są mocno krytykowane, to podobały mi się jego książki. Bardzo duży wpływ na mnie miała także "Anatomia ludzkiej destrukcyjności" Fromma (który był niejako spadkobiercą myśli Freuda i Junga) i lektura ta miała na mnie bardzo duży wpływ.
Co prawda mam na kognitywistyce psychologię, ale lektura Freuda jest jak najbardziej z własnej woli i, jak to napisałeś, dla rozrywki. Akurat prace Freuda zawsze mnie ciekawiły, tj. zawsze chciałam przeczytać, ale przedtem niezbyt było skąd wypożyczyć książki. Fromm natomiast jakoś do mnie nie przemawia, a przynajmniej zniechęcił mnie swoją książką Miłość, płeć i matriarchat
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: CoB »

Nie czytałem książki Fromma o której wspominasz, ale siegnę po nią i zobaczę. No i czekam na relacje z lektury Freuda ;)
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Deep
Chorąży
Chorąży
Posty: 3712
Rejestracja: niedziela, 10 września 2006, 10:31
Lokalizacja: Wro

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Deep »

Sięgnąłem jeszcze raz po "Kłamcę" Ćwieka bo nie chciało mi się iść do biblioteki a nie miałem już nic do czytania w domu ale przejrzałem sobie wczoraj biblioteczkę cioci i wybrałem sobie "Braci Karamazow" i "Ptaśka".
.
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: No Name »

Przeczytałem wszystkie trzy tomy Pana Lodowego Ogrodu Grzędowicza i co teraz? Może orientuje się ktoś kiedy wychodzi czwarty tom?
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Strider
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 41
Rejestracja: wtorek, 8 grudnia 2009, 21:06
Numer GG: 0

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Strider »

Miał być pod koniec 2011 r., Fabryka przesunęła go teraz na wiosnę 2012 r. Jak wszystko dobrze pójdzie, będzie to już zwieńczenie serii... ale sam Grzędowicz coś na Pyrkonie kręcił w tej kwestii. :)
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Alien »

Czytałem pierwszy tom tej sagi i szczególnie spodobał mi się rozdział w którym synowie cesarza mieli pod władzą te zwierzątka ( nie pamiętam co to w sumie było) :) Tak w sumie to spodobało mi się o wiele bardziej "Oko jelenia" Pilipiuka. Naprawdę dobry i ciekawy cykl.
00088888000
ardek123
Pomywacz
Posty: 69
Rejestracja: wtorek, 17 sierpnia 2010, 16:34
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: ardek123 »

Zaczynam antyutopię Huxleya "Nowy wspaniały świat".
No Name
Bombardier
Bombardier
Posty: 676
Rejestracja: środa, 26 marca 2008, 20:41
Numer GG: 0
Lokalizacja: Kraków, Bielsko w weekendy i święta. :)

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: No Name »

Sage PLO zacząłem czytać właśnie się po Oku Jelenia. Grzędowicz faktycznie wydaje się być lepszym pisarzem, ale Oko Jelenia cenię przede wszystkim za wartości edukacyjne.

@Alien: Więc drugi tom powinien ci się spodobać. Tam co drugi rozdział jest o Filarze synu Oszczepnika.
"Mistrz gry nie ma duszy! Sprzedał ją diabłu za tabelę trafień krytycznych!"

May the Phone be with you!
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Alien »

Pewnie za jakiś czas sięgnę po 2 tom :)
00088888000
Kreon
Szczur Lądowy
Posty: 8
Rejestracja: niedziela, 20 kwietnia 2008, 15:40
Numer GG: 10746318

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Kreon »

Aktualnie czytam "Twierdzenie papugi" Guedja Denisa.
Ragnar
Marynarz
Marynarz
Posty: 304
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 21:10
Numer GG: 0
Lokalizacja: Szczecin

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Ragnar »

Akurat historia Filara jest dość taka sztampowa, władca-dziecko wygnane ze swojej dziedziny (aczkolwiek sam Amitraj - mongolio-persja rządzona przez Japończyków - już smakowity). Bardziej podoba mi się Drakkainen - coś jak Wiesiek (nadludzko sprawny i z podobnym podejściem do świata) tyle że z dwudziestego trzeciego wieku i konfrontujący to co zna z prawdziwym średniowieczem (zwłaszcza tekst o karczmach i nieśmiertelnym "karczmarzu, piwa!")
Alien
Kok
Kok
Posty: 1304
Rejestracja: środa, 25 lutego 2009, 16:48
Numer GG: 28552833
Lokalizacja: Police

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Alien »

Fakt, ale w pierwszym tomie filar miał ciekawsze rozdziały :)
00088888000
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Iblisiątko »

Po "Taniec Nad Przepaścią" Eleny Malinowskiej. Rewelacja, dokładnie tak jak lubię :) bardzo fajny, obrazowy styl pisania, fajnie przedstawiony świat, fantasy i nutka perwersji :twisted:

Ale jakoś nie mogę się zabrać za nic nowego, czekam aż Kossakowska albo Grzędowicz coś wysmażą :P
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
CoB
Tawerniak
Tawerniak
Posty: 1616
Rejestracja: poniedziałek, 12 września 2005, 08:47
Numer GG: 5879500
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: CoB »

Jakiś potwór tu nadchodzi - Raya Bradbury'ego. Zapamiętałem fragment tej książki zamieszczony kiedyś w Nowej Fantastyce - już wtedy przykuł moją uwagę. Dlatego wystarczył rzut oka na tytuł, autora i nie zawahałem się, kupiłem tę powieść. Niczego nie żałuję, bo dzisiaj o 11 ją otworzyłem a zamknąłem o 14 - po prostu mnie wchłonęła, zapadłem się w niej bez reszty. Naprawdę dobra lektura, choć styl prosty (prostacki nawet), akcja leci szybko a główny wątek nieco infantylny, ale jednak ma w sobie... to coś, co przykuwa i nie puszcza.

Choć wpływ na to miało być może opowiadanie, zamieszczone w NF i moje sentymenty, które wokół niego narosły (żałowałem, że nie mogłem wtedy zdobyć samej powieści).
http://niwia.myforum.pl/ - forum Opolskiego klubu RPG i fantastyki
http://my.opera.com/gimnazjon/blog/ - sport, ruch, zdrowie, itepe
Iblisiątko
Marynarz
Marynarz
Posty: 210
Rejestracja: czwartek, 21 kwietnia 2011, 22:09
Numer GG: 19534484
Skype: arctoris
Lokalizacja: Meklemburgia
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Iblisiątko »

"Czarnoksiężnik z Archipelagu" Ursuli Le Guin, fajna lekka i przyjemna lektura... Nie czytałam innych jej książek, ale wg mnie to jakiś żart, że cykl o Ziemiomorzu jest wymieniany w kanonie literatury fantasy O.o
Kocham śpiewać, ku rozpaczy moich sąsiadów :D
Diabeł
Marynarz
Marynarz
Posty: 303
Rejestracja: piątek, 16 lutego 2007, 14:55
Numer GG: 4382272
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Diabeł »

Jasne, od 68 pewnie wyszło wiele ciekawszych rzeczy, jednak ciężko się nie zgodzić z tym że wtedy nie miała zbyt dużej konkurencji... ;)
Wevewolf
Mat
Mat
Posty: 453
Rejestracja: środa, 4 listopada 2009, 10:31
Numer GG: 0

Re: Co obecnie czytacie?

Post autor: Wevewolf »

"Waiting for The Barbarians" - wbrew pierwszemu wrażeniu książka nic z fantasy nie ma. Dzieło autora uhonorwanego noblem, poruszająca i dojrzała opowieść. Polecam gorąco.
Osobiście to upek mi się podoba - wciągający i łączący wszystkie postacie :D
ODPOWIEDZ