Upragnione ekranizacje

Biblioteka Światów
Carchmage
Trocheiczny Tawerniak
Trocheiczny Tawerniak
Posty: 668
Rejestracja: środa, 27 października 2004, 18:54
Numer GG: 3654146
Lokalizacja: Inonia.

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: Carchmage »

"Norweski dziennik" - tylko bez zmiany genialnego, błogiego nastroju tej książki.
"Dżuma" - może nowa ekranizacja, ostatia była w 1992.
Trylogia Sapkowskiego (Narrenturm etc.) to chyba kiepski pomysł. Wydaje mi się, ze film zraziłby do czytania i odebrałby powieściom sporo humoru. A raczej wyobrażeniu wielu sytuacji.
"Obietnica poranka" - ostatnia ekranizacja ma 37 lat, a dzisiejszy dramat ma olbrzymie pole do popisu, więc chciałbym to zobaczyć w nowej odsłonie. Przy okazji polecam książkę, albowiem cudowna jest.
Może "Zakon Krańca Świata"? Ale z tego pewnie by stworzono mrożacą krew w żyłach sensacyjkę.
Śnieżysta równina, biały krąg księżyca,
Całunem przykryta nasza okolica,
I zawodzą w lasach brzozy w bieli całe.
Kto zginął tu? Umarł? Nie ja sam skonałem?


(Sergiusz Jesienin, 1925)
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: AsiaWZieleni »

"Czarnoksiężnik z Archipelagu" - marzę o jakiejś porządnej ekranizacji odkąd przeczytałam (już z 7. lat będzie - kawał czasu). Jeszcze nie widziałam animowanych "Opowieści z Ziemiomorza" Goro Miyazakiego, może uda mi się w najbliższym czasie. Jeśli chodzi o Japońskie filmy animowane (tylko animowane), to mam do nich duże zaufanie, dlatego myślę, że tę adaptację warto zobaczyć.
Poza tym chciałabym zobaczyć na ekranie "Pawia królowej". Jestem ciekawa jaką fantasmagoryczną wizję wysnułby reżyser takiego filmu. A może zracjonalizowałby fabułę?
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
Perzyn
Bosman
Bosman
Posty: 2074
Rejestracja: wtorek, 7 grudnia 2004, 07:23
Numer GG: 6094143
Lokalizacja: Roanapur
Kontakt:

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: Perzyn »

Ja osobiście nie mam jakiejś wymarzonej ekranizacji bo takowym tworom po prostu nie ufam.

Asia - widziałem tą ekranizację (tylko książki nie znam... miałem tylko 2 tomy ale chcę kiedyś nadrobić) dlatego nie wiem jak się do książki odnosi, ale klimat ziemiomorza jak dla mnie dobrze trzyma. I jak wszystkie pozycje Ghibli ma w sobie coś, więc jak będziesz miała okazję to warto obejrzeć.
AsiaWZieleni
Marynarz
Marynarz
Posty: 324
Rejestracja: wtorek, 3 maja 2005, 14:17
Numer GG: 0
Lokalizacja: z miejsca

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: AsiaWZieleni »

Perzyn pisze:Asia - widziałem tą ekranizację (tylko książki nie znam... miałem tylko 2 tomy ale chcę kiedyś nadrobić) dlatego nie wiem jak się do książki odnosi, ale klimat ziemiomorza jak dla mnie dobrze trzyma. I jak wszystkie pozycje Ghibli ma w sobie coś, więc jak będziesz miała okazję to warto obejrzeć.
Dzięki, skoro jest dobra, to nie wykluczone, że zamówię DVD, zdaje się, że właśnie zostało wydane.

Dodam, że chciałabym zobaczyć jeszcze film na podstawie
"Prawiek i inne czasy" Olgi Tokarczuk, ale chyba nie byłoby łatwo ukazać syntetyczny świat tak, by sens pierwowzoru się nie zatracił.
Nie ma tego złego, co do domu poszedł
komodor
Pomywacz
Posty: 71
Rejestracja: środa, 24 października 2007, 19:58
Lokalizacja: Białystok

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: komodor »

A ja bym chętnie obejrzał film, który spóźnia się z wyjściem na ekrany już jakieś 9 lat, to jest nową wersję ,,Krzyżaków" Sienkiewicza. Poza tym uważam że skoro wyszedł Władca pierścieni, mogliby nakręcić również Hobbita.
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: Asthner »

Hobbita już robią, ale bez udziału Jacksona.
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: fds »

Asthner pisze:Hobbita już robią, ale bez udziału Jacksona.
Hmm? A skąd info? Z moich źródeł wynika, że jednak zaproponowali to Jacksonowi, a on się zgodził. Nie podam źródeł, bo ich nie pamiętam.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Asthner
Tawerniany Bard
Tawerniany Bard
Posty: 544
Rejestracja: piątek, 13 sierpnia 2004, 22:06
Numer GG: 4825300
Lokalizacja: Łódź

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: Asthner »

A, przepraszam. Googlnąłem tylko "hobbit, ekranizacja" i wyskoczył mi news z 20 listopada o odsunięciu Jacskona od zabawy. Przeoczyłem jeno, iż news był z 2006. ;p
Ostatnio zmieniony środa, 21 listopada 2007, 19:20 przez Asthner, łącznie zmieniany 1 raz.
Peace was a lie, there was only passion. It gave me power, too much power to comprehend. Thus no victory was possible - only void remained. Yet my chains are broken and through the Force I'm free.
There is something to be learnt about irony here.
Azrael
Bosman
Bosman
Posty: 2006
Rejestracja: niedziela, 17 grudnia 2006, 11:38
Numer GG: 0
Lokalizacja: Nie chcesz wiedzieć... naprawdę nie chcesz wiedzieć...

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: Azrael »

WIEDŹMIN tylko tym razem porządny.
Mogli by również zrobić PORZĄDNY serial opowiadający wszystkie tomy.
Grupa Nieszanowania Praw Ludzkich oraz Wspierania Bratniej Nienawiści na Tawernie

Azrael (Śmierć Wszechświatów) jest ich władcą. Wszystkie inne Śmierci są zależne od niego.
Tytusovsky
Pomywacz
Posty: 38
Rejestracja: środa, 1 sierpnia 2007, 10:30
Numer GG: 0

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: Tytusovsky »

"Pieśń Lodu i Ognia" Martina - prace podobno trwają, a mając na uwadze fakt, że zagraniczne seriale ostatnio całkiem nieźle się prezentują, może wyjdzie z tego jakaś ciekawsza produkcja.

"Piaseczniki" Martina - krótkie opowiadanko, ale wyszedłby z niego ciekawy horror, gdyby, powiedzmy, przenieść akcję na Ziemię.

"Zew Cthulhu" - jest cała masa filmów luźno bądź ściślej nawiązujących do mitologii, jednak brakuje mi takiej aktualniej "w stylu Holywood", czyli więcej wybuchów, strzelania i macek generowanych przez sztab specjalistów od efektów specjalnych, a ponadto olbrzymiego Przedwiecznego demolującego Manhattan.

"Tank Girl" - Raz już zekranizowano, ale gdyby się porządnie za to zabrać, chętnie zobaczyłbym jak dzielna komiksowa czołgiska rozjeżdża Mad Maxa.

Ujmując temat z nieco innej strony obejrzałbym dobry remake serialu Kindred, nawiązującego do Wampira: Maskarady z tym, że ciężar inspiracji musiałby przeskoczyć z intryganckiej telenoweli na ściśle kryminalny.
Omenka
Szczur Lądowy
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 26 listopada 2007, 14:41
Numer GG: 4595690
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: Omenka »

J się nie mogę doczekać hobbita. No i oczywiscie nowego, lepszego wiedźmina. Kazdy wie, jak im wyszedł poprzedni.
Szelmon
Buńczuczny Tawerniak
Buńczuczny Tawerniak
Posty: 1441
Rejestracja: wtorek, 20 grudnia 2005, 19:04
Lokalizacja: Baile Atha Cliath
Kontakt:

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: Szelmon »

Pojawily sie pogloski, ze powstanie nowy lepszy Wiedzmin. Wysokobudzetowy, napakowany efektami komputerowymi z prawdziwego zdarzenia. Podobno udzial w produkcji ma wziac m.in. Tomek Baginski... Nie wiem jak innych, ale mnie nastraja to optymistycznie. Nie sa to niestety oficjalne informacje, a jedynie cos tam cos tam zaslyszane przez kogos tam od jakiejs tam szychy z CDP...
Moje demony nie odchodza, zasypiaja, ale zawsze sa obecne. Ktos potrafi nucic dla nich ciche kolysanki, ja sam potrafie tylko ryczec im wprost do ucha piesni wojenne. Ten ktos, spiewajac, jednoczesnie kladzie delikatnie palec na moich ustach.
Matt_92
Mat
Mat
Posty: 554
Rejestracja: sobota, 18 sierpnia 2007, 17:35
Numer GG: 6781941
Lokalizacja: Duchnice k/Pruszkowa

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: Matt_92 »

Zastanawiające jest, jak wyglądałaby ekranizacja "Ojczyzny" R.A Salvatore'a, czy "Wojny Pajęczej Królowej".
Cały ekran czarny i to non-stop! Tylko dialogi, a w napisach końcowych: Reklamacji osób nie posiadających zdolności widzenia w ciemnościach nie przyjmujemy" czy coś w tym stylu. :D
Jednak gdyby wymyślili ciekawy sposob przedstawienia tego, mogłoby wyjść nieźle.
A d'yaebl aep arse!
Vistim
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 24 maja 2007, 08:28
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hell called Earth...

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: Vistim »

Chętnie bym obejrzał coś o Cthulhu itp. Ostatnio wyczaiłem stronkę http://cthulhuthemovie.com/ :) Wie ktoś coś więcej na ten temat? Jedyne komentarze jakie znalazłem twierdzą, że film będzie gejowski :P

Hmm... "Nowy Lepszy Wiedźmin"? Czemu nie :P Chyba bardziej niż ostatniego się skopać nie da...
Ostatnio zmieniony czwartek, 20 grudnia 2007, 19:41 przez Vistim, łącznie zmieniany 1 raz.
Without compassion...
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: fds »

Chyba już z 20/30 filmów było, których scenariusz oparty był o prozę Lovecrafta, z reguły średnio to wychodziło ;)
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Vistim
Majtek
Majtek
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 24 maja 2007, 08:28
Numer GG: 0
Lokalizacja: Hell called Earth...

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: Vistim »

Dlatego liczę na coś o Lovecrafta opartego, ale mocniej a nie tylko jakieś zapożyczone motywy (jeśli był jakiś film opierający się mocno o jego mitologię, to nie widziałem).

...i przede wszystkim MUSI być dobre :) Bo inaczej przejadę się do reżysera i scenarzysty i spróbuję za pomocą ich wrzasków wywołać któregoś z Przedwiecznych :D


EDIT:

Przechodząc obok kina widziałem plakat zapowiadający "Jestem Legendą"... i załamałem się. Na plakacie jest murzyn (sic!) do tego chudy i niski (sic!) (Will Smith) na ramieniu ma M16 (sic!) i dziarskim krokiem podąża przez Nowy Jork (sic!). Czyli z książki zostały tylko wampiry...
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 grudnia 2007, 16:31 przez Vistim, łącznie zmieniany 1 raz.
Without compassion...
Force
Bosman
Bosman
Posty: 1571
Rejestracja: sobota, 7 października 2006, 11:14
Numer GG: 0
Lokalizacja: piwnica

Re: Upragnione ekranizacje

Post autor: Force »

Sillmarilon. Chce zobaczyć jak Noldorowie walczą z Morgothem, chce zobczyć Balrogi w liczbie wiekszej niż jeden, chce Glaurunga zobaczyć! Ja kce Feanora pysk na ekranie i żeby było epicko! Mikołaju ty stary dziadu, na gwiazdkę chciałem!
Polska Partia Piwa - Sekcja Paladynów Żubra
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ