Power Rangers

Biblioteka Światów
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Power Rangers

Post autor: Sihamaah »

Go! Go! Power Rangers! :D Nie ma jeszcze tematu odnośnie tego serialu, więc otwieram.
Co o nim sądzicie? Oglądaliście w dzieciństwie? Dobrze wspominacie?

Ja oglądałem. Przede wszystkim pierwsza seria, później: druga i te kosmiczne... I jeszcze jedna, której nazwy nie pomnę. Ogólnie serial rządził, tylko potem rozdrobnili. Sci-fi plus japońskie sztuki walki... Mhm... Pamiętacie jedynkę? Piątka strażników, zła Rita i jej mąż Zedd (a jaka intryga była, jak go uwiodła i się z nim ożeniła!). Ten złoty małpiszon ze skrzydłami i ten niebieski karzeł na służbie złej pary... I ten Pradawny Wielki Niebieski Pojemnik z Łysą Głową. I ci dwaj, "Flip i Flap", że tak powiem... Teraz się już takich seriali nie robi. Ogólnie to było coś... Kocham ten serial.

Co z tym u Was?

(soundtrack z jedynki dla przypomnienia klimatu:)
http://www.youtube.com/watch?v=OfOACVCOJsM
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Power Rangers

Post autor: Falka »

Mnie jakoś do tego serialu nigdy nie ciągnęło, nudził mnie.
Lubię obciachowe rzeczy od czasu do czasu obejrzeć, no ale są granice. Np. takie Emo Rangers jestem w stanie wytrzymać tylko przez chwilkę -- po czołówce wysiadam. Tak samo jest z Power Rangers.
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
fds
Tawerniany Che Wiewióra
Tawerniany Che Wiewióra
Posty: 1529
Rejestracja: niedziela, 13 listopada 2005, 16:55
Numer GG: 0
Lokalizacja: Warszawa

Re: Power Rangers

Post autor: fds »

Jedna z najgłupszych i najgorszych bajek dla dzieci :D Masakryczne to to, obciachowe to mało powiedziane. Ta bajka robi dzieciom z mózgów papkę. Koszmar.
Obrazek
Podręczniki za darmo:
Shadowrun 2ed
DnD v3.5
Mrodnim
Marynarz
Marynarz
Posty: 195
Rejestracja: środa, 18 lipca 2007, 11:10
Numer GG: 2461120
Lokalizacja: Twisting Nether

Re: Power Rangers

Post autor: Mrodnim »

No, racja. Mnie z tego serialu (?) w pamięci została jedna z tych scen, scen walki. Jak ktoś do nich strzelał to jakieś firewerki odpalali za ich plecami, zwalniali tempo i 2 sekundy po wybuchu Rangersi padali na ziemię. Gratulacje za to dla pseudo-reżyserów :) . Peace.
"They themselves are miserable. That's why they need someone more miserable than them.Those are not human.Those are not people..."
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Power Rangers

Post autor: Craw »

A ja sie przyznam, ze za smarka bardzo lubialem ten serial. Teraz zas widze w nim doskonaly przyklad japonskiej popkultury, sentai show oraz ich zamerykanizowania (bo nie kazdy wie, ze to co u nas lecialo to taki miks: amerykance pozostawili oryginalne japonskie sceny walk itp, zastapili zas wszystko co wiaze sie z zyciem bohaterow itd).
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Power Rangers

Post autor: BAZYL »

Beznadzieja. Kiedyś kawałek obejrzałem, a potem zacząłem unikać włączania TV w czasie gdy to puszczali. Na wszelki wypadek.
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Elfin
Mat
Mat
Posty: 526
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 17:37
Numer GG: 9599112

Re: Power Rangers

Post autor: Elfin »

Uhuu..... Za czasow kiedy ja to ogladalem (oo... kiedy to bylo :P) to byla okropna mania... Zawsze wlaczalem TV po 7 i o godzinie 9 juz uciekalem na dwor, bo zal mi bylo patrzec na serial hugo :D Ale naprawde.... To byla bardzo dobra bajka.... Teraz nie ogladam (dziwne nie?? :D), bo sie gowniane zrobilo i jeszcze bardziej dziecinne... Zreszta wyroslo sie z tego... Teraz mam inny serial do ogladania.. Np. Prison Break.. Polecam ta bajke :)
Tori
Bosman
Bosman
Posty: 1759
Rejestracja: piątek, 17 lutego 2006, 15:05
Numer GG: 7524209
Lokalizacja: Gliwice

Re: Power Rangers

Post autor: Tori »

Jak zaczęli to puszczać, to miałem 6 lat i chodziłem do zerówki :P Pamiętam, to były czasy, jak się na wycieczce na polach bawiło w Power Ranger's i rzucało w siebie sianem :P No i oczywiście po zamarkowanym uderzeniu trzeba było trochę postać, a potem z okrzykiem "arhhhhh" odskoczyć do tyłu, przeturla się trochę i wstać z podskokiem :P Jak to się teraz gdzieś zobaczy, to nie można uwierzyć, że ktoś taki kit ogląda... Kit...Kitowcy, to mięso armatnie przypominające mumie :P Eh, to były czasy...
Od dziś płacę Eurogąbkami.
Sihamaah
Bosman
Bosman
Posty: 1719
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 12:16
Numer GG: 11803348
Lokalizacja: Łóżko -> Lodówka -> Kibel -> Komputer (zapętlić)

Re: Power Rangers

Post autor: Sihamaah »

Ech... BAZYL, może po prostu trafiłeś na gorszy odcinek. Bo sporo rzeczywiście było w tym plastyku, ale tak samo jest z filmami Tarantino :) Zresztą to nie jest całkowicie dziecinne:

http://www.youtube.com/watch?v=z6d008NwEf0

Po prostu walka ze swoim sumieniem, pojedynek dwóch charyzmatycznych osobowości, nagłe zwroty akcji i świetne walki. Wszystko w kompilacji powyżej ;) Ogólnie serial się stoczył, ale początkowo był ekstra. Choć rzeczywiście - dziecinny.

Tak, pamiętam też z Power Rangers te zabawy w walki. Z patyków się robiło broń, rzucało się w siebie sianem a wielkie walki robotów się robiło pluszowymi misiami wśród metropolii z klocków. Ten film był w stanie rozruszać wyobraźnię, o co chodzi? Był też czasem edukacyjny - np. jeden odcinek był z morałem, że warto czytać książki... Więc dobrze wspominam.
Mów mi Sih :)
Kanał IRC Tawerny RPG: [url=irc://irc.npircs.pl/tawerna-rpg]KLIK![/url]
Link nie działa? Używaj Opery lub zainstaluj Chatzillę, jeśli używasz Firefoxa. PS.[url=irc://quakenet/tawerna-rpg]STARY KANAŁ TUTAJ[/url]
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Power Rangers

Post autor: Ravandil »

Ech, Power Rangers... W sumie to mieli farta, że jak to puszczali byłem w pierwszej (albo drugiej) klasie podstawówki, bo inaczej bym ich śmiechem zabił. Oglądałem wtedy pierwszą serię i nawet lubiłem ten serial. Ale im dalej w las tym więcej drzew - późniejsze odcinki nie podobały się nawet takiemu szczylowi jak ja. A teraz to ogólnie odrzuca mnie od tych wszystkich amerykańskich seriali "dla młodzieży" (taaa, takiej 11-13 lat) z karykaturalnym polskim dubbingiem. To już wolę sobie stare anime powspominać :)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Alucard
Bosman
Bosman
Posty: 2349
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 18:09
Numer GG: 9149904
Lokalizacja: Wrzosowiska...

Re: Power Rangers

Post autor: Alucard »

A ja mimo iz szczylem o rok starszym od rava byłem nie trawiłem tego całkowicie. Po prostu jak widziałem te pancerze (tzn gumowe ciuszki) i wybuchy to szedłem spać... po prostu mnie to nie bawiło.

A przed szkołą to bawiliśmy się nie w ogumionych wojowników, jeno w 4 pancernych co je z tata oglądałem :D
Mroczna partia zjadaczy sierściuchów
Czerwona Orientalna Prawica
Werewolf
Pomywacz
Posty: 56
Rejestracja: czwartek, 22 marca 2007, 12:59
Numer GG: 0
Lokalizacja: Z miejsca gdzie psy d**ami szczekają a wrony zabijają się o znak "koniec świata"

Re: Power Rangers

Post autor: Werewolf »

Power Rangers! To był HIT jak chodziłem do zerówki. Wszyscy najpierw rysowali Zordy, a później przydzielali sobie role (największa walka była o to kto będzie czerwonym). Te walki cudo ;P. W pierwszej klasie przestałem oglądać, a później to nawet opieprzałem brata jak to włączał (hipokryzja!). Najśmieszniejsze było to, że żeby cokolwiek powiedzieć (podczas walki) musieli wykonać kilkanaście niekontrolowanych ruchów głową, parę wymachów łapami i salto do tyłu ;P. Opis standardowej potyczki: przybywa potwór => przybywają Power Rangers =>Potwór zaczyna wygrywać=> Potwór dostaje parę kopów=> Potwór rośnie=> Power Rangers przyzywają Zordy (nigdy nie walczą pojedynczymi tylko od razu w Mega Zordzie)=> Potwór uderza=> SZABLA GRZMOTU!!! - zgon potwora=> Power Rangers Win!
PS. Leci to jeszcze w TV?
Does it matter what is on the top?
Way too down below, that's how this werewolf burns in me
O God, I see the light again
I'm gonna be getting someone in my brain
Ravandil
Tawerniany Leśny Duch
Tawerniany Leśny Duch
Posty: 2555
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2006, 19:14
Numer GG: 1034954
Lokalizacja: Las Laurelorn/Dąbrowa Górnicza/Warszawa

Re: Power Rangers

Post autor: Ravandil »

Werewolf pisze:Opis standardowej potyczki: przybywa potwór => przybywają Power Rangers =>Potwór zaczyna wygrywać=> Potwór dostaje parę kopów=> Potwór rośnie=> Power Rangers przyzywają Zordy (nigdy nie walczą pojedynczymi tylko od razu w Mega Zordzie)=> Potwór uderza=> SZABLA GRZMOTU!!! - zgon potwora=> Power Rangers Win!
PS. Leci to jeszcze w TV?
Leci chyba, na Jetixie bodaj... Ale głowy nie dam :P A co do tego schematu - zawsze mnie to mierziło. Nie łatwiej od razu zawołać tego Megahiperultra Zorda? Albo od razu wysłać dużego potwora? Nie mogłem tego zrozumieć ^_^ I pamiętam, jak oni męcząco mówili - przy każdym słowie tyle się namachali rękami, że aż bolały stawy. Wtedy właśnie ktoś powiedział - "Jak ktoś dużo macha rękami, to ma mało do powiedzenia". Życiowe i jakie uniwersalne ;)
Nordycka Zielona Lewica


Obrazek
http://www.lastfm.pl/user/Ravandil/

Obrazek
Craw
Bosman
Bosman
Posty: 1864
Rejestracja: poniedziałek, 25 kwietnia 2005, 20:51
Numer GG: 5454998

Re: Power Rangers

Post autor: Craw »

Taka konwencja. Spojrzcie na Sailor Moon, Yattamana i pare innych seriali: jest bardzo podobnie ;]
Awatar użytkownika
BLACKs
Tawerniany Cygan
Tawerniany Cygan
Posty: 3040
Rejestracja: poniedziałek, 21 listopada 2005, 17:30

Re: Power Rangers

Post autor: BLACKs »

Geez. Do dzisiaj żartujemy z Power Rangers na sesjach. Ten serial jest ponadczasowy.

A głowny theme zrobiony przez Buckethead'a... Fajnie się gra to na gitarze :D.
Awatar użytkownika
BAZYL
Zły Tawerniak
Zły Tawerniak
Posty: 4853
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2004, 09:51
Numer GG: 3135921
Skype: bazyl23
Lokalizacja: Słupsk/Gorzów Wlkp.
Kontakt:

Re: Power Rangers

Post autor: BAZYL »

Craw pisze:Taka konwencja. Spojrzcie na Sailor Moon, Yattamana i pare innych seriali: jest bardzo podobnie ;]
Nie no - Sailor Moon nie znam za dobrze, ale od Yattamana wara! To zakrawa na bluźnierstwo. PR to słaba gra aktorska, beznadziejne efekty, infantylny scenariusz, kiczowata reżyseria. Nie, nie, nie. Wolę już Kaczyńskich niż PR... ;-)
Pierwszy Admirał Niezwyciężonej Floty Rybackiej Najjaśniejszego Pana, Postrach Mórz i Oceanów, Wody Stojącej i Płynącej...
Falka
Tawerniana Wiewiórka
Tawerniana Wiewiórka
Posty: 2008
Rejestracja: poniedziałek, 23 sierpnia 2004, 15:54
Numer GG: 1087314
Lokalizacja: dziupla ^^
Kontakt:

Re: Power Rangers

Post autor: Falka »

Craw pisze:Taka konwencja. Spojrzcie na Sailor Moon, Yattamana i pare innych seriali: jest bardzo podobnie ;]
Bluźnisz! Yattaman i Sailor Moon to kreskówki mojego dzieciństwa, nie obrażaj ich porównaniem do Power Rangers!
Sblam! | "Orły są duże i tupią"
ODPOWIEDZ